Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Filmek

Szerző
Üzenet
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2008.06.20. 13:06    Hozzászólás témája: Filmek
Hozzászólás az előzmény idézésével
Itt lehet a filmekről beszélgetni, mivel a Beszélgetések témában eléggé "elvesznek" a hozzászólások.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2008.06.20. 13:06    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megtaláltam a világ legjobb filmjét tegnap :). Ami nem más, mint A Nemzet Aranya. Egyelőre csak mozi felvételben van meg (moziban felvették kamerával úgy értem), mert ismerősnek csak az van meg, de hamarosan megveszem mind két részét a filmnek.
Ami miatt a legjobb filmnek tartom, az az, hogy az első és a második részben vannak összefüggések. A másik pedig az, hogy nem csak egy-két megfejteni való van a filmben, hanem jó sok van (főleg a második részben). A második részben talán eltúlozták a megfejteni való dolgokat, de olyan jól összerakták a filmet, hogy a sok titok ellenére mégis élvezhető (vannak olyan rosszul összerakott filmek, amiknél ide-oda mászkálnak, és emiatt megunod a sok mászkálást egy idő után. Na, ez a film nem ilyen!). A harmadik ok pedig az, hogy vannak benne röhejes, abszurd dolgok is. Az első részben pedig az, hogy ellopják a Függetlenségi Nyilatkozatot. A második részben van ennél még röhejesebb is: elrabolják az elnököt (a legjobb az amikor dumálnak egy szobában, hogy hogyan lehetne kettesben beszélni az elnökkel, aztán egyszer csak lazán ezt mondja az egyik főszereplő: "Elrabolom az elnököt") :D. A negyedik ok: Vannak benne akció jelenetek is. A legjobb akciójelenet szerintem az első részben van, amikor ellopják a Függetlenségi Nyilatkozatot, de azért a második részben is vannak jó autós "üldözések", FBI, stb.
Az ötödik ok, ami a legfontosabb, hogy az első rész után a második rész nem lett rosszabb. Sok filmnél megfigyelhető (főleg a Harry Potternél), hogy az idő előrehaladtával egyre pocsékabb lesz az egész film (egyre több jeleneteket hagynak ki belőle, stb.). Szerencsére ennél a filmnél ez egyáltalán nem jellemző.

...és akkor az információk.

A Nemzet Aranya:

Forgalmazó: InterCom
Képarány: 16:9
Szinkron nyelv: cseh DD 5.1, angol DD 5.1, magyar DD 5.1
Felirat nyelv: szlovák, cseh, angol, magyar
Extrák:
  • Kimaradt jelenetek (magyar felirattal)
  • Alternatív befejezés (magyar felirattal)
  • Storyboard nyítójelenet
  • A forgatás helyszínén
  • Kommentár (magyar felirattal)
  • Kisfilm leleplezett kincsvadászok (magyar felirattal)
  • Ezt fejts meg!


Stáblista
Rendező: Jon Turteltaub
Író: Jim Kouf, Oren Aviv, Charles Segars
Forgatókönyvíró: Jim Kouf, Cormac Wibberley, Marianne Wibberley
Operatőr: Caleb Deschanel
Jelmeztervező: Judianna Makovsky
Zene: Trevor Rabin
Producer: Jerry Bruckheimer, Jon Turteltaub
Látványtervező: Norris Spencer
Vágó: William Goldenberg

Szereplők
Nicolas Cage (Ben Gates)
Sean Bean (Ian Howe)
Justin Bartha (Riley Poole)
Diane Kruger (Abigail Chase)
Jon Voight (Patrick Gates)
Harvey Keitel (Sadusky)
Christopher Plummer (John Adams Gates)

Ára a divido.hu-n: 4.840 Ft (3% kedvezmény)

Képek:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


A Nemzet Aranya 2. - Titkok könyve:

Forgalmazó: InterCom
Megjelenés dátuma: 2008.05.28.
Képarány: 16:9
Szinkron nyelv: török DD 5.1, cseh DD 5.1, angol DD 5.1, magyar DD 5.1
Felirat nyelv: szlovén, horvát, szerb, szlovák, héber, török, cseh, angol, magyar
Extrák:
    1. lemez:
  • Audiókommentár a rendező és Jon Voight közreműködésével

    2. lemez:
  • Kimaradt jelenetek a rendező bevezetőjével Bakik (kb. 6 p.)
  • Kisfilm: Egy folytatás titkai (kb. 7 p.)
  • Kisfilm: A forgatás helyszínén (kb. 10 p.)
  • Kisfilm: Utcai kaszkadőrmutatványok, Így készült a londoni üldözéses jelenet (kb. 10 p.)
  • Kisfilm: A kongresszusi könyvtárban (kb. 9 p.)
  • Kisfilm: Földalatti akció (kb. 7 p.)
  • Kisfilm: Az elnök könyve (kb. 5 p.)
  • Kisfilm: Egy aranyváros fejlődéstörténete (kb. 10 p.)
  • Rejtett extrák


Stáblista
rendező: Jon Turteltaub
forgatókönyvíró: Ted Elliott, Gregory Poirier, Terry Rossio, Cormac Wibberley, Marianne Wibberley
zeneszerző: Trevor Rabin
producer: Jerry Bruckheimer, Jon Turteltaub
vágó: William Goldenberg

Szereplők
Nicolas Cage (Ben Gates)
Diane Kruger (Abigail Chase)
Jon Voight (Patrick Gates)
Harvey Keitel (Sadusky)
Justin Bartha (Riley Poole)
Helen Mirren (Emily Appleton)
Ed Harris (Jeb Wilkinson)
Bruce Greenwood (az elnök)
Alicia Coppola (Spellman ügynök)

Ára a divido.hu-n: 4.355 Ft (3% kedvezmény)

Képek:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Vesta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.05.15. Kedd 22:29
Hozzászólások: 266
Hozzászólás Elküldve: 2008.06.20. 19:20    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megfejteni való? Összefüggések az epizódok között? Hmmm...

Javaslom megtekintésre a Fűrész mindegyík (összesen 4) részét... Agyas, nagy on agyas film...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2008.06.20. 19:30    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Fűrész az már túloz szerintem. 4.részét még nem láttam, de a többi nem tetszett.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2008.06.21. 20:21    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Meg is szereztem a két filmet eredeti lemezben. Az első részt a Tescoban kétezer valamennyiért, a második részt pedig (mivel a Tescoban azt mondták, hogy nincs nekik olyan) a Plazában az Alexandra könyvesboltban háromezer valamennyiért.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2008.06.26. 11:54    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Többször is megnéztem a Nemzet Aranya 2. - A Titkok Könyve című filmet és eddig csak 1 hibát találtam benne.

Az első üldözős jelenetnél, amikor megszereznek egy asztalból egy dolgot és az autóhoz menet közben észreveszik, hogy figyelik őket, akkor gyorsan elfutnak az autóig, amin jobb oldalon van a kormány és a főszereplő, Ben, mondja is a másik főszereplőnek, Rileynek (aki még a futás közben modta, hogy ő fog vezetni), hogy "Ez Anglia". Vagyis bal oldalon kéne menni. Azonban az egész üldözés alatt a jobb oldalon mennek az autók, nem pedig a bal oldalon.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Gy úri ember
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2008.05.30. Péntek 11:48
Hozzászólások: 146
Hozzászólás Elküldve: 2008.08.01. 18:08    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Thomas RC, elég sok témát nyitottál :)
ma fél8kor lesz a Film+on az a gagyi mami vagy hogyhiívják :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.14. 14:04    Hozzászólás témája: SG:U
Hozzászólás az előzmény idézésével
Stargate Universe
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából.

Kép

Műfaj: Akció / kaland / sci-fi

Alkotók:
  • Robert C. Cooper
  • Brad Wright

Főszereplők:
  • Robert Carlyne
  • Justin Louis
  • David Blue
  • Brian J. Smith
  • Jamil Walker Smith
  • Alaina Huffman
  • Elyse Levesque


Főcímzeneszerző: Joel Goldsmith
Játékidő: Kb. 43 perc epizódonként
Gyártó: Metro Goldwyn Mayer

Stargate Universe Trailer (HD)


Története

A Stargate Universe történet középpontjában egy az Ősök által épített hajó a Destiny áll. Az Ősök több legénység nélküli hajót küldtek, melyeket adat- és forrásgyűjtésre illetve csillagkapuk készítésére programoztak és lakható bolygón helyezzék el azokat. Minden lényeges információt visszaküldtek, hogy segítségével tervezhessék meg a Destiny útvonalát. A céljuk az volt, hogy felderítsék az univerzum távoli részét és idegen fajokkal találkozzanak.

A hajót legénység nélkül küldték ki több ezer évvel ezelőtt és úgy tervezték, hogy a csillagkapu 9. ékzára segítségével jutnak ide amikor már elég messze lesz a galaxisban, de a hajóra nem jutottak el.

A sorozat cselekménye ott kezdődik amikor egy katonákból és tudósokból álló csapat az Icarus kutatóbázisukat támadás következtében hátrahagyva eljutnak a Destinyre. A hajó irányíthatatlan, több fontos rendszer sérült vagy nem működik és nem képesek visszatérni a Földre. A Destiny időnként megszakítja útját és a hatótávolságába került csillagkaput tárcsázza, ahol szükséges ellátmány található a hajó javításához és a legénység számára.

--
Az általános információk után kicsit írok a sorozatról.

A sorozat egy profi megoldással kezdődik, többszöri megnézésre is elnyerte a tetszésemet. Videót csak ezt találtam róla, ez az első 1percet vetíti le, kár, hogy félbevágták... Ez a kezdés az előző két sorozathoz képest (Csillagkapu, Csillagkapu Atlantisz) nagyon erős volt! Mind zeneileg, mind látványilag a toppon van, ez így ahogy van maga a tökéletesség.

Az első két epizód az előző sorozatokhoz hasonlóan egybe van, nem külön, ami azt jelenti, hogy kb. 1óra 40percet kell végignéznünk egyhuzamban. A sorozat eleje eléggé zavaros, de ahogyan halad előre a történet, megtudjuk, hogy mi is történt, hogyan kerültek a Végzetre.

A karakterek közül kiemelném többeknek a kedvencét (a csillagkapu.hu fórumán olvasottak alapján jelentem ezt ki), Dr. Nicholas Rush-t (a képen középen). A karakterről elég keveset lehet tudni, valószínűleg a későbbiek során fokozatosan fogjuk jobban megismerni a személyét. Próbálom kerülni a spoilerezést, úgyhogy legyen elég annyi, hogy meglehetősen furcsa személyiséget kapott, de nekem elnyerte a tetszésemet.

A legszembetűnőbb változás, hogy nincs meg az a nagy csapatmunka, ami például az SG1-nél, vagy az Atlantisznál megvolt. Nem tudom, hogy ez hosszú távon mennyire lesz jó így, de szerintem elég egy rossz történetszál és rosszabbra fordulnak a dolgok. Az első évadból úgy olvasom, hogy nem derül ki egyértelműen, hogy mi lesz a hajóval, amit bázisként használnak (bár külön kiemelték, hogy a hajó nem bázisként lesz használva, de most nevezzük annak)? Egyszer csak le kell szállniuk vele valahol, mert az elég monoton lenne, hogy "kilépünk a fény feletti sebességből, a hajó automatikusan tárcsázni kezd, átmegyünk a kapun, később visszajövünk, fényfeletti sebességre ugrunk, kilépünk a fényfeletti sebességből, a hajó automatikusan...". Na erre kíváncsi vagyok, hogy mit fognak kitalálni, mert eddig úgy tűnik, hogy a sorozat tulajdonképpen a Végzet felfedezéséről szól és annak sérüléseinek a helyreállításáról.

A végére azt aminek nagyon örültem: Végre valahára az intró nem 2perces, hanem csak 10másodperces! Az atlantiszi sorozatnál mindig azt utáltam, hogy a 2perces intrót mindig át kellett ugranom, mert olyan hosszú (főleg ha egymás után 4-5 részt akarsz megnézni és az elején mindegyiknek ott az intró). Ami nem tetszett, hogy minden epizód elején bejátszák a szokásosat, hogy "Végzet. Egyértelműen Ős tervezés. Több százezer évvel ezelőtt indult útjára...".

A kezdés (első 3 epizód) 10-ből 10 pont. Viszont az eddigi részek (7 epizód) összességében 10-ből 8 pont.

Aki Csillagkapu rajongó, annak nagyon ajánlom a sorozatot! :)

Üdvözletem.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2010.05.19. 20:59    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Közel 6 hónap telt el a Stargate Universe kezdete óta, s az első évad második felében szépen felgyorsultak az események. Ez alatt a 6 hónap alatt valamennyire megismerhettük a főszereplők személyiségét, megismerhettük a kékeket, s többek között átutaztunk egy galaxist.

Mindez jól hangzik, azonban nem feledkezhetünk el attól a ténytől, hogy bizony két epizód borzalmasan rosszul sikerült, az évad első felében pedig kevés olyan epizód van, amit 2-3-nál többször megnéz az ember. A második félben már több ilyen is van, főleg a 12. rész és a 17. rész között. Az említett részek ugyanis az évad két kiemelkedően rossz epizódja, bár a 12. résznél erről lehetne vitatkozni.

Ha értékelnem kéne az évadot ötös skálán, akkor a gyönyörű képi világ, a nagyszerűen megválasztott főszereplők (főleg Rush karakterét találták el igazán) és a megreformált sorozat miatt 4-esre értékelném. Az ötöstől elég messze van az évad, a hármast pedig már túl kevésnek tartom.

A végső értékelés pár hét múlva dől el, hiszen három epizód még hátravan az évadból. A trailerek, illetve leírások alapján az utolsó három epizód szorosan kapcsolódni fog egymáshoz, s a 20. részben egy olyan megdöbbentő cliffhanger lesz, amelyhez hasonlót korábban még sosem láttunk a Csillagkapu történetében.

Na most: Ha az utolsó három epizódot 5-ösre értékelem, akkor egyértelműen 4,4 pontot adok az évadnak, egyébként 3,93 és 4,32 közötti pontot az említett epizódok minőségétől függően. Tudom, hülyén hangzik hogy két tizedesjegyig pontozom, de végső értékelésnél muszáj kicentizni a pontokat. :D

Kép

Na hát akkor, szombaton Subversion, nézzétek meg ti is.* :)
SyFy promo trailer itt: http://www.youtube.com/watch?v=DQTejziEa48

* Magyar felirat CicMaxnál lelhető: http://cicmax.blogspot.com & http://cicmax.atw.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2010.05.22. 19:32    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
No, úgy néz ki jól belehúztak a készítők, az évad talán legjobban sikerült epizódját láthattam. :o Bővebben itt nyilatkoztam róla.

Ja, igen. Ha már írok ide, akkor belinkelem a 19. epizód trailerjét is: http://www.youtube.com/watch?v=6F7vNwQuFbU . Jövő hétvégén ne felejtsétek el megnézni! :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
JasonV.
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2010.08.24. Kedd 20:32
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Elküldve: 2010.08.24. 20:36    Hozzászólás témája: hjh
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
nonoka
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.02.06. Kedd 23:26
Hozzászólások: 117
Hozzászólás Elküldve: 2010.10.03. 17:39    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ha valaki követi a sorozatot itt megnézheti a második évad első részét! Stargate.Universe.S02E01 hunsub
_________________
Online Filmek ingyen

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2013.11.14. 18:01    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Én imádom a Stargate SG1 és az Atlantiszt. Már vagy 100* végignéztem a két sorozatot igaz nagyon sajnálom, hogy az Atlantiszt leállították az 5 évad után.

Jelenleg 2 hét alatt sikerült rávennem magam, hogy megnézek a Stargate.Universe első 5 részét, eddig egy rakás sz@r, ha ilyen lesz a folytatás akkor ez szégyen a sorozatra, pedig az alap ötlet nagyon jó.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés