Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Webes szabványok

Szerző
Üzenet
Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.06.14. Kedd 1:00
Hozzászólások: 1080
Hozzászólás Elküldve: 2007.12.31. 15:17    Hozzászólás témája: Webes szabványok
Hozzászólás az előzmény idézésével
Áthozva innen: http://phpbb.hu/forum/hsz/26350#hsz-26350.

HoremWeb írta:

Igazából nem megyek el a W3C dolgain...
Pedig W3C nélkül nemhogy elmenni nem tudnál, de erekciód se lenne. Nem, ami azt illeti nem lenne minek erektálódni.



A hozzászólás legutóbb Ceriak által 2008.01.02. 16:20-kor lett szerkesztve, összesen 2 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2007.12.31. 19:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Marcee: nálam az IE7 ette meg, semmi más. Főleg azért, mert nem jutottam IE6-os géphez mostanában. :) Nem tudom, lehet-e a miatt különbség, hogy localhostról vagy weben nézem.

ceriak: ezzel tisztában is vagyok, és próbálok is valahogy alkalmazkodni, de számomra nagyon kusza az egész. Egyébként a W3C-nek annyi köze van az erekcióhoz, mint a VHS-szabványnak. Úgyhogy pontosítok: nem igazodom el a dógaikon. És közben egy réges-régi vicc jut az eszembe: "A számítástechnikai szabványokban az a jó, hogy rengetegből lehet választani." Értem a W3C enyhén szólva nehéz helyzetét, és abbéli igyekezetét, hogy valami egységes szabvány születhessen annak ellenére, hogy ez a technika kézbentartóinak nem érdeke, amíg a szabványosítás fő irányítói és haszonélvezői, a tartalomszerző felhasználók nem állnak ki valamennyire egységesen valami mellett (és pl. nem használnak IE-t, neadj'isten blokkolják rajta a megjelenítést, ha az nem valid). Ugyanakkor ez a kényszerhelyzet feloldhatatlannak tűnő ellentéteket mutat annak, aki belefog, hogy megpróbáljon megismerkedni a miértekkel.
(Mekkora dolog lenne, ha a webmesterek tekintélyes része, mondjuk akár fele összebeszélne, és az IE-vel érkező látogatókat átirányítaná mondjuk erre az oldalra? :) Az persze egyértelmű számomra is, hogy ez kvázi kivitelezhetetlen, de a lelkem mélyén rejtőző kis anarchista énemnek jól esett eljátszani a gondolattal :D)
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.06.14. Kedd 1:00
Hozzászólások: 1080
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.01. 21:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:

Egyébként a W3C-nek annyi köze van az erekcióhoz, mint a VHS-szabványnak. Úgyhogy pontosítok: nem igazodom el a dógaikon.
Én az „elmenni”-t adott kontextusban csak így tudtam értelmezni, de ma is tanultam akkor valamit.

Ami a webet illeti, csak két rákfenéje van:

  • A böngészők nem követik a szabványt.
  • A weboldalak nem követik a szabványt.

Oszt akkor varjá’ rá gombot.

Egyébként lehet, hogy meglep, de a fentiekből kiindulva magam is eljátszottam már a gondolattal, mi volna, ha

  • A szabványt nem követő böngészőknek nem szolgálnánk ki az oldalt.
  • A szabványt nem követő oldalak nem jelennének meg a böngészőben.

Napok alatt lenne itt rend.

Ja, tudom, bomlasztó vagyok.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.01. 23:08    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Ceriak írta:

Ami a webet illeti, csak két rákfenéje van:

  • A böngészők nem követik a szabványt.
  • A weboldalak nem követik a szabványt.

Oszt akkor varjá’ rá gombot.

Egyébként lehet, hogy meglep, de a fentiekből kiindulva magam is eljátszottam már a gondolattal, mi volna, ha

  • A szabványt nem követő böngészőknek nem szolgálnánk ki az oldalt.
  • A szabványt nem követő oldalak nem jelennének meg a böngészőben.

Napok alatt lenne itt rend.
Hát ebben egyetértünk! :) De remélem, hogy nem túlzott optimizmus, ha úgy vélem észrevenni, hogy egyre több helyen igyekeznek igazodni a szabványhoz - vagy csak azért van ez az érzésem, mert irgalmatlan tempóban nő a net?
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.06.14. Kedd 1:00
Hozzászólások: 1080
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.01. 23:40    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az utóbbi időkben tényleg történt előrelépés, de azért ez még mindig nevetségesen kevés.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.02. 14:26    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Alapvetően egy ördögi kör ez az egész: a hibatűrő böngészők hibás oldalakat szülnek, a hibás oldalak miatt a böngészők írói is rákényszerülnek, hogy eltérjenek a szabványtól - és megteszik ott is, ahol nem kéne. Nagyon szeretném elhinni, hogy a körforgás meg bír fordulni, és előbb-utóbb a szabványosabban működő böngészők miatt szabványkövetőbb oldalak lesznek - vagy fordítva. Bár, mivel boldog-boldogtalan gyártja a webre a kódot, sőt, ha talált egy jó forrást, ahol sokféle kódrészletet le lehet csalni a netről, akkor már egyből "Web Design Studio"-nak szólíttatja magát (mivel a honlapján két Flash óra is van, és minden gif animált), itt az első lépést a böngészőktől kell remélni, attól tartok...

Más: kicsit belevetettem magam a wap kérdésébe, és próbáltam valami jó wap-böngészőt találni, de valahogy egyikkel sem vagyok megbékélve. Ráadásul nem értettem azt sem, hogy a specifikáció szerint (csak a WML 1.1-et találtam meg eddig) a WML csak a WBMP formátumot ismeri, az meg nem tud (tudtommal) színes képet, és egy csomó oldalon mégis azok vannak. Ezért megpróbáltam egy-két wap oldalt az Operával megnyitni (naná, hogy a forrásra lettem volna kiváncsi), és nagy-nagy meglepetésemre sikerült is :) Erre fel megnyitottam azokat a wap-os próbálkozásokat is, amiket eddig feltettem valahova, és még nagyobb lett a meglepetésem: az Opera nem csak az XML-hibákat közölte, de azt is, hogy pontosan hol és mi a hiba. Oké, tudtam, hogy a WML tulajdonképpen XML, és hogy az Opera XML-képes cucc, de ekkora segítségre nem is számítottam :D

Ha esetleg tudtok olyan linket, ami különösen jól érthető és követhető a WML-alapokkal kapcsolatban, azt szívesen venném. Rengeteg dolgot találtam már, úgyhogy nem létkérdés, de az nem ártana, ha gyorsabban találnék rá dolgokra a leírásokban. :D

Ceriak (vagy más admin/mod): azt hiszem, ez az eszmecsere nem igazán ide való. Áttennétek megfelelő helyre, pl. a Beszélgetésbe? Nagyon elkanyarodtunk a CSS-től...
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.06.14. Kedd 1:00
Hozzászólások: 1080
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.02. 16:38    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:

Alapvetően egy ördögi kör ez az egész: a hibatűrő böngészők hibás oldalakat szülnek, a hibás oldalak miatt a böngészők írói is rákényszerülnek, hogy eltérjenek a szabványtól - és megteszik ott is, ahol nem kéne. Nagyon szeretném elhinni, hogy a körforgás meg bír fordulni, és előbb-utóbb a szabványosabban működő böngészők miatt szabványkövetőbb oldalak lesznek - vagy fordítva.
Hát tudod, amikor a HTML5 részeként minden vezető böngészőgyártó teljes egyetértésben dolgozik a hibás oldalak megjelenítéséről szóló szabványon…

Egyébként nem is olyan rég volt példa hasonló összefogásra a GoPHP5 keretében, ami során a legnagyobb nyíltforrású, PHP-s projektek fogtak össze, hogy rászorítsák a hoszting cégeket a PHP5-re való váltásra.

Egyébként lehet, hogy tényleg érdemes volna megpróbálkozni az IE6 kiközösítésével – az Explorerrel érkezőket átirányítanánk egy oldalra, ahol érthetően le van írva, miért nem támogatott a böngészőjük, és adnánk pár linket szabványkövető böngészők letöltésére.
Persze, senki nem várja, hogy profit-orientált, vagy megrendelére készülő oldalak is így járjanak el, de szerintem lennénk sokan, akik a saját kis oldalainkon nem rokkannánk bele a látogatóveszteségbe. Jelentkezők? :)

Idézet:

Bár, mivel boldog-boldogtalan gyártja a webre a kódot, sőt, ha talált egy jó forrást, ahol sokféle kódrészletet le lehet csalni a netről, akkor már egyből "Web Design Studio"-nak szólíttatja magát (mivel a honlapján két Flash óra is van, és minden gif animált), itt az első lépést a böngészőktől kell remélni, attól tartok...
A Weblaboron már felmerült párszor egy afféle webes „kamara” létrehozásának ötlete, biztosítandó a pistikék térnyerésének visszaszorítását – a nyílvánvaló kétségek mellett egyre szimpatikusabbá válik az ötlet.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.02. 17:38    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Ceriak írta:

Egyébként lehet, hogy tényleg érdemes volna megpróbálkozni az IE6 kiközösítésével – az Explorerrel érkezőket átirányítanánk egy oldalra, ahol érthetően le van írva, miért nem támogatott a böngészőjük, és adnánk pár linket szabványkövető böngészők letöltésére.
Persze, senki nem várja, hogy profit-orientált, vagy megrendelére készülő oldalak is így járjanak el, de szerintem lennénk sokan, akik a saját kis oldalainkon nem rokkannánk bele a látogatóveszteségbe. Jelentkezők? :)
Mivel az áltagos honlapokon még mindig az IE-vel érkező látogatók jelentik a döntő többséget (például nálam is), biztos, hogy nagyon komoly összefogás kellene hozzá. Én már elkezdtem a propagandát, igaz, nem önszántamból: a honlapunk néhány oldala valami (számomra) misztikus okból egyáltalán nem jelenik meg IE-vel (6, 7 egyaránt hülyeségeket beszél, ti. kirajzolja félig az oldalt, aztán közli, hogy nem találja a host-ot - amiben az a vicc, hogy 1 - 2 - 100 frissítésre időnként mégis megtalálja...). Úgyhogy igen erősen propagálom az Operát (személyes preferenciák, tudod...) és a visszajelzésekből azt veszem ki, hogy nagyon sokan használják a Firefoxot is, de az tartja őket vissza, hogy sok oldal (legtöbbször profitorientált oldalak!) vidáman kérkednek is vele, hogy a szolgáltatásuk csak IE-vel működik. :evil:
Azon töröm egyébként a fejem, hogy az IE-vel érkező látogatóknak kitennék egy window.alert-ben egy üzenetet, felkérve őket, hogy ugyan jöjjenek már olyan böngészővel, ami nem akad ki, különben az oldal egy részét nem tudják használni.
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.06.14. Kedd 1:00
Hozzászólások: 1080
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.02. 17:55    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:

Mivel az áltagos honlapokon még mindig az IE-vel érkező látogatók jelentik a döntő többséget (például nálam is), biztos, hogy nagyon komoly összefogás kellene hozzá.

Idézet:

Azon töröm egyébként a fejem, hogy az IE-vel érkező látogatóknak kitennék egy window.alert-ben egy üzenetet, felkérve őket, hogy ugyan jöjjenek már olyan böngészővel, ami nem akad ki, különben az oldal egy részét nem tudják használni.
„There’s one hole in every revolution, large or small. And it’s one word long – PEOPLE. No matter how big the idea they all stand under, people are small and weak and cheap and frightened. It’s people that kill every revolution.”

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KomiGabi
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2007.06.08. Péntek 14:18
Hozzászólások: 151
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.02. 18:41    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:

Azon töröm egyébként a fejem, hogy az IE-vel érkező látogatóknak kitennék egy window.alert-ben egy üzenetet, felkérve őket, hogy ugyan jöjjenek már olyan böngészővel, ami nem akad ki, különben az oldal egy részét nem tudják használni.
Nálunk, mármint az osztályunk honlapján, már több mint fél éve működik ez a megoldás.

Kód:

var nemIE = (navigator.userAgent.indexOf('MSIE') == -1);
if(!nemIE){
alert('Ne használj internet explolert \n mert teljesen rosszul jeleníti meg az oldalt!');
}

Esetleg még be lehet rakni ezt is:

Kód:

if(!nemIE){
alert('Ne használj internet explolert \n mert teljesen rosszul jeleníti meg az oldalt!');
window.location = "http://www.opera.com/";
}

_________________
Üdv:
Kép

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.02. 21:34    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ceriak: rövidebb (és ángliusul nem beszélők számára érthetőbb) variánsa: "A számítástechnikában a hibák 80%-a a monitor és a szék között helyezkedik el" :D
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.06.14. Kedd 1:00
Hozzászólások: 1080
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.02. 22:40    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ó, itt messze nem a számítástechnikáról van szó…

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.03. 06:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ráadásul a hibák nagy százaléka még csak nem is az egységsugarú júzerek számlájára írandó.
Amíg leszenk olyan, nagy látogatottságú, egyszerű regisztrációt igénylő és könnyű web-es megjelenést biztosító oldalak / portálok, melyek gány kóddal, iszonyatos megjelenéssel és IE-hűséggel párosulnak (elég csak a myspace.com vagy hasonló magyar oldalakra, mint például a gportal.hu vagy a privi.hu), addig hiába csinál egy-két közösség megfelelő oldalt, 100 másik szar terem a helyében.
Olyan ez, mint a verekedős-kocsmázós dolog: ha nem vagy benne, nem érdemes lesüllyedni a szintjükre, mert lenyomnak a tapasztalatukkal :D

Az én lelkiismeretem tiszta. Én próbálok megfelelni a követelményeknek (mégha néha nem is sikerül), a magam részéről megtettem, amit anélkül megtehettem, hogy a saját életem rovására menjen a dolog. Ha mindenki csak ennyit megtesz a jóérzésű emberek közül, már közelebb vagyunk a kánaánhoz. Végülis létezik egy olyan, hogy evolúció - mégha sok kötőfékje is van ;)
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
MyR
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.02.03. Péntek 1:00
Hozzászólások: 315
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.11. 20:26    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Én azt mondom, érdemes követni a szabványokat. Én nem rég írtam át az egész webhelyemet valid XHTML Strict-re, és lássatok csodát, az IE6 kivételével minden böngészőben (FF, Netscape, Opera, IE7) pixelre pontosan ugyanolyan jól jelenik meg.

A fejlesztőnek is könnyebb dolga van, ha valid kódot ír!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.11. 21:51    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
MyR: én is ezen próbálkozom, csak hát több ezer fájlt kell végigbizgetni hozzá... :( De azért elkezdtem, és ami újat teszek fel, annál már ügyelek arra, hogy valid legyen. Csak hát idaáig is el kell jutni egy autodidaktának :)

(Még akkor is, ha most egyik szavammal a másikat ütöm... :) )
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés