SMTP nem megy help pls

Szerző
Üzenet
motmouse
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.10.04. Kedd 1:00
Hozzászólások: 13
Hozzászólás Elküldve: 2005.10.05. 16:30    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia Fberci!

Lássuk, helyes-e a gondolkodásom...

"Először is rakj fel egy szűz phpBB-t (cserléld ki az includes könyvtárban lévő fájlokat az eredetivel)."

Hajnalban raktam fel a szűz phpBB2-t. Akkor most cseréljem ki a teljes includes könytár tartalmát, mert az telepítéskor megváltozik? Ha igen, kicserélem...

"Beállítasz egy smtp-t. Ezt elvileg az internetszolgáltatód adja, de csomó más helyről lehet szerezni (ilyet adtam én is)."

-azaz az itthoni internet kiszolgálóm smtp hozzáférését felhasználói névvel és jelszóval? Ebben az esetben ez a invitel, de ő újabban külön hitelesítést is igényel, nélküle a levelező program se küldi el a leveleket. Ilyen opciót nem láttam a phpBB beállításai között...

"Vagy van egy bonyolultabb megoldás: végrehajtod a leírt változtatást helyesen (tehát a megadott részt kicseréled a megadott részre, és a megdott részben a megadott részt cseréled ki csak az azonosítóddal"

- Hogy érted azt, hogy helyesen(!) cseréljem a 227. sort? Mindent úgy csináltam, mint ahogy azt Te leírtad. De itt van az a sor:

$result = @mail($to, $this->subject, preg_replace("#(?<!\r)\n#s", "\n", $this->msg), $this->extra_headers."X-FW-MailID: e1c8e548b1");

Hát röviden ennyi. Vélemény?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.10.05. 18:09    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az smpt-t az admin panelon alul tudod beállítani, hogy használod-e. Ha külön hitelesítés kell, akkor az nem túl jó, használlj inkább egy másikat. A legtöbb ingyenes szolgáltató automatikusan ad egy smtp címet, ha regisztrálsz egy email címet (pl. gmail, freemail).

A helyesent úgy értettem, hogy pontosan úgy ahogy leírtam. Ha ezt megcsináltad, és az smtp használatát kikapcsoltad, akkor mindennek mennie kell.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
motmouse
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.10.04. Kedd 1:00
Hozzászólások: 13
Hozzászólás Elküldve: 2005.10.05. 18:31    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
köszönöm, ki fogom még1x próbálni!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
motmouse
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.10.04. Kedd 1:00
Hozzászólások: 13
Hozzászólás Elküldve: 2005.10.05. 22:47    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
smtp kikapcs és 227-es sor átír, de mégsem megy...
111-es sorban hiba, mint eddig. Van tapasztalat az fw.hu-val?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Balint
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2005.10.05. Szerda 1:00
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Elküldve: 2005.10.06. 12:52    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Balint írta:

Sajnos nekem is az e-mail-küldéssel van problémám. Semmilyen beállítással nem működik. :cry:
Erre mit mondjak? Esetleg valami bővebb adat?
Azért nem írtam bővebb dolgokat, mert ugyanolyan gondok voltak, mint az előttem szólóknak. De most leírom bővebben, hátha az én problémám egyedi. :)

Freeweben van a fórum.
Szóval, regisztrálni enged, csak a regisztráció végén nem küld e-mail-t, nekem is az smtp-s dolgokkal van baj, akármit állítottam be, nem működött. Kijön egy hibaüzenet, 111-es sor, azt hiszem.
Aztán ha privát üzenetet küldök, akkor szépen el is küldi, de előtte ír egy hibaüzenetet, ez is smtp szerver hiba, 234-es sor. Néha sima hozzászólás után is ezt kapom.

Amúgy most az smtp ki van kapcsolva. De ha lehet, úgy szeretném megoldani, hogy a kapott e-mail-ek, az oldal saját freewebes mail-címéről menjenek. Gondolom, erre jó az smtp levélküldés. Aktiváltam az fw-n a php levélküldést, de így sem megy.

Azokat a sorokat, amiket mondtál, én is átmódosítottam.

A fórumom: 12.B web forum

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.10.06. 19:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Csak azt tudom mondani, hogyha mindent jól megcsináltál akkor mennie kell.

Nekem van egy fórumom a freeweben, a következő beállításokat használom, és működik:
smtp: igen (freemailes, kell hozzá egy freemailes account)
hoszt: 193.202.82.14
felhasználónév: freemailes felhasználó
jelszó: freemail jelszó
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
motmouse
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.10.04. Kedd 1:00
Hozzászólások: 13
Hozzászólás Elküldve: 2005.10.06. 19:17    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Csak azt tudom mondani, hogyha mindent jól megcsináltál akkor mennie kell.

Nekem van egy fórumom a freeweben, a következő beállításokat használom, és működik:
smtp: igen (freemailes, kell hozzá egy freemailes account)
hoszt: 193.202.82.14
felhasználónév: freemailes felhasználó
jelszó: freemail jelszó
köszönöm!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
motmouse
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.10.04. Kedd 1:00
Hozzászólások: 13
Hozzászólás Elküldve: 2005.10.06. 20:04    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
smtp: igen (freemailes, kell hozzá egy freemailes account)
hoszt: 193.202.82.14
felhasználónév: freemailes felhasználó
jelszó: freemail jelszó[/quote]

- Gondolom a host nálam is ua. ha freemailba gondolkodom.
- Gondolom a felhasználónévbe nem tartozik bele a @ és a kiszolgáló, tehát én sem használtam. (futottam már bele olyan szolgáltatóba, aki kérte:)

hiba:

Could not connect to smtp host : :

DEBUG MODE

Line : 111
File : smtp.php

A 227-es sorral ilyenkor mi van? vissza kell írni az eredetire, vagy maradhat így, vagy esetleg autó átíródik, ha külső smtp-t válsztok?

Nincs esetleg olyan probléma, hogy valamelyik file-ra, vagy könyvtárra más jogosóltságot kell megadni, hogy hozzá tudjon férni a szerver, ugyanis ezt írja az fw:

A FreeWeb.hu csak akkor biztosít SMTP hozzáférést, ha a FreeWeb ingyenes hozzáférésével internetezel!
hostnév (kimenő szerver neve): mail.freeweb.hu
Használatához a levelezőprogramban a hitelesítést be kell kapcsolni (SMTP authentication), az authentikációhoz szükséges login név és jelszó megegyezik a FreeWeb-en is használt felhasználói névvel és jelszóval.

PHP beállítások:

A biztonságos használat érdekében a PHP programok külső parancsokat nem használhatnak, valamint nincs URL, socket open, és a mail() függvény használata is speciális beállításokat igényel.
Ha állományt szeretnél írni, mindenképp szükséges, hogy other-nek írási jogokat adj az írandó állományra vagy könyvtárra, mivel a PHP programok nem a te jogaiddal futnak.

Vélemény?
R.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.10.06. 20:20    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Lehet, hogy a phpBB-ben változott vmi, mert nekem 2.0.11-gyel tökéletesen elküldte a levelet. Várd meg a következő verziót (nem kell már nagyon sokat várni rá).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Balint
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2005.10.05. Szerda 1:00
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Elküldve: 2005.10.10. 14:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ne haragudj Fberci, hogy ismét zavarlak, de már megpróbáltam mindent, elolvastam itt mindent, de nem megy...
Szóval, nemrég a nagyszerű sablonotoknak köszönhetően én is készítettem magamnak egy fórumot egy freewebes tárhelyre. A legújabbat választottam, a 2.0.17-est. Nagyszerűen működik, csak az smtp beállításaim nem jók. A regisztrációkor hibaüzenet, privát küldésekor hibaüzenet, néha hozzászólás küldésekor hibaüzenet! Nagyon idegesítő, viszont a privit elküldi, a hozzászólást elküldi.
Mindenféle beállítást végigpróbálgattam, tényleg mindent.
Azt szeretném, ha az oldal saját freewebes e-mail címéről menne a levél, ami vmg12b##kukac##freeweb.hu.
Mondjuk már megelégednék akármivel, van saját t-online-os e-mail címem, arról is jó lenne, csak ne legyen hibaüzenet!
A freeweben elvileg aktiváltam a php levélküldést, meg módosítottam valami fájlt is, amit mondtál!
smtp.php 111-es sorban van mindig a hiba, vagy emailer.php 234-es sorban, ez a beállítoktól függ!
Kérlek segíts!
Az oldal címe: www.vmg12b.fw.hu
Megadom neked az Admin jelszavamat is, meg a többi jelszót is, ha kell!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.10.10. 15:02    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Balint írta:

Ne haragudj Fberci, hogy ismét zavarlak, de már megpróbáltam mindent, elolvastam itt mindent, de nem megy...
Szóval, nemrég a nagyszerű sablonotoknak köszönhetően én is készítettem magamnak egy fórumot egy freewebes tárhelyre. A legújabbat választottam, a 2.0.17-est. Nagyszerűen működik, csak az smtp beállításaim nem jók. A regisztrációkor hibaüzenet, privát küldésekor hibaüzenet, néha hozzászólás küldésekor hibaüzenet! Nagyon idegesítő, viszont a privit elküldi, a hozzászólást elküldi.
Mindenféle beállítást végigpróbálgattam, tényleg mindent.
Azt szeretném, ha az oldal saját freewebes e-mail címéről menne a levél, ami vmg12b##kukac##freeweb.hu.
Mondjuk már megelégednék akármivel, van saját t-online-os e-mail címem, arról is jó lenne, csak ne legyen hibaüzenet!
A freeweben elvileg aktiváltam a php levélküldést, meg módosítottam valami fájlt is, amit mondtál!
smtp.php 111-es sorban van mindig a hiba, vagy emailer.php 234-es sorban, ez a beállítoktól függ!
Kérlek segíts!
Az oldal címe: www.vmg12b.fw.hu
Megadom neked az Admin jelszavamat is, meg a többi jelszót is, ha kell!
A nem smtp-s email-küldésnél valószínűleg az a baj, hogy meghaladtad a kvótát.
Az smtp-nél szerintem valami hiba van, vagy változtattak, mert nekem 2.0.11-en tökéletesen működik. Ha smtp-t szeretnél használni, akkor próbálj ki néhány korábbi verziót, vagy várd meg a hamarosan kijövő 2.0.18-ast.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Balint
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2005.10.05. Szerda 1:00
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Elküldve: 2005.10.10. 18:09    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

...valószínűleg az a baj, hogy meghaladtad a kvótát.
Ez nem lehet gond, mivel még egyetlenegy e-mail sem került kiküldésre a fórumon keresztül!

Akkor, ha kikapcsolom az smtp levélküldést (vagyis a nem-et választom), nem kell megadni semmilyen adatot (smtp szerver, felhasználónév, jelszó), hanem elég csak az admin e-mail címet megadni fentebb és kész?
Amúgy így is próbáltam. Ugyanúgy hibaüzenet!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.10.10. 18:14    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Balint írta:

fberci írta:

...valószínűleg az a baj, hogy meghaladtad a kvótát.
Ez nem lehet gond, mivel még egyetlenegy e-mail sem került kiküldésre a fórumon keresztül!

Akkor, ha kikapcsolom az smtp levélküldést (vagyis a nem-et választom), nem kell megadni semmilyen adatot (smtp szerver, felhasználónév, jelszó), hanem elég csak az admin e-mail címet megadni fentebb és kész?
Amúgy így is próbáltam. Ugyanúgy hibaüzenet!
+ fw-n a beillesztendő kód
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Balint
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2005.10.05. Szerda 1:00
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Elküldve: 2005.10.10. 18:51    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Tehát: az admin e-mail címéhez beírtam a saját mail címem, smtp nem, a többi üres. + emailer.php-ben 227-es sor kicserélve (az azonosítóm is benne van). Ha minden stimm, akkor ne írj semmit, köszönök mindent, gondolom már a t*köd tele van ezzel a sok segítség-kéréssel! Amúgy meg mi vagyunk a hülyék, hogy mindenféle php ismeret nélkül belekezdünk ilyenekbe! Mégegyszer köszi, remélem működni fog!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Balint
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2005.10.05. Szerda 1:00
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Elküldve: 2005.10.10. 19:09    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sajnos változatlan! Pedig mindent úgy csináltam, ahogy mondtad! Mindegy! Azért köszi!

Failed sending email :: PHP ::

DEBUG MODE

Line : 234
File : emailer.php

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés