Privát üzenet jelzése popup helyett dobozban

Szerző
Üzenet
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2010.03.05. 18:55    Hozzászólás témája: Privát üzenet jelzése popup helyett dobozban
Hozzászólás az előzmény idézésével
A böngészők jelentős része letiltja a felugró ablakokat, így előfordulhat, hogy a privát üzenet érkezését nem tudja megfelelően jelezni a fórum. A felugró ablak mellett az alábbi módszerrel egy kis, a fórum fejlécén megjelenő, félig áttetsző doboz (div) is jelzi a privát üzenetet, így akkor is feltűnő lesz az új üzenet érkezése, ha a popup elakad a böngésző beállításain.


Nyisd meg a ./styles/[megjelenésed_neve]/template/overall_header.html fájlt egy olyan szövegszerkesztőben, ami tud BOM nélküli UTF-8 formátumot kezelni.

A fájlban keresd meg ezt a szöveget:

Kód:

<div id="wrapheader">


A szöveg után illeszd be a következő sorokat úgy, hogy ne írj felül semmit:

Kód:

   <!-- Privát üzenetet jelző div betoldása -->
      <!-- IF not S_IS_BOT -->
         <!-- IF S_USER_LOGGED_IN -->
            <!-- IF S_DISPLAY_PM -->
               <!-- IF S_NEW_PM || PRIVATE_MESSAGE_INFO_UNREAD -->
                  <div class="pm_alert">
                     <a href="{U_PRIVATEMSGS}">{PRIVATE_MESSAGE_INFO}<!-- IF PRIVATE_MESSAGE_INFO_UNREAD -->,  {PRIVATE_MESSAGE_INFO_UNREAD}<!-- ENDIF --></a>
                  </div>
               <!-- ENDIF -->
            <!-- ENDIF -->
         <!-- ENDIF -->
      <!-- ENDIF -->
   <!-- Privát üzenetet jelző div betoldásának vége -->


Mentsd el a fájlt, és zárd be.

Ha subsilver2 alapú megjelenést használsz, nyisd meg a ./styles/[megjelenésed_neve]/theme/stylesheet.css fájlt. Ha prosilver alapú a megjelenésed, akkor értelemszerűen ugyanilyen elérési útvonalon a common.css-t kell megnyitnod. Görgess a fájl legvégére, és írd be a következő sorokat, ügyelve arra, hogy ne írj felül semmit:

Kód:

/* Privát üzenetet jelző div betoldása */

div.pm_alert {
   position: absolute;
   top: 170px;
   left: 45%;
   right: 45%;
   min-width: 300px;
   height: 20px;
   background-color: white;
   border: 2px solid blue;
   padding-top: 5px;
   filter: alpha(opacity: 50);
   -moz-opacity: 0.5;
   opacity: 0.5;
   color: red;
   text-align: center;
   font-size: 85%;
   font-weight: 900;
}
/*Privát üzenetet jelző div betoldás vége */


Mentsd el és zárd be a fájlt, majd mindkét módosított fájlt töltsd fel a helyére.

Lépj be az Adiminsztrátori vezérlőpultra, és a Megjelenések fülön töltsd újra a megjelenést.

Elvileg ezzel készen is vagy. :)


A módosításról azt kell tudnod, hogy:
  • Csak azoknál a felhasználóknál működik, akiknél a fórumon be van kapcsolva a felugró ablak. (Erre vonatkozóan lásd még Marcee idevágó hozzászólását.)
  • Ha a böngésző engedélyezi a felugró ablakokat, akkor azok is tovább működnek.
  • Ha van régebbi, már látott, de nem olvasott privát üzenete a felhasználónak, akkor azt esetleg hibásan írja ki (valami olyasmit ír ki, hogy 0 új üzenetből 0 olvasatlan). Mivel ilyenkor is megjelenik a jelzés, az olvasatlan üzenet jelzésére így is használható, csak a számértékek hibásak.
  • A "Privát üzenetet jelző div betoldása" és "Privát üzenetet jelző div betoldásának vége" szövegeket átírhatod, ha akarod. Ezek a sorok csak azért kellenek, hogy ha valami gubanc van, lásd a fájlban, hogy mi lett utólag betéve, és könnyen ki tudd kommentelni, vagy törölni.

_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kukuc
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2010.03.04. Csütörtök 15:35
Hozzászólások: 18
Hozzászólás Elküldve: 2010.03.05. 19:28    Hozzászólás témája: Re: Privát üzenet jelzése popup helyett dobozban
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nagyon szépen köszönöm a segítséget !

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.18. Hétfő 17:05
Hozzászólások: 378
Hozzászólás Elküldve: 2011.09.19. 20:19    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
HoremWeb!

Én is nagyon köszönöm ezt a hasznos kis tunningot!

Amit a saját fórumomon változtattam rajta, az lényegében csak annyi, hogy én a böngészőablak sarkában jelenítettem meg a divet, és fixen, tehát nem gördül, hanem oda van "szögezve". (így állandóan idegesíti a usert, aki előbb-utóbb csak megunja, és elolvassa a pü-ket :wink: )

Ehhez az kellett, hogy az overall_header.html-ben közvetlenül a

Kód:

</head>
után illesztettem be a kódot.

A css-t is picit megváltoztattam, a változások:

Kód:

position: fixed;
top: 7px;
left: 7px;
min-width: 180px;

Így nem "cuppan teljesen a sarokba (szerintem szebb), és a "kijelző" sem feleslegesen széles.



Mindezt subsilver2 sablonon csináltam meg, és fix széles fórum mellett. Nekem -mivel elég keskeny a fórum-, normál méretű monitoron a div nem a fórumon van, hanem mellette.
Aki ilyen keskeny megjelenést használ, talán hasznát veheti ennek.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Csupán "egy gondolat bánt engemet", mégpedig az a rohadék IE. :evil:
Minden böngésző szépen jeleníti meg a divben a szöveget, de az IE aprócska, összenyomorított betűkkel.

Próbálkoztam mindenféle beállítással (px, %, em), de valamiért nem hajlandó ugyanúgy, mint a FF, Opera, Chrome.
(persze ettől még remekül tudok aludni, csak hátha valaki tudja a megoldást...)
_________________
carvingski.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.18. Hétfő 17:05
Hozzászólások: 378
Hozzászólás Elküldve: 2011.09.20. 12:00    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Valami mégsem jó... :cry:

Mármint az egésszel, tehát HoremWebével is.

A tünet a következő:

1. Valaki küld nekem egy PÜ-t.

2. Én belépek a fórumra, ekkor megjelenik a kijelző div (" 1 új üzenet"), és a felugró is (illetve meg akar jelenni, bár a böngésző blokkolja, de ez részletkérdés)

3. A felugrót vagy megnézem, vagy sem, mindenesetre a belépő oldalról a fórum pár másodprerc után a kezdőlapra megy, ahogy kell. Eközben még rendben látszik a kijelző div.

4. Viszont amint a kezdőlapra megy a fórum, eltűnik a div. A menüsorban változatlanul rendesen mutatja, hogy jött egy új PÜ.

5. Bárhová megyek az oldalon belül, a div nem jelenik meg, csak akkor, ha a bejövő üzenetek listáját nyitom meg a vez.pulton. (vagy a menüsorban lévő linkkel, vagy a vez.pultba belépéssel)

Ha viszont itt már jártam (de nem olvastam el a PÜ-t), ezután bármit is teszek, a div tökéletesen mutatja, hogy "0 új üzenet, 1 olvasatlan üzenet". Kiléphetek, beléphetek, ettől kezdve már jót mutat. Ha újabb PÜ érkezik, akkor már azt is helyesen (és mindig) mutatja. ("1 új üzenet, 1 olvasatlan üzenet")

Nem tudok rájönni, miért csinálja ezt. (vagy csak nálam van ilyen gond?)
_________________
carvingski.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.18. Hétfő 17:05
Hozzászólások: 378
Hozzászólás Elküldve: 2011.10.16. 17:30    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ejj, de el vagyok keseredve, nem találom a megoldást, pedig sorban panaszkodnak, hogy nem veszik észre a PÜ-ket... :(

Pedig itt, ezen a fórumon is úgy van megoldva, és itt működik, de nem jövök rá, hogy miért.

Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna ebben segíteni.
_________________
carvingski.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
k959
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.14. Péntek 17:08
Hozzászólások: 1128
Hozzászólás Elküldve: 2011.10.16. 18:51    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia.

Van egy nagyon jó kis MOd ennek a problémának a megoldására, kikerülésére.
Itt találod

Kicsit többet tud mint ami most neked kell, ezért le lehet belőle csapni a felesleget. :D
_________________
Ne kérd, hogy vegyelek fel MSN-re, mert nem használom!
Használj helyette te is inkább ooVoo-t!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.18. Hétfő 17:05
Hozzászólások: 378
Hozzászólás Elküldve: 2011.10.16. 19:26    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm, megnézem.
_________________
carvingski.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.18. Hétfő 17:05
Hozzászólások: 378
Hozzászólás Elküldve: 2011.10.27. 00:58    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Még egyszer köszönöm k959!

Az általad ajánlott MOD és Horemweb MODjának összegyúrásából megszületett a tökéletesen működő verzió. (legalábbis nálam ez működik rendesen, mindig mindent úgy mutat, ahogy kell)

Az overall header-be beillesztendő kód a következő (subsilver2 sablon):

Kód:

<!-- Privát üzenetet jelző div MOD -->
<!-- IF not S_IS_BOT and S_USER_LOGGED_IN and S_USER_PM_POPUP and S_DISPLAY_PM and (S_USER_NEW_PRIVMSG or S_USER_UNREAD_PRIVMSG) -->
                   <div class="pm_alert">
                      <a href="{U_PRIVATEMSGS}">{PRIVATE_MESSAGE_INFO}<!-- IF PRIVATE_MESSAGE_INFO_UNREAD -->,  {PRIVATE_MESSAGE_INFO_UNREAD}<!-- ENDIF --></a>
                   </div>
                <!-- ENDIF -->
<!-- Privát üzenetet jelző div MOD vége -->


A MOD-hoz tartozó többi módosítás maradt, ahogy Horemweb leírta. (illetve a fenét maradt, de az már az én egyéni hülyeségem...)
_________________
carvingski.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés