SMF-PHPBB

Szerző
Üzenet
Benkovics
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2006.01.21. Szombat 1:00
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.22. 05:02    Hozzászólás témája: SMF-PHPBB
Hozzászólás az előzmény idézésével
Van egy rosszul működő (illetve volt, mert nem engedi a szolgáltatóm...) SMF fórumom, ami viszont nagyon látogatott volt! Alig két hónap alatt ezer hozzászólás született! :lol:
Szeretném az adatokat, (Felhasználók, fórumok, topicok, hozzászólások...) átkonvertálni PHPBB-re! Lehetséges ez? Hogyan kezdjek neki? :roll:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.22. 11:11    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Először is kell egy konvertáló, itt van egy. Ehhez szükséges egy általános konvertáló csomag, melyet megtalálsz itt. Ezeket töltsd le, majd kövesd a letöltött csomagban található utasításokat.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Benkovics
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2006.01.21. Szombat 1:00
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.22. 16:49    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszi!
Csak egy a baj! Nekem már nincs feltelepítve a fórum..... És ebben viszont a fórum címét kell megadni! :cry:
Viszont nem is tudom sehová feltelepíteni, mert a szolgáltatóm nem engedi, viszont itt nincs olyan ingyenes tárhely, ahová felmenne az sql... :?

Nem tudsz olyanról, ami az sql-ből olvassa ki az infót?

Különben a következő kép fogad, mikor megnyitom a megadott fájlt:

Kép

Szóval nagyon szeretném, ha ezeket az utasításokat is elmagyaráznád.... :oops:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.22. 17:26    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Benkovics írta:

Köszi!
Csak egy a baj! Nekem már nincs feltelepítve a fórum..... És ebben viszont a fórum címét kell megadni! :cry:
Viszont nem is tudom sehová feltelepíteni, mert a szolgáltatóm nem engedi, viszont itt nincs olyan ingyenes tárhely, ahová felmenne az sql... :?

Nem tudsz olyanról, ami az sql-ből olvassa ki az infót?
Biztos, hogy az sql-ből olvassa ki az információt.
A felsőnél oda van írva, hogy Optional infos, vagyis ezeke az információk csak opcionálisak. Mit ad ki, ha rányomsz a convertre (persze előtte készíts egy mentést az adatbázisodról)? Szerintem mennie kell.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Benkovics
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2006.01.21. Szombat 1:00
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.23. 07:08    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Azt írja, hogy általános hiba, és alatta ez a szöveg:
Could not find path to your former forum. Please check your settings and try again

Ennyi!
Mit jelenthet ez?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.23. 16:22    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Benkovics írta:

Azt írja, hogy általános hiba, és alatta ez a szöveg:
Could not find path to your former forum. Please check your settings and try again

Ennyi!
Mit jelenthet ez?
Add meg az új phpBB-d adatait.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Benkovics
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2006.01.21. Szombat 1:00
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.24. 00:02    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megadtam a PHPBB tehát az új fórum adatait, és akkor is ugyanezt írja.....

Tehát leírom mégegyszer!
Volt egy smf fórumom. Le kellett szednem a szerverről. Lementettem viszont a php my adminból a teljes sql-t. Ez van meg nekem, a saját gépemen, egy txt fájlban.

Most feltettem a phpbb fórumot, és erre szeretném konvertálni a régi adatbázist, ha lehet.
Amit mondtál convertert letöltöttem, és feltettem a readme fájlban található utasítások szerint.
Mikor elindítom a convert/index.php-t, akkor a fenti kép fogad.
Mivel a felső tábla, mint ahogy Te is írtad opcionális, ezért üresen hagytam először. Utána beírtam minden létező kombinációban, hogy hol a gépemen az sql, miután válaszoltál beírtam az új fórum elérhetőségeit.
Minden esetben a fent beidézett hibaüzenettel találkozom.

De valójában sehol sem látok olyat, ahol a gépemen lévő sql-t tudnám beolvastatni, ezért teljesen tanácstalan vagyok!

Beteszem ide a readme fájlt is, hátha ti jobban tudjátok értelmezni nekem:

Idézet:

How to install:

Unpack then upload all the files with the correct path:

./convert/index.php
./convert/functions_convert.php
./templates/subSilver/admin/convert_body.tpl
./language/lang_english/lang_convert.php
./language/lang_french/lang_convert.php (optional)
./language/lang_german/lang_convert.php (optional)
./language/lang_portuguese/lang_convert.php (optional)

Upload the converter file you need (convert_*.php) to the /convert/ folder.


How to use:

Install phpBB normally then go to the /convert/ panel. If you forum address is http://www.host.com/phpBB2/
then the address to convert is http://www.host.com/phpBB2/convert/

Choose a converter, click Convert. If everything went fine, you can restore the search tables and safely
destroy your old forum. (select it and click Destroy)

Note that both forums must use the same database (if you don't know what a database is please ask your web host) and be located on the same server.
Természetesen a convert könyvtárba bemásoltam a letöltött, smf fórumhoz való convertert.

Hogyan tovább? Most, ha már így belekezdtem, nem akarok belenyugodni, hogy ez nem sikerül. :roll: :roll: :roll:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Lightning
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2005.06.07. Kedd 1:00
Hozzászólások: 44
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.24. 15:30    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Mi lenne ha feltoltnád localhostra mondjuk Easyphp 1.8-cal oda felteszed az SMF-t majd ott konvertálsz :wink:
Majd átviszed az adatbázist a fórumodra ;)
_________________
"Lightning thy will be done!"

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.24. 16:04    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Helyi gépen tényleg egyszerűbb lenne megcsinálni, de valószínűleg nem csak ott lehet (bár biztosan sokkal gyorsabb és egyszerűbb lenne).
Az adatbázist viszont vissza kell töltened a tárhelyedre (tehát az nem elég ha a gépeden van). Tehát töltsd vissza az adatbázist (a phpBB-val egy adatbázisba), majd futtasd le a konvertáló scriptet, úgy hogy megadod neki a tábla előtagot.
Ha így sem megy, akkor rakd fel megint az smf-et (nem kell, hogy működjön, csak legyen rendesen bekonfigolva).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Benkovics
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2006.01.21. Szombat 1:00
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.25. 04:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hmm...
Az ötlet nem rossz, csak kivitelezhetetlen! Eddig egy amerikai szerveren voltam, most meg egy magyar szerveren vagyok! Valamilyen oknál fogva, az amerikai szerver más nyelvi kódolást használ! Tehát nem megy fel semmilyen más szerverre! :cry:
Természetesen a localhost-ra sem! Mert ott meg egyszerűen nincs olyan opcióm, hogy importálás! Nem értem miért...
Más ötlet?
_________________
"Táncoltálazördöggelsápadtholdfénynél?" Jocker

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.25. 14:52    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Benkovics írta:

Hmm...
Az ötlet nem rossz, csak kivitelezhetetlen! Eddig egy amerikai szerveren voltam, most meg egy magyar szerveren vagyok! Valamilyen oknál fogva, az amerikai szerver más nyelvi kódolást használ! Tehát nem megy fel semmilyen más szerverre! :cry:
Természetesen a localhost-ra sem! Mert ott meg egyszerűen nincs olyan opcióm, hogy importálás! Nem értem miért...
Más ötlet?
Milyen kódolást, milyen formátumban mentetted le az adatbázist?
Ha sql-ben mentetted le (ez a legáltalánosabb), akkor egy egyszerű sql parancssort kell keresned (pl. phpMyAdmin sql fül vagy ikon).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Benkovics
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2006.01.21. Szombat 1:00
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.26. 03:30    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nekem txt-ben mentette....

Idézet:

-- phpMyAdmin SQL Dump
-- version 2.6.0-pl3
-- http://www.phpmyadmin.net
--
-- Hoszt: localhost
-- Létrehozás ideje: 2006. Jan 16. 11:25
-- Szerver verzió: 4.1.9
-- PHP Verzió: 4.3.10
--
-- Adatbázis: `benkovics`
--
CREATE DATABASE `benkovics` DEFAULT CHARACTER SET latin1 COLLATE latin1_swedish_ci;
USE benkovics;
És így néz ki a fejléc! :roll: :roll: :roll:
De ez nekem semmit sem mond! :oops: :oops: :oops:
_________________
"Táncoltálazördöggelsápadtholdfénynél?" Jocker

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.26. 16:21    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Benkovics írta:

[...]
És így néz ki a fejléc! :roll: :roll: :roll:
De ez nekem semmit sem mond! :oops: :oops: :oops:
Ez sql, az ide beillesztett dolgokat töröld ki belőle, és a többit töltsd föl.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Benkovics
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2006.01.21. Szombat 1:00
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.27. 04:44    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megpróbáltam!
Kitöröltem a fejlécet, és ez lett az eredmény:

Kép Katt a kis képre!


Nem értem, mert az eredeti szerverre felment! :cry:
_________________
"Táncoltálazördöggelsápadtholdfénynél?" Jocker

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.27. 16:07    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Benkovics írta:

Megpróbáltam!
Kitöröltem a fejlécet, és ez lett az eredmény:
[...]
A phpMyAdmin verziók nem egyeznek meg.
Ezt úgy tudod kiküszöbölni, hogy még egy kicsit alakítasz az sql fájlon. :)
A következő 2 kódrészletet az összes helyről töröld ki:

Kód:


COLLATE latin2_hungarian_ci

Kód:


CHARSET = latin2

Kód:


COLLATE = latin2_hungarian_ci

_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés