Mikorra válható a phpbb2-ről, phpbb3-ra való átállás?

Szerző
Üzenet
clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.10.20. Péntek 2:00
Hozzászólások: 349
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.26. 13:17    Hozzászólás témája: Mikorra válható a phpbb2-ről, phpbb3-ra való átállás?
Hozzászólás az előzmény idézésével
Üdvözlet phpbb team!
Érdeklődnék, hogy mikorra várható (sac/kb) eme nagyszerű site,phpbb3-ra való átállása? Tisztában vagyok vele, hogy az oldal nem csak egyszerűen phpbb2 fórumra van épülve, ezért is érdekelne, hogy történtek é már ez ügyben lépések,vagy minden időtöket elviszi a phpbb3 "fejlesztés",és a közeljövőben ez az átállás még nem fog megvalósulni...!? Illetve az is érdekelne, hogy mikor kerülnek fel az oldalra phpbb3 MOD-ok,sablonok,stb... (gondolom,ez utóbbi kérdésem erősen függ az átállástól,illetve a biztonságos MOD-olástól) Most már azért elég szépen sorakoznak fel egymás mögé a phpbb3 MOD-okkal foglalkozó,siteok,fórumok.... de ezek zöme,sőt megkockáztatom mind külföldi oldal... Igy igazándiból egy egy MOD-ot,nem lehet jól kivesézni,annak aki nem'igazán jártas az angol nyelvben... Elkelne már egy jó magyar oldal is... :D (Tudom,a fórumban ezek a fórumok/topikok megtalálhatóak,de sajnos nem igazán ismerjük még a phpbb3 ra írt MODokat,igy szinte nulla a kérdések-válaszok száma is)
_________________
Clean....

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.26. 14:13    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sajnos egyelőre még nem várható az átállás egy időn belül. Főleg, hogy nem csak egy egyszerű "motorcserét" szeretnénk, hanem a szerzett tapasztalatok felhasználásával egy kicsit fejleszteni is az oldalt. (Azért remélhetőleg most gyorsabb lesz a folyamat, mint előzőleg - az majdnem egy év volt.)

A MOD-okról és a sablonokról. Ezek feltöltésére már most is van lehetőség. Megemlíteném azt az irányelvünket is, hogy a phpBB3-mal kapcsolatban már csak olyan MOD-okat és sablonokat szándékozunk kirakni az oldalra, melyek a phpbb.com-on is fent vannak (tehát ellenőrzöttek), és magyar fordítás készült hozzá. Lehet, hogy a következő oldal jobban ki lesz hegyezve erre, esetleg eszközöket is nyújt majd.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.10.20. Péntek 2:00
Hozzászólások: 349
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.26. 15:26    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Sajnos egyelőre még nem várható az átállás egy időn belül. Főleg, hogy nem csak egy egyszerű "motorcserét" szeretnénk, hanem a szerzett tapasztalatok felhasználásával egy kicsit fejleszteni is az oldalt. (Azért remélhetőleg most gyorsabb lesz a folyamat, mint előzőleg - az majdnem egy év volt.)
Ohhh,a fenébe... :-) ezt nagyon sajnálom! mármin,hogy nem várható egyenlőre az átállás... Viszont annak őrülök,hogy egy kicsit másban is gondolkodtok,fejlesztitek is az oldalt. Remélem hamarosan tapasztalhatjuk is... (huha... az elöző egy év volt??! ez igen... tényleg nem semmi... viszont jóó lett! Akkor várhatóan ez most a fele lesz... így,kaptok még 5hónapot.... csak vicc volt..)

fberci írta:

A MOD-okról és a sablonokról. Ezek feltöltésére már most is van lehetőség. Megemlíteném azt az irányelvünket is, hogy a phpBB3-mal kapcsolatban már csak olyan MOD-okat és sablonokat szándékozunk kirakni az oldalra, melyek a phpbb.com-on is fent vannak (tehát ellenőrzöttek), és magyar fordítás készült hozzá. Lehet, hogy a következő oldal jobban ki lesz hegyezve erre, esetleg eszközöket is nyújt majd.
Ez teljesen rendjén van így. Nem baj,ha csak ellenőrtött MOD-ok kerülnek fel. Igy legalább biztosan müködni fognak,illetve megkapjuk a megfelelő telepítési eljárást,ami bíztosítja a MOD megfelelő müködését,biztonságát... Az egyébb fórumokról letölthető phpbb3 "cucokkal" az a bajom, hogy míg a sablonokat lehet látni,install után (néha még előtte is,hogy hogyan néz ki, ez ugye nem egy elhanyagolandó dolog),addig a MOD-oknál nem.. vagyis elég sok MOD van,amiről csak angol nyelvű leírás,install létezik,így nem tudni hogy mi lehet az esetleges hiba oka,ha nem működik,hiszen nincsenek meg a megfelelő magyar fórumok ezek megvitatásáról sem... (ide,meg hiába írom be a MOD-olási problémámat,addig senki nem tud,segíteni,amíg nem ismeri a kérdéses MOD-ot... ezt viszont nem fogja csak az én kedvemért felintallálni magánál csak ezért,hogy meggyöződjön az esetleges hiba okáról..)

Remélem ezen okból is, "jobban ki lesz rá hegyezve" a megújult oldal...

Más:
Említetted, a A MOD-okról és a sablonokról, hogy"Ezek feltöltésére már most is van lehetőség." Ha én MOD-ok, és Sablonok linkjeit elhelyezem a fórum megfelelő PHPBB3 fórum/topikjaiban, /sajnos angol nyelvű útmútatóval/,az nem okoz problémát? (ezek olyan MOD-ok,Sablonok,mellyek egyébb más angolnyelvű fórumokról származnak, és csak részben kiprobáltak,vagy telepítettek)
_________________
Clean....

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.26. 15:33    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Arról van szó, hogy az oldal sablonok és MOD-ok részébe ti is tölthettek fel fájlokat - hasonlóan az útmutatókhoz, azt hiszem megvan a megfelelő jogosultságotok is hozzá. Nekünk ezt persze jóvá kell majd hagyni, de ha nem jó valami, akkor majd szólunk.

Azt az irányelvet viszont már most is tartjuk, hogy phpBB3-hoz csak a phpbb.com-on lévő csomagokat rakunk fel, így MOD még biztosan nem rakható fel, mivel még nincsenek validálva (folyamatban van). Meg természetesen kell hozzá magyar fordítás, mivel anélkül nincs értelme felrakni az oldalra (csak egy tükörszerver lennénk). Figyelni kell a csomagok formátumára is, mivel a phpBB3-as MOD-ok már MODX-ben vannak, aminek elég szigorú szabályai vannak, de itt is tudok segíteni a kezdeti megértésben.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.10.20. Péntek 2:00
Hozzászólások: 349
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.26. 16:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Arról van szó, hogy az oldal sablonok és MOD-ok részébe ti is tölthettek fel fájlokat - hasonlóan az útmutatókhoz, azt hiszem megvan a megfelelő jogosultságotok is hozzá. Nekünk ezt persze jóvá kell majd hagyni, de ha nem jó valami, akkor majd szólunk..
Azt az irányelvet viszont már most is tartjuk, hogy phpBB3-hoz csak a phpbb.com-on lévő csomagokat rakunk fel, így MOD még biztosan nem rakható fel, mivel még nincsenek validálva (folyamatban van). Meg természetesen kell hozzá magyar fordítás, mivel anélkül nincs értelme felrakni az oldalra (csak egy tükörszerver lennénk). Figyelni kell a csomagok formátumára is, mivel a phpBB3-as MOD-ok már MODX-ben vannak, aminek elég szigorú szabályai vannak, de itt is tudok segíteni a kezdeti megértésben.
Igy van.. meg van a jogunk,fel tudunk tölteni... viszont,ahogyan azt említetted csak a phpbb.com-ról lehet,és csak magyar verzában... igy nehézkes egy kicsit... főleg,hogy még nem tudni,hogy mi az ami megfelelő.. :D mindegy megoldjuk... :D A fórum részbe bármilyen MOD belinkelhető,feltölthető,fórmátumtól függetlenül?
Jah igen.... mijaza MODX? igen, segíthetnél a "kezdeti megértésben".... :oops:
_________________
Clean....

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.26. 18:36    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

clean írta:

A fórum részbe bármilyen MOD belinkelhető,feltölthető,fórmátumtól függetlenül?
Konkrét szabályok nincsenek, de én csak a phpbb.com-on fent lévőket ajánlanám.

clean írta:

Jah igen.... mijaza MODX? igen, segíthetnél a "kezdeti megértésben".... :oops:
Azért lehetne előtte tájékozódni :wink:: Megjelent a MODX
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.10.20. Péntek 2:00
Hozzászólások: 349
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.26. 20:31    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Konkrét szabályok nincsenek, de én csak a phpbb.com-on fent lévőket ajánlanám.
Rendben... nem akarom szétrombolni a fórumot különböző helyekről beszerzett (még nem letesztelt) MOD-okal.... :D

fberci írta:

Azért lehetne előtte tájékozódni :wink:: Megjelent a MODX
Háááát,, elolvastam.... nem értek belőle semmi... :oops: Mindegy,idővel majd úgyis kialakul a kép bennem... főleg,ha itt is elterjed a dolog... :D
_________________
Clean....

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zsolti10
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.01. Vasárnap 19:26
Hozzászólások: 233
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.02. 10:08    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Meg szerintem csak a végleges phpBB3 verziót raknátok fel.Vagyis az miatt is nincs most váltás.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 2:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.02. 10:48    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

...hanem a szerzett tapasztalatok felhasználásával egy kicsit fejleszteni is az oldalt...
Szerintem az útmutatókat átlehetne rendezni, mert például a GY.I.K és a Segítségek részt én mindig összekeverem, és nagyon nehezen szoktam megtalálni a keresett útmutatót, ha nem használom a keresőt ( mert mindig a GY.I.K -ben keresem azt ami valójában a Segítségeknél van :oops: ).

De lehet hogy csak én vagyok ezen a véleményen.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.02. 14:37    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

zsolti10 írta:

Meg szerintem csak a végleges phpBB3 verziót raknátok fel.Vagyis az miatt is nincs most váltás.
Szerintem meg nem. :wink:

Az útmutatókra tényleg ráférne egy kis átrendezés (meg kibővítés is - mondjuk ezt már most is lehetne), bár még nincs konkrét struktúra.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés