Adatbázis visszatöltése más szerveren készített mentésből

Szerző
Üzenet
clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.10.20. Péntek 1:00
Hozzászólások: 349
Hozzászólás Elküldve: 2007.06.11. 15:21    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
speedyx86 kérdésére,lennék kiváncsi én is...

Idézet:

Ezek szerint később már nem is lehet konvertálni?
Bár írva van,h eltérések vannak a phpbb2 és a 3 backup között!
De mi van,ha én phpbb3 backup-ot akarok visszatölteni egy másik szerveren?
Nem fogja látni az adminfelület,csak ha az adott szerveren az adott fórummal csináltam kimentést?
Vagy a phpbb3 backup-ot kell feltölteni egy adott könyvtárba?
Mindenesetre ez igy elég gáz,ha nem lehet (új szerveren) adatbázist visszaállítani a fórum adminpanelján, csak manuálisan a myphpdmin-ban,illetve konverttel!
De a konverthez is kell a phpbb2...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.06.11. 15:34    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Clean, egyáltalán nem tiszta a kérdésed! Főleg, hogy mikor melyik verzióról beszélsz.

Meg esetleg használhatnál bekezdéseket, nem kéne minden mondatot új sorban kezdeni. Az se ártana, ha a vesszők után raknál szóközt stb. Összefoglalva jó lenne ha rendesen megfogalmaznád a mondanivalód.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.10.20. Péntek 1:00
Hozzászólások: 349
Hozzászólás Elküldve: 2007.06.11. 16:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Bocsánat!
Megprobálkozom értehetőbben megfogalmazni. Nos, van egy phpbb3 RC1 adatbázis kimentésem, (backup.sql file) amit ezen fórum adminfelületén keresztül mentettem ki. Én ezt a kimentett adatbázist (backup.sql filet) szerteném visszatölteni, ugyancsak phpbb3 RC1 fórum adminfelületén keresztül, de már egy másik szerveren lévő szűz phpbb3 RC1 fórumra. Csak sajnos nem látja a kimentett adatbázist az adminfelület. Csakis azon a szerveren tartozkodó phpbb3 RC1 fórum látja,amivel elkészítettem. Erre van megoldás, hogy lássa az új szerverre feltöltött phpbb3 RC1 fórum adminfelületén a kimentett adatbázist? (feltölteni az sql filet valahová a fórumfájlok közé?) Vagy csak manuálisan a myphpadmin felületen lehet megcsinálni (visszaállítani) az adatbázist?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.06.11. 16:37    Hozzászólás témája: A backup fájlokat a store/ könyvtárból veszi
Hozzászólás az előzmény idézésével
Természtesen, hogy nem látja, hiszen nincs a szerveren.

A visszatöltéshez fel kell tölteni a backup fájlt a store/ könyvtárba (az új szerveren).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.10.20. Péntek 1:00
Hozzászólások: 349
Hozzászólás Elküldve: 2007.06.11. 16:50    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ohhh... Köszönöm szépen fberci! Tényleg látja. Elsőnek én is oda töltöttem fel, de valamiért nem látta. Most, hogy gzip a kiterjesztése a backup filenak, így már minden rendben. (lehet, hogy az sql kiterjesztés volt a baja) de most már legalább tudom, hogy jó helyre akartam.
Köszönöm szépen! Sikerült!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés