Hóesés hiánya a kezdőoldalon

Szerző
Üzenet
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 6:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2008.12.05. 22:45    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Én is kipróbáltam ezt a hóesés scriptet és a következőket fűzném hozzá

Nálam semmi probléma nem volt vele igaz én a portál sablonjába helyeztem így minden oldalon kiválóan futott, sőt még az összes böngésző is értelmezni tudta , de

többen jelezték , hogy az oldal akadozik a betöltésnél és ezért leszedtem a scriptet

1, A szerver proci terhelése nem nőt (mondjuk kinek milyen a felszereltsége az enyém elég komoly)
2, A scriptet nem ajánlom mert akinek lassú a nete nem bírja
3, ha kimegy a hó a képből akkor alul ugyebár megjelenik görgetősáv és ez zavaró (feszt villog szem sértően)

De amúgy az én részemről szép és látványos főleg , hogy a pihék kevert nagyságban és alakban hullnak .

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 2:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2008.12.06. 08:34    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
- Ez az, amit én sem értek meg: az internetkapcsolat rendben van a munkahelyen, mégis terhelte a procit. Ezért lassult be nagyon. Tippjeim szerint attól lehet a prociterhelés, mert alaplapi videokártya volt a gépben, és nem hardveres, ami itthon levette a renderelést a processzorról.
Mivel a felszerelésed komoly, ezért ugyanúgy nem vettél észre lassulást az oldalon, mint én.
- A gördítősáv sajnos tényleg zavaró néha, de nem rossz.
- ha a kód végét nem módosítjuk állandóan esik a hó, tehát ha töröljük a stoptime 90-es idejét
- ahhoz, hogy a fórumon kikapcsolható legyen a hóesés egy nem túl elegáns módszert választottam: a privát üzenetek popup beállításától tettem függővé. Ha bekapcsolja valaki a popupot, akkor nem lesz hóesés. Ha kikapcsolja, akkor esik a hó. Tehát belépés után fog eltűnni a hóesés a gyengébb gépeken, belépés nélkül esik a hó. Így módosítottam az overall_headert:

Kód:

<!-- IF not S_USER_PM_POPUP -->
<script type="text/javascript" src="/snow.js"></script>
<!-- ENDIF -->

Ezzel tehát a felhasználók kikapcsolhatják a havazást azokon a gépeken, ahol nem bírja a proci. Addig sajna el kell kínlódni...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 2:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2008.12.06. 13:38    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Mykee írta:

Ezzel tehát a felhasználók kikapcsolhatják a havazást ...
Jó lenne, ha ezt a való világra is tudnád implementálni! :D
A felhasználóid tudni fogják, hogy egy ilyen easter egg-szerű megoldással lehet elzárni a hó útját? Kicsit bonyolultnak tűnik.
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 2:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2008.12.06. 14:09    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Persze, tudják, megírtam a hogyanját nekik egy hírben. :) És a havazós kód úgyis csak január végéig lesz kint. :)
Külön funkciót nem akartam erre a két hónapra felvenni és így egyszerűbbnek is látszott, plusz akit zavar a popup, manapság minden böngésző tud blokkolni. :roll:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés