Időzóna: (GMT +2 óra) RSS - hozzászólások

Felhasználó barát?

Szerző
Üzenet
manaszon
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2012.08.06. Hétfő 13:29
Hozzászólások: 36
Hozzászólás Elküldve: 2012.08.13. 19:29    Hozzászólás témája: Felhasználó barát?
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Bocs, hogy megint untatlak Titeket, viszont most kivételesen nem egy újabb gonddal/problémával jelentkezem, hanem csak elmondom a véleményemet, és várom a reakciótokat...
A cím szinte mindent elárul... Már napok óta csinálgatom a fórumot, Ragadozó sokat segít, és mára úgy éreztem, hogy egy-két kisebb hiba javítása után áttérhetek már a tartalmak feltöltésére, és lassan elérkezhetünk a megnyitáshoz.
Tegnap nyitottam pár új fórumot, és próbálgattam a BBcode-kat, formázgatásokat... A lényeg az, hogy úgy érzem, hogy a phpBB a felhasználókkal szemben egyáltalán nem felhasználóbarát, kiindulva a hozzászólási panelből. Egyrészt szerintem amiatt, mivel nem az ikonos rendszert használja. Szóval a szövegszerkesztő nem olyan, hogy felül vannak az ikonok, hogy például (Kép beillesztése, hivatkozás, stb...), hanem minden kód, és ez például egy olyannak, aki nem nagyon ért a számítógépekhez, annak gond. Persze, annak abban a rendszerben is lenne gondja, de szerintem az mégis kényelmesebb, és picit szebb lenne, az összhatást mindenképp javítaná.
Tudom, most mindenkiben az fogalmazódik meg, hogy "mit akar itt ez a kis újonc, nemrég még segítségért járt ide, most meg már változtatni akar mindenen, mert neki semmi sem jó...". Én nem szeretnék semmi ilyesmit, meg igazából én elboldogulnék ezzel a rendszerrel is, viszont számomra is sokkal nagyobb élményt nyújtana egy olyan szövegszerkesztő.
A második dolog, ami nem tudom, hogy mi miatt van, hogy a rejtés BBcode-n nem megy át a "center" parancs. Mármint úgy értem, hogy például a szöveg közepén van egy spoiler, és az egész szöveget kijelöljük, és elhelyezzük rá a "center" parancsot, a spoiler után úgyanúgy az eredeti helyzetben marad, a parancs nem megy tovább. Igazából ez sem lenne nagy gond, mert még egyszer kijelöli a másik szövegrészt, aztán kész... De ahol több spoiler van... ott mit tegyen az ember? Mert ha van például 4-5 ilyen spoiler, akkor az ember csinálja meg ezt ennyiszer? Mert én még ezt megcsinálom, de egy felhasználó valószínűleg már nem fogja (teljesen jogosan), és inkább hagyja az egészet a francba... Például az én fórumomon most ez a gond állt elő, és itt is csak 6 spoiler van... mivolna ha lenne a hozzászólásban 20, és mindegyik között fontos szöveg... akkor a felhasználó majd mindenhol megszerkeszti? *

Igazából ezek a gondolatok fogalmazódtak meg bennem.
Nem tudom, hogy én csesztem-e el valamit ennyire, hogy már 3-4 napja folyamatos, intenzív munkával is ott vagyunk, mintha semmi sem történt volna. Tudom, hogy ahhoz, hogy egyénire szabjuk a fórumot, kell érte tenni, de ez még nem egyénire szabás, csak használható válás...

Amúgy, ha elolvastad, köszönöm szépen... És kérlek ne írjatok olyanokat, hogy "akkor menj, és használj más fórummotort", mert nincs bajom a fórummotorral, csak szerintem lehetne egy picit felhasználóbarátabb...

* Kép a fórumomról, hogy nem csak a levegőbe beszéltem:
Kép

Üdvözlettel,
Manaszon!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
k959
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.14. Péntek 18:08
Hozzászólások: 1128
Hozzászólás Elküldve: 2012.08.13. 20:07    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:

Egyrészt szerintem amiatt, mivel nem az ikonos rendszert használja. Szóval a szövegszerkesztő nem olyan, hogy felül vannak az ikonok
Akkor nézd csak meg ezt a 2 képet, kettő különböző lehetőséget látsz erre a felvetett problémára! :D
Kép

Kép

A centeres gondodra is van orvosság, csak meg kell tanulnod előbb használni és értelmezni a html + php-t.

Idézet:

most kivételesen nem egy újabb gonddal/problémával jelentkezem
Szépen becsomagoltad a mondandódat! :D

Nem én találtam ki, a nagy tanító mondá: "tanulni, tanulni tanulni..."

Ez pedig egy másik vélemény:

Idézet:

A phpBB a legnépszerűbb nyílt forráskódú ingyenes fórumrendszer, mely felhasználóbarát felülettel, egyszerű és lényegretörő adminisztrációs panellel és egy hasznos Gy.I.K.-kel rendelkezik. A népszerű PHP nyelvet használja, valamint számos adatbázist támogat: MySQL, MS-SQL, PostgreSQL és Access/ODBC. A phpBB az ideális ingyenes fórum az összes weboldalra.
és még valami...
Tanuld meg használni mindenki barátját, a Googlet.
_________________
Ne kérd, hogy vegyelek fel MSN-re, mert nem használom!
Használj helyette te is inkább ooVoo-t!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
manaszon
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2012.08.06. Hétfő 13:29
Hozzászólások: 36
Hozzászólás Elküldve: 2012.08.13. 20:41    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Furcsa, pont olyanra gondoltam, mint ami a második képen látható.
Google a barátom, tudom, viszont általában magyarul nem nagyon sok minden van a phpBB-ről, ezen az oldalon kívül... Angol találatok meg vannak a "phpBB text editor" kifejezésre, de sajnos az angolom nem valami extra, ezért gondoltam, hogy itt teszem fel a kérdéseimet, mert ha esetleg valaki tudja a választ, akkor azon a nyelven - amit értek - tud nekem válaszolni.
Ha lehet, egy kérdésem: hogyan lehet ezt megoldani, MODdal?

A centeres dologra reagálva. Igen, tudom, és mondtam is, hogy kezdő vagyok, és nem értek a php-hoz, a HTML-hez pedig egy picit... és ezért furcsa nekem ez, mivel HTMl-ben még nem vettem észre, hogy a spoiler esetleg megszakítaná a centeres parancsokat - vagy csak hiányos a tudásom. Még most kezdtem el a phpBB-s "pályafutásom", szóval még a dolgok nagy többségét nem tudom. Próbálok minél több információt szerezni, de hát pár napja kezdtem...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
k959
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.14. Péntek 18:08
Hozzászólások: 1128
Hozzászólás Elküldve: 2012.08.18. 17:58    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Talán ezt írd be a Google-ba, "phpbb3 magyar" és fogsz rá találatokat kapni ezen a fórumon kivül is, és lapozgass!
Mivel a fórum MOD-kal bővíthető, és ezeket zömében külföldi emberkék írják, ezért kapod a külföldi találatokat rá.

Kérdésedre ITT a válasz.
_________________
Ne kérd, hogy vegyelek fel MSN-re, mert nem használom!
Használj helyette te is inkább ooVoo-t!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
manaszon
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2012.08.06. Hétfő 13:29
Hozzászólások: 36
Hozzászólás Elküldve: 2012.08.20. 23:07    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm szépen válaszod.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +2 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés