Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Gördülő a gördülőben

Szerző
Üzenet
Greg
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.21. Szombat 16:04
Hozzászólások: 141
Hozzászólás Elküldve: 2007.09.02. 15:17    Hozzászólás témája: Gördülő a gördülőben
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hy!

Azt szeretném megkérdezni, hogy tudja-e valaki, hogy hogyan lehet azt megoldani, hogy egy oldalon belül legyen még egy gördülő, és ne kelljen lejjebb menni. Elég hülyén fogalmaztam, de remélem megértitek. Tehát egy gördülősáv egy oldalon belül.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.09.02. 15:19    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Mi az a gördülő :? ?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Greg
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.21. Szombat 16:04
Hozzászólások: 141
Hozzászólás Elküldve: 2007.09.02. 15:21    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem tom jobban elmagyarázni :( . Olyan, mint amikor hosszú az oldal és a böngésző jobb oldalán vagy egy nyíl, amivel lejjebb lehet menni. Nah olyat szeretnék még egyet oldalon belülre.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.09.02. 15:25    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem értem. Ha teszek egy gördítősávot a böngésző alap gördítősávja mellé, attól miért "nem kell lejjeb menni" az oldalon ?

Egyébként legegyszerűbb talán az, ha iframe -be beteszed az egész oldalt, és az iframe -nek akkora magaságot adsz, hogy ne férjen ki a képernyőn ( pl.: 1500 px ). Ezáltal lesz egy gördítősáv a böngésző gördítősávja mellet. De szerintem ennek nem sok értelme van.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Greg
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.21. Szombat 16:04
Hozzászólások: 141
Hozzászólás Elküldve: 2007.09.02. 15:30    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Értelme nagyon is sok van. Én e107-es portálmotort használok (persze a phpbb-s fórumom mellett :D ) és ott van egy olyan theme, hogyha sok iromány van az oldalon, és nagyon le kell menni, akkor egyszerűen egy fehér csíkot csinál a lap aljára. Azért akarom, hogy legyen az oldalamban egy ilyen, mert akkor lejjebb lehet menni anélkül, hogy a fehér csík megjelenne és a fél tartalmat egy másik oldalra mutató linkel kelljen megoldanom. És olyan iframe-t hogyan tudok csinálni?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.09.02. 15:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Kód:

<iframe src="http://forum.oldalam.hu/" height="100%" width="800px"></iframe>


Ahol "src=", oda kell a megjelenítendő oldal címe. Ahol "height=", oda kell az oldal szélessége, és ahol "width=" oda kell az oldal hosszúsága ( magaságga ). Bár firefoxon elég furcsa dolgokat csinál az iframe, de...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Greg
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.21. Szombat 16:04
Hozzászólások: 141
Hozzászólás Elküldve: 2007.09.05. 16:25    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Kösz szépen sikerült :D ! Én Firefox-ot használok, úgyhogy rögtön le tudom tesztelni és tökéletesen műxik. 8)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés