Post subject helyett link arra a hsz-re amire válaszolunk

Szerző
Üzenet
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.04.02. 10:33    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

MrPrise írta:

Na, kész van a mű :-)
Picit szívtam a preview-es dolgokkal, de most már ok minden.
Itt próbálhatjátok ki. Ez egy teljesen alap phpbb, azért raktam fel, hogy itt tudjam fejleszteni és tesztelni ezt. Holnap majd összehasonlítom az eredeti phpbb-vel és a változásokból csinálok egy telepíthető verziót.
Ami nem látszik:
Van admin felülelete is ahol ki be lehet kapcsolni. Bár ha belegondolok felesleges, mert aki nem akarja ezt a funkciót az nem telepíti fel ;-)
+ még lehetne kozmetikázni pl a szerkesztésnél a replied_post_id elé írni hogy mi is az a szám amit ott át lehet írni.
Jól néz ki, de lenne néhány javaslatom:
- a hozzászólás számok nem nagyon egyértelműek, így lehet, hogy érdemes lenne a hozzászólásnál kiírni őket (a fehér lapos ikon itt már szerintem nem elég, mert tényleg használatban vannak a hsz. számok)
- a replied that #x helyett én reply to #x-et írnék (thatet semmiképp sem)
- ugyanitt jelölni lehetne, hogy kinek a hozzászólására válasz (lásd fentebb a témában) - két tábla join kell hozzá
- hozzászólás küldésénél nyugodtan rakhatod külön sorba az előzmény, ha már úgyis hozzá kell nyúlni a sablonhoz
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
MrPrise
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.12.21. Szerda 1:00
Hozzászólások: 54
Hozzászólás Elküldve: 2006.04.02. 20:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszi a tanácsokat, fel is használtam őket.
Egy dolog van ami nekem nem annyira tetszik. Amikor a hozzászólást lehet szerkeszteni ott át is írható a post_id amire válasz lesz, viszont mellette a hozzászóló neve akinek küldjük a választ nem frissül ha átírjuk az id-t.
Ezt vmi javascriptes trükkel lehetne megoldani. Ti nem érzitek ezt így felemás megoldásnak? Átírható, de nem frissül.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.04.02. 20:58    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

MrPrise írta:

Köszi a tanácsokat, fel is használtam őket.
Egy dolog van ami nekem nem annyira tetszik. Amikor a hozzászólást lehet szerkeszteni ott át is írható a post_id amire válasz lesz, viszont mellette a hozzászóló neve akinek küldjük a választ nem frissül ha átírjuk az id-t.
Ezt vmi javascriptes trükkel lehetne megoldani. Ti nem érzitek ezt így felemás megoldásnak? Átírható, de nem frissül.
Szerintem akkor ne legyen átírható (akár csak egy disabled="disabled" is elég az <input />-ra). Az fel fog tűnni ha a más hozzászólásra válaszol a felhasználó, és az sem cél, hogy a hozzászólás tartalmát teljesen átszerkessze (manipulálja a fórumot), így ez a funkció szerintem letiltható.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
MrPrise
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.12.21. Szerda 1:00
Hozzászólások: 54
Hozzászólás Elküldve: 2006.04.04. 14:22    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Szerintem akkor ne legyen átírható
Ahhoz mit szólsz, hogy csak a mod-ok vagy az admin-ok tudják ezt módosítani? Ha esetleg vki rosszra válaszol ne kelljen a db-t túrni a javítás miatt.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.04.04. 14:48    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

MrPrise írta:

Ahhoz mit szólsz, hogy csak a mod-ok vagy az admin-ok tudják ezt módosítani? Ha esetleg vki rosszra válaszol ne kelljen a db-t túrni a javítás miatt.
Tökéletes. :)
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
certee
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.02.20. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 47
Hozzászólás Elküldve: 2006.04.04. 15:11    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Azt bele lehet rakni, hogy a nick nevet is odaírja, hogy kinek megy a válasz? Valamint lehet egy olyan gombot az idéz mellé, hogy válaszol és olyankor nem teszi be az idézetet?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
MrPrise
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.12.21. Szerda 1:00
Hozzászólások: 54
Hozzászólás Elküldve: 2006.04.04. 16:25    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

certee írta:

Azt bele lehet rakni, hogy a nick nevet is odaírja, hogy kinek megy a válasz?
Igen.

certee írta:

Valamint lehet egy olyan gombot az idéz mellé, hogy válaszol és olyankor nem teszi be az idézetet?
Szerintem egy új gomb felesleges. Nem olyan fárasztó kitörölni ami nem kell, de az esetek többségében célszerű meghagyni annyit a korábbi hozzászólásból amennyi szükséges ahhoz, hogy az is értse mire válaszoltál aki csak a válaszodat látja. Pl én nem szeretek ide-oda ugrálni azért hogy kinyomozzam mire válaszolt valaki. Különösen igaz ez az igen, nem típusú válaszokra.
Másrészt ennek a modnak a célja csak a subj megváltoztatása, nem akarok egy all-in-one mod-ot.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
certee
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.02.20. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 47
Hozzászólás Elküldve: 2006.04.04. 16:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

MrPrise írta:

Szerintem egy új gomb felesleges. Nem olyan fárasztó kitörölni ami nem kell, de az esetek többségében célszerű meghagyni annyit a korábbi hozzászólásból amennyi szükséges ahhoz, hogy az is értse mire válaszoltál aki csak a válaszodat látja. Pl én nem szeretek ide-oda ugrálni azért hogy kinyomozzam mire válaszolt valaki. Különösen igaz ez az igen, nem típusú válaszokra.
Másrészt ennek a modnak a célja csak a subj megváltoztatása, nem akarok egy all-in-one mod-ot.
Ez igaz de csak a rutinos felhasználókra. Az én fórumomon elég sokat kel az idézetes dolgokat javítgatni mert nem értik meg, hogy hogyan kell használni. Ezért lenne jobb nekem a sima válszol gomb. Egyébként bonyolult beletenni?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
MrPrise
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.12.21. Szerda 1:00
Hozzászólások: 54
Hozzászólás Elküldve: 2006.04.04. 17:20    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

certee írta:

Ez igaz de csak a rutinos felhasználókra. Az én fórumomon elég sokat kel az idézetes dolgokat javítgatni mert nem értik meg, hogy hogyan kell használni. Ezért lenne jobb nekem a sima válszol gomb.Egyébként bonyolult beletenni?
Akkor szerintem a mostani quote-ot kellene megbütykölnöd, hogy ne rakja be a korábbi hszt a szerkesztőmezőbe. Ez még könnyebb is mint egy új gombot kirakni. Rombolni mindig könnyebb mint építeni ;-)
Válasz gomb már egyébként is van (post reply), ezzel lehet új hozzászólást írni egy topicba. Megtévesztő lehet ha két ugyanolyan nevű, de különböző funkciójú gomb van.
Próbálj meg a posting.php-ben a 831-es sor körül lévő

Kód:

$message = '[quote="' . $quote_username . '"]' . $message . '[/quote]';

sor helyett

Kód:

$message = '';

írni. A quote gomb így persze már nem fedi a valóságot, ezért célszerű azt lecserélni.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
certee
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.02.20. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 47
Hozzászólás Elküldve: 2006.04.04. 18:17    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

MrPrise írta:

Akkor szerintem a mostani quote-ot kellene megbütykölnöd, hogy ne rakja be a korábbi hszt a szerkesztőmezőbe. Ez még könnyebb is mint egy új gombot kirakni. Rombolni mindig könnyebb mint építeni ;-)
Válasz gomb már egyébként is van (post reply), ezzel lehet új hozzászólást írni egy topicba. Megtévesztő lehet ha két ugyanolyan nevű, de különböző funkciójú gomb van..
Én átírtam ezeket a gombokat mert szerintem nem egyértelmű és ezt többen is monták. Nálam az új válsz az új hozzászólásra van átírva mert az nem válaszolás, hanem hozzászólás. Az idéz gomb meg válaszol lett mert az ugye konkrétan az adott hozzászólásra való válaszolást csinálja. Sokan nem értik, hogy mit akar jelenteni az, hogy idézet. No de mindegy mert amit írtál azzal végül is megoldható. Köszi.
Fogod majd publikálni ezt a modot amit csináltál?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
MrPrise
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.12.21. Szerda 1:00
Hozzászólások: 54
Hozzászólás Elküldve: 2006.04.04. 23:29    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

certee írta:

Fogod majd publikálni ezt a modot amit csináltál?
Ha van rá igény, akkor igen.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
certee
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.02.20. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 47
Hozzászólás Elküldve: 2006.04.05. 01:00    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

MrPrise írta:

Ha van rá igény, akkor igen.
Van bizony! Én nagyon várom.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
MrPrise
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.12.21. Szerda 1:00
Hozzászólások: 54
Hozzászólás Elküldve: 2006.04.05. 16:08    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Most már csak admin v mod változtathatja meg a replied_post_id-t.
Látszódik most már a neve is akinek válaszolunk.
Mi legyen a mod neve? Reply to mod-ra gondoltam, de ha tudtok jobbat szóljatok! ;-)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
MrPrise
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.12.21. Szerda 1:00
Hozzászólások: 54
Hozzászólás Elküldve: 2006.04.05. 17:12    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ej, teljesen mást kerestem és ezt találtam

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
certee
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.02.20. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 47
Hozzászólás Elküldve: 2006.04.06. 19:21    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Mikor lesz látható a mod-od?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés