template váltás után nem jön be az oldal + biztonsági kérdés

Szerző
Üzenet
cac
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2008.11.13. Csütörtök 23:28
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2009.12.11. 14:35    Hozzászólás témája: template váltás után nem jön be az oldal + biztonsági kérdés
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Akinek készítem a fórumot ragaszkodott az ArgenBlue template-hez, így kénytelen voltam 2-es phpBB-t felrakni, abból is a legújabbat. Miután feltelepítettem a template-et, a nagy üres semmi fogadott a fórum helyén. Ekkor néztem, hogy csak 2.0.5 - 2.0.10-ig kompatibilis.
A kérdésem, hogy melyik (konfig) fájlban van a default template rögzítve? Ugye elég ha átírom az alapban települő SubSilver-re ezt?

Azért nyitottam külön témát, mert lenne más is. Nevezetesen a különböző ártalmas kódok letiltása a kommenteken belül. Ugyebár a html kódok kiszűrésére van opció (ahogy látom a 3-asban már nincs is erre külön checkbox, automatikusan le van tiltva), de mi a helyzet a php és javascript kódrészletekkel? Azok is le vannak tiltva? Vagy ezekkel nem is sebezhető ily módon a fórummotor?

Előre is köszi!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
cac
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2008.11.13. Csütörtök 23:28
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2009.12.11. 19:06    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hmm...tovább viszem a dolgot: felraktam a phpBB 2.0.10-est, és miután átállítom az adminban a default theme-et, vagy kiválasztom a user-nél az argenBlue template-et, rögtön megadja magát az oldal. Semmi hibaüzenet, mindössze nagy, üres, fehér oldal.
Valakinek van ötlete, hogy ez miért lehet? Illetve hogy lehet visszaállítani?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zsolti10
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.01. Vasárnap 18:26
Hozzászólások: 233
Hozzászólás Elküldve: 2009.12.20. 16:31    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Rakd újra a fórumot (nekem is csinált ilyet).
A phpbb2 már rég nem támogatott,amúgy, az ismerősöd meg miért nem keres vmi hasonló megjelenést a 3-ashoz?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2009.12.20. 16:48    Hozzászólás témája: Felejtsd el a phpBB2-t
Hozzászólás az előzmény idézésével
2.0.10-et öngyilkosság felrakni, elég széles körben ismert biztonsági hiba van benne (emlékezetes lehet a Santy féreg, amely rengeteg frissítettlen fórumot fertőzött meg). De a 2.0.10 és a 2.0.23 között is elég sok változás van, úgyhogy a sablon frissítésével sem érdemes próbálkozni. Tehát még egy ok, hogy ne használj phpBB2-t (gondolj bele, nem véletlen, hogy a 2.0.10 ma már nem fut rendesen, ez fog történni/történik a 2-es vonal újabb verzióival is).

Egyetlen egy megoldást tudok javasolni: portold a megjelenést. Én már csináltam ilyet, nem olyan nagy ördöngősség.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
cac
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2008.11.13. Csütörtök 23:28
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2009.12.21. 09:10    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszi a válaszokat! Megfogadtam a tanácsotokat.
Érdekességképp azért tudnátok válaszolni az eredeti kérdésemre? Nevezetesen, hogy hol tárolódik az éppen használt sablonra való hivatkozás a phpBB 3.x-ben?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2009.12.21. 11:34    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ez alatt mire gondolsz? Az adatbázisra? A fórum defaultra vagy a felhasználónak beállítottra? Vagy a PHP-ben hogyan tudod elérni az éppek aktuális megjelenés azonosítóját?
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
cac
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2008.11.13. Csütörtök 23:28
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2009.12.22. 21:10    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Elnézést, nem voltam elég pontos!
A fórum defaultra gondoltam.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés