Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

IRC

Szerző
Üzenet
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.19. 19:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

lol.twister írta:

Nem tudna valaki felvenni msn-en, ...
Ilyet kérni elég illetlen dolog egy support fórumon. :) Az MSN kétélű eszköz, és elég nehéz elkerülni, hogy olyankor "zaklass" vele másokat segítségért, amikor az éppen nem ér rá. (Nálam a "nem ér rá" alapfunkció, úgyhogy leginkább fent sem vagyok MSN-en, de ha mégis, akkor elrejtőzve...)
Szerencsédre van egy phpbb.hu IRC-csatorna, amit - ha jól körülnézel a honlapon - elég könnyen megtalálsz. Az MSN-hez hasonlóan valósidejű, viszont akkor veszed igénybe mások segítségét, amikor azok fent vannak az IRC-n, azaz ráérnek. ;) Próbáld meg ott!
Ha nincs IRC-kliensed, a Google biztos segít, elvégre ő a barátunk ;) - de egy alternatív megoldásként nagyon ajánlom az Opera böngészőt, mert számos más előnye mellett még IRC-kliens is van benne, és nem is rossz! :)

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
lol.twister
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.19. 20:07    Hozzászólás témája:
értem, akkor erről lemondok, hol találom meg ezt a bizonyos IRC csatornát? (nem értek hozzá :D)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.19. 22:40    Hozzászólás témája:
irc.freenode.net, port 6667, phpBB.hu szoba

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
lol.twister
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.28. 17:52    Hozzászólás témája:
Feltelepítettem az Operát, de hiába írom be a címet (irc.freenode.net), nem lehet megnyitni.

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.28. 18:47    Hozzászólás témája:
Hova írod be? :) Az Opera tele van mindenféle hasznos dolgokkal, amiket az Eszközök között, vagy még inkább az oldalsávon lehet megtalálni. Keresd itt a "Csevegő" nevű dolgot, és ott állítsd be azokat a paramétereket, amiket írtam, így fogsz eljutni a phpbb.hu csatira. Ha a böngésző keresősávjába írod, azzal sajnos nem. (Pedig igazán érzékelhetné, hogy irc-vel kezdődik a link, és megnyithatná a Csevegőt. Van még hova fejlődni. ;) )

lol.twister
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.28. 21:18    Hozzászólás témája:
Melyik fiókba lépjek bele? (Mert bármelyikben próbálkoztam csatlakozni a phpBB.hu szobához kiléptetett a csevegőből.)

Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.28. 21:27    Hozzászólás témája:
Hmm... Ha fel van telepítve a Java Runtime Environment, akkor az Általános/Chat menünél simán csatlakozhatsz és még IRC kliens sem kell :). Most épp senki nincsen fent...

Egyébként ez lenne az a szoba: irc://irc.freenode.net/#phpBB.hu

HoremWeb: Az MSN-en van olyan, hogy "Elfoglalt" állapot. Ha elfoglalt vagy, akkor átállítod erre az állapotodat és így más tudja, hogy nem érsz rá éppen. Ha meg ráérsz, akkor átváltasz "Elérhető" állapotra. Ugyanez igaz a Skype-ra is :). Mellesleg ha egyáltalán nem vagy fent MSN-en, vagy csak rejtett állapotban, akkor nem értem, hogy IRC-n miért lennél fent (gondolom IRC-nél is van rejtett állapot) elérhető állapotban :?. Sok partnerem van, aki például folyton rejtettben van, így aztán amikor akarok vele beszélni, akkor perszehogy nem tudok vele beszélni, mert nem látom, hogy akkor most be van MSN-en jelentkezve? Ha igen, akkor elfoglalt? Elérhető? Nincs a gépnél?...

Nekem speciel az IRC nagyon nem jön be, mert egyrészt nehogy már 5-6IRC ablakot(?) kelljen futtatnom, hogy 5-6csatornán jelen legyek mindig, másrészt ha konferenciabeszélgetést (vagy más néven közös beszélgetés) akarok, akkor azt biztos, hogy olyanokkal fogom folytatni, akik MSN/Skype-ban a partnereim között vannak.

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.01. 01:00    Hozzászólás témája:
Tudod ki foglalkozik azzal, ha MSN-en "Elfoglalt" állapotban vagyok? Senki... A gyakorlati jelentése "éppen csinálok valamit, szóval lehet, hogy majd lassabban reagálok." Ugyakkor előfordul, hogy olyasmiben vagyok nyakig, amit egyeztetni kell valaki mással MSN-en - szóval itt a lényege az elrejtett állapotnak.
Ugyanakkor az IRC-n a #phpbb.hu hivatalos támogatási felület - gondolom én - és párszor már sikerült ott segítséget szereznem. Én nem leszek fent. Ha MSN-re nincs időm, IRC-re sincs. De például fberci elő szokott fordulni IRC-n, és nem hiszem, hogy többet tudnék segíteni, mint ő. :)
Amúgy az IRC nem egészen ugyanaz, mint az MSN, bár manapság tart a kettő egymás irányába. De például MSN-en korlátozott, hogy hány résztvevője lehet egy konferenciabeszélgetésnek, míg az IRC-n nem.

lol.twister
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.01. 11:06    Hozzászólás témája:
Nem tudok belépni a phpBB.hu szobába, de mostmár nem is érdekel!

Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.01. 11:50    Hozzászólás témája:
A megoldás az, hogy használod a Messenger Plus! Live WLM kiegészítőt, akkor egy ablakon belül több tabon cseveghetsz. Ha elfoglalt vagy, és mondjuk 4-en neked akarnak egyből esni, akkor nem fog 4ablak felbukkanni, hanem csak egy, amit figyelmen kívül tudsz hagyni (magyarul nem válaszolsz nekik) :). Az más kérdés, hogy ha én villogó vagy folyamatosan naancssárga dolgot látok a tálcán, akkor késztetést érzek arra, hogy rákattintsak :D.

A korlátozásról még nem hallottam, de mikor 13fővel beszéltem egy konferenciabeszélgetésben, már akkor sok volt az nekem :).

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.01. 21:50    Hozzászólás témája:
Muszáj volt szétválasztanom a témát, mert én is hozzá szerettem volna szólni. :)

Az IRC máshogyan működik, mint az MSN vagy a Skype. Más a filozófiája, és ennek megfelelően más célból is használják. A szobákban egyszerre általában sok (hogy mondjak egy számot, pl. min 5) ember van, és mindenki ideje, kompetenciája, érintettsége alapján kapcsolódik be a beszélgetésbe. Az a lényege, hogy mindenki olvassa a beszélgetést, nem csak az, aki éppen aktívan részt vesz benne. Én is legtöbbször read-only üzemmódban vagyok fent, és akkor se lépek ki, ha elmegyek a géptől. De később el tudom olvasni a beszélgetéseket, és esetleg még reagálni is tudok rájuk.

Bár azt azért hozzá lehet tenni, hogy a phpbb.hu szobában cask azért vagyok elég gyakran fent, mert a többi phpbb-s szoba mellett +/-1 nem számít, egyébként nem biztos, hogy ennyire gyakran ügyelnék rá, hogy fent legyek.

Az MSN-t én pont ezért a kialakulatlan, pontosabban inkább kezdetleges, kevésbé udvarias kultúrája miatt nem szeretem - nem is szoktam gyakran fent lenni. Helyette Skype-ot használok, és a tapasztalataim szerint ott igényesebben folyik egy beszélgetés. Persze minden partnerfüggő, és MSN-en is lehet ugyanúgy beszélgetni, mint pl. Skype-on, de hogy egy példát hozzak, az egyéni betűtípus/-szín beállítási lehetőség hiánya szvsz jótékonyan hat az emberekre. Az emberek jobban odafigyelnek egymásra, pl. nem is lehet letiltani valakit (anélkül, hogy a másik észlelné), de én ennek eddig nem éreztem semmilyen hátrányát.

lol.twister
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.12. 17:32    Hozzászólás témája:
MSN-en is lehet észlelni, ha valaki rejtve kapcsolódik, vagy letilt, erre van egy praktikus program: Messenger Discovery. Magyar nyelvű, könnyű kezelin, és sok jó funció van benne. Párat mondok: beszélgetőpartner betű és szín formázásának törlése, smileyk törlése az üzenetekből a partnerek nevéből, debug (tehát lehet bug-olni), regzgő figyelmeztető üzenet NE játsza le, zenéket/hangokat csak akkor játsza le nekünk a messenger, ha mi rányomunk a Lejátszás gombra stb.stb.

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.12. 19:28    Hozzászólás témája:
Megjegyzem, hogy a rezgő hívás küldést és fogadást (együtt) alapban ki lehet kapcsolni az MSN-en. :) Viszont praktikusnak tűnik a program. De ne terjeszd. Akkor már rejtve sem lehetek fent... :D

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.12. 21:54    Hozzászólás témája:
Most töltöttem le a Windows Live 2009-et (a gép újratelepítése óta legfeljebb csak sima Windows Messengert használtam, de azt is csak elvétve), de ezzel sajnos nem nagyon működik együtt, a bejelentkezés után ha próbálok valamit csinálni, hibaüzenettel kilép.

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.12. 22:19    Hozzászólás témája:
Kár, mert nekem is a WLM2009 van fent.

Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés