Oldalak, regisztrációk összekötése

Szerző
Üzenet
kislab
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.23. Péntek 16:52
Hozzászólások: 574
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.24. 09:14    Hozzászólás témája: Oldalak, regisztrációk összekötése
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az én problémám az, hogyaz oldalamon is van regisztráció, meg a fórumban is, és gondolom nagyon idegesítő mindenhova regisztrálni, ezért gondoltam, hogy a két regisztrációt öszzevonom. Szerintetek mi a legjobb megoldás:

1. A fórumba regisztrálnak, és az oldal onnan olvassa ki az adatokat

2. Az oldalra regisztrálnak a phpbb űrlapjával, és az az oldal adatbázisába kerül

3. A regisztráció a phpbb űrlapjával történik, és az adatok az oldal és a phpbb adatbázisába is belekerülnek.

A válaszokat előre is köszönöm!
_________________
Üdv: KisLab - Kísérleti Laboratórium



A hozzászólás legutóbb kislab által 2007.08.24. 17:34-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Greg
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.21. Szombat 16:04
Hozzászólások: 141
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.24. 09:25    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szerintem a 1. a legegyszerűbb, legkézenfekvőbb. A másik kettővel van némi rizikó. Például ahogy Fberci is mondta a vizuális megerősítőkód.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
kislab
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.23. Péntek 16:52
Hozzászólások: 574
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.24. 10:00    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Igen, én is erre gondoltam, de akkor a felhasználókat a fórumba kell iráyítani a regisztrációkor, amit én nem szeretnék. Én a 3.-at szeretném megvalósítani, mert akkor az adatok a phpbb-be is bekerülnek, meg az én adatbázisomba is. Esetleg még szét is darabolom, hogy a hozzászólás-szám az oldalam adatbázisába ne kerüljön bele, viszont más meg a phpbb-jébe ne.
_________________
Üdv: KisLab - Kísérleti Laboratórium

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.24. 10:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ha saját oldalról van szó, egyértelműen az első. A phpBB köré lehet építkezni.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kislab
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.23. Péntek 16:52
Hozzászólások: 574
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.24. 17:34    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hogy került ez a téma ide??? És akkor ha már valaki ide rakta, akkor miért nem szedte ki az első hsz-ból az első sort??? Na mindegy.

Igen, gondoltam, hogy ezt fogjátok mondani, de nekem ez nem jó, mert a fórumra raktam egy olyan szűrőt, amin csak a regisztrált felhasználók tudnak átjutni (vagyis ezért akarom összevonni a regisztrációt, hogy ezt a szűrőt feltehessem). Mint már írtam, ezért lenne a 3. megoldás a jó nekem.
_________________
Üdv: KisLab - Kísérleti Laboratórium

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Greg
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.21. Szombat 16:04
Hozzászólások: 141
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.24. 17:39    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Akkor viszont ki kell kapcsolnod a vizuális megerősítőkódot és akkor talán jó lesz :) .

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
kislab
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.23. Péntek 16:52
Hozzászólások: 574
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.24. 17:54    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Mivan? Mondta valaki, hogy rossz? :? És miért kell kikapcsolni? Csak az url-t kell jól megadni, és akkor nincs baj
_________________
Üdv: KisLab - Kísérleti Laboratórium

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés