E-mail opció hozzászólásnál - tiltás ellenére

Szerző
Üzenet
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 2:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2007.06.07. 23:31    Hozzászólás témája: E-mail opció hozzászólásnál - tiltás ellenére
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hali emberek!

Mint ebben az ablakban is, van egy opció, hogy értesítést küldjön a rendszer, ha válasz érkezik. A fórumom egy olyan tárhelyen van, ahol sajnos nincs mailküldési lehetőség, ezért ahol lehetett, letiltottam. Ennek ellenére a hozzászólás ablakban ott a pipálható opció, hogy "E-mail küldése új hozzászólás érkezésekor" és ezt sehol nem tudom kikapcsolni az admin felületen. De ha egyszer beállítom a mail opciókban, hogy nincs mailküldés, akkor miért van ott ez az opció???
Vagy mit és hol kell moddolni?

Köszi!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2007.06.08. 08:18    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A fórumodon használt sablonod viewforum.tpl, viewtopic.tpl és post_body.tpl file-jaidból (amik ugye a megjelenésért felelnek) töröld ki azt a HTML kódot, ami megjeleníti nevezett opciókat.

****** Upsz, ezt még át kell nézni, nem biztos, hogy ezek a file-ok felelősek, ez a megoldás a phpBB2-re vonatkozik...
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 2:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2007.06.08. 08:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszi a tippet, megnézem a jövő héten, most úgyis csak tesztelés van. A phpbb fórumán is feldobtam a kérdést, hátha jön rá válasz... Gondolom elég lenne kikommentezni, mert ha költözik a fórum, lehet, hogy vissza tudnám aktiválni. Csak azt nem értem, hogy a többi opcióhoz vannak beállítási lehetőségek (pl. fórum lock vagy BBCode), ehhez miért nincs alapból? Na meg a globálisan letiltom a mailezést, nem kéne lefutnia a szkriptnek, hogy ezt kikommentezze?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2007.06.08. 08:50    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nah, végignéztem.
Nálam, ha ki van kapcsolva az e-mailezési lehetőség, NEM jelennek meg az ehhez tartozó opciók a fórumban.

Igaz, ehhez nem csak a felhasználói e-mail küldést kellett kikapcsolni, hanem az egész fórum e-mailozási lehetőségét.

Ha azonban az ember ezt a módszert választja, tudni kell, hogy a fórum SEM fog e-mailt küldeni, tehát (logikusan) nem fog működni az Adminisztrátori VAGY Felhasználói regisztrációs megerősítés sem.

E-mail kikapcsolási pontok:
Admin -> General -> Client communication / E-mail settings
- Enable board-wide e-mails:
If this is set to disabled no e-mails will be sent by the board at all. => KIKAPCSOLVA
- Users send e-mail via board:
Instead of showing the users e-mail address users are able to send e-mails via the board. => KIKAPCSOLVA
- Hide e-mail addresses:
This function keeps e-mail addresses completely private. => IGEN (Bár ez nem fontos, hiszen ezzel nem a fórum fog mailozni, hanem a felhasználók egymás közt.)


**********

UPDATE:
Természetesen ez SABLONFÜGGŐ! Én ezen sablonokkal teszteltem:
-proSilver
-AcidTech Red
-brushed_metal
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 2:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2007.06.08. 09:18    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hmmm... ez érdekes, mert ugyanígy van beállítva minden, de a subsilver és a prosilver sablonon is megvan, amint az Új téma vagy Új hozzászólásra kattintok, a hozzászólás ablak alatti opciókban.
Az nem baj, ha ki van kapcsolva a mail funkció, mert a tárhely nem támogatja, és épp ez a bajom, hogy teljesen kikapcsolt mail funkciókkal is megjelenik az új hozzászólásról történő értesítés opció (ezt a szöveget, ahogy írom, itt alul a második opció az "Értesítés, ha válasz érkezik"). Ezt akarom kikapcsolni, nem törölni, ha lehet. Oké, nem fog menni, de ha már le van tiltva, ne is legyen ott...

**********************
És még egy érdekesség: bemegyek az általános user beállításaiba prosilver sablonnál és a Fórum beállításokon belül az Általános beállítások első két pontja, hogy E-mailt akar-e fogadni... :?
A "Hozzászólási beállítások szerkesztését" már ne is említsem: le van tiltva az aláírás, és bár nem jelenik meg, mégis ott a beállítások közt a felhasználónál, együtt az "értesítés a válaszokról alapból" opcióval...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2007.06.08. 09:36    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Értelek, és megértelek - és tényleg úgy van, ahogy mondod.
Arról a helyről NEM tűnik el az X-elhetőség, valóban - bár ha nem szólsz hozzá, hanem csak nézed a fórumokat / támákat, akkor ott eltűnik (legalábbis nálam) a "felitarkozás a fórumra / témára" felirat.
Meg kell nézni, hogy a forrásban milyen vezérlők közé van téve a fórum / témanézetben ennek a megjelenítése, és ugyanazt át kell tenni a hozzászólásíró ablak megfelelő helyére is.

Keresem tovább a megoldást...
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 2:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2007.06.08. 09:41    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Közben privben elküldtem a fórum helyét is, ott tesztelheted nyugodtan.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.06.08. 14:19    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ha arra juttok, hogy tényleg hiba, akkor ajánlom a phpBB3 hibajelentőjét.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 2:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2007.06.08. 14:28    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Úgy néz ki bug lesz, mert _zso2 szerint a phpbb átadja az utasítást, de a stílusok nem veszik át. Tehát stílus probléma lesz, de még nyomoz.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2007.06.08. 14:29    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem jutottam még semmire, de ha kiderül számomra, mi is a helyzet, itt is ott is megteszem a lépést ;)
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 2:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2007.06.08. 14:36    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hálás köszönet! Addig kitettem nekik bugba, bár az én szerény angol tudásommal nem tudom mennyire fogják megfejteni a problémát... :oops:

******************
És lőn csoda: másodjára megértették. :D
Itt a bug:
http://www.phpbb.com/bugs/phpbb3/ticket.php?ticket_id=12263

és ez jött levélben:

Idézet:

These changes were made by "Kellanved".

Field name Old value New value
------------------ ------------------ -----------------------
Status Fix in progress Fix completed in CVS

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés