Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Simple Image Upload

Szerző
Üzenet
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.18. Hétfő 17:05
Hozzászólások: 378
Hozzászólás Elküldve: 2007.06.29. 10:49    Hozzászólás témája: Simple Image Upload
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok! Ismeri esetleg valaki ezt a MOD-ot? A lényege, hogy létrehoz egy új kapcsolót az új hozzászólás táblán, és azzal közvetlenül nyitja a postimage.org képfeltöltő helyet, és a lyúzernek csak tallózni, és egy gombot kell nyomnia egy kép, pontosabban annak "thumb"-ja beillesztéséhez. Nem kell vacakolnia külön a feltöltéssel és a kód beillesztéssel. Az ötlet jónak tűnik, ki is próbálnám, de valamiért nem sikerül. Pedig kipróbáltam érintetlen fájlokat modolva is, de semmi. A kapcsoló nem jelenik meg. :( Két kér(d)ésem lenne:
1. Megnézné esetleg valaki, hogy ő fel tudja-e rakni, hogy nálam van-e a baj?
2. Ha felrakható, akkor vajon átalakítható-e ez a cucc másik képfeltöltő helyre, vagy ez csak a postimage.org -gal működik?
3. Ha ez csak a postimage.org-gal megy, akkor valami script-tel, vagy máshogyan megoldható-e, hogy tisztán csak a kép jelenjen meg, a sallangok (reklámok) nélkül. (Ez a 3 a 2 kérdésem :) )

A MOD-ot felrakni egyébként tényleg 3 perc, 3 sor az egész:

http://www.phpbb.com/mods/db/index.php?i=misc&mode=display&contrib_id=975

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Nvidia
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.05.01. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 119
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.02. 11:38    Hozzászólás témája: Re: Simple Image Upload
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nekem sikerült beilleszteni ezzel a módszerrel.

Kép

Kód:

#
#-----[ OPEN ]---------------------------------------------
#

./includes/template.php

#
#-----[ FIND ]---------------------------------------------
# around line 265

      $str = implode("", @file($filename));
      if (empty($str))
      {
         die("Template->loadfile(): File $filename for handle $handle is empty");
      }

#
#-----[ AFTER, ADD ]---------------------------------------------
#

      if(basename($filename) === 'posting_body.tpl')
      {
         $str = str_replace('</textarea>', '</textarea><br />&nbsp;&bull;&nbsp;<span class="genmed"><a href="javascript:void(0);" onclick="window.open(\'http://www.postimage.org/index.php?mode=phpbb&lang=english&tpl=.&forumurl=\' + escape(document.location.href), \'_imagehost\', \'resizable=yes,width=500,height=400\');return false;">Add image to post</a></span>', $str);
      }

#
#-----[ SAVE/CLOSE ALL FILES ]------------------------------------------
#
# EoM

Szoles írta:

Sziasztok! Ismeri esetleg valaki ezt a MOD-ot? A lényege, hogy létrehoz egy új kapcsolót az új hozzászólás táblán, és azzal közvetlenül nyitja a postimage.org képfeltöltő helyet, és a lyúzernek csak tallózni, és egy gombot kell nyomnia egy kép, pontosabban annak "thumb"-ja beillesztéséhez. Nem kell vacakolnia külön a feltöltéssel és a kód beillesztéssel. Az ötlet jónak tűnik, ki is próbálnám, de valamiért nem sikerül. Pedig kipróbáltam érintetlen fájlokat modolva is, de semmi. A kapcsoló nem jelenik meg. :( Két kér(d)ésem lenne:
1. Megnézné esetleg valaki, hogy ő fel tudja-e rakni, hogy nálam van-e a baj?
2. Ha felrakható, akkor vajon átalakítható-e ez a cucc másik képfeltöltő helyre, vagy ez csak a postimage.org -gal működik?
3. Ha ez csak a postimage.org-gal megy, akkor valami script-tel, vagy máshogyan megoldható-e, hogy tisztán csak a kép jelenjen meg, a sallangok (reklámok) nélkül. (Ez a 3 a 2 kérdésem :) )

A MOD-ot felrakni egyébként tényleg 3 perc, 3 sor az egész:

http://www.phpbb.com/mods/db/index.php?i=misc&mode=display&contrib_id=975

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Vesta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.05.15. Kedd 22:29
Hozzászólások: 266
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.02. 13:06    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ez a MOD tehát alkalmas arra, hogy a felhasználók képeket töltsenek fel magukról, vagy csak az admin tölthet fel és a userek nézegethetik?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Nvidia
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.05.01. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 119
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.02. 17:48    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Vesta írta:

Ez a MOD tehát alkalmas arra, hogy a felhasználók képeket töltsenek fel magukról, vagy csak az admin tölthet fel és a userek nézegethetik?
Bárki tölthet fel képet.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.18. Hétfő 17:05
Hozzászólások: 378
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.02. 23:27    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nvidia! Köszönöm szépen, megpróbálom így is, amint van egy kis időm. Egyébként ki is próbáltad? Mert én nem találtam demót sehol. Ha igen, szerinted hasznos dolog?
Másik: ha ez tényleg használható, akkor van rá ötleted, hogy hogyan lehetne kiváltani valami diszkrét gombra az ő piros plecsnijüket? (Bár ha qrva sokat töprengek, ezt esetleg még én is összekínlódom valahogy.)
Harmadik, ami viszont érdekesebb: valami trükkel (esetleg scripttel) vajh megoldható-e, hogy a a kép megjelenítésekor valóban csak a kép jelenjen meg, a reklámok nélkül? Én, mint tök láma, úgy gondolom, hogy a megjelenítéskor kéne adni valami "kép megjelenítése" szerű parancsot az oldalnak. (Esetleg java script?) És még egyszer kösz!

Szerk. (július 3, 15.23): Igggen! Így már mindjárt más, még működik is. Most tesztelgettem, a feltöltési sebesség szerintem jó, és a letöltésivel sincs baj. Persze egészséges méretű képekkel. (De elég normálisan feltett egy 700 KB-os képet is.)
Az ékezetes, kötőjeles, kis-nagybetűs képneveket is feltölti, persze a problémás karaktereket kicseréli "_" -re.
Valamit azért (szerencsére!) elszúrtam, mert "hiányzik" (a francnak hiányzik) a nagy piros plecsni. Annyi baj legyen! Ilyen lett:
Kép
Ami tetszik, hogy lehet a kép fölé kommentet írni, ami viszont továbbra sem, az a kép fölötti és alatti reklám. Ettől jó volna megszabadulni. Hátha van valakinek erre is ötlete. Én pedig próbálok egy normális gombot gyártani.
Ha ezek összejönnének, akkor szerintem egy nagyon jó MOD lenne ez.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.07. 18:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A piros plecsnit csak Nvidia tette rá, hogy lásd a képen, mit is akar mutatni | ugyanaz, mint amit te csináltál az utolsó képeden, csak ő nem keretezett, és nyilazott, hanem "kiszínezte" a dologt ;)
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.18. Hétfő 17:05
Hozzászólások: 378
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.07. 22:45    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Kösz, _zso2! A plecsni azért tényleg elég randa lett volna... Ezek szerint mégsem szúrtam el semmit. Csodálkozom magamon. :D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.18. Hétfő 17:05
Hozzászólások: 378
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.08. 15:39    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
No, csak nem hagyott nyugodni ez a téma... Átbogarásztam a MOD-ot, és kicsit átalakítottam. (Mellesleg szerintem borzasztóan túlbonyolították, de mindegy, mert, így is ez az egyik legegyszerűbben felrakható MOD.)

Az eredmény egy szabványos gomb a hozzászólás mező alatt. Ez nyitja a PostImage.org ablakot. Ha valaki használni akarja, akkor így kell módosítani (miután készítettél biztonsági mentést):

Először rakd fel, illetve módosítsd a többi fájlt az eredeti leírás szerint. Az "addform" HTML fontos, az a fórumod gyökérkönyvtárába való!, a lang_main.php buzerálása azt hiszem felesleges, de ezon ne múljon, hát írd át!

Ezután nyisd meg a templates/subsilver/posting_body.tpl fájlt. Itt keresd ezt a kódrészletet (395. sor az érintetlen fájlban):

Kód:

<textarea name="message" rows="15" cols="35" wrap="virtual" style="width:450px" tabindex="3" class="post" onselect="storeCaret(this);" onclick="storeCaret(this);" onkeyup="storeCaret(this);">{MESSAGE}</textarea>
           </span></td>


Ezen belül pedig ezt:

Kód:

</textarea>
           </span>


Közvetlenül ide, a "</span>" után illeszd be a gomb kódját:

Kód:

<input type="button" value="Kép beillesztése" onClick="window.open('http://www.postimage.org/index.php?mode=phpbb&lang=english&tpl=.&forumurl=' + escape(document.location.href), '_imagehost', 'resizable=yes,width=500,height=400');return false;">{L_ADD_IMAGE}</a></span>


Mentés, bezárás, tárhelyen fájlok lecserélése.

Ha sikerült, akkor így kell kinéznie:
Kép

Azért pár kér(d)ésem is lenne: aki hozzáértő, az ránézhetne a kódra, hogy nem írtam-e valamit csúnyán. Másik, hogy miként lehet megoldani, hogy az új gomb ne világoszürke, hanem olyan színű legyen, mint az "előnézet" és az "elküld" gomb.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.09. 11:08    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Szoles írta:

miként lehet megoldani, hogy az új gomb ne világoszürke, hanem olyan színű legyen, mint az "előnézet" és az "elküld" gomb.
Bővítsd ki a kódod elejét:

Kód:

<input type="button" class="mainoption" value="Kép beillesztése"

A kódod végére ez biztosan kell, nem csak az eredeti MOD-ból maradt ott?

Kód:

{L_ADD_IMAGE}</a></span>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.18. Hétfő 17:05
Hozzászólások: 378
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.09. 12:49    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm, Marcee!
Rendbetettem a kódot. Benne felejtett szemetet kiszedtem, és ahogy írtad, kiegészítettem. A "Kép beillesztése" természetesen szabadon megváltoztatható más szövegre. Tehát a "szép" kód, fehér gombbal:

Kód:

<input type="button" class="mainoption" value="Kép beillesztése" onClick="window.open('http://www.postimage.org/index.php?mode=phpbb&lang=english&tpl=.&forumurl=' + escape(document.location.href), '_imagehost', 'resizable=yes,width=500,height=400');return false;"></a></span>


Ez már úgy néz ki, ahogy kell neki:

Kép

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.18. Hétfő 17:05
Hozzászólások: 378
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.03. 14:10    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
No, újra ezzel a témával (is) foglalkozom... Ugyanis érdekes dologra lettem figyelmes. Ha ezt a képfeltöltőhelyet használom (postimage.org), akkor a feltöltött kép első megnézésekor nem jelennek meg a kép fölötti és alatti reklámok, viszont ha másodszorra nézem, akkor már igen, és ettől kezdve már mindig ott vannak. Mindegyik böngészővel így működött, és ami érdekes, hogy ha az egyik böngészővel már megnyitottam a képet, akkor már másikon megnyitva is ott vannak a reklámok. Mintha sütit rakna a gépemre. De miért csak a második megnyitáskor? (A gépemen a sütiket végigbogarászni még lusta voltam.)
Vagy más magyarázata van? Talán valaki tudja. És ha így van, akkor talán ki lehetne okoskodni megoldást arra, hogy egyáltalán ne jelenítse meg a reklámokat. (Ez időnként kellemetlen, pl amikor k*rvákat akarnak rásózni az emberre.)
Bár a tuti az volna, ha nem is így jelenne meg a kép, hanem csak a kép. (Mint amikor jobb gomb, és "Kép megjelenítése". (Ezt elég idétlenül fogalmaztam meg, de hát ennyit tudok. :) ) Vajon ez megoldható? Gondolom, esetleg valami parancsot lehetne adni a böngészőknek, hogy rögtön nyissák meg a képet. Így akkor nem is lenne jelentősége a nem látszó reklámoknak. Esetleg van valakinek ötlete?

Ja, a képek az első megnyitásról, és frissítés után:
Kép___Kép

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.03. 16:45    Hozzászólás témája: Reklámszűrő program
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ez a megoldás. A többi csak esetleges megoldást jelenthet. Ha valaki nem szeretne reklámokat, használjon reklámszűrő programokat. Firefoxra ott az AdBlock (Plus), Operán meg én simán csak annyit csináltam, hogy felvettem néhány reklámszolgáltatót a letiltott hosztok közé. Aki meg Internet Explorert használ, az reménykedjen a tűzfalban, hátha tud ilyet. :)
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.18. Hétfő 17:05
Hozzászólások: 378
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.03. 16:55    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszi! Csak hát persze nem "kötelezhetem" a felhasználókat, hogy telepítgessenek. (Én azért kipróbálom, amit ajánlottál.)
Ha nincs más megoldás, akkor így marad a dolog. :cry:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.03. 17:08    Hozzászólás témája: Re: Reklámszűrő program
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Aki meg Internet Explorert használ, az reménykedjen a tűzfalban, hátha tud ilyet. :)

[ OFF ]
A Kerio Personal Firewall tud ilyen reklámszűrést, de nem tünteti el teljesen, hanem a reklám helyére odabiggyeszti kisbetűvel, hogy "Blocked KPF" ( vagy hasonlót ). De én ezt a funkcióját nem használom, mert szerintem szebb a reklám :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
geri094
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2007.08.04. Szombat 9:57
Hozzászólások: 34
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.04. 09:59    Hozzászólás témája: Re: Simple Image Upload
Hozzászólás az előzmény idézésével

Nvidia írta:

Nekem sikerült beilleszteni ezzel a módszerrel.

Kép

Kód:

#
#-----[ OPEN ]---------------------------------------------
#

./includes/template.php

#
#-----[ FIND ]---------------------------------------------
# around line 265

      $str = implode("", @file($filename));
      if (empty($str))
      {
         die("Template->loadfile(): File $filename for handle $handle is empty");
      }

#
#-----[ AFTER, ADD ]---------------------------------------------
#

      if(basename($filename) === 'posting_body.tpl')
      {
         $str = str_replace('</textarea>', '</textarea><br />&nbsp;&bull;&nbsp;<span class="genmed"><a href="javascript:void(0);" onclick="window.open(\'http://www.postimage.org/index.php?mode=phpbb&lang=english&tpl=.&forumurl=\' + escape(document.location.href), \'_imagehost\', \'resizable=yes,width=500,height=400\');return false;">Add image to post</a></span>', $str);
      }

#
#-----[ SAVE/CLOSE ALL FILES ]------------------------------------------
#
# EoM

Szoles írta:

Sziasztok! Ismeri esetleg valaki ezt a MOD-ot? A lényege, hogy létrehoz egy új kapcsolót az új hozzászólás táblán, és azzal közvetlenül nyitja a postimage.org képfeltöltő helyet, és a lyúzernek csak tallózni, és egy gombot kell nyomnia egy kép, pontosabban annak "thumb"-ja beillesztéséhez. Nem kell vacakolnia külön a feltöltéssel és a kód beillesztéssel. Az ötlet jónak tűnik, ki is próbálnám, de valamiért nem sikerül. Pedig kipróbáltam érintetlen fájlokat modolva is, de semmi. A kapcsoló nem jelenik meg. :( Két kér(d)ésem lenne:
1. Megnézné esetleg valaki, hogy ő fel tudja-e rakni, hogy nálam van-e a baj?
2. Ha felrakható, akkor vajon átalakítható-e ez a cucc másik képfeltöltő helyre, vagy ez csak a postimage.org -gal működik?
3. Ha ez csak a postimage.org-gal megy, akkor valami script-tel, vagy máshogyan megoldható-e, hogy tisztán csak a kép jelenjen meg, a sallangok (reklámok) nélkül. (Ez a 3 a 2 kérdésem :) )

A MOD-ot felrakni egyébként tényleg 3 perc, 3 sor az egész:

http://www.phpbb.com/mods/db/index.php?i=misc&mode=display&contrib_id=975
Csá all!
Nekem 1 kis hiba lépett fel...:(
Az a hiba, hogy amikor már befejezte a feltöltést, akkor 404-es hibát ír az extra. Pedig mindent úgy csináltam, ahogy le van írva.
A választ előre is köszi

Bocsi, már megvan.Fel kellett másolni egy addform.html nevű fájlt.
:D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés