Időzóna: (GMT +2 óra) RSS - hozzászólások

phpBB 3.1

Szerző
Üzenet
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2014.05.24. 19:29    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Utána olvastam, de nem lettem sokkal okosabb. Két verziót találtam. Az egyik szerint az a régebbi, CSS3-at csak részben támogató böngészők "kisegítésére" van ott, a másik szerint a 3.0-ás szériából ott maradt maradvány kódok, amiket folyamatosan távolítanak el. A kapcsolódó fórum témák és hibajegyek tavalyiak vagy még régebbiek, így nem tudok semmi friss vagy a kérdést egyértelműen eldöntő információt mondani :roll:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zsolti10
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.01. Vasárnap 19:26
Hozzászólások: 233
Hozzászólás Elküldve: 2014.05.31. 17:30    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Ragadozo írta:

Alapvető szerver követelmény a telepítéshez:
PHP version 5.3.3 vagy újabb
PHP’s json extension
Only PostgreSQL 8.3
és mindezek megfelelő támogatása
Maga a rendszer elfut MySQL-en meg a többi adatbázis-motoron is. Azért a PostgreSQL van hangsúlyozva, mert azt lehet sokaknak frissíteni kell. Egyébként elég sokan félreértették az ő oldalukon is, szvsz írhatnák egyértelműbben is a cikket.

Ja, és kint a beta 4 is. :-)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zsolti10
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.01. Vasárnap 19:26
Hozzászólások: 233
Hozzászólás Elküldve: 2014.06.26. 23:18    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ha esetleg lázba hoz még valakit, már van RC is :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 6:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2014.06.27. 00:36    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

zsolti10 írta:

Ha esetleg lázba hoz még valakit, már van RC is :)
Amint lesz hozzá magyar fordítás :D

Látom már egy két MOD is van hozzá :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
zsolti10
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.01. Vasárnap 19:26
Hozzászólások: 233
Hozzászólás Elküldve: 2014.06.27. 10:37    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ahogy elnézem, felhasználói oldalon a többségét a WinMerge progival hamar meglehet oldani, az e-mailekre is elég a copy-paste. A common.php meg az ucp.php amik kicsit jobban meghíztak, azzal lesz meló. Az admin oldalt nem néztem.
De ha úgy alakulna, szívesen besegítek a fordításban, ha tudok.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
morabis
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2014.07.23. Szerda 10:48
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Elküldve: 2014.07.23. 11:02    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Én egy játék klánnak üzemeltetek egy phpbb fórumot immár két éve és tervezem majd átállni az új 3.1-re amint lesz végleges verzió. Addig is tesztelem az RC2-t és jó tapasztalataim vannak.
Igaz, hogy az eredeti fórumon rengeteg mod-ot használunk de sikerült másolni az egész fórumot majd a frissítés RC2-re könnyebb volt mint gondoltam. Eltűnt minden mod de a felhasználók, hozzászólások és témák megmaradtak.
A prosilver stílus pofásabb lett szerintem és sokkal jobb dolgozni a kiegészítésekkel/eseményekkel amik a modifikációkat váltották.
Nem tudom kik fogják csinálni a magyarítást de gondolom érdemes várni vele a végleges verzióig.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 6:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2014.08.12. 20:26    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az aposztrófokról szeretnék egy kis kiokosítást.

Az angol nyelvben használatban van a “ ... ” jelek.
A magyarba ugyan ez így van megformázva: „ ... ”
A német nyelve megy így: „ ... “

Miért?
Milyen helyességet takar?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2014.08.13. 08:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

KillBill írta:

Az aposztrófokról szeretnék egy kis kiokosítást.
[...]
Wiki link;)
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 19:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2014.08.13. 09:21    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ez nagyon jó! :)
Azt tudtam, hogy van pár különböző aposztróf jel használat, de hogy ennyi, még véletlenül sem gondoltam volna! :shock:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 2:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2014.08.13. 15:45    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Tegnap kijött az RC3 is... Nézegetem, barátkozom, főleg az új Extension felépítéssel, ugyanis nekem még mindig nem annyira világos, hogy miként tudom pontosan majd megmondani, mi és hol jelenjen meg? Oké, a fórumkódba is bele kéne ásnom magam jobban, nem csak a minta extensionbe, csak most azt túrtam és nem annyira derült ki számomra ez a dolog.
Tetszik az, hogy hook rendszer lesz, és végre az alapmotor könnyebben frissíthető lesz, viszont a subsilverért morgok. Nekem jobban a szívemhez nőtt az a sablontípus, máig azt használom majdnem az összes oldalamon. Sokszor a prosilver plugineket is simán át lehetett ültetni subsilverre kis gondolkodással. Szóval tudom, már nem támogatják, de akkor miért nincs a prosilverből egy subsilverre hajazó verzió (vagy csináljam meg én? :D ).
Éppen mostanában tervezek egy új oldalt felhúzni és bizony megfordult a fejemben számtalan gondolat, hogy SMF vagy MyBB legyen-e, mert a plugin rendszerük erősen fejlett. De mindkettőnél találtam olyan dolgokat, ami nem annyira jön be (pl. SMF-nél hiába van korábbi 2.0RC-re plugin, nem tudom telepíteni újabb rendszerre, pl. 2.0.8-ra - átírni meg nem fogom. MyBB-nél meg a sablonozás kissé rémálomnak tűnik elsőre). Mindegyikben van olyan plusz, ami a PHPBB-ben jó esetben is pluginnel pótolható, mint a topikértékelés, a könnyebb egyedi oldalkezelés (ez lesz a PHPBB-ben is úgy tudom), és még sorolhatnám. A gondom az a PHPBB-vel, hogy baromi sokat kellett töltenem egy frissítéskor egy háromablakos összehasonlítóban a modok miatt. Bár a 3.1-ben ez már megoldásra kerül, de a modok mire átírásra kerülnek az jó egy év. Szóval húzom a szám, mert a modok frissítéskor persze, hogy nem lesznek áthozhatók 3.1-re.
Úgyhogy egyik szemem sír, a másik nevet: örülök a 3.1-nek, de most éppen egy 3.0.12-es felhúzása nem lenne jó lépés, viszont a 3.1 meg korai, viszont jó lenne, ha tényleg fel tudnék húzni egy normális fórumot. Max később migrálok majd vissza PHPBB-re...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 19:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2014.08.13. 17:25    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Mykee írta:

Tegnap kijött az RC3 is... ...
Én még nem néztem, de szerintem nem is fogom. :(
Az eddigi kijött RCx verziókat nézegetve valahogy az a benyomásom, hogy a 3.0.x-hez képest a 3.1 nem lett felhasználó-barát, inkább mintha kicsit átestek volna a ló másik oldalára.
Én úgy látom, hogy az esetleges probléma-megoldási kísérletekkel, vagy kisebb, saját szájízre történő változtatások lehetőségével nagyon nagy gondban lesznek a kezdő, vagy kevésbé gyakorlott phpBB fórum tulajok.
Lehet, hogy a 3.1-es megint díjat nyer szakmai szempontokból, jól hozzáértő szakemberek előtt, de egyenlőre nekem nem tűnik úgy, hogy a népszerűsége ettől az új verziótól emelkedne majd az új fórum-felhasználók körében.

És igen: " - Bár a 3.1-ben ez már megoldásra kerül, de a modok mire átírásra kerülnek az jó egy év. - "
Ezért nem fogom én sem egyenlőre áttenni a fórumaimat 3.1-esre, ha jól kalkulálok, még talán jövőre sem. Megvárom, amíg kiforr rendesen.
Sok olyan jól működő fórumot ismerek, amelyik még mindig 2.x verzió alatt megy. Ezt figyelembe véve a 3.0.12 simán ki fog bírni nálam még legalább egy évet (ha nem többet). :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 2:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2014.08.13. 18:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az a bajom, hogy a tárhelyszolgáltatók az utóbbi időben megkövetelik az oldalak napi szinten való tartását. Tehát ha bejön valami (még ha nem is tőlem!) közlik, hogy ezt és ezt az oldalt frissítsem. Tudok durvábbat is: egyik-másik szolgáltató egyenesen letiltja az oldalt, ha régi (legutóbb Joomla 1.5.26-nál is találkoztam ilyennel). Szakmai körökben ha egy rendszernek (legyen fórummotor, oprendszer vagy szoftver) kijön egy újabb verziója, akkor utána már mosolyognak a régin: "túl sok benne a lyuk". Tény, hogy olyankor a régi rendszert nem foltozzák, de az is bejátszhat, hogy pont az új rendszer az újraírás miatt lesz lyukas, míg a régi stabilabb.
A 3.1-ben kissé csalódtam, amikor megnéztem még egy bétát, mert több újdonságot vártam. Amit a versenytársak tudnak, azok jó részét elvártam volna a PHPBB-től is (pl. ajax megoldás, gyors szerkesztés, fizetős fórum, illetve KillBill egyik legjobb Modját, a meghívós rendszert is alapból kellene tartalmaznia). Ehelyett oké, átdolgozták a MOD rendszert és némileg a sablon részt és kész. Szinte semmilyen új szolgáltatás nem került bele - legalábbis a what's new szerint.
Használok vagy 30 féle modot. Egyszer felsoroltam, nem kevés. Plusz mostanában még fel is spékeltem az egyik oldalt: szimplán lecseréltem az index tartalmát egy trükkel, amolyan portálra. Például ezen is agyalhatok, hogyan lehet extensionné alakítani később. De ott van még az ajaxos priviértesítő, vagy amit korábban felvetettem, de végül nem fogtam bele: a belépők kijelzése hasonlóan popup vagy jelzősáv-szerűen. De még sorolhatnám: a quickedit, az üzenetek időnkénti automentése, sablonváltó, topikértékelő, a nem (gender) kijelzés és regisztrációnál kötelező megadását, sef linkek, privát (jelszavas) topikok vagy csak a Google analitycs kényelmesebb használata, ajaxos ki van itt és még sorolhatnám. De vannak egyéni megoldásaim, mint a nap idézete a főoldalon egy adott fórumcsoport topikjaiból, a jobb olvashatóság kedvéért a bejegyzés bekezdésekké alakítása és első sorok behúzása + sorkizárással (ez még most sem 100-as az idézetes blokkok miatt) vagy a jquery menü, hogy több hely legyen, de volt már anythingslider is az oldalon vagy készítettem fullslide oldalelrendezést is. Ez utóbbiak mivel elég saját igényt elégítettek ki, nem pubikáltam, de most épp olyanon töröm a fejem, hogy a nap idézetét hogyan tudnám autopostolni a facebookra (ez sem utolsó dolog).
Erre kapok némi ráncfelvarrást a szolgáltatások terén. Úgy gondoltam, hogy oké, hogy átdolgozzák a motor mod és theme részét, de könyörgöm, nem lehetett volna eközben még sok szolgáltatást betenni alapból (egyeztetve a mod készítőkkel)??? Például miért nem döntöttek mondjuk egy tuti keretrendszer mellett és készítettek volna egy olyan sablont is (pl. Bootstrap, főleg, hogy a subsilver már nem is az alapcsomag része, hanem külön letöltendő)?

Lusta vagyok igen és húzom a szám a többi motor miatt. A PHPBB-t szoktam meg, ezt ismerem és ezt rugalmasan alakíthatom. De ha most felhúzok 3.0.12-vel egy oldalt és egy hónap múlva (úgy néz ki) kijön a 3.1, akkor tépem a hajam a sok idő miatt? Na meg morognak a szolgáltatók, hogy miért nem állok át?
Lehet, hogy itt is kellene valami párhuzamos támogatási vonal, mint a Joomlánál: ott minden .5 verzió a tuti, a köztesek rövidek. Tehát az 1.5, 2.5 és a 3.5 lesz sokáig támogatva, de ha valaki akar, áttérhet köztes verziókra is. Ebben az a jó, hogy most a 2.5 alá van egy csomó plugin, de már készül a 3.x (ami 3.3.3-nál tart) és így van idő átállni a pluginkészítőknek, hogy mire kijön a 3.5, addigra szinte minden át van írva rá.

Szóval morcos vagyok és nem tudom, mi a fene lenne jó egy új oldalnak, de azért ránézek az RC3-ra, hogy milyen lett. max vagy átírom a korábbi pluginek egy részét vagy még agyalok.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 6:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2014.08.13. 18:31    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Osztom Ragadozo véleményét, minimum 1-2 év mire kiforr.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 2:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2014.08.13. 18:39    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm a véleményeteket, akkor még lehet, hogy agyalok, mi lenne a jobb. Mert ennyi modot újra felvezetni... :shock:
(Csak zárójelben: angol nyelvű oldalt akartam a magyar mellé, de gondolkodtam, hogy a jelenlegit angolosítsam, ahol nem vezettem fel sok változást az angol részbe, vagy külön oldal legyen önálló reggel. Ez utóbbi tűnt végül jobbnak /lévén a nyitólapot is cseréltem/ és emiatt a dilemma és ismerkedés a 3.1-gyel)

Update: Közben nézegetem a 3.1 admin részét. Szinte alig különbözik a 3.0 verzióktól. Egy dolog azonban keményen földhöz vág: a template nem szerkeszthető admin felületről, hanem csak style van, ami szinte egyelő a nulla opcióval. Na ez már vicc! Míg más rendszerekben már annyira kifinomult a hátsó szerkesztő, hogy még szintaxis kiemelőt is adnak, itt egyszerűen kikapták! :evil: :evil: :evil: :evil: Vagy nagyon vak vagyok, vagy eldugták, de sehol nem találom a template szerkesztőt!
Egy pozitívum: a prosilver sablon reszponzív. Bár a menüknél itt-ott csiszolni kell a dolgot, mert a fórumból kilépést senki nem találja meg majd szerintem...
Még egy pozitívum a Contact page, amit eddig külön moddal értem el (igaz, ott előre beállított témákból válogathat a látogató, nem ő írja be, de ez is haladás). Az már viszont gond, hogy ott nincs Captcha bekérés, így spammelésre kiváló lesz. :(
Vicces, hogyha nincs engedélyezve a levelezés, akkor csak az admin általi user aktiválás sem elérhető. Oké, értem, hogy valami értesítő ilyenkor kimegy, de értesítés nélkül nem megoldható (pl. kiírja, hogy a regisztrációt követő egy napon belül történik az aktiválás). No mindegy, ezen még lehet agyalni.
Hiányzik mondjuk a legutóbbi hozzászólások szolgáltatás vagy az automatikus adatbázis mentés (szintén KillBill mestertől).
És ha már volt szó a SEF-ről: láttam, hogy van .htaccess és be is kapcsoltam az URL rewrite-ot, de semmi hatása nem lett :(

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 2:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2014.08.20. 09:53    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Még egy kérdés: valaki próbálta a SEF megoldást a 3.1 verzióban? Mert hiába van ott a .htaccess és hiába kapcsolom be, nem alakítja át az url-eket. Mondjuk eleve nem értem a sef kapcsolót, mert ha már ott a fájl, az kapcsoló nélkül is átalakítja a linkeket, nem? :roll: Vagy ha mégis kell az engedély, elképzelhető, hogy az RC-ben nem működik jól? :shock:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +2 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés