Fórum átköltöztetés

Szerző
Üzenet
Vani15
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s


Csatlakozott: 2012.11.11. Vasárnap 16:54
Hozzászólások: 78
Hozzászólás Elküldve: 2013.01.15. 19:41    Hozzászólás témája: Fórum átköltöztetés
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Utólag is mindenkinek B.Ú.É.K.!

Nos át kell költöznöm egy másik szerverre, de nem valahogy sikerül ... előszor a config.php-t szerkesztettem utána fel másoltam a dolgokat az új szerverre le mentettem phpadmin-ból az adatbázist és azt is szerkesztettem utána fel töltöttem az új szerverre és egy hiba üzenet jöt ki:
SQL-lekérdezés:

-- -- A tábla adatainak kiíratása `phpbb_acl_options` -- INSERT INTO `phpbb_acl_options` (`auth_option_id`, `auth_option`, `is_global`, `is_local`, `founder_only`) VALUES (1, 'f_', 0, 1, 0), (2, 'f_announce', 0, 1, 0), (3, 'f_attach', 0, 1, 0), (4, 'f_bbcode', 0, 1, 0), (5, 'f_bump', 0, 1, 0), (6, 'f_delete', 0, 1, 0), (7, 'f_download', 0, 1, 0), (8, 'f_edit', 0, 1, 0), (9, 'f_email', 0, 1, 0), (10, 'f_flash', 0, 1, 0), (11, 'f_icons', 0, 1, 0), (12, 'f_ignoreflood', 0, 1, 0), (13, 'f_img', 0, 1, 0), (14, 'f_list', 0, 1, 0), (15, 'f_noapprove', 0, 1, 0), (16, 'f_poll', 0, 1, 0), (17, 'f_post', 0, 1, 0), (18, 'f_postcount', 0, 1, 0), (19, 'f_print', 0, 1, 0), (20, 'f_read', 0, 1, 0), (21, 'f_reply', 0, 1, 0), (22, 'f_report', 0, 1, 0), (23, 'f_search', 0, 1, 0), (24, 'f_sigs', 0, 1, 0), (25, 'f_smilies', 0, 1, 0), (26, 'f_sticky', 0, 1, 0), (27, 'f_subscribe', 0, 1, 0), (28, 'f_user_lock', 0, 1, 0), (29, 'f_vote', 0, 1, 0), (30, 'f_votechg', 0, 1, 0), (31, 'm_', 1, 1, 0), (32, 'm_[...]

A MySQL mondta:

#1062 - Duplicate entry '1' for key 'PRIMARY'

__________


Mi lehet a gond evvel, mit csináltam rosszul?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv:.Vani15

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 19:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2013.01.15. 22:33    Hozzászólás témája: Re: Fórum átköltöztetés!!
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia!

Ez pontosabban mit jelent, mit szerkesztettél?

Vani15 írta:

......... le mentettem phpadmin-ból az adatbázist és azt is szerkesztettem utána fel töltöttem az új szerverre .....

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Vani15
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s


Csatlakozott: 2012.11.11. Vasárnap 16:54
Hozzászólások: 78
Hozzászólás Elküldve: 2013.01.15. 22:47    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia!

Ezeket!

CREATE DATABASE;server_name;script_path-ot

Miért ezeket nem kellett volna?

Ja és még, ha rá megyek az új oldalra akkor ezt irja ki:

Warning: require(./includes/db/mysql14.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory in /home/u273205365/public_html/public_html/common.php on line 94

Warning: require(./includes/db/mysql14.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory in /home/u273205365/public_html/public_html/common.php on line 94

Fatal error: require() [function.require]: Failed opening required './includes/db/mysql14.php' (include_path='.:/usr/lib/php') in /home/u273205365/public_html/public_html/common.php on line 94

Mit jelent ez mi a hiba?

Előre is köszönöm a segitségeket!

Üdv:.Vani15

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Vani15
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s


Csatlakozott: 2012.11.11. Vasárnap 16:54
Hozzászólások: 78
Hozzászólás Elküldve: 2013.01.15. 23:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Azt hiszem, hogy a mysql-t már megoldottam csak le töltöttem a régi oldalról és fel töltöttem az uj oldalra!

De már csak az a baj van, hogy, ha rá megyek az új oldalra akkor ezt irja ki:

Warning: require(./includes/db/mysql14.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory in /home/u273205365/public_html/public_html/common.php on line 94

Warning: require(./includes/db/mysql14.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory in /home/u273205365/public_html/public_html/common.php on line 94

Fatal error: require() [function.require]: Failed opening required './includes/db/mysql14.php' (include_path='.:/usr/lib/php') in /home/u273205365/public_

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 19:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2013.01.15. 23:48    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Egyes tárhely szolgáltatóknál, ha felmész FTP-re a tárhelyedre, a public_html mappában találod meg a tényleges tárhelyedet.
Ez a mappa standard elérési útvonal, a tárhelyednek ez a gyökér mappája, és ezt sehol nem is kell megadni.
Nálad viszont ez a mappa 2x szerepel, ami azt jelentheti, hogy az elérési útvonal valahol rosszul van megadva.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Vani15
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s


Csatlakozott: 2012.11.11. Vasárnap 16:54
Hozzászólások: 78
Hozzászólás Elküldve: 2013.01.15. 23:59    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szép jó estét!

Értem és akkor, hogy lehet ez megoldani?

Amúgy igy jön be az oldal nekem:

http://kepfeltoltes.hu/130115/10749613N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És, ha rá megyek az public_html/-re akkor az a hiba üzenet jön ki amit elébb irtam!

Nos, akkor hogyan kell ezt megcsinálni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv:.Vani15

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 19:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2013.01.16. 20:36    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia!

Azt nézzed meg, hogy a szolgáltatótól kapott web-oldal link jól van-e megadva.
Valahol biztos, hogy el van írva, és a public_html mappának nem szabad szerepelnie az elérési linkbe.
Az csak az FTP-hez tartozik.
Azt nem tudom így megmondani, hogy hol van elírva, de szerintem a {ROOT_PATH} meghatározásban valamiért szerepel, és ezért keresi a mappán belül még egyszer ugyanazt a mappát.

Nekem is van olyan teszt-tárhelyem, amelyiknél az FTP oldalamon például egy htdocs nevű mappában van a teljes fórum.
Nagyon régen volt egy 50 MB-os tárhelyem, amit még anno. a t-online adott, amikor először bevezették a netet felénk (azt hiszem, most is adják a csomaghoz).
Ott volt akkor olyan, hogy FTP-n ha felmentem, a public_html mappába kellett tenni mindent, mert csak azok jelentek meg (akkor még nem volt phpBB fórum).
De a linkben akkor sem volt ez a mappa, ha jól emlékszem, akkor valami.t-online.hu webcímen lehetett elérni azt az oldalt.

Ha el tudod érni az adatbázisodat, nézzed meg a phpbb_config táblát.
Megnyitod, Tartalom fül, lapozzad végig, és 3 helyen nézzed meg, hogy mi van beírva.
A sorok:
cookies_domain
server_name
sitename

Mindhárom helyen a szolgáltatótól kapott webcímnek kell lennie public_html nélkül (http:// nélkül szerepel, és valószínűleg a www. nélkül, de nem is kell!).
Ha valamelyik nem jó, szerkesszed azt a sort a helyes adatra.
Ha jól látom, akkor a berakott képen látható linknek kellene ott lenni mind a három helyen.
És csak annyi, amennyi a képen is látszik. :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Vani15
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s


Csatlakozott: 2012.11.11. Vasárnap 16:54
Hozzászólások: 78
Hozzászólás Elküldve: 2013.01.16. 22:22    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia!

Itt nincs itt ilyesmi sehol:

cookies_domain
server_name
sitename

allow_attachments
allow_autologin
allow_avatar

Itt ilyesmik vannak! Se, hogy se sikerül ez nekem! :((

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 19:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2013.01.16. 22:31    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Basszus ezzel kezdődik, de tovább kell lapozni! :)

Nem egyformák nyilván az adatbázisok, de az én phpbb_config táblámba például 474 sor van, amit 30 soronként mutat egy oldalon (16 oldal).

Felül - alul van gomb, amivel lehet lapozni előre-hátra.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Vani15
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s


Csatlakozott: 2012.11.11. Vasárnap 16:54
Hozzászólások: 78
Hozzászólás Elküldve: 2013.01.17. 21:04    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Jól van sikerült, köszönöm most már megyen minden helyesen!

Nagyon szépen köszönöm még egyszer a segitségeket!

Üdv:.Vani15

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés