Nyelv

Szerző
Üzenet
Aurelius
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.07.08. Péntek 1:00
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Elküldve: 2005.07.08. 22:06    Hozzászólás témája: Nyelv
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Sikerült egyedül minimális segítség nélkül összeraknom a fórumot úgy, hogy menjen. Nagyon jó, örültem de nagyon. Na, mostanra lettem kész, és már kicsit belefáradtam.
A kérdésem az lenne, hogy hogy kell a nyelvet megváltoztatni magyarra. Én értek angolul very well, de feltételezem, hogy nem mindenki. A Configban átállítottam a nyelvet hungarianra, szóval a lang english mappa mellé feltettem a magyart, de nem használja. Ugyanez a képeknél. Leszedtem és feltöltöttem a magyar feliratú képeket (új téma, új hozzászólás... stb.), és azokat meg végképp nem akarja használni. Valamit kihagytam gondolom. Már annak is örülök, hogy magamtól ilyen jól elhaladtam. Nagyon kérlek titeket, hogy aki tud, segítsen.

Köszönöm

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Aurelius
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.07.08. Péntek 1:00
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Elküldve: 2005.07.08. 22:15    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Annak nagyon nagy jelentõsége van, hogy a verziószámok (phpbb és a nyelvi csomag) nem egyezik? Mert ez éppen lehet gond, erre szerintem nem figyeltem

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.07.09. 08:08    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Aurelius írta:

Annak nagyon nagy jelentõsége van, hogy a verziószámok (phpbb és a nyelvi csomag) nem egyezik? Mert ez éppen lehet gond, erre szerintem nem figyeltem
Szia!
Az a nyelvi beállítás, amit az admin panelban állítasz be, az a vendég/nem bejelentkezett felhasználókra vonatkozik. Ezen kívül minden felhasználónak saját magának be kell állítania, hogy magyar legyen a felület, ugyanúgy neked is (ezt a profilban tudod megtenni). De ebbõl nem szokott gond lenni, mert ha az admin panelban magyarra állítod a nyelvet, akkor regisztrációnál már automatikusan azt ajánlja fel, így csak annak lesz angol, aki tényleg azt akarja.
A nyelvi csomag és a phpBB verziószámának elvileg egyeznie kéne (ugyanaz a számozásuk), de ez legtöbbbször nem baj (ha nem történik változás a nyelvi fájlokban, akkor jó a régi is - és viszonylag ritkán történik bennük változás). A 2.0.15-ben azonban történt egy ilyen változás, ezért ajánlom, hogy töltsd le tõlünk a legfrissebbet (sajnos az egész 2.0.16-os fórumot le kell töltened, majd ebbõl kell kimásolnod a nyelvi fájlokat). De a hiba biztosan nem ezzel van.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Aurelius
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.07.08. Péntek 1:00
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Elküldve: 2005.07.09. 13:38    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Helló!

Köszi a segítséget!

Megnéztem, tökéletesen egyezik a verziószám, (16-os), azzal nem lehet gond. lang_english mellett a lang_hungarian, subSilverben is szerintem a megfelelõ helyen a magyar képek, arra ügyeltem, nehogy a magyarral felülírjam az angolt.
Tudod, nyelv választásnál felajánlja a magyart az angol mellett, ki is választom mint admin default-nak, vagyis alapért. Jó. Erre, bárki be akar lépni, mindenkinek angol. A mindenki 2 személy, én és én egyelõre, mivel még tesztelem. 1-user, 2-admin. Mindkettõnél ugyanúgy angol, profilban ki van választva a magyar, és angol. Az avatorkat sikeresen feltettem, választhatók is, de ez nem megy.
Most arra gondoltam, hogy ha felülírnám az angol dolgokat magyarral mi lenne.
Csak azért félek ettõl, mert egy hasonló operáció után már egyszer 0ról újra kellett kezdenem, úgy, hogy phpmyadminból is ki kellett törölnöm mindent.
Szóval, ha esetleg lenne valami ötleted, kérlek mondd el.
Ha meg akarod nézni, hogy megbizonyosodhass arról, amit mondok, megadhatom a címet.

Kérem, aki tud valamit erre a problémára, írja meg!

Elõre is köszönöm !

Üdv:
Aurelius

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.07.09. 13:47    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Aurelius írta:

Helló!

Köszi a segítséget!

Megnéztem, tökéletesen egyezik a verziószám, (16-os), azzal nem lehet gond. lang_english mellett a lang_hungarian, subSilverben is szerintem a megfelelõ helyen a magyar képek, arra ügyeltem, nehogy a magyarral felülírjam az angolt.
Tudod, nyelv választásnál felajánlja a magyart az angol mellett, ki is választom mint admin default-nak, vagyis alapért. Jó. Erre, bárki be akar lépni, mindenkinek angol. A mindenki 2 személy, én és én egyelõre, mivel még tesztelem. 1-user, 2-admin. Mindkettõnél ugyanúgy angol, profilban ki van választva a magyar, és angol. Az avatorkat sikeresen feltettem, választhatók is, de ez nem megy.
Most arra gondoltam, hogy ha felülírnám az angol dolgokat magyarral mi lenne.
Csak azért félek ettõl, mert egy hasonló operáció után már egyszer 0ról újra kellett kezdenem, úgy, hogy phpmyadminból is ki kellett törölnöm mindent.
Szóval, ha esetleg lenne valami ötleted, kérlek mondd el.
Ha meg akarod nézni, hogy megbizonyosodhass arról, amit mondok, megadhatom a címet.

Kérem, aki tud valamit erre a problémára, írja meg!

Elõre is köszönöm !

Üdv:
Aurelius
Most már nem tudom mit hova másoltál (túl bonyolult), úgy hogy egyszerûbb ha letöltöd tõlünk az egész csomagot és felülírod az eddigi fájlokat, kivéve a config.php-t! Ha szeretnéd el is mentheted az adatbázist elõtte (de ehhez nem fog hozzányúlni semmi). Ezután az admin panelben magyarra állítod a nyelvet, majd a profilban is csak magyarra (nem tudom hogy lehet kiválasztani mindkettõt, mint ahogy te írtad).
De egyszerûbb, ha feljössz irc-re (cím a fõoldalon). Ha megadod a címet, akkor kipróbálom én is.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Aurelius
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.07.08. Péntek 1:00
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Elküldve: 2005.07.09. 13:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Helló!

Elképesztõen gyors volt a válasz, lenyûgözõ! Köszönöm.
Nos, a cím a következõ:

www.agromokus.uw.hu

egy, a debreceni agráros hallgatók, legfõképp az infósoknak sok segédanyag, fórum, letöltések ... lesz.

Tõletek is ugyanezt a 2.0.16-ost tudnám leszedni, nem?

A lépések közül egyébként nem hagytam ki semmit ugye? Szóval nyelv változtatáshoz nem kell táblát módosítani, nem kell phpmyadmin meg semmi. Mert most már ezen pörög az agyam, hogy gyanús, hogy csak úgy bemásolom a megfelelõ mappákba, és megy. Ez nem a carma1, ahol még a wavokkal meg lehetett ezt csinálni. Bár nem tudom.

• Na, mégegyszer köszi a gyors választ!

Remélem meg tudjuk oldani. Legközelebb este leszek a gépnél, kocsimosás, simson szerelés...

Bye !

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.07.09. 14:16    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Semmi php, semmi mysql (adatbázis, phpMyAdmin), csak fel kell tölteni egy könyvtárat a megfelelõ helyre. Regisztráltam nálad, és már a magyar fájlok helyén is angolok vannak, úgy hogy most már tényleg csak azt az utat látom, hogy letöltöd a phpBB 2.0.16-os csomagot (innen, mert csak itt vannak benne a nyelvi fájlok!), majd felülírod vele a fájljaid a config.php kívételével.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Aurelius
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.07.08. Péntek 1:00
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Elküldve: 2005.07.09. 15:49    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ez vicces:
ahányszor be akarok lépni, mindig egy kicsit játszanom kell, mert ez az oldal valamiért imád nekem villogni ezzel a szövegével:

Cookie funkció úgy tûnik ki van kapcsolva.
Kérlek vátoztasd meg a böngészõd beállítását!

Szép piros betûkkel. Azt mondod, hogy a magyar helyén angol van? De az hogy? A phpbb lapjáról szedtem le a magyar fájlokat hozzá? Feltöltöttem a helyére, és ez van. Nem igaz.

És nálatok milyen? alapból benne van a magyar, és csak be kell állítani, vagy ugyanúgy fel kell tölteni?

Akkor le fogom szedni tõletek. A config.php-ban tárol mindent, amit az admin felületen beállítgattam? A többi az nem lényeg, pótolható, csak amiket ott csináltam az megmarad, ha azt nem írom felül? fórumok, meg....
huhh, avatarokat lementem. Az UTsek nagyon jók, meg a kutyásak is :)

Akkor ezekre még válaszolj már kérlek, ha majd legközelebb ráérsz.

Utána megcsinálom, gondolom újra install, csak... hoppá. Újrainstallálásnál viszont mindig ki kell mindent törölnöm a phpmyadminban. Ott van valami fontos? Még nem böngésztem bele úgy igazán, csak felületesen.

Nah, lépek, mert még a szimóm mindig rossz :-( De holnap már menni szeretnék vele.
Nah, sziasztok !

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.07.09. 15:54    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Könyörgöm ne bonyolítsd a dolgokat, az egész nagyon egyszerû :D !

A phpBB mindent az adatbázisban tárol, csak egy valamit nem: az adatbázis jelszavát (azt remélem érted miért nem). Ezt tárolja a config.php-ban (persze nem csak a jelszót, hanem az összes adatbázis kapcsolódáshoz szükséges dolgot). Ezért nem szabad azt felül írnod.
Így minden megmarad, és a fórumod is ugyanolyan lesz mint régen, csak magyarra kell állítanod.

Igen, a mi csomagunkban alapból benne van a magyarítás.

A cookie-val meg ne törõdj, én se tudom mi baja, de engem szerencsére már megjegyzett :D .
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Aurelius
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.07.08. Péntek 1:00
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Elküldve: 2005.07.09. 15:55    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megnéztem, mit töltöttem fel.

idézek:
n several pages
//
$lang['Forum'] = 'Fórum';
$lang['Category'] = 'Témakör';
$lang['Topic'] = 'Téma';
$lang['Topics'] = 'Témák';
$lang['Replies'] = 'Válaszok';
$lang['Views'] = 'Megtekintve';
$lang['Post'] = 'Hozzászólás';
$lang['Posts'] = 'Hozzászólások';
$lang['Posted'] = 'Elküldve';
$lang['Username'] = 'Felhasználónév';
$lang['Password'] = 'Jelszó';
$lang['Email'] = 'Email';
$lang['Poster'] = 'Küldõ';
$lang['Author'] = 'Szerzõ';
$lang['Time'] = 'Idõ';
$lang['Hours'] = 'Óra';
$lang['Message'] = 'Üzenet';

$lang['1_Day'] = '1 nap';
$lang['7_Days'] = '7 nap';
$lang['2_Weeks'] = '2 hét';
$lang['1_Month'] = '1 hónap';
$lang['3_Months'] = '3 hónap';
$lang['6_Months'] = '6 hónap';
$lang['1_Year'] = '1 év';

$lang['Go'] = 'Mehet';
$lang['Jump_to'] = 'Ugrás';
$lang['Submit'] = 'Elküld';
$lang['Reset'] = 'Töröl';
$lang['Cancel'] = 'Mégsem';
$lang['Preview'] = 'Elõnézet';
$lang['Confirm'] = 'Elfogad';
$lang['Spellcheck'] = 'Helyesírás';
$lang['Yes'] = 'Igen';
$lang['No'] = 'Nem';
$lang['Enabled'] = 'Bekapcsolva';
$lang['Disabled'] = 'Kikapcsolva';
$lang['Error'] = 'Hiba';

$lang['Next'] = 'Következõ';
$lang['Previous'] = 'Elõzõ';
$lang['Goto_page'] = 'Ugrás az oldalra:';
$lang['Joined'] = 'Csatlakozott';
$lang['IP_Address'] = 'IP-cím';

$lang['Select_forum'] = 'Fórum kiválasztása';
$lang['View_latest_post'] = 'Legutóbbi hozzászólások';
$lang['View_newest_post'] = 'Legújabb hozzászólások';
$lang['Page_of'] = '<b>%d</b> / <b>%d</b> oldal'; // Replaces with: Page 1 of 2 for example

$lang['ICQ'] = 'ICQ';
$lang['AIM'] = 'AIM';
$lang['MSNM'] = 'MSN Messenger';
$lang['YIM'] = 'Yahoo Messenger';

$lang['Forum_Index'] = 'Tartalomjegyzék'; // eg. sitename Forum Index, %s can be removed if you prefer

$lang['Post_new_topic'] = 'Új téma nyitása';
$lang['Reply_to_topic'] = 'Hozzászólás a témához';
$lang['Reply_with_quote'] = 'Hozzászólás, az elõzmény idézésével';

$lang['Click_return_topic'] = '%sVisszatérés%s a témához'; // %s's here are for uris, do not remove!
$lang['Click_return_login'] = 'Kattints %side%s, hogy ismét megpróbáld';
$lang['Click_return_forum'] = 'Kattints %side%s, hogy visszatérj a fórumba.';
$lang['Click_view_message'] = 'Kattints %side%s, a hozzászólásod megtekintéséhez

Ez szerintem totál jó, szóval a magyarosítással nincs gond. Szerintem ok. Úgyhogy innentõl már télleg passzolom. Most télleg rakjam fel újra? Amúgy a mainbõl idéztem.

de most már tényleg megyek, sose készülök el azzal a vacakkal... :-))

Csüsz

Üdv
Aurelius

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.07.09. 15:57    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Könyörgöm rakd fel az egészet újra (csak a fájlokat ahogy írtam), fogalmam sincs és már tényleg nem értem mit hova másoltál!!! Könyörgöm!!!
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Aurelius
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.07.08. Péntek 1:00
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Elküldve: 2005.07.09. 22:01    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Bercikém király vagy!
Ez tuti jó anyag ami nektek fenn van. Még az install php is magyar volt
Ez igen. A másikhoz képest ... hmmm ne hasonlítsuk össze. Megint beigazolódott a mondásom, hogy mnidig van jobb, mint az eredeti, csak én ezt ált. zenére vagy op rendszerre mondottam eddig
:-)
Nagyon jó. Még csak az admin felületig jutottam el, de már látom, hogy ezzel nem nagyon lesz baj.
Még dizájn kérdésekkel foglak zaklatni! :-) Ha nem veszed zokon.

Nagyon köszi a tippet, a te phpbb-d-et archiválom, ez még kellhet, az eredetinek meg pá

Na, köszöntem, még jövök majd!
Köszi mégegyszer !

Helló

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Aurelius
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.07.08. Péntek 1:00
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Elküldve: 2005.07.09. 23:18    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
És még egy kérdés, most így az örömmámorban:
PHP-Nuke-ot is ilyen jól ismered? Mert abban még noob vagyok, msot akarom elkezdeni kb ennyi tudással : select, where, from, order by ...
Kicsit kínos nem? Azzal szerinted ezek után elbánok? nem vagyok noob a géphez, csak infósnak tanulok, még ha mellett agrármérnöknek is.

Na, majd még jelentkezem, ha lesz valami4

Köszi a reinst tippet! Télleg az volt!

Csüsz

Üdv:
Aurelius

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Aurelius
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.07.08. Péntek 1:00
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Elküldve: 2005.07.10. 19:04    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Helló !
Most már a fórum tökéletes,most jön a köv. szenvedés, a nuke. Már Sigmánál elkezdtem érdeklõdni bizonyos dolgok iránt, abban nem vagyok még biztos, hogy bele tudom majd a nuke-ba integrálni ezt a phpbb-t. Remélem összejön, bár a nuke egyelõre az admin.php-ra nem enged rá.
Na, majd még jelentkezek!

Hellóka !

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.07.10. 19:20    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Aurelius írta:

Helló !
Most már a fórum tökéletes,most jön a köv. szenvedés, a nuke. Már Sigmánál elkezdtem érdeklõdni bizonyos dolgok iránt, abban nem vagyok még biztos, hogy bele tudom majd a nuke-ba integrálni ezt a phpbb-t. Remélem összejön, bár a nuke egyelõre az admin.php-ra nem enged rá.
Na, majd még jelentkezek!

Hellóka !
Hali!

Ez nem Nuke support portál (arra ott van a php-nuke.hu, vagy a nuker.hu), de ha jól tudom a nuke alapból tartalmazza a phpBB-t.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés