Véleményezd a tagok fórumát!

Szerző
Üzenet
Greg
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.21. Szombat 16:04
Hozzászólások: 141
Hozzászólás Elküldve: 2007.09.21. 18:38    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Értem. Hogyan kellene módosítani? Egyébként beraktam egy világosabb sablont kezdősablonnak, nekem nagyon tetszik, mi a vélemény róla? Előre is köszi :D !

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.09.21. 18:51    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Fogalmam sincs hogyan kellene módosítani, mer'hogy lecserélted a sablont.

Egyébként evvel az új sablonnal már 100% -nak mondanám az oldalt a magam részéről ;). Egyszóval: Szerintem mostan jól néz ki.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Greg
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.21. Szombat 16:04
Hozzászólások: 141
Hozzászólás Elküldve: 2007.09.21. 19:01    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszi szépen a véleményt :D !

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2007.09.21. 21:06    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Thomas RC, sorolj fel három 100%-ig valid böngészőt, légyszi... Mondjuk ettől függetlenül az a cél, hogy valid oldalakat készítsünk, de még így sem vagyunk megvédve a böngészők egyedi butaságaitól és különcködéseitől - főleg a "csakazértismidiktáljukaszabványt" böngészők esetében, mint pl. az IE.

Pár hozzászólással ezelőtt jeleztem én is, hogy örömmel fogadnék véleményt a fórumunkról. Igaz, akkor nem adtam linket, de hát az aláírásomban is benne van az oldalé, onnan meg már megtalálható... De itt van a közvetlen link, mert tulajdonképpen udvariatlan dolog volt kihagynom: http://forum.kemet.hu
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.18. Hétfő 17:05
Hozzászólások: 378
Hozzászólás Elküldve: 2007.09.21. 22:43    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Horemweb!
Gondolom, most azt várod tőlünk, hogy dicsérjük meg a fórumodat? Na jó, legyen egy jó napod, szép a fórumod! :D
Egyébként nekem tényleg tetszik. Jó a színvilága, igényesen megcsináltak a gombok, ikonok. Az egésznek jó, -és a témához illő- a hangulata.
Ami különösen tetszik, hogy nem találtam "összegányolt" dolgokat. Precíz. Én erre elég finnyás vagyok. Látszik, hogy legalább egy órácskát dolgozhattál, mire ilyen lett. Na jó, lehet, hogy másfelet. :wink:

A precízségre visszatérve: tudom, ez nem mindenkinek fontos, de én például ha olyan oldalba botlom (nem csak fórumra gondolok, hanem bármilyen weboldal), ahol érződik az amatőrség, azt már nem tudom komolyan venni. Legdurvább példa erre egy cég, akik a neten hirdették magukat, miszerint weblapkészítő tanfolyamokat szerveznek. A saját oldaluk teljesen másképp nézett ki IE és FF alatt. FF alatt széttört, egymásra csúsztak a sorok, hiányoztak margók, stb. Igaz,az oldal tele volt az elmaradhatatlan "kávésbögrével a kezében a monitorra vigyorgó" menedzserrel, és a 64 fogú, örökké mosolygó (vigyorgó) telefonkezelő hölgyikével. (Mondjuk én ettől a stílustól mászom a falra, de mindegy, más bekajálja.)
Másik "halálom" a kezdőoldalon rám mosolygó flash óra. Na kész, ha ilyenbe botlom, már zárom is be az oldalt. Ugyanis egyetlen egy igényes tartalmú oldalon sincsen ilyen.
És a hejesírás!!! Ara énn küllőnössen finnjás vagyokk. Ha az nem lyó, akor bisztosan elretent az óldaltol. :wink:

Hú, nagyon elkanyarodtam, bocs. Tehát szép a fórumod. De hogy kicsit kötözködjek: nekem kicsit széles az egész (bár ez részben szubjektív, tudom), talán még pofásabb lenne kb 800 szélesen.
Egyébként azért írtam, hogy részben szubjektív, mert bizonyított dolog, hogy egy bizonyos szélesség után már nehezen áttekinthető egy oldal. A szemnek (agynak) kellemesebb a keskenyebb.
Másik, hogy nekem egy picit kicsik a betűk. Nem az üzeneteknél, hanem az egyéb, kisbetűs "irományok".

Másba sajnos nem tudtam belekötni. Pedig igyekeztem, hidd el! :wink:
_________________
carvingski.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.09.22. 12:12    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

HoremWeb írta:

Thomas RC, sorolj fel három 100%-ig valid böngészőt, légyszi... Mondjuk ettől függetlenül az a cél, hogy valid oldalakat készítsünk, de még így sem vagyunk megvédve a böngészők egyedi butaságaitól és különcködéseitől - főleg a "csakazértismidiktáljukaszabványt" böngészők esetében, mint pl. az IE.
Pont azért mondtam, hogy nem valid az oldal. A figyelmeztetés még elmegy, de az X már hibát jelent, amit például az IE6 félreértelmez.

Ezért is mondtam, hogy az oldalt validra kell csinálni, vagy legalábbis ne legyen benne hiba, hanem csak figyelmeztetés.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2007.09.22. 17:31    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

HoremWeb írta:

mondhatna róla rosszat, hátha ki tudom javítani :D (Jót is mondhat, de abból nehezebb tanulni.)
Szoles: amint a fenti idézetből is láthatod, nem az volt az elsődleges célom, hogy dicséretet kapjak. :) Mindenesetre köszönöm szépen, hogy igyekeztél belekötni, és elmondtad azt is, ami tetszett.
Ami a szélességét illeti: olyan széles (bizonyos méreten felül), amilyenre méretezed. :) Nekem sem tetszik az, ha egy fórum (vagy bármilyen más oldal) túl széles, és nem tudja átfogni a tekintet, de ebben nem akarok senkit sem korlátozni. Úgyhogy ezt a részét inkább szolgáltatásnak, mint hibának tekintem :D
A kis betűmérettel foglalkozni fogok, bár az megint képernyőfelbontás és monitorméret kérdése, no meg a CTRL gomb és a görgetőkerék használatáé (Operánál még lehet használni ellene a numerikus billentyűzetet és azon is a * gombot, ami a visszaállításnál nagyon hasznos). Ehhez azonban kiváncsi lennék arra is, hogy milyen felbontáson, hány dpi-n, és mekkora monitoron nézted - ha ugyanis megnövelem, előfordulhat, hogy másoknak meg kirúgja a katódsugárcső oldalát :) (Mondjuk én is elég nagy felbontáson nézem általában, de még három-négy gépről tesztelek, még 800*600-on is :) )

Ja, bő egy hét volt, amíg úgy belőttem a kinézetet, hogy azt mondtam: gyertek emberek, ez most már a miénk! És ebben az is benne volt, hogy megnéztem IE, FF, Netscape, SlimBrowser, Opera és Mozilla alól, Konqueror és linuxos FF és Opera alól, Symbian-os Operával, és némi utánajárás végén még Safarival is. :) Ha már lúd, legyen disznó... :wink:

A precízségről meg flash órákról szóló eszmefuttatásoddal nagyonis egyetértek. Ezért van nálam JavaScript óra, és az is csak a státuszsorban (bár valamikor fel akarom tenni az overall-header-be, mert sokan nem engedélyezik, vagy éppen letiltják a státuszsort és annak JavaScript alóli bizgetését). Igaz, a funkciója más: az óegyiptomi naptár szerint számol ugyanis. :)

Ezek után csak egyet tudok mondani: carvingski.hu! :wink: Vagyis: köszi!
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.18. Hétfő 17:05
Hozzászólások: 378
Hozzászólás Elküldve: 2007.09.22. 22:00    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Horemweb!

A "kötözködésem" abszolút jóindulatú volt. Ha jól vettem ki a szavaidból, nem is értetted félre. Remélem.
A szélesség részben jogos, hiszen összenyomható, szinte amilyenre akarom. Én egyébként a széles oldalakat össze is szoktam, mert nekem az kellemesebb. Csak tudod én mindig az abszolút 1.0-ás felhasználókból indulok ki. Hogy nekik minél egyszerűbb és átláthatóbb legyen. Persze ez nagyon függ attól, hogy kiket vársz az oldaladra.
A betüméretről: ez is szubjektív dolog (azért foglalkoztam a szubjektív "hibákkal", mert objektíveket nem találtam. A fenébe! :wink: ). Lehet, hogy csak nekem aprók, másnak fel sem tűnik. A képernyőfelbontás egyébként jogos, nemrég én is ledöbbentem, amikor a saját oldalamat egy "menő" no-name LCD-n láttam. Idétlenül nagy volt, "ló" betűkkel, és a képek katasztrófálisan szemcsések.
Én egyébként ilyenen nézem: 17 coll, 1024*768. Szerintem ez tök normál.

Az óra nálad más, az ott "poén". Egyébként a számomra egyetlen szép és tényleg ötletes flash órát itt találtam: Rovásírásos óra
És ha már flash kütyükkel nem vagy hajlandó "feldobni" az oldalad, legalább egy ízléses kurzorkövető szkriptet felrakhatnál, mondjuk táncoló Micimackóval! Az tuti lenne! :wink:

Még egyszer gratulálok, szép (és tudom, hogy sok) munka!
_________________
carvingski.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2007.09.23. 18:21    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Valóban nem értettem félre, és köszönöm szépen!
Én is igyekszem az 1.0-sokra is gondolni, de azért nem a Pro Edition-ök rovására :) A legalapabb kezelési módokat (átméretezés, ablak bezárása, morzsák és italok géptől távol tartása) azért fel szoktam tételezni. :) (Az utóbbi kettőt [bent a munkahelyemen] gyakran hiába...)
A 17" 1024*768 valóban tök normál, esetleg az lehet még érdekes, hogy 96 vagy 120 dpi, esetleg egyéb (vagy még egyébb... :D) "betűméretre" van állítva a monitor - bár a ritkább 120 dpi a nagyobb betűméret. Mindenesetre ezügyben még körbe fogok nézni (baglyok rulez...)!

A rovásírásos óráról az jutott az eszembe, hogy egyszer készítettem egy olyan fontot, amin a számokat egy kéz feltartott ujjai jelezték - tök jól mutatott a 3.0-s Windows óra-programján. A Win az ujjain számolta az időt. (Igaz, négy kézen!) :)
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.18. Hétfő 17:05
Hozzászólások: 378
Hozzászólás Elküldve: 2007.09.23. 20:08    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

HoremWeb írta:

... esetleg az lehet még érdekes, hogy 96 vagy 120 dpi, esetleg egyéb (vagy még egyébb... :D) "betűméretre" van állítva a monitor - bár a ritkább 120 dpi a nagyobb betűméret.
Na, most buktam le, miszerint tök hülye vagyok az egész számítástehnikához. Gőzöm sincs, hogy hol tudom megnézni a dpi beállítást. Az eggyebekről :wink: meg végképp fogalmam sincs. Ha elárulod, megnézem.
_________________
carvingski.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.18. Hétfő 17:05
Hozzászólások: 378
Hozzászólás Elküldve: 2007.09.24. 15:10    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A tesztfórumom, amit pár napon belül élesíteni szeretnék, és lecserélni a most működő kettest. Előtte azért szívesen venném a véleményeteket: http://carvingski.hu/phpBB3/index.php

Ha valaki jobban meg szeretné nézni, akkor Felhasználónév: Teszt, Jelszó: phpBB

Tépjetek szét! :D
_________________
carvingski.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2007.09.24. 15:40    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Vezérlőpult -> Áttekintés -> Csatolmányok kezelése
Ez itt eléggé kilóg a sorból :)

Egyébként amit eddig láttam, szép. Ha még lesz véleményem, nem hallgatom el.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.18. Hétfő 17:05
Hozzászólások: 378
Hozzászólás Elküldve: 2007.09.24. 17:01    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hoppá, jogos, ez ronda! Most megnéztem, és a privát üzenet küldés sem tökéletes. Este javítgatom. (Eddig miért nem vettem észre?)
És köszönöm, hogy ilyen rendesen belenéztél! Ha még lesz véleményed, tényleg ne hallgasd el!
_________________
carvingski.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2007.09.24. 17:13    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A saját phpBB3-asom is fix szélességű (mondjuk kicsit szélesebb, mint a tiéd), és én is folyton abba a hibába ütközöm, hogy a tartalom "ki akar törni". Így aztán folyamatosan figyelnem kell a dolgokra, tudom, hol kell keressem a problémás részeket ;)
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2007.09.24. 21:11    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szoles: Sajnos most nem tudok annyi időt eltölteni a fórumodon, amennyit illene, úgyhogy egyelőre csak első benyomásokat mondok.

Az összhatás nagyon jó! A hó színéhez kicsit sok a kék, és ez nem a fórumra magára vonatkozik, ahol kifejezetten kellemes a hideg kék színek összhatása, hanem a címképre (logóra, na...) - kicsit túl van hajtva a kék irányába - szerintem. A fórumtükör színei ott vannak a szeren.

Sokkal könnyebben tájékozódtam a fórumodon, mint a ProSilver sablonos demón, meg azon a meglehetősen kevés phpBB3 fórumon, amit eddig láttam. A Vezérlőpult is jól követhető, intuitív. A _zso2 által említett hiba a leggázabb a felületen, de én is találtam kettőt (lehet, hogy több, hasonló is van, talán nem ártana átnézni). A barátok és haragosok felvételénél a felhasználók keresése link "kibújik" a szögletes zárójelekből: a nyitó zárójel után sortörés van, és utána van a szöveg. Nem csak a tipográfia szabályai ellen vét, de csúnya is - érdemes lenne egy sortörést beiktatni a nyitó zárójel elé.
A másik észrevételem egy elgépelés (gondolom én): a Sítechnikák szóból kimaradt a "c" betű, és így "Sítehnikák" áll helyette. Persze ez már csak a baráti kötözködés céljából :wink:

Amúgy most elgondolkodtatott, amit az én fórumom betűméreteiről írtál, nálad ugyanis ugyanakkorának látom a betűket, mint nálunk - vagy szubjektív fontméretet használ valamelyikünk, vagy a CSS-ben lehet valami (pl abszolút fontméret a relatív helyett, vagy esetleg karaj).

Összességében nagyon kellemes a fórumod, nyárra kifejezetten üdítő, télre meg stílusos :)
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés