Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Karakterkódolás és JS

Szerző
Üzenet
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2008.02.08. 22:24    Hozzászólás témája: Karakterkódolás és JS
Hozzászólás az előzmény idézésével
Talán ide való a téma...

Adott egyszer a honlapom, ami ISO-8859-2 kódolású, egy phpBB2-vel, és egy teszt-phpBB3-mal, ami viszont UTF-8. Mindehhez van egy darab JavaScript fájl, ami mindenhol meg kellene jelenítsen egy speciális naptárat (az ókori egyiptomi időszámításra van átszámolva a jelenlegi dátum - a látogatóim kedvelik, számunkra hasznos). Hogyan lehetne azt megoldani, hogy a phpBB3-nál is helyesen jelenítse meg az ékezetes karaktereket?
Jelenleg a honlapon és a phpBB2-n minden rendben van, a phpBB3-on azonban ez az egy rész rombuszokba rajzolt kérdőjelekkel jeleníti meg a script által előállított szöveget.
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
mikikol10
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2008.01.09. Szerda 17:24
Hozzászólások: 168
Hozzászólás Elküldve: 2008.02.09. 08:40    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szetem válts akkor UTF8-ra (ha rosszat irtam akkor töröljetek vagy ne is válaszoljatok)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2008.02.09. 11:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szerintem a legfájdalommentesebb megoldás az lenne, ha készítenél a JS fájlodból két példányt két különböző karakterkódolással, az oldalad a naptar_iso.js-t, a fórum meg a naptar_utf.js-t használná.

Esetleg átállíthatod az oldalad UTF-8 karakerkódolásra és akkor megspóroltál egy js fájlt, de van egy olyan érzésem, hogy a másikat fogod választani :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2008.02.09. 14:34    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Marcee, jól gondolod. Nem is az zavar, hogy több ezer fájlt kellene módosítanom, mert arra írok valami programocskát, vagy a Notepad++-hoz egy makrót, és kávézom egyet (kettőt...), amíg megcsinálja :) - de egyelőre a phpbb2 az éles fórum a honlapon, az meg nem menne az UTF-8-cal, ha jól sejtem.
Pedig hogy reménykedtem egy iso2utf() JS-függvényben :D :D :D
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés