Konvertálás phpbb3-ról phpbb2-re

Szerző
Üzenet
Gy úri ember
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2008.05.30. Péntek 11:48
Hozzászólások: 146
Hozzászólás Elküldve: 2009.06.17. 15:53    Hozzászólás témája: Konvertálás phpbb3-ról phpbb2-re
Hozzászólás az előzmény idézésével
A kérdésem már csak annyi, hogy ez megoldható-e és hogyan?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2009.06.17. 15:55    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Mivel a phpBB2 már nem támogatott... nem hiszem, hogy itt bárki is foglalkozna ilyen kérdéssel.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2009.06.17. 16:50    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Emitt emezt találtam. Nem töltöttem le, de talán érdemes lenne megnézni, hátha megoldja a problémát.

A másik, rondább megoldás lehetne az is, hogy mondjuk phpBB3-mat átkonvertálod SMF-re, aztán SMF-et vissza phpBB2-re.

A legfontosabb, hogy konvertálás előtt mindenről készíts biztonsági másolatot és konvertálás után nézd végig a jogosultságokat és a beállításokat - ha kell korrigáld!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Gy úri ember
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2008.05.30. Péntek 11:48
Hozzászólások: 146
Hozzászólás Elküldve: 2009.06.17. 20:11    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

Emitt emezt találtam. Nem töltöttem le, de talán érdemes lenne megnézni, hátha megoldja a problémát.

A másik, rondább megoldás lehetne az is, hogy mondjuk phpBB3-mat átkonvertálod SMF-re, aztán SMF-et vissza phpBB2-re.

A legfontosabb, hogy konvertálás előtt mindenről készíts biztonsági másolatot és konvertálás után nézd végig a jogosultságokat és a beállításokat - ha kell korrigáld!
A phpBB3-at SMF-re nem lehet konvertálni. Fordítva ezek szerint működik? Nem hiszem... de lehet, hogy én tévedek. Köszi a linkeket!

(A piros színnel írt részt szerkesztettem, eredetileg így nézett ki:
SMF-et phpBB3-ra)



A hozzászólás legutóbb Gy úri ember által 2009.06.17. 21:21-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2009.06.17. 20:44    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Gy úri ember írta:

Az SMF-et phpBB3-ra nem lehet konvertálni.
Hogy fordítva mit lehet, arról nincsenek ismereteim, de SMF-et phpBB3-ra konvertálni biztos, hogy lehet.

Egyébként miért szeretnél visszakonvertálni, mi a célod vele?

Megjegyzendő, hogy a phpBB3-ról 2-re konvertálás nem lehet tökéletes, mivel a 3-as verzió fejlettebb, és funkciókban is gazdagabb. Gondolok itt pl. arra, hogy a jelszavak "el fognak veszni", ill. az egyedi BBCode-ok vagy profil mezők nem fognak megjelenni.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Gy úri ember
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2008.05.30. Péntek 11:48
Hozzászólások: 146
Hozzászólás Elküldve: 2009.06.17. 21:18    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Gy úri ember írta:

Az SMF-et phpBB3-ra nem lehet konvertálni.
Hogy fordítva mit lehet, arról nincsenek ismereteim, de SMF-et phpBB3-ra konvertálni biztos, hogy lehet.

Egyébként miért szeretnél visszakonvertálni, mi a célod vele?

Megjegyzendő, hogy a phpBB3-ról 2-re konvertálás nem lehet tökéletes, mivel a 3-as verzió fejlettebb, és funkciókban is gazdagabb. Gondolok itt pl. arra, hogy a jelszavak "el fognak veszni", ill. az egyedi BBCode-ok vagy profil mezők nem fognak megjelenni.
Barátom át akarta konvertálni phpBB3-as fórumát SMF-re, mert összedölt a fórumuk, ami fizetős tárhelyen volt. A probléma mára már megoldódott, maradt a phpBB3-as verziójánál. Ezt a kérdést már csak kíváncsiságból tettem fel.
Azért volt cél a phpBB3 konvertálása phpBB2-re, mert a phpBB2 gond nélkül lehet konvertálni SMF-re. De mivel maradt a phpBB3-nál, sikerült helyreállítani oldalát, ezért már nem aktuális, csak engem érdekelt.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés