Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Egy hatásos SPAM védelem!

Szerző
Üzenet
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2010.10.28. 07:28    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem kell bocsánatot kérni én csak örülök, hogy tanulsz.
Csak így tovább :wink:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
pistipisti
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2010.01.13. Szerda 20:44
Hozzászólások: 170
Hozzászólás Elküldve: 2010.10.28. 11:54    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nekem még az eredeti van feltéve ,de 4 napja bejutott egy spam :( De hogyan azt nem értem :(

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
dadalia
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.20. Kedd 9:11
Hozzászólások: 263
Hozzászólás Elküldve: 2010.10.28. 15:29    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Lehet csak feltételezés amit írtam feljebb:

Idézet:

Mivel a magyar ékezetes betűket tartalmazó szavak copy-val is "beírhatók",...
de kipóbáltam, vígan lehet így regisztrálni!
_________________
Üdv: dadalia

http://dadaliagaleria.hu/forum/
http://piramisszuletik.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
stancy
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.05.06. Szombat 1:00
Hozzászólások: 41
Hozzászólás Elküldve: 2010.11.06. 14:52    Hozzászólás témája: Re: Egy hatásos SPAM védelem!
Hozzászólás az előzmény idézésével

zsebtyson írta:

Sziasztok!

Mostanában eléggé elszaporodtak a PHPBB fórumokra történő SPAM regisztrációk, amit a spammer robotokkal együttműködő Indiai IT szakmunkásoknak köszönhetünk. Nos ez ellen kiváló védelmet jelent a linkről letölthető mod. A modot lefordítottam, és megcsináltam benne a hu mappát is a language mappában. Itt találjátok a prime_captcha_keys.php nevű fájl is amiben tetszőlegesre módosithatod a kérdés-válasz kombinációkat. Hogy mi ebben az extra védelem? Hát az, hogy jó Magyar karaktereket kiválasztva az Indiaiak szinte biztos hogy nem tudnak beregisztráltatni, az eltérő billentyűzetkiosztás miatt....

A általam modosított verziót ide kattintva tudjátok letölteni!

Használjátok egészséggel!
Ha elakadsz a beüzemelés alatt, szivesen segítek, csak írj ide egy hozzászólást.
Sziasztok!

A most készülő fórumra feltettem ezt a módot, mert a captcha eltünt, egyik capthca modul sem látszik a regisztrációs oldalon, nincs képük.

Sebaj, gondoltam felteszem ezt akkor ha már nem müködik , feltöltöttem, az adminban beállítottam, az első regisztrációs próbálkozásnál látszik, viszont hiába írom be, a biztos jó választ, azt írja ki: Te egy spam robot vagy, de még van 3 lehetőséged, és innentől már nem is látszik a kérdés-válasz sávja.

Elkezdtem nézegetni mit ronthattam el, az azonosító nem müködik, és feltünt, hogy ugye ez egy mód. akkor az admin oldalon kellene egy ".mód" -nak szerepelnie. Hát ez nincs ott, csak a gyáriak. Ez igy jó?

és még egy kérdés.
A letöltött csomagban van 2 mappa, 1. root. ezt fel is másoltam a serverre, mindent a helyére. viszont van itt még egy mappa: contrib. Ezzel mit kell csinálni? valahogy ennek a mappának a használata kimaradt a leírásból.

Megköszönöm, ha valaki hozzáértő segít.

üdv

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
k959
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.14. Péntek 17:08
Hozzászólások: 1128
Hozzászólás Elküldve: 2010.11.06. 16:22    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:

mert a captcha eltünt, egyik capthca modul sem látszik a regisztrációs oldalon, nincs képük.
Ajánlom figyelmedbe!
Captcha beállítása

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
stancy
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.05.06. Szombat 1:00
Hozzászólások: 41
Hozzászólás Elküldve: 2010.11.06. 19:14    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm de ezeken már rég túl vagyok. az összes módositást megcsináltam amit itt és még az onnan mutató linken is ajánlottak, ráadásul nekem nem is az a hibám amit ott írnak.

Nekem tökéletesen ment a captcha, a beállítás is ment admin oldalon, de miután feltettem egy thanks módot onnantól kezdve megszünt a regisztráció, és a captcha láthatóság is. Ezért gondoltam hogy mivel a thanks módra szükségem van, igy megpróbálom kikerülni a gyári captchát. Még azt a googles captchat is regisztráltam, és beüzemeltem. Az szépen látszik, csak a regisztrációt nem engedi. állandóan azt írja ki hogy én egy spam robot vagyok.

Szóval vannak ezek a contrib mappák ezekkel mit kell csinálni? hova kell másolni, vagy futtatni kell? ezekröl semmi infó nincs. Azért is érdekelne ez a contrib dolog, mert most leszedtem egy másik thanks módot, ami hide kompatibilis, és ebben is itt van, és fogalmam sincs mit kellene vele csinálnom.

köszi

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
k959
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.14. Péntek 17:08
Hozzászólások: 1128
Hozzászólás Elküldve: 2010.11.06. 19:36    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A contrib mappával nem kell csinálnod semmit. Abban tulajdonképpen információkat szoktak elhelyezni, ezért érdemes bele kukkantani, főleg mivel a legtöbbször abban lehet megtalálni a szerkesztéshez is a subsilver2 xml-t.

A thanks MOD-nak semmi köze a captcha-hoz.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dadalia
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.20. Kedd 9:11
Hozzászólások: 263
Hozzászólás Elküldve: 2010.11.07. 14:02    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Most akkor melyik is?

Idézet:

Sebaj, gondoltam felteszem ezt akkor ha már nem müködik , feltöltöttem, az adminban beállítottam, az első regisztrációs próbálkozásnál látszik, viszont hiába írom be, a biztos jó választ, azt írja ki: Te egy spam robot vagy,
vagy

Idézet:

Még azt a googles captchat is regisztráltam, és beüzemeltem. Az szépen látszik, csak a regisztrációt nem engedi. állandóan azt írja ki hogy én egy spam robot vagyok.
Nincs verzió eltérés a thanks MOD és a fórumod között?
Ha már annak a telepítése után ment el a captcha, szerintem akkor kellett volna megkeresni az okot, lehet kár volt a hibákra még rátenni egy másik Mod-ot.
_________________
Üdv: dadalia

http://dadaliagaleria.hu/forum/
http://piramisszuletik.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
stancy
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.05.06. Szombat 1:00
Hozzászólások: 41
Hozzászólás Elküldve: 2010.11.07. 17:39    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

dadalia írta:

Most akkor melyik is?

Idézet:

Sebaj, gondoltam felteszem ezt akkor ha már nem müködik , feltöltöttem, az adminban beállítottam, az első regisztrációs próbálkozásnál látszik, viszont hiába írom be, a biztos jó választ, azt írja ki: Te egy spam robot vagy,
vagy

Idézet:

Még azt a googles captchat is regisztráltam, és beüzemeltem. Az szépen látszik, csak a regisztrációt nem engedi. állandóan azt írja ki hogy én egy spam robot vagyok.
Nincs verzió eltérés a thanks MOD és a fórumod között?
Ha már annak a telepítése után ment el a captcha, szerintem akkor kellett volna megkeresni az okot, lehet kár volt a hibákra még rátenni egy másik Mod-ot.
a fórumom a legújabb. 3.0.7. a thanks mód meg ez: Thank Post Mod (hide MOD compatible )' MOD verzió 0.2.0 . itt vannak ebben a fórumban a linkek, innen mentem valami oldalra és ott meg az volt hogy downloads.

Én nem tudom melyik a jó hozzá. Azon az oldalon is csak angolul van és 2007-es bejegyzések..

Most ott tartok hogy az admin oldalon már kilehet jelölni a thanks-et, de a fórumban, csak a fórumok látszanak, a hozzászólások nem, hozzászólásokra kattintva egy fehér lapot dob ki. Semmi nem látszik.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dadalia
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.20. Kedd 9:11
Hozzászólások: 263
Hozzászólás Elküldve: 2010.12.17. 19:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

dadalia írta:

Kb egy éve véd a fórumon a spamok ellen ez a MOD, majdnem tökéletessen.
Mivel a magyar ékezetes betűket tartalmazó szavak copy-val is "beírhatók", egy kicsit átalakítottam zsebtyson magyar változatát. Ez a fajta "számtanos, magyar ékezetes" védelem már régen védelmez (igaz nem forum) oldalamat, tökéletessen.
Ötvözve a kettőt, igy nézz ki:
http://www.viragzokert.extra.hu/forum/ucp.php?mode=register

A változások innen letölthetők: (szerk: prosilver és subsilver2 megjelenésre is!)
http://www.viragzokert.extra.hu/letolt/
Pár furcsa mail kapcsán rá kellett jönnöm, hogy fenti letölthető kis módosításban benne maradt a html be beírt e-mail címem! Így, a más fórumra, az ékezet nélküli billentyűzetről írt segítség kérés nálam landolt! :roll: :roll:
A hibát korrigáltam!!

De azoknak, akik már beüzemelték itt egy javítás:


styles\megjelenésed\template\prime_captcha_inline.html

Keresd ezt (prosilver és subsilver is!)

Kód:

<A Href="mailto:viragzokert@vipmail.hu?subject=Dalia forum; Regisztracio!" onmouseover="window.status='E-mail &iacute;r&aacute;s';return true" onmouseout="window.status='';return true">{L_PRIME_CAPTCHA_LINK}</a>



Cseréld erre

Kód:

<A Href="mailto:{CONTACT_EMAIL}?subject={SITENAME} Regisztracio!" >{L_PRIME_CAPTCHA_LINK}</a>



includes\prime_captcha.php

Keresd ezt

Kód:

'PRIME_CAPTCHA_HIDDEN_FIELDS'      => $hidden_form_fields,



Tedd utánna ezt

Kód:

'CONTACT_EMAIL'     => $config['board_contact'],


Ezután a Sablonok -> Megjelenésed újratöltöd, és már nem én kapom a mailt. :lol:


Továbbá köszönöm mindenkinek, aki a javitásban segített! :D
_________________
Üdv: dadalia

http://dadaliagaleria.hu/forum/
http://piramisszuletik.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
kóbor lovag
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.25. Vasárnap 12:59
Hozzászólások: 22
Hozzászólás Elküldve: 2010.12.26. 07:40    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nálam minden reggel azzal kezdődik a nap, hogy az éjjel regisztrált spamereket vágom kifelé. Szerintem még véletlenül sincs köztük indiai, leginkább lengyel és ukrán amatőr próbálkozások ezek. Az új regisztrált tag első hozzászólását nekem vagy a modiknak engedélyezni kell, tehát maga a spam nem jut be, csak a nick díszeleg ott fölöslegesen, amíg le nem zúzom.

Egy olyan mod kellene, ami a regisztráló IP címét prompt összeveti a http://www.stopforumspam.com/ oldal adatbázisával, és pozitív találat esetén automatikusan megtagadja a regisztrációt. Van valami hasonló funkció a 3.0.8-ban, de az ott linkelt egyik adatbázis már megszűnt, a másik kettő meg sokkal nehézkesebb, lassabb és bizonytalanabb a StopForumSpam oldalnál.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bertone
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2008.12.10. Szerda 5:52
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Elküldve: 2014.01.11. 16:13    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

kóbor lovag írta:

Nálam minden reggel azzal kezdődik a nap, hogy az éjjel regisztrált spamereket vágom kifelé. Szerintem még véletlenül sincs köztük indiai, leginkább lengyel és ukrán amatőr próbálkozások ezek. Az új regisztrált tag első hozzászólását nekem vagy a modiknak engedélyezni kell, tehát maga a spam nem jut be, csak a nick díszeleg ott fölöslegesen, amíg le nem zúzom.

Egy olyan mod kellene, ami a regisztráló IP címét prompt összeveti a http://www.stopforumspam.com/ oldal adatbázisával, és pozitív találat esetén automatikusan megtagadja a regisztrációt. Van valami hasonló funkció a 3.0.8-ban, de az ott linkelt egyik adatbázis már megszűnt, a másik kettő meg sokkal nehézkesebb, lassabb és bizonytalanabb a StopForumSpam oldalnál.
Végigolvastam a topikot, mert nekem is hasonló problémám VOLT és gondoltam, elmondom a tutit (vagy annak látszó dolgot).
Én a 3.0.12-őt telepítettem nemrég és szinte azonnal kezdtek ellepni a spam robotok. Én is azt tettem, mint Te. Aztán egy ismerőstől kaptam egy ötletet, amit ők még a phpBB2-őn használtak és nekik bevált. Így belevágtam. Nekem az elmúlt napokban napi 7-8 ilyen regisztrációt kellett törölnöm. Tegnap hajnalban csináltam meg az átalakítást, azóta nincs egy sem. Azt gondolom, a megoldás nem verzió függő és nem kell hozzá semmilyen mod-ot telepíteni, csak egy kis szövegszerkesztői ismeret kell. A megoldás arra alapul, hogy ezek a robotok azonnal a regisztrációs ürlapra tudnak belépni, kihagyva az előzetes lépéseket. A módszer EZT tudja megakadályozni.

Amikor regisztrálni akar valaki, az űrlap megjelenése előtt el kell olvassa a felhasználási feltételeket, s azt elfogadni. Ekkor léphet az űrlapra, miközben viszi magával az "agreed"-et. Nem kell mást tenni, mint ezt megváltoztatni. Azaz, az összes fájlban az "agreed" szót, szórészletet kicserélni egy általad kitalált szóra, ami bármi lehet, persze, ékezet nélküli karakter. Ha valami webszerkesztőt használsz, azzal sokkal egyszerűbb a helyzet, mert egyszerre tudod az összeset lecserélni, de ha nem, akkor egy kis útmutató:

1. root/ucp.php
2. root/includes/ucp/ucp_register.php
3.1. root/styles/prosiler/template/ucp_agreement.html
3.2. root/styles/subsilver2/template/ucp_agreement.html
4. root/cache/tpl_prosilver_ucp_agreement.html.php

Ezekben a fájlokba kell az "agreed"-et valami másra cserélni. BÁRMIRE lehet, csak arra kell ügyelni, ilyen szó ne legyen eredendően benne. Legjobb, ha "elfogadva", "mehet" stb szóra cseréled.

Mint írtam, ez a 3.0.12-re vonatkozik, a korábbi verziókban más fájlnevek lehetnek, de egy kis ügyességgel és logikával megtalálhatók szerintem.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2014.01.11. 16:29    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ez egyszerűbb, és nem kell szerkeszteni.
Másfél éve nincsen spam hozzászólás az oldalamon. Sem robot, sem egyéni felhasználó! :)

Spam regisztráció

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés