Pontatlan a dátum (mindig ugyanaz)

Szerző
Üzenet
kemendib
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.02.03. Péntek 1:00
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.03. 23:32    Hozzászólás témája: Pontatlan a dátum (mindig ugyanaz)
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! Egy napot késik a dátumkijelzés a fórumomon... a legújabb változatot használom, freewebes szerveren, eddig minden simán ment, most vettem észre, hogy pontatlan a dátum. Lehet, hogy eddig is az volt, de csak most tűnt fel. Tudtok segíteni, hogy ez mitől lehet? Egyelőre még senki sem szólt érte, de azért vérciki lenne, ha nem tudnám megoldani... amúgy kezdő vagyok, nem értek se PHP-hez, se HTML-hez, csak józan zalai paraszti eszem van :wink: Előre is köszönöm a segítségeteket!:)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.03. 23:38    Hozzászólás témája: Re: Segítség! Pontatlan a dátumkijelzés!
Hozzászólás az előzmény idézésével

kemendib írta:

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! Egy napot késik a dátumkijelzés a fórumomon... a legújabb változatot használom, freewebes szerveren, eddig minden simán ment, most vettem észre, hogy pontatlan a dátum. Lehet, hogy eddig is az volt, de csak most tűnt fel. Tudtok segíteni, hogy ez mitől lehet? Egyelőre még senki sem szólt érte, de azért vérciki lenne, ha nem tudnám megoldani... amúgy kezdő vagyok, nem értek se PHP-hez, se HTML-hez, csak józan zalai paraszti eszem van :wink: Előre is köszönöm a segítségeteket!:)
Időzóna jól van beállítva (profilban, admin panelban)?
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kemendib
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.02.03. Péntek 1:00
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.03. 23:41    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Igen, GMT+1h, Budapest, Belgrád, stb... szóval ez van beállítva. Az óra jól is jár, de vmiért feb 2-át ír ki ma, pedig 3-a van...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.04. 08:57    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

kemendib írta:

Igen, GMT+1h, Budapest, Belgrád, stb... szóval ez van beállítva. Az óra jól is jár, de vmiért feb 2-át ír ki ma, pedig 3-a van...
Nem lehet, hogy összetéveszted a napot a hónappal, vagy valami ilyesmi (mert mondjuk átállítottad a dátum formátumot)? Ugyanis nekem tökéletesen működik a dátum az fw-n is.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kemendib
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.02.03. Péntek 1:00
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.04. 15:55    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
kiírja, hogy 2006. február 2 szombat. Szóval ezt rendesen elrontja valami...

Tényleg, akkor ma már két napot késik... ráadásul a telepítés dátumát sem jól írja ki, szerinte január elsején telepítettem, de az teljességgel lehetetlen, kb máűsfél hete állítottam üzembe. A fórum filejait innen töltöttem, az a 19-es változat...

Viszont a taglistánál a csatlakozottak listájánál jól ír minden dátumot... Nem értek semmit...

Nincs senkinek sem ötlete, hogy ez mitől lehet? Kezd egyre idegesítőbb lenni, hogy megállt a nap feb 2-nél... Ezenkívül valaki panaszkodott, hogy Macintosh-ról nem fogadta el a fórum a hosszú ő betűt... Erre sem tudtok valami tippet adni, hogy hogy oldhatnám meg?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.04. 22:17    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

kemendib írta:

kiírja, hogy 2006. február 2 szombat. Szóval ezt rendesen elrontja valami...

Tényleg, akkor ma már két napot késik... ráadásul a telepítés dátumát sem jól írja ki, szerinte január elsején telepítettem, de az teljességgel lehetetlen, kb máűsfél hete állítottam üzembe. A fórum filejait innen töltöttem, az a 19-es változat...

Viszont a taglistánál a csatlakozottak listájánál jól ír minden dátumot... Nem értek semmit...

Nincs senkinek sem ötlete, hogy ez mitől lehet? Kezd egyre idegesítőbb lenni, hogy megállt a nap feb 2-nél... Ezenkívül valaki panaszkodott, hogy Macintosh-ról nem fogadta el a fórum a hosszú ő betűt... Erre sem tudtok valami tippet adni, hogy hogy oldhatnám meg?
Azt hiszem a szabályzatban világosan le van írva, hogy nem szeretjük a floodot.

Most már szinte biztosan mondhatom, hogy a probléma a dátum formátummal van (a hónap számát írja ki a nap helyett, pontosabban teljesen jól, mivel azt állítottad be neki) - ellenőrizd a dátum formátumot.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kemendib
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.02.03. Péntek 1:00
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.04. 22:33    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Bocsánatot kérek a floodolásért! :oops: Kipróbáltam, köszi a tippet!:) Az én hibám volt, elnéztem a betűket, tényleg az volt a gond, hogy a hónap számát irattam ki vele számmal a betűvel való kiírás után. Köszönöm még egyszer a segítséget! :D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pifta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.09.04. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 101
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.25. 11:28    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az én kérdésem is ide tartozik. Vagy nem teljesen de hasonló.
Nálam a dátum az jó, nekem a pontos idővel van a baj... Órákat késik a fórum, persze jól van beállítva minden elvileg az időzóna is!
A vicces a dologban hogy nekem jó de egyes usereknél élggé eltérő akár 5-10 óra is lehet... Mi a baj vele? Nem mindenkinél de elég sok felhasználónál késik... Tudtok segíteni?
_________________
Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje hanem, hogy alacsony a kerítés...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.25. 11:52    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Én abban a megfelelő időzónában azért nem lennék biztos, mert regisztrációkor a GMT -2 időzónát ajánlja fel és ez meg is egyezik a főoldalon lévő 3 órás késéssel. Valószínűleg elállítottad és a hibás időzóna beállítása után regisztrálóknak is ez lett beállítva. Ez meg is magyarázza, hogy csak bizonyos felhasználóknál jelentkezik a hiba.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pifta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.09.04. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 101
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.25. 11:55    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem hiszem mivel minden usernek még aki később regelt annak is a GMT+1 van beállítva! Nekem is ez van beállítva és mégis eltérés van! Eddig ilyen probléma nem volt most merült fel kb egy hete és a régebbiek egy része panaszkodik, szal nem is mindenkinél, viszont mindenkinek ellenőriztem a profilját...
????
_________________
Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje hanem, hogy alacsony a kerítés...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.25. 13:17    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pifta írta:

Nem hiszem mivel minden usernek még aki később regelt annak is a GMT+1 van beállítva! Nekem is ez van beállítva és mégis eltérés van! Eddig ilyen probléma nem volt most merült fel kb egy hete és a régebbiek egy része panaszkodik, szal nem is mindenkinél, viszont mindenkinek ellenőriztem a profilját...
????
Akkor lehet, hogy a szerveridővel van a baj, mármint hogy a szervernek nem működik jól a belső órája. Futtasd le az alábbi php kódot (mentsd el egy fájlba, töltsd fel, és hívd meg a böngésződből), és nézd meg a kimenetét.

Kód:


<?php
print gmdate ('Y.m.d. H:i:s', time());
?>

Akkor jó, hogyha egy órával kevesebbet mutat.

Raktál fel modokat? Ha igen milyeneket, lehetséges, hogy érinti az időt is?
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!



A hozzászólás legutóbb fberci által 2006.02.25. 15:00-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pifta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.09.04. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 101
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.25. 14:48    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Egyetlen mod van fent már száz éve... Az attach mod, ja és a hozzászólások sorrendjét írtam felül. De ezt is nagyon régen...

1970.01.01. 01:00:55

ez az eredménye a php-s dolognak.
Nem értem! Mi van vele? Nálam minden jó! Másnál miért nem? Ezt magyarázza el valaki, amikor látszólag ugyanazok a feltételek vannak!?
_________________
Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje hanem, hogy alacsony a kerítés...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.25. 15:01    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pifta írta:

Egyetlen mod van fent már száz éve... Az attach mod, ja és a hozzászólások sorrendjét írtam felül. De ezt is nagyon régen...

1970.01.01. 01:00:55

ez az eredménye a php-s dolognak.
Nem értem! Mi van vele? Nálam minden jó! Másnál miért nem? Ezt magyarázza el valaki, amikor látszólag ugyanazok a feltételek vannak!?
Boccs, hülyeséget írtam, próbáld ki az új kódot.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pifta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.09.04. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 101
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.25. 15:09    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
2006.02.25. 14:08:46 Ez már elvileg jó és tényleg egyel kevesebb de akkor miért van vele gond?
_________________
Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje hanem, hogy alacsony a kerítés...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.25. 15:37    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pifta írta:

2006.02.25. 14:08:46 Ez már elvileg jó és tényleg egyel kevesebb de akkor miért van vele gond?
Amikor késik, akkor mindig pont egy egész órát késik? Mert elképzelhető, hogy az oldalakat cache-eli a böngésző, vagy egy közbenső szerver, és ezért pontatlan a "pontos idő" kijelzés.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés