Első hozzászólás a téma legelejére

Szerző
Üzenet
Kree
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.04.24. Csütörtök 15:37
Hozzászólások: 34
Hozzászólás Elküldve: 2008.06.08. 15:10    Hozzászólás témája: Első hozzászólás a téma legelejére
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok! Azt szeretném megoldani, hogy egy témának a nyitó hozzászólása mindig legfölül legyen, akár kiemelve is, attól függetlenül, hogy a felhasználó milyen hozzászólás-sorrendet állított be magának. Végülis egyfajta magyarázatként a témának. Valaki tud erre esetleg megoldást?
_________________
Kép

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.06.08. 20:46    Hozzászólás témája: First post on every page MOD
Hozzászólás az előzmény idézésével
First post on every page MOD
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bravium
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.09.19. Szerda 16:53
Hozzászólások: 66
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.03. 04:47    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Aki már telepítette, legyen kedves már megírni: ez a MOD opciós lehetőséget biztosít, vagy minden topiknál automatikusan működni fog?
_________________
http://forum.bravium.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.03. 07:54    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
How-to-use: when you post a new topic or edit a first post of any topic, you can find and mark the checkbox named "Show on top of every page".

Tehát:
Hogyan használjuk?
Amikor új témát indítasz, vagy szerkeszted az első hozzászólást a témában, látni fogsz egy checkboxot a hozzászólás alatt: "Mutasd minden lapon".

Tehát: opcionális.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bravium
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.09.19. Szerda 16:53
Hozzászólások: 66
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.03. 09:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm, akkor ezt kimódolom. ;)
_________________
http://forum.bravium.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Piszi
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2008.09.16. Kedd 13:32
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.09. 00:54    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hello

Totál kezdő vagyok phpbb terén és fogalmam sincs, hogy ezt a mod-ot ami itt feljebb be van linkelve, hogyan lehet telepíteni.
Tudnátok ebben segíteni?
Illetve abban, hogy olyan mod van e bb3-hoz ami véglegesen minden opció nélkül megváltoztatja a hozzászólások rendezését az összes meglévő fórumban és témában illetve az új témák alapból már így rendeződjenek?

Előre is thx.
Üdv
_________________
Jesus he knows me!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bravium
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.09.19. Szerda 16:53
Hozzászólások: 66
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.09. 01:14    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
MOD-ok telepítésével kapcsolatban minden részletre kiterjedő leírást találsz az Útmutatókban.
A másik témához pedig a keresőt ajánlanám, nekem a "hozzászólások sorrendje" kulcsszavakra ezt dobta ki:
forum/tema/1647
_________________
http://forum.bravium.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.09. 08:31    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Piszi írta:

Totál kezdő vagyok phpbb terén és fogalmam sincs, hogy ezt a mod-ot ami itt feljebb be van linkelve, hogyan lehet telepíteni.
A múltkor egy másik témában egy másik MOD-hoz írtam le, de hasznát tudod venni: http://phpbb.hu/forum/hsz/34435#hsz-34435

Lehet, hogy lassan írnom kellene belőle egy útmutatót?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.09. 13:38    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
erre a módra én is lecsaptam , de nálam nem igazán lett jó várom más észrevételét is :lol:

minden oldalon látszik kivéve az elsőn ahol is a lényeg lenne áááááá

addig is megnézem mi lehet az oka :cry:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.09. 14:01    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
ráleltem a hibára :lol:

viewtopic.php

keres

Kód:

if($topic_data['topic_first_post_show'] && ( $start != 0))



cserre

Kód:

if($topic_data['topic_first_post_show'])



Így már megjelenik az első oldalon is , de ez így nekem még mindig nem tetszik
mivel összevonja a többi hsz-el ezért én részemről ezt még átalakítom , hogy a kiemelt hszt szakítsa el a többitől és úgy már szuper lesz :lol:



A hozzászólás legutóbb KillBill által 2010.07.08. 13:31-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Piszi
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2008.09.16. Kedd 13:32
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.09. 14:14    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm mindenkinek.
Végül ezt csináltam http://phpbb.hu/forum/hsz/33467#hsz-33467 most tök jónak tűnik csak nem tudom, hogy később is jó lesz -e mert nekem le van tiltva a reg és a user-eket meg a joomla-m userei közül szedi.
De elvileg jónak kell lennie mert az sql parancs felülírja az sorrendet és mivel nincs user a bb adatbázisban csak jogok így mindig az alapértelmezett tábla beállítás lesz érvényes vagy nem?

A mod-ot meg hétvégén kipróbálom a másik bb3 fórumomon.
_________________
Jesus he knows me!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.09. 14:39    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ez a szétválasztás nekem magas , ha valaki megoldaná aki jobban ért hozzá megköszönném

A lényeg , hogy ez az 1 ső hsz elkülönüljön a többi hsz-töl legalábbis amelyiket kijelöljük , hogy mindig legyen felül ez ugyebár minden topiknál csak az első hsz lehet
mert így egybe olvadva gázos ellőre is köszönöm , ha lehetséges :wink:

sablon:subsilver2

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.09. 17:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia! Mi a sablon kimenete az első hozzászólásnak? Az mint az összes többinek vagy más?
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bravium
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.09.19. Szerda 16:53
Hozzászólások: 66
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.09. 18:45    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

KillBill írta:

erre a módra én is lecsaptam , de nálam nem igazán lett jó várom más észrevételét is :lol:

minden oldalon látszik kivéve az elsőn ahol is a lényeg lenne áááááá

addig is megnézem mi lehet az oka :cry:
Nem akarlak befolyásolni, csak megosztanám veled, mire jutottam a MOD telepítése során, után.
Lecsaptam rá én is, telepítettem, majd totál kiakadtam, pontosan azon, amin te. Aztán viszont elgondolkoztam...

Az enyém egy csevegőfórum, csökkenő típusú hozzászólás-rendezéssel, ahol ez idáig azt szokták meg a látogatók, hogy ha benyitnak egy témába, mindig a legújabb hozzászólás van legfelül. Namármost: ha ez a MOD úgy működne, ahogy előzőleg elképzeltem, annak az lenne az eredménye, hogy a látogató mindig ugyanazt látná legfelül, nevezetesen: a témaindító hozzászólást. Sőt, ha ő maga is beírna, a hsz elküldése után megintcsak a témanyitót látná legfelül, és csak az alatt következne az ő friss hozzászólása. Mindez, ha jobban belegondolunk, akár még zavaró is lehet, nem is kicsit.

Azért volt szükségem erre a MOD-ra, mert bizonyos témák nyelvi játékokat tartalmaznak, amiknek minden esetben az első hozzászólásban szerepelnek a szabályai. Szerettem volna megkönnyíteni a felhasználók dolgát, hogy ne kelljen visszalapozniuk az utolsó oldal legalsó hozzászólásához, hogy a szabályokról értesüljenek.

Ezt úgy oldottam meg végül, hogy a Fórumszabályokhoz a következőt írtam:
"Ha netán valamelyik játék szabályai nem lennének tiszták előtted, lapozz egyet visszafelé az adott témában.
A korábbi oldalakon mindig a legfelső hozzászólásban találod a témaindító szöveget."

Ezzel a módszerrel a látogatónak csak egyet kell lapoznia, és nem kell lefelé görgetnie, és így a téma első oldalán is nyugodtan folyhat a játék, az eddig megszokott módon, anélkül, hogy folyton a témaindító szabályleírás türemkedne elő.
Persze annyiban könnyű dolgom volt, hogy nyilván a játékok ugyanabban az alfórumban szerepelnek.
_________________
http://forum.bravium.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.09. 19:53    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
én is a szabályok miatt tettem fel , de azzal már semmi gondom azt mint írtam már megoldottam hanem hogy a hsz ek összekapcsolódnak az a bajom nincs külön a többi hsz töl


erre kéne valami megoldás

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés