Bug 3.0.11 - 3.0.12

Szerző
Üzenet
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2013.08.28. 15:44    Hozzászólás témája: Bug 3.0.11 - 3.0.12
Hozzászólás az előzmény idézésével
Találtam egy szép kis hibát, a hiba a kitiltásban van.

1., Ha kitiltok egy felhasználót és utána a feloldást használom, akkor egy felhasználó adata kétszer is bekerül az adatbázisba.
(rossz mert a duplikálás helyet itt csak a ban_exclude értékét kéne átírnia 1 re.)

2., Ha időre van kitiltva egy adott felhasználó és az idő lejár akkor nem kerül törlésre az adatbázisból és a ban_exclude értéke sem íródik át 1 re.
Így a szülinapos lehívásból továbbra is tiltva maradnak, továbbá az admin felületen nem is látszik, hogy a felhasználó szerepel a ban listában, így nem tudjuk kiszedni csak is akkor ha belenyúlunk az adatbázisba manuálisan.
(Ha lejár az idő szerintem itt törölnie kéne a tiltó listából.)

Marcee kérlek nézz utána az állításomnak és ha te is úgy véled, hogy helyes a probléma akkor kérlek jelentsd a phpbb.com csapatának, hogy javítsák ki a hibát.



A hozzászólás legutóbb KillBill által 2014.12.23. 01:27-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2013.09.29. 15:11    Hozzászólás témája: Bug 3.0.11
Hozzászólás az előzmény idézésével
Találtam még egy hibát, ha törlök egy bot felhasználót akkor a bot táblából nem tisztul meg, így a bot újbóli felvétele esetén a bot nem tudd kapcsolódni mivel a bejelentkezés az első ID szerint akarja azonosítani.

Látom kijött a 3.0.12 de még nem néztem mit is javítottak.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2013.10.25. 18:28    Hozzászólás témája: Bug 3.0.12
Hozzászólás az előzmény idézésével
Még egy bug használt verzió 3.0.12

Ha az includes/functions.php fájlt módosítom pl:


keres

Kód:

   // The following assigns all _common_ variables that may be used at any point in a template.
   $template->assign_vars(array(


a kereset sor előtt, használom ezt a funkciót:

Kód:

generate_text_for_display


Akkor privát üzenet küldése esetén ezt a hiba üzenetet generálja:

Kód:

Fatal error: The file ./styles/prosilver_se/template/bbcode.html is missing. in /home/www/includes/bbcode.php on line 150


Érdekes az, hogy a hiba csak akkor jelentkezik, ha az alap nyelv angolra van beállítva.

Jelenleg a hiba kikerülésére ezt teszem a funkció használat elé:

Kód:

               if (empty($user->theme['template_inherits_id']) && !empty($template->orig_tpl_inherits_id))
               {
                  $user->theme['template_inherits_id'] = $template->orig_tpl_inherits_id;
               }

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2013.10.26. 06:57    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az előző postban lévő hiba jelentésem, ha jól látom már 2012 óta létezik csak én még csak most vettem észre. (Fura, hogy még mindig nem került javításra!!!)

A hiba az mchat-nél is jelentkezik, ha aktivá teszik minden oldalon a jelenlétét, mivel ő is használja a generate_text_for_display funkciót.

A privát üzenet küldése során törlésre kerül sajnos a $user->theme['template_inherits_id'] értéke, ezért keletkezik a hiba, különben.

Csak még arra nem jöttem rá, hogy miért nem jön elő a hiba, ha az alapértelmezett nyelv HU ra állítom, igaz csak ezt a két nyelvet használom, de csak az angolnál produkálja a hibát. hmmm.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2014.03.24. 12:51    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Még egy bug használt verzió 3.0.12

Az adminba a min/max ellenőrzésében észre vettem, hogy bekerült a max érték másodlagos ellenőrzése is. Ami ellenőrzi, hogy az érték legyen minimum akkora mint a minimum érték, ha hiba van akkor előidézhet itt duplikált hiba kiírást.

Tehát ha a max érték eleve hibás, nem lenne szükség a másodlagos ellenőrzésre.

Javítása:

adm/index.php

keresd

Kód:

if (strpos($config_name, '_max') !== false)


cseréld le erre

Kód:

else if (strpos($config_name, '_max') !== false)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2014.12.23. 01:20    Hozzászólás témája: phpBB 3.0.12
Hozzászólás az előzmény idézésével
6. bug és egyet se javítottak!

A témák sorba rendezésénél hiba fordul elő, ha azonos értékek szerepelnek egy oszlopban.

Témák sorba rendezésének javítása:

Nyisd meg a [ROOT]/viewforum.php

Keresd ezt:

Kód:

ORDER BY t.topic_type " . ((!$store_reverse) ? 'DESC' : 'ASC') . ', ' . $sql_sort_order;


Cseréld le erre:

Kód:

ORDER BY t.topic_type " . ((!$store_reverse) ? 'DESC' : 'ASC') . ', ' . $sql_sort_order . ', t.topic_id';

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés