Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Coppermine photo gallery

Szerző
Üzenet
Sucó
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.07.22. Péntek 1:00
Hozzászólások: 27
Hozzászólás Elküldve: 2006.06.14. 22:02    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Na felraktam. Gondoltam, hogy így már nekem is megjelenik a kötéskezelő :) Biztos régi verzió volt az előző. Nagyon hasznos kis galéria, de lehet mégsem fogom használni nagyon sok helyet foglal ha sok kép van fent, de amúgy profin megírt galéria.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Jani
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.05. Szerda 1:00
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Elküldve: 2006.07.15. 15:37    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hello!

felraktam az oldlamra a Coppermine Photo Gallery 1.3.1 verziot.
a kötegelt feltöltéssel vannak gondjaim.
a kötegelt feltöltés gombra katintva csak ez jelenik meg:

Idézet:

Könyvtár választása
Ez a funkció lehetővé teszi egy köteg - FTP-vel a szerverre másolt - fájl hozzáadását a képtárhoz.

Válaszd ki a könyvtárat, ahonnan hozzá akarsz adni a képtárhoz fájlokat
probáltam a jogosultságotkat állitabni , de semmi .
valaki tudna segiteni ebben, mert 5 vel elég idegesitő a feltöltés.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
brightman
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.01.19. Péntek 8:02
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Elküldve: 2007.04.26. 17:18    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Felraktam a coppermine gallery-t. A kötésvarázsló után ezt a hibaüzenetet kaptam :

Idézet:

Fatal error: Cannot redeclare cpggetmicrotime() (previously declared in /nfs/extra/a/al/all4party/wwwroot/gallery/include/init.inc.php:35) in /nfs/extra/a/al/all4party/wwwroot/gallery/include/init.inc.php on line 37
Tud valaki nekem segíteni, hogy mi lehet a baj??

Előre is köszi,
Brightman

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2007.04.27. 21:30    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Két sorral feljebb már inicializálta, amit a 37. sorban újra megpróbált, azt meg nem lehet. Meg kellene nézni az adott fájlt, hogy mit is csinál az a két sor. Alighanem valami szintaktikai hiba lehet, esetleg struktúrális hiba.
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.11. 21:39    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Egy kérdés, ha valaki már találkozott a megoldásával
Hogyan lehet a Coppermine-t Freeweb-kompatíbilis levélküldéssel felfegyverezni? Annyit tudok róla, hogy az X-FW-MailID: xxxxxx azonosítót kellene becsempészni a levél headerbe.
Én az includes/mailer.inc (php) fájlban keresgéltem a megoldást, de annyi minden van benne, hogy a nemlétező php-ismereteimmel elvesztem köztük. (Ha szükséges a segítséghez, és hajlandó vagy átbogarászni, innen letöltheted a - bezippelt - fájlt.)

Más:
Egy tipp azoknak, akik túl soknak találják a Coppermine méretét: irtsd ki a lang könyvtárból azokat a nyelveket, amiket feleslegesnek tartasz. Nem biztos például, hogy szükséged van braziliai portugálra, ukránra, külön amerikai és brit angolra, perzsára, grúzra... Ugyanakkor a nyelvi fájlok mérete meghaladja a jókorát (150kb az átlag), és csak ezek összmérete (a terjesztési csomagban) 6MB - a teljes csomag meg 9,xMB. Szóval nem a galéria nagy, hanem a nyelvtudása.
Ha simán törlöd a nyelvi fájlokat (de ne mindet, arra figyelj!!!), a nyelveket jelző kis zászlók száma is csökken, és a szerveren elfoglalt hely is. Ha olyan nyelvet is töröltél, amit nem kellett volna (pl. magyart... :) ), akkor másold vissza a lang könyvtárba, a terjesztési csomag lang könyvtárából. Ennyire egyszerű!

A képállomány viszont tényleg sok helyet foglal, de ha nem generáltatsz köztes méretű képeket, akkor azt is vissza lehet venni.

Más méretcsökkentő lehetőség is van (érdemes elolvasni a doksiját, amint azt mindenhol ajánlgatja is a program), de általában 80-90kb-ot lehet megtakarítani velük, úgyhogy én azokkal már nem is foglalkoztam.
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.21. 23:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

HoremWeb írta:

Egy kérdés, ha valaki már találkozott a megoldásával
Hogyan lehet a Coppermine-t Freeweb-kompatíbilis levélküldéssel felfegyverezni? Annyit tudok róla, hogy az X-FW-MailID: xxxxxx azonosítót kellene becsempészni a levél headerbe.
Senki nem ismeri a megoldást? Sajnos a Coppermine fórumon sem kapok választ... F1! F1! ;)
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.23. 21:41    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Próbáld meg a

Kód:

$mail = new PHPmailer();
sor után beszúrni ezt:

Kód:

$mail->AddCustomHeader("X-FW-MailID: xxxxxx")

(A témával kapcsolatban a Live Search és a Yahoo ezt találta, a Google csak a te kérdésedet.)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.24. 21:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm, Marcee, a megoldásod műűűx! Egyetlen apró kiegészítés kellett hozzá, a sor végére a ; (pontosvessző) lezárásnak. :) (Naná, hogy először anélkül tettem fel...)
Meg kell mondjam, hogy gyorsabb voltál, mint a Coppermine-osok. Tőlük is ma kaptam először választ, de az annyi volt, hogy "igen, abba fájlba kell."

Ami a keresőket illeti, nekem csak a Google a barátom - még soha senki nem jött azzal, hogy "a Yahoo (vagy Live Search) a barátod!" ;) Persze ez csak vicc, de tényleg nem jutott eszembe mással is rákeresni.
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.24. 21:29    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Igazad van, elfelejtettem a pontosvesszőt. :oops:

HoremWeb írta:

Ami a keresőket illeti, nekem csak a Google a barátom - még soha senki nem jött azzal, hogy "a Yahoo (vagy Live Search) a barátod!" ;) Persze ez csak vicc, de tényleg nem jutott eszembe mással is rákeresni.
Nem árt, ha az embernek jó nagy baráti köre van :)
Félre ne értsd, nem b*szogatásnak szántam az előző hozzászólásom, csak gondoltam megosztom, hogy mi is vezetett rá a megoldásra.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.24. 21:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Tudom, és köszönöm szépen! :D Tényleg próbáltam körültekintő lenni, de azt elfelejtettem, hogy más keresővel is körülnézzek :D Teljesen jogos a meglátásod!
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
torpiken1
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2008.10.26. Vasárnap 11:31
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.26. 11:36    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!
A coppermine-ban hogy lehet átméretezni a köztes képeket? Nekem eddig sajna nem sikerült. :cry:
Gondolom az adminisztrátori menűben, de melyik pont alatt? Vagy ha törlöm a köztes képeket ujra lehet generálni őket?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
torpiken1
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2008.10.26. Vasárnap 11:31
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.26. 12:36    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

torpiken1 írta:

Sziasztok!
A coppermine-ban hogy lehet átméretezni a köztes képeket? Nekem eddig sajna nem sikerült. :cry:
Gondolom az adminisztrátori menűben, de melyik pont alatt? Vagy ha törlöm a köztes képeket ujra lehet generálni őket?
Megoldottam!!!! A bőngésző szivatott meg, mert eltárolt képeket tötötte vissza! :P

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés