Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Fórum backup

Hogyan csinálsz adatbázis-mentést?

A fórum AVP-felületén 32% 32% [ 8 ]
phpMyAdmin, vagy más, hasonló segítségével 60% 60% [ 15 ]
A tárhelyszolgáltató csinálja a mentést 8% 8% [ 2 ]
Külső cég csinálja a mentést 0% 0% [ 0 ]
Összes szavazat : 25
Szerző
Üzenet
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 12:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2011.02.03. 08:09    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm HoremWeb!

Nos, nálam egyenlőre le van tiltva a fájlfeltöltés.. Tehát ha jól értem gyakorlatilag nem kell napi ftp mentést csinálni? Mert az avatarok esetleges elszállása a legkevesebb.

Tehát, ha elszállna a fórum, akkor a fájlrendszer gyakorlatilag ugyanúgy felmásolható lenne pl egy hónappal ez előtti másolattal? -- ezt nem gondoltam volna.
Akkor csak adatbázis mentést csináljak - a phpMyAdmin-nal? Mert az tartalmazza ezek szerint a fórum változó részét - hozzászólások- témák, felhasználói beállításokat is?

Nahát, ezért jó kérdezni, ha már nem tudok olyan jól keresni. :)



A hozzászólás legutóbb kiscsibe33 által 2011.02.03. 08:45-kor lett szerkesztve, összesen 2 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 12:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2011.02.03. 08:34    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ja, és erősen illetlenség, bocsánat a fórumunk címe: www.apostolifeny.hu és a www.apostolifeny.tarhely.biz -ről költöztünk.
Szóval még kicsi a társaság, olyan 1000 hozzászólás olvasható,
de amit nem értek még (sok olyan van) hogy a google-ben miért nem találok rá a fórumunkra. Robot hozzáférést engedélyeztem (csak olvasni, látni tudják) ráadásul fórumrészenként is megtettem... bár lehet, hogy csak türelemmel kell lenni egy kicsit, hiszen ezt külön, csak úgy 4 napja állítottam be, és lehet több idő kell a google-nek.

Mit gondolsz erről?

(bocsánat emiatt nem nyitottam új témát, bár ez már más téma, és illene- tudom)..

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 12:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2011.02.03. 08:45    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

HoremWeb írta:

Néhány mentésenként megpróbálom a letöltött adatbázist betölteni egy saját gépen futó phpBB-be, ami az éles fórum másolata. Ha sikerül, jó a mentés. Általában sikerül.)
Ez már valami kifejezett varázstudást igényel ? :kacsintóssmile: hogy a sajátgépre telepítsem a fórumot, és ott próbáljam ki... én erre egy ingyenes tárhelyre gondoltam, de ha sajátgépen is megoldható, akkor az lenne a legjobb úgy lehet.

Találok erre leírást valahol? -- keresgéltem, ez annyira összetett dolog ahogy látom? (Ubuntu 10.04-et használok op rendszernek.)

Sok lesz a kérdés, bocsánat..

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2011.02.03. 14:39    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

kiscsibe33 írta:

Szóval még kicsi a társaság, olyan 1000 hozzászólás olvasható,
de amit nem értek még (sok olyan van) hogy a google-ben miért nem találok rá a fórumunkra. Robot hozzáférést engedélyeztem (csak olvasni, látni tudják) ráadásul fórumrészenként is megtettem... bár lehet, hogy csak türelemmel kell lenni egy kicsit, hiszen ezt külön, csak úgy 4 napja állítottam be, és lehet több idő kell a google-nek.
Megpróbálhatod, hogy regisztrálod az oldaladat a Google-be, illetve fontos, hogy minél több link mutasson az oldaladra (külső weboldalakról), akkor biztos rátalál a Google. Persze nem azt mondom, hogy most postold be minden fórumra az oldalad linkjét, mert az nem lenne túl etikus dolog, de például ha az aláírásodba beteszel egy linket, ami az oldaladra mutat, az már ér valamit (főleg ha sok fórumon vagy aktív tag és az aláírásban szereplő linkeket nem tiltja az oldal szabályzata).

kiscsibe33 írta:

Ez már valami kifejezett varázstudást igényel ? :kacsintóssmile: hogy a sajátgépre telepítsem a fórumot, és ott próbáljam ki... én erre egy ingyenes tárhelyre gondoltam, de ha sajátgépen is megoldható, akkor az lenne a legjobb úgy lehet.

Találok erre leírást valahol? -- keresgéltem, ez annyira összetett dolog ahogy látom? (Ubuntu 10.04-et használok op rendszernek.)
Ha Ubuntut használsz, akkor talán nincs is túl sok dolgod. Nyitsz egy terminált/parancssort/ki minek nevezi, és kiadod a következő parancsot:

Kód:

sudo apt-get install apache2 mysql-server php5 php5-mysql php5-gd php5-mcrypt phpmyadmin


Ez feltelepíti a felsorolt programokat, lényegében ez a minimum, ami szükséges. A parancs kiadása után kéri a jelszavadat, azt írd majd be, továbbá telepítés közben majd kér egy jelszót a MySQL szerverhez, ide írjál be egy tetszőleges jelszavat, ezzel a jelszóval tudsz majd bejelentkezni phpMyAdminba.

A phpMyAdmin-t, ha minden igaz a http://localhost/phpmyadmin címen fogod elérni, de fixme, ha nem így van. Bejelentkezni a root felhasználónévvel és az előbb említett jelszóval tudsz.

A http://localhost alatt elérni kívánt tartalmat a /var/www mappa alá rakjad, amik alapból ott vannak fájlok, azokat nyugodtan törölheted.

Ha mégis ingyenes tárhely mellett döntenél, akkor ott tiltsad le a indexelést, nehogy a Google duplikált tartalom miatt "büntesse" az oldaladat (ugye ez olyannak tűnhet a keresőrobot számára, mintha egy weboldalt egy az egyben lemásoltál volna).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 12:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2011.02.03. 21:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm Thomas RC!

Ide írom, mert félig a BackUp témához tartozik.. és itt lett elkezdve:

gyönyörűen felment localhostba, feltelepítettem a fórumot, a myPhpAdminnal is létrehoztam adatbázist.. (jó volt a link a myPHPAdminhoz)... Aztán jött egy kis jogosultság beli gubanc, mert ugye a var könyvtár, így a www almappái is csak root jogkörrel írhatók.
Ehhez a teljes www mappát írhatóvá-olvashatóvá tettem -- chmod -R 777 sudo-val persze.

Az adatbázisba a myPhpAdminba beimportáltam az éles fórum AVP-s mentését.. mert itt jött a meglepetés!!!! csak max 2 MB méretű backup fájt tud importálni (vagyis abból)...

Ebből mindjárt kiderült, hogy amiket az éles fórumról az AVP-n keresztül csináltam jó! , viszont amiket a myPhpAdminnal, az nem jó. mert az már! 4.9 MB-os.. mert nem állítottam be neki tömörítést. Tömörítve 1 MB.

Mindegy egyenlőre úgy fest, hogy localhost-on jól működik az AVP-s mentéssel, azt a myPHPAdminnal beimportálva.

Nagyon köszönöm a segítséget! mindkettőtöknek.
ismerkedem és tanulok még, és még fogok kérdezni - ha nem találok választ kérdésemre.

üdv
kiscsibe33

Szerk: ja és regisztráltam a google linkre erről a lehetőségről sem tudtam - köszönöm :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2011.02.03. 21:57    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nyisd meg az /etc/php5/apache2/php.ini állományt, és írd át a következőket erre:

Kód:

post_max_size = 24M
upload_max_filesize = 24M


A fenti példa esetében max. 24MB-os fájlt enged feltölteni a szerver, ha ez nem elég, veheted nagyobbra is az értéket. Miután elvégezted a módosításokat, adj neki egy apache restartot, hogy érvényesüljenek az új beállítások:

Kód:

sudo /etc/init.d/apache2 restart

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 12:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2011.02.03. 22:32    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Fhúúú! Ez fantasztikus!

Megcsináltam :) és ez arra is jó volt, hogy megnéztem az éles myPhpAdminos felületen --- ott 100 MB a limit - így a localhostosat is arra állítottam, és mindjárt ki is próbáltam - éééss MŰKÖDIK!

Naggggyon jó!

(nem bevágódni kívánok, de vágod a témát a linux-al együtt)!
És mindez elérhető ingyenesen, segítőkészségeteknek köszönhetően..

Nem köszönöm újra, mert az már túl sok lenne tudom :D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 12:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2011.02.03. 22:39    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

HoremWeb írta:

Vagyis elég azokat a könyvtárakat mentegetni rendszeresen, ahová a felhasználók feltölthetnek fájlokat: images/avatars/uploads (fejből írom, nem biztos, hogy jól) és a files/uploads könyvtárakat. (Általában azokat, amiket 777-es jogosultságra kell állítani a telepítéskor.)
Nos, a telepítéskor - a rendes szerverre nem kellett jogosultságokat állítanom.
De a localhost-ra való install után- és előtt igen. Bár local-ban mindent 777-re tettem, mert nem tudtam hogy mire mit állítsak be, mert alapból ugye linux alatt a /var/www csak root jogkörrel írható.

Az éles szerveren nem bántottam ott minden úgy van, ahogy telepítéskor adódott, lehet, hogy érdemes lenne átállítani?

Az ftp eléréshez elég erős jelszót adtam meg, de az adatbázis-jelszót nem mertem megváltoztatni - az nem túl erős - mert féltem, hogy esetleg az belejátszik a fórum elérhetőségébe, mert a telepítés során meg kellett adni egy adatbázis jelszót - és gondolom, ezt a fórum-motorban is valahol meg kellene változtatni, ha a myPhpAdminban megváltoztatom-- de lehet kipróbálom localhoston, hogy mi történik ha jelszót változtatok...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 12:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2011.02.03. 22:42    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

kiscsibe33 írta:

, ha a myPhpAdminban megváltoztatom-- de lehet kipróbálom localhoston, hogy mi történik ha jelszót változtatok...
igen, akkor localban ezt a hibaüzenetet adja ki:

"

Idézet:

General Error
SQL ERROR [ mysqli ]

Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES) [1045]

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.
"
ahol root volt az adatbázis felhasználó név...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 12:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2011.02.03. 22:47    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
No, ezt ellőttem :) :( mosoly, mert csak localhost, és legörbülő száj, mert nem férek hozzá a local-os myPhpAdmin felülethez az új jelszóval sem, meg a régivel sem... és ugye a local-os fórumhoz sem, a hibaüzenet miatt.

Szerk: pedig csak azt szerettem volna megtenni - az útját kijárni, hogy erősebb jelszóval legyen védve az adatbázis is, egyik topicban olvastam, hogy érdemes erősebb jelszóval védeni..

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 12:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2011.02.03. 22:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Gondoltam local-on újrarakom a fórumot, de:

az adatbázis résznél

"A megadott előtaggal már léteznek táblák, kérünk, válassz másikat."

Vagyis valóban ahogy már a myPphAdminban létrehoztam az adott táblát, és az új telepítés során is azt akartam megadni... akkor jött ki ez a hibaüzenet, de a myPhpA-hoz nem férek hozzá. Egész egyszerűen nem enged be... gondolom nem ütöttem el a jelszót a változtatásnál :?

Asszem rápihenek :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 12:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2011.02.03. 23:00    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A tűzrókában kellett az előzményeket törölni - gondolom sütiket - most be tudtam menni a mpPhpAdminba... bocs, nem gondoltam volna.

Maratoni monológ befejezve :oops: :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 12:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2011.02.03. 23:09    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szóval, ha myPhpAdmin-ban adatbázis jelszót változtatok, akkor a fórumot újra kell installálni, az adatbázist pedig kiüríteni (eldob), majd importálással feltölteni?

Ezt tettem localon, és megy. De van ennek más módja is vajon? -- buta kérdés, valamelyik fájlban át kell írni valamit gondolom :D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2011.02.04. 07:20    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

kiscsibe33 írta:

buta kérdés, valamelyik fájlban át kell írni valamit gondolom :D
Igen a config.php átírod a kódot az újra és kész, e miatt nem kell friss telepítés.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 12:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2011.02.04. 12:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

KillBill írta:

Igen a config.php átírod a kódot az újra és kész, e miatt nem kell friss telepítés.
Hmm, igen :) Ez az! Ki is próbáltam és valóban!
Ez a nem semmi, mikor tudjátok, hogy mit hol talál az ember.

Köszönet.. (bár persze igen- magáért beszél config ---- hogy ott lehet átállítani - csak hát nem mindig a logikus gondolkodás jellemez, és van, hogy egész egyszerűen nem gondolná az ember, hogy hol keresse :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés