Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

phpBB 3.1

Szerző
Üzenet
zsolti10
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.01. Vasárnap 18:26
Hozzászólások: 233
Hozzászólás Elküldve: 2014.10.28. 20:19    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Wimmerge nem jó erre a célra?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2014.10.28. 20:51    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sajnos nem. Azzal össze lehet hasonlítani két fájlt és azokból patch készíthető, de patch megjelenítésére úgy tudom nem alkalmas.
Ebben az esetben (mivel MODok is vannak) a Diffuse-t szoktam használni, mert az tud 3 fájlt is összehasonlítani, tehát a moddolt, az eredeti és az új verzió állományait, így egyből látni, mi változott csak az új verzióban és mik azok, amiket a moddal tettem bele. Csak fárasztó így, fájlról fájlra végigmenni, és a 3.1-nél főleg ez lesz... :? Ezért lenne jó egy patchmegjelenítőre, mert akkor látom, mit kell módosítani/keresni.
Már alig várom, hogy a 3.1-et feltegyem és eljátszadozzak vele. :D Persze megvárom a magyar kiadást ;)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2014.10.29. 07:23    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Marcee írta:

Fordítom a hírt és akkor azzal együtt a fordítás is ki fog kerülni. Nem állítom, hogy tökéletes minőségű (sajnos ez most csak egy emberes munka volt), de remélhetőleg nem maradt benne angol szöveg.
Gyors volt :D

Ha marad is netán benne egy két angol sor szerintem az se gond :D szép munka :wink:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2014.10.29. 07:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönjük a munkát! :D


-------------------
Tudom, hogy off, de sokaknak segíthet az alábbi leírás.

A patch összehasonlítóról: találtam egy jó patch megjelenítőt, de kissé körülményes volt beüzemelni. A neve Kompare, viszont az alábbi módon izzítható be:
- le kell tölteni egy üres könyvtárba a KDE-t, ami Windowsra itt érhető el: http://download.kde.org/stable/kdewin/installer/
- ha ezt elindítod, akkor mindenképp az Install from Internet opciót érdemes hagyni, majd a további 2-3 lépéseknél beleegyezni.
- az MSVC32-őt kell választani
- kapsz egy listát, amiben keresd ki az egyik csoportból a Kompare-t. Jelöld be, utána ismét Következők jönnek.
- ha ez megvan, akkor még ne dőlj hátra, kel egy összehasonlító program, pl. a KDiff3, amit innen tölthetsz le és telepíthetsz: http://kdiff3.sourceforge.net/
- ha megvan a telepítés, indíthatod a Kompare-t, ahol a Diff fülön tallózd be a KDiff3 exe-jét
- a Files lapon tallózz be két fájlt (tökmindegy miket, lehet ugyanaz is), majd alul Compare.
- végre megjelenik az ablak, amiért küzdöttünk: a File menüből az open Diff menüponttal tallózd be a PHPBB patch állományát és voilá! Ott az összehasonlítás!

Már csak egy bajom van ezzel az egész cuccal: nem lehet vágólapra másolni a sorokat, hogy kézzel cserélhessem, így ez még plusz kör, de legalább látni, mit és hova kell tenni. Bár a patch most már jó látható, de úgy tűnik, marad a szokásos három ablakos mergelés... :(

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2014.10.29. 19:20    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm szépen!

KillBill írta:

Ha marad is netán benne egy két angol sor szerintem az se gond :D szép munka :wink:
Nem is az angol feliratoktól tartok, hanem azoktól a magyar fordításoktól, amik kilógnak a környezetükből. Olyasmire gondolok például, hogy van 2-3 tétel egymás alatt és az egyik teljesen máshogy van lefordítva, mint a többi. Próbáltam fordítás közben figyelni rá, de annyira utolsó pillanatokban készültem el, hogy sajnos nem volt időm mindent alaposan átnézni működés közben :(

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2014.10.30. 15:23    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Marcee írta:

Köszönöm szépen!

KillBill írta:

Ha marad is netán benne egy két angol sor szerintem az se gond :D szép munka :wink:
Nem is az angol feliratoktól tartok, hanem azoktól a magyar fordításoktól, amik kilógnak a környezetükből. Olyasmire gondolok például, hogy van 2-3 tétel egymás alatt és az egyik teljesen máshogy van lefordítva, mint a többi. Próbáltam fordítás közben figyelni rá, de annyira utolsó pillanatokban készültem el, hogy sajnos nem volt időm mindent alaposan átnézni működés közben :(
értem

viszont ezeket első sorban nézd át

Kód:

A következő nyelvi állományok hiányoznak a “British English” nyelvi könyvtárból:
MISSING_LANG_FILES » mods/index.htm
A következő nyelvi változók hiányoznak a “British English” nyelvi csomagból:
Hiányzó nyelvi változók

acp/styles.php
    STYLE_DEFAULT_CHANGE

acp/language.php
    LANGUAGE_ENTRIES
    LANGUAGE_ENTRIES_EXPLAIN
    LANGUAGE_FILES
    LANGUAGE_KEY
    MISSING_LANGUAGE_FILES

posting.php
    TOO_MANY_CHARS_SIG

common.php
    VIEW_ONLINE_TIME

ucp.php
    EMAIL_INVALID_EMAIL



Szerintem ezek a magyar nyelvben vannak feleslegesen!

És hiányzik a styles/prosilver/theme/hu :wink:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2014.10.30. 20:59    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszi! Javítottam, a letöltési csomagokat frissítettem.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2014.10.30. 23:53    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Marcee írta:

Köszi! Javítottam, a letöltési csomagokat frissítettem.
a mods könyvtárat nem törölted :wink:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2014.10.31. 09:06    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
És tényleg :) SVN-ből kitöröltem, majd a ZIP fájlokba bemásoltam az új fájlokat és azt választottam, hogy írja felül a régebbi fájlokat. Nem csoda, hogy ott maradt. Na, akkor újabb frissítés...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2014.10.31. 22:25    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Marcee írta:

És tényleg :) SVN-ből kitöröltem, majd a ZIP fájlokba bemásoltam az új fájlokat és azt választottam, hogy írja felül a régebbi fájlokat. Nem csoda, hogy ott maradt. Na, akkor újabb frissítés...
Előfordul :lol:

Új kiterjesztés hozzáadásánál van egy ilyen hiba üzi:

Kód:

Hiba történt a kérés végrehajtása során és a feldolgozás megszakadt. A hiba bekövetkezése előtti változtatásokat megpróbáltuk visszaállítani. Kérjük, lépj be a fórumon, és ellenőrizd, hogy minden rendesen működik-e.


Javasolnám a módosítását erre:

Kód:

Hiba történt a kérés végrehajtása során, így a feldolgozás megszakadt. A hiba bekövetkezése előtti állapotot megpróbáltuk visszaállítani. Kérjük, nézz be a fórumba és győződj meg arról, hogy minden rendesen-e működik.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2014.10.31. 22:37    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Csak egy kis nyelvtan:

KillBill írta:

Kód:

Hiba történt a kérés végrehajtása során és a feldolgozás megszakadt. A hiba bekövetkezése előtti változtatásokat megpróbáltuk visszaállítani. Kérjük, lépj be a fórumon, és ellenőrizd, hogy minden rendesen működik-e.

Javasolnám a módosítását erre:

Kód:

Hiba történt a kérés végrehajtása során, így a feldolgozás megszakadt. A hiba bekövetkezése előtti állapotot megpróbáltuk visszaállítani. Kérjük, nézz be a fórumba és győződj meg arról, hogy minden rendesen-e működik.
Helyesen írva:

Kérjük, lépj be a fórumba és győződj meg arról, hogy rendesen működik-e minden.

:)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2014.11.02. 12:42    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
És már itt is a 3.1.1 :lol:

Nyelvi érintettség csak egy sor az install.php fájlban.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2014.11.03. 13:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ez gyors volt! :shock: Gondoltam, hogy valami XSS vagy kiegészítő dolog, mert máskor nem adnak ki ilyen hamar frissítést... :roll: De hogy eddig hol volt az illető, amikor tesztelni kellett? :roll: Fő, hogy kiderült :)

Update: közben nézem a fordítást is, és alább jegyzem az általam találtakat. Telepítésnél máris itt egy véletlen betűkeveredés:

Kód:

SMPT használata e-mail küldésére:


Update 2: közben nem értek egy dolgot. Ha engedélyezem az oldalon az URL átírást, akkor miért nem használja? :roll: Mondjuk most egy xampp-on próbálom, de ott is kellene mennie, nem? Vagy kell még valami neki, amit be kell kapcsolni?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2014.11.03. 23:02    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Mykee írta:

Ha már 3.1 upgrade: a patch file tök jó lenne arra, hogy tudjam, mit kell kicserélni mire (tehát ne kelljen diffprogramot használni), de ennek a sima olvasása kissé nehézkes. Nincs egy rendes patch megjelenítő? Pl. olyan, ami a törlendőt pirossal, hozzáadandót zölddel emelné ki... Ergo: olvashatóbbá teszi.
Próbáld meg a github összehasonlítójának "Files changed" fülét. Az Edit gombra kattintva tudsz verziót választani, alatta az Unified és Split gombokkal pedig nézetet.

KillBill írta:

Javasolnám a módosítását erre:

Kód:

Hiba történt a kérés végrehajtása során, így a feldolgozás megszakadt. A hiba bekövetkezése előtti állapotot megpróbáltuk visszaállítani. Kérjük, nézz be a fórumba és győződj meg arról, hogy minden rendesen-e működik.
Nem teljesen erre írtam át. Én az "és"-es összekapcsolást nem érzem hibásnak. Az utolsó mondatnál meghagytam a "lépj be" alakot, mert a fordítás máshol is azt használja.

Mykee írta:

De hogy eddig hol volt az illető, amikor tesztelni kellett?
Külső kutató, elvileg nincs köze a phpBB Limited-hez. Gondolom akkor vetette rá magát a kódra, amikor megjelent a végleges verzió.

Mykee írta:

Telepítésnél máris itt egy véletlen betűkeveredés:

Kód:

SMPT használata e-mail küldésére:
Ez se tegnap került bele :) Köszi, javítottam!

Mykee írta:

Update 2: közben nem értek egy dolgot. Ha engedélyezem az oldalon az URL átírást, akkor miért nem használja? :roll: Mondjuk most egy xampp-on próbálom, de ott is kellene mennie, nem? Vagy kell még valami neki, amit be kell kapcsolni?
Ahogy nézem, ez egyelőre csak a Symfony-hoz tartozó, app.php-s URL-eket érinti (pontosabban azokat, amiknél az URL-ben szereplő fájl vagy könyvtár nem létezik a fájlrendszerben).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2014.11.04. 06:43    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszi a válaszokat! :) Pedig azt hittem, végre gyárilag is van SEF URL a fórummotorban, de akkor csak az önálló oldalakra vonatkozik. Mondjuk ott is jól jön. :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés