Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Szégyen az itt lévőkre!

Szerző
Üzenet
k959
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.14. Péntek 17:08
Hozzászólások: 1128
Hozzászólás Elküldve: 2014.01.01. 11:27    Hozzászólás témája: Szégyen az itt lévőkre!
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok.
Újév első hozzászólás.
Miért írom mindezt ezért!
Amit itt Ragadozo kolléga megfogalmazott, és nagyon elgondolkoztató, illetve elszomorító is egyben.

Annak idején én is sokat kaptam itt, és próbáltam időközben vissza is fordítani belőle másoknak, de mára belefáradtam a sok tulajdonképpen felesleges segítség adásba.
Sokan most meglepődhetnek, hogy miért írom ezt, de a régiek tudják miről van szó.
Másik, hogy mindössze 3 tagnak jutott eszébe köszönteni a fórum többi "regisztrált tagját"!

Hát ez a magyar phpbb-t használok szégyene!

Remélem ez az év valóban más lesz mint az eddigiek, és ez a fórum is vissza nyeri régi önmagát, így Ragadozo véleménye sem volt hiába való.

Mindehhez kívánok további kellemes fórumozást mindenkinek!
_________________
Ne kérd, hogy vegyelek fel MSN-re, mert nem használom!
Használj helyette te is inkább ooVoo-t!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dzseemy
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.04. Hétfő 16:20
Hozzászólások: 132
Hozzászólás Elküldve: 2014.01.02. 10:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Üdv minden fórumozónak.

Sajnos a mai világunkban már kiszorul életünkből a fórumozás (tisztelet a kivételnek!), inkább a Facebook előtt élik egyesek az életüket.
Az általam kezelt honlapról is levettem a fórumot, és közösségi modulra cseréltem, illetve létrehoztam egy Facebookos oldalt is, mert inkább oda írnak, mint hogy a fórumot használnák.
Sajnos az ez irányú változásokkal nem tudtam/tudjuk felvenni a harcot, inkább 'besimultam' :oops: .

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2014.01.02. 13:25    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ebben teljesen egyet értek veled! :(

Nálam is már szinte csak játszani járnak, a többség inkább megy a "faszbukra" lájkolni, mint hogy gondolkodjon egy-két mondaton, amit egy hozzászólásba írna.
Én is elkezdtem már egy "faszbuk"-hoz hasonló kinézeten dolgozni, de én "még" megpróbálok egy ideig maradni a phpbb3 adta lehetőségeken belül.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2014.01.02. 18:32    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szerintem ez nem az itteni felhasználók szégyene ( főleg, hogy mi még fórumozunk :) ), sőt még csak nem is a phpBB-é. Egyszerűen változik a világ, változnak a szokások. A fórumozás nagy divat hulláma, amikor minden valamirevaló weboldal tulajdonos fórumot, de legalább egy vendégkönyvet szeretett volna az oldalára elmúlt, akár a saját DC hubok, warez fórumok vagy torrent trackerek aranykora. És ez még csak nem is most kezdődött. A belinkelt hozzászólásban említett punyadás már legalább 2-3 éve tart, és nem is csak nálunk. Ha megnézed más fórumok magyarországi oldalait, ott is ugyanez a helyzet. Vagy bármelyik tetszőleges azonnali üzenetküldő hálózaton, esetleg levelezőlistán.
A közösségi hálózatok elszívták a felhasználókat a fórumok elől. Ezzel együtt csökkent az üzemeltetők száma, ami meg nálunk (is) punnyadésként csapódik le. Hiszen, ha pár évvel ezelőtt szerettél volna valami többszereplős véleménynyilvánítási felületet, akkor kézenfekvő volt, hogy kerítesz egy tárhelyet, ha még nincs (magyar viszonylatban eléggé megcsappant a kínálat az ingyenesekből), utánajársz és telepítesz egy phpBB, SMF vagy másmilyen fórumot (ha valamiért nem szimpatikus egyik fórumszolgáltató sem). Most elég kattintanod párat és máris van egy Facebook oldalad. Annak, aki tényleg csak annyit szeretne, hogy legyen egy szövegdoboz, ahova beírhat pár sort és az a többieknél megjelenik, annak ez elég is. És én hasraütés alapján azt mondanám, hogy az ilyen profilú fórumok tulajdonosai tették/teszik ki a tagságunk nagyobb részét, az ő hiányuk szembetűnő. Aki valamilyen téma köré szerveződő fórumot üzemeltetne, azoknak továbbra sem jó alternatíva a FB, de a többieknek lehet, hogy pont megfelel. Az egykori itteni törzsgárda lemorzsolódásához szerintem ez is hozzájárulhatott, nyilván a pontos okokra csak ők tudnának válaszolni.
Kérdés, hogy mi lesz a jövőben. Amikor a phpBB 3-as verziója megjelent, még nem rohangált mindenki okostelefonnal vagy tablettel. Változtak az eszközök és a felhasználási módok. Reméljük a 3.1-es vagy a később megjelenő 4-es verzió képes lesz választ adni az új kihívásokra...

Az újonnan regisztrálók kicsit más tészta. Egy ideje már előjött egy jelenség, amit nem igazán tudtam még hova tenni: megszaporodtak a yahoo.com-os email címet megadó, nagyrészt romániai IP-ről regisztrálók (az utolsó 100 tagból kb. 40 ilyen). Olyan adatokkal regisztrálnak, amiről nem tudod egyértelműen eldönteni, hogy spamről van-e szó vagy valós személyt takarnak. Spam adatbázisokban nem szerepelnek, és spamelőkhöz képest feltűnően passzívak. Bár ez nem perdöntő, szinte a kezdetektől volt egy csomó olyan valódi tagunk, aki regisztrált, de soha nem lépett be (valószínűleg ennek az okát sem fogom soha megtudni). Lehet, hogy ideje lenne lecserélni a CAPTCHA-nkat.
Mindegy, ebből csak azt akartam kihozni, hogy a látszat kicsit csal, lassabb ütemben regisztrálnak az új tagok, de tény, hogy még léteznek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2014.01.07. 20:27    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem gondoltam volna, hogy ennyire megölöm a beszélgetést :roll:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2014.01.07. 21:11    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem ölted meg a beszélgetést, csak éppen szerintem senkinek nincs épkézláb ötlete a jelenlegi fórum helyzet megoldására.
És valószínű. hogy egy csili-vili 3.1-es, vagy egy 4-es sem fog sokat változtatni a helyzeten.

Ismerek phpbb-s fórumot, amelyik a körülményekhez képest még mindig egész jól megy, és ráadásul phpbb2-es. Életképességét annak köszönheti, hogy a szerte ágazó témája specifikus, amit igazából a facebook-on sem lehet jól kibeszélni, csak egy ilyen rendezett fórumon, vagy fórum-szerű oldalon.
Valószínű nem csak ez az egy van, de összességében nagyon kevés a számuk.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
dzseemy
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.04. Hétfő 16:20
Hozzászólások: 132
Hozzászólás Elküldve: 2014.01.07. 21:59    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szerintem igazából ez a fórum is nagyon jó, és itt is van élet. Csak azok száma csökkent, akik fórumot szeretnének üzemeltetni, mert nem tudják felvenni a versenyt a Facebookkal.

Már én sem üzemeltetek fórumot, de azért szívesen idejárok a fórumra, mert jó a társaság.
Próbálom nyomon követni az újdonságokat.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2014.01.08. 10:25    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Én is hasonlóan gondolkozom, mint Marcee. A social media megöli azokat az oldalakat, ahol előtte értelmes fórum-élet volt, újat meg még nehezebb csinálni. Miért is? Szerintem a felhasználók (itt most duplán is értve: a phpBB-t fórummotorokat, vendégkönyveket üzemeltető felhasználókat, és ezen eszközöket használó végfelhasználókat is ideértve) LUSTASÁGA miatt.
Egy FB, G+, LI vagy akármi más, széles körben használt social network szolgáltatásnak vannak hatalmas előnyei: Nem kell törődni adatbázisokkal, mentésekkel, felhasználói felületekkel. Az admin kap egy kódot, azt beilleszti az oldalába, és máris működik nála minden. A felhasználó egyszer belép a megfelelő oldalon a profiljába - és mindenhol máshol is azt tudja használni. Nincs kódolás, nincs regisztrációs processz, sokkal rugalmasabb, egyszerűbb az egész. Ráadásul sokkal szélesebb körbe kerül ki az információ, nagyobb lehet a látogatottság, több emberhez lehet így szólni - egyszerűbben, mint egy saját oldal üzemeltetésével.

Én abban látom a lehetőségét, hogy visszatérjen a fórum, ha a fórumba integráljuk a social media-t. Miért ne lehetne FB azonosítóval belépni egy fórumba? Azzal regisztrálni? Miért ne lehetne G+ accounttal ugyanezt? Így közelebb kerülne a fórum HASZNÁLATA az emberekhez (egyszerűbb belépés, kezelés). Az adminoknak is könnyebbség, hiszen az azonosítást maga a social network szolgáltató intézé, nem kellene annyira félni a spammerektől (de, persze, ott is vannak spammerbotok).
A fórum, semmi más nem lenne, mint egy social media aggregátor, ami vagy téma, vagy közösség alapon adhatna többlet szolgáltatást, más, bővebb lehetőséget a közösség építésére, mint maga a social media szolgáltató.
Egy FB oldal nehezen managelhető, ha a közösség, aki használja, több témával foglalkozik. Egy G+ közösség egyelőre (szerintem) nem alkalmas arra, hogy hosszú, kifejtő kommunikációnak nyújtson alapot. Ellenben, egy fórumba integrált FB-G+ account mindezt meg tudja, tudná oldani.

Nagyon kíváncsi leszek, hogy merre fog elmozdulni a phpBB fejlesztése, és várom, hogy valamilyen social táma irányába induljon el.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2014.01.08. 11:12    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ezt már én is több oldalon tapasztaltam, hogy a regisztrációnál van választási lehetőség a sima regisztráció, a "facebook account", és a "G+ account" között.
Minden bizonnyal megoldható lenne a phpbb3 esetében, és ez némileg közelebb hozná az embereket a fórumokhoz is.

De én inkább abban látom a problémák fő forrását, hogy a Facebook "rettenetesen elkényelmesítette" az embereket, a "túlnyomó többség fenn lóg egész nap", és szinte mást sem csinál, csak nézegeti a képeke - videókat, néha lájkol, nagy ritkán ír valami megjegyzést egy-egy dologhoz, és ennyi.

Ezek a már elkényelmesedett emberek hiába néznek be (vagy esetleg be is regisztrálnának mondjuk egy facebook accounttal) egy fórumba, ettől a fórum aktivitása nem lesz "kisegítve". Hiszen egy fórumnak éppen az a lényege, hogy egyes témák ki legyenek beszélve, ehhez meg hozzászólások kellenek (amik nem "egyszavasak"). Ráadásul ha érdemben szeretnél hozzá szólni egy témához, el kellene olvasni az előző hozzászólásokat, kicsit gondolkozni, hogy mit is írjál, és ráadásul leírni a véleményedet, ami néha nem csak egy-egy mondat.
Ha megnézed a Facebook-ra linkelt képek - videók eredeti oldalon történő hozzászólásait, garmadával találni olyan egy-két szavas hozzászólásokat, melyeket már előtte vagy 100x leírtak. Nem is nézi meg, nem is érdekli, hogy mások esetleg mit írtak, csak bebiggyeszt valamit, és már megy is tovább.

Nyilván nem mindenki ilyen, és tisztelet a kivételnek, de a nagy többségre már ez jellemző, és ezek már ehhez is vannak hozzá szokva.
Még bele gondolni is rossz, hogy ha esetleg valami miatt "behalna végleg" a Facebook, mennyi "depis" ember lenne egyből, akik otthon fetrengenének kínjukba, mert nem tudnának magukkal, és a hirtelen jött "szabadidővel" mit kezdeni. :D :D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2014.01.08. 13:40    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Ragadozo írta:

Még bele gondolni is rossz, hogy ha esetleg valami miatt "behalna végleg" a Facebook, mennyi "depis" ember lenne egyből, akik otthon fetrengenének kínjukba, mert nem tudnának magukkal, és a hirtelen jött "szabadidővel" mit kezdeni. :D :D
+1

Mennyire igaz :wink:

Idáig jutott az emberiség többsége.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2014.01.09. 10:58    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

KillBill írta:

Ragadozo írta:

Még bele gondolni is rossz, hogy ha esetleg valami miatt "behalna végleg" a Facebook, mennyi "depis" ember lenne egyből, akik otthon fetrengenének kínjukba, mert nem tudnának magukkal, és a hirtelen jött "szabadidővel" mit kezdeni. :D :D
+1
... és még egy +1. Valóban igaz, ezért is nem vagyok én sem akív a FB-on, mert kiábrándít a "faék egyszerűség", és az, hogy el sem olvassák, amit én oda kiírok.
De azért van ellenpélda is: a G+, legalábbis azokban a körökben, ahol én mozgok még elég aktív, és születnek szép hosszú vélemények, reagálások, sőt, konstruktív viták is :)
Következtetés: Ha csinálsz a fórumodra social belépést, ne FB legyen, hanem Google :D
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Pacsker
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2008.02.08. Péntek 9:51
Hozzászólások: 32
Hozzászólás Elküldve: 2014.02.23. 19:50    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nagyon jó olvasni ezeket a sorokat. :oops:

Nem is gondoltam volna, hogy a mai világban ekkora "kincs", ha van egy napi 30-50 hozzászólással gyarapodó színvonalas fórumunk.

Az utóbbi időben egyre nagyobb kérdés (és idegi fájdalom) volt már, hogy hogyan tudjuk továbbra is kellő diplomáciával kezelni a közösségi oldalakról fórumunkra szivárgó embereket.

"tugyátokk mirőllbeszélek!!!se nagybetü sehejesirass se +szolitás aligszokőz rvdtés 1000ell semitagollás semi iráslyel, de azonaal segíccsetek éss mégakarok eztmegazt rögtőnnl!!! külömbenis roszúltuttok mindent mer énmárr láttam a tvben ismeg haver is monta hogy énnvagyok a májer. TSÁ!!"

Pedig havonta 1-2 felhasználót jelent csupán. Az igénytelenség az, ami valójában bánt és az, hogy valóban elég kilátástalannak vélem a társadalom ezen rétegének (jellemző életkorúak) helyzetét. Természetesen tisztelet a kivételnek.
Nem vagyok regisztrálva a Facebook-on. Nem érzem szükségét. Talán könnyebben elviselném, ha napi szinten találkoznék ezekkel a megnyilvánulásokkal...
A fenti stílusban "kommunikáló" felhasználók többsége 1-2 hozzászólás után lekopik, elenyésző részük, pedig észreveszi és megembereli magát, majd megtesz mindent azért, hogy a fórum színvonalához mérten postoljon.

Szó mi szó, fórumunk úgy érzem nem látta kárát annak, hogy egyre népszerűbbek lettek a közösségi oldalak. 2007 eleje óta üzemelünk, azóta apránként, de folyamatosan nő a napi hozzászólások száma.
Ez köszönhető talán annak, hogy a fórum témája olyannyira szerteágazó, hogy csak mindezt csak egy fórummal lehet átláthatóan és visszakereshetően kezelni.

A közösségi oldalakat maximum reklámnak tudnánk elképzelni, hogy még több témában érdekelt ember ránk találhasson. Pár szó a klubról, honlap és e-mail cím, esetleg 1-2 találkozó rövid kedvcsinálója és nem több.
Azokat a "kihagyott" szimpatizánsokat pedig egyáltalán nem sajnálom, akik csak akkor kommunikálnának velünk, ha tartanánk a trendet és aktív Facebook csoporttal rendelkeznénk.

Szívből remélem, hogy a phpbb olyan reformot fog alkalmazni, ami nem megy a tartalom színvonalának rovására. (Tudom, hogy nagy mértékben a moderátoroktól függ)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2017.05.15. 13:34    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ha már egy másik topikban feljött ez is, elolvastalak titeket. Majdnem mindenben egyetértek a fent leírtakkal, pedig azoknak már 3 éve volt...

A kiutat kerestem én is, hiszen az én oldalaim is panganak. Bár az is igaz, ha nem többet, talán egyet vinnék, de azt tolnám, akkor jobbat, többet is kihozhatnék belőle, de én is lusta vagyok. Igen, a Facebook már centralizált lett, hiszen minden ember oda megy, ahol kényelmesen, gyorsan és azonnal el tudja érni az ismerőseit. A többi csak körítés: minden hír egy helyre fut be, csak ismerősi körökkel kell tartani a kapcsolatokat, a bunkók letilthatók, kizárhatók annak köszönhetően, hogy a júzereknek széleskörű és részletes szabályozási rendszer érhető el. Magyarul: ha akarom, az látja a dolgaimat, akinek engedem.

A fórum ugye más, itt anonimitás van elsősorban. Bárki, bármikor eltűnhet, felbukkanhat több néven is. Emiatt a biztonság(érzet) az egyik sarkalatos pont. Ezt sajnos nehezen lehet csak kiszűrni, szóval olyan célokra, szolgáltatásokra kell használni a fórummotort, amit más módon nem lehet kisajtolni.

Anno én is építettem egyik-másik oldalamba online rádió plugint, játékokat (amire KillBill egy komplett oldalt húzott fel, de én is hasonlóan gondolkodtam), hírlapot az oldalak RSS-ei alapján, hogy a friss hírek mindig bejussanak.

Tehát én a kiutat a szolgáltatásokban látom meg, amiért a user csak hozzád fog jönni, ami nincs a facebookon. És mi az, ami nincs ott?

Igen, játékok már vannak, de pl. a rádió nincs (persze ott a youtube, ez is beépíthető mondjuk playlist keretében), vagy a szélsőségesebb dolgok, pl. a szex is. Külföldön sok, kintről sima fórumnak látszó oldal virágzik. Mert belépés után pl. szexgalériákat, videókat lehet elérni a kreditrendszerre épülve vagy csak simán. Mert ezek egy része nincs a google-ben monitorozva, de az érdeklődési kör megtalálja linkeken és más oldalakon át.

Nem azt mondom, hogy mondjuk fegyver vagy más illegális dolgokra kell használni, de el kell gondolkodni azon, milyen eszközök vannak a kezünkben és azokat hogyan tudod kimaxolni, közös platformot építeni. Manapság a kódolók első számú puskázó helye a stackoverflow. Pedig ezt is létre lehetett volna hozna sima fórum alapokon, ugye? Vagy ott a reddit...

Az egyik oldalamhoz például a fórumelrendezés volt a legjobb megoldás, a blog vagy más platform szóba sem jöhetett. Végül írtam hozzá egy olyan kiegészítőt, ami azért készült, hogy ne regisztráljanak hozzám csak azok, akik valóban akarnak. Ezt persze KillBill meghívó kiegészítője gyökeresen megerősítette, ezért is szeretném, ha megírná 3.2 verzióra. Nélkülözhetetlen.

Tehát írtam egy önálló megjelenítőt, ami a fórumból közvetlenül, egy másik külsővel mutatja meg a tartalmat, ami egyszerű olvasók számára érthetőbb, látványosabb. Ha hiszitek, ha nem, ez sokat számít. Ugyanis anno amikor sokan beregisztráltak, nem igazodtak el a fórum logikájában, elrendezésében. Nem látták át! És ehhez nem nyúltak sokat a készítők. Az elrendezés szinte ugyanaz maradt. Igyekeztem olyan sablonokat készíteni, ami egyszerűsíti a sok infót, vagy más oldalak elrendezéseihez hasonlatossá teszi, de elég komoly időt kellett rájuk áldozni.

De ha csak arról beszélünk, hogy reszponzivitás: hol van a mostani sablonhoz is egy komplett guide, hogy "rácselrendezés, ikonok, fülek" és sorolhatnám, mint mondjuk a Bootstraphez? Nincs megfelelő doksi erről sem, hogy új, eltérő külsőt húzzak fel. Pedig ott vannak az eszközök. Az extensionöket is mások kódjaiból kellett kilessem, mert a step-by-step guide sem világos mindenhol, mik a lehetőségek. Szóval a fejlesztés sem egyszerű. Főleg, hogy itt vagyunk a mobilnet kapujában, tehát amint átrobbantják széles körben a korlátlan mobilnet-használatot, akkor mindenki mobilról fórumozna. Menni fog?

Összefoglalva tehát, mi a cél?
- szolgáltatás, amit csak te adhatsz
- átlátható, mobilról is kényelmesen kezelhető elrendezés
- egyszerűen bővíthető, sok kiegészítő.

És akkor a fórumoknak még bőven van jogosultsága.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2017.05.15. 21:57    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Mykee teljesen egyet értek veled! :)

Kettőnk között talán az a különbség, hogy én már "öregnek" érzem magam ahhoz, hogy azt végig csináljam, amit te csinálsz mostanában, így inkább csak sok sikert kívánok hozzá.
Éppen ezért én már teljesen felhagytam a 3.1.xx - 3.2.xx - (majd) 3.3 vagy 4.0 turkálásával.
Ez az általam üzemeltetett 3.0.12 még biztos, hogy ki fog futni legalább 5 évet, és a fórumozókat, akik még fórumoznak, nem nagyon érdekli a verziószám, csak az, hogy tudják a megszokott módon használni a kedvenc fórumukat.
Hogy mennyire "biztonságos" a fórum, szerintem nem kérdés.
Ahhoz eléggé biztonságos a 3.0.xx is, hogy lúzerek ne tudják össze kutyulni.
Aki meg tényleg ért a "hekkeléshez", annak nem akadály a 3.2 sem, sőt a 4.0 sem lesz az.
Az egyik általam látogatott kedvenc teknős fórum például még mindig 2.xx.xx verzió alatt fut gondtalanul, és pörög.

Azt már megtapasztaltam, hogy akik Facebook-oznak, azoknak csak elenyésző része fórumozik.
Viszont akik fórumoznak, azoknak meg csak elenyésző része Facebook-ozik.

Én már megcsináltam azt, hogy a fórumot "teljesen kivittem" a Facebookra, és a Facebook-ot teljesen behoztam a fórumba.
Tehát akár egy témát, vagy akár egy hozzászólást is ki lehetett tenni a Facebbokra.
Ugyanakkor a témánál a Facebook-on keresztül is lehetett hozzászólni, és ez a fórumon is megjelent, ugyanakkor a Facebook-on is.
A mostani fórumról már le is szedtem, mert senki sem használta, a másikon, a régin még megvan.

A jelenlegi fórumon a fórumozás élményének fokozására nagyon sok olyan egyedi megoldást készítettem már (részben kérésre, részben saját ötletből), amit például a jelen körülmények között egy 3.2-es verzióba átvinni még egy profit is véresre izzasztana, a ráfordított időről már nem is beszélve.

Jelenleg is van egy külön fórumtéma, ami kifejezetten a Facebookra hajaz, mivel egy bejegyzésre küldött válasz időtől függetlenül közvetlen a bejegyzés alatt jelenik meg, sőt még arra is lehet válaszolni, ami közvetlen a bejegyzésre adott válasz alatt jelenik meg, teljesen fejre álítva ezzel a phpbb fórum hozzászólásainak megjelenési sorrendjét. És mindezek ellenére a fórum ugyanúgy számol és rögzít mindent, mintha a témának normál megjelenése lenne.
Sőt külön kis felugró "tool-tip" ablakban megjeleni a válasz előzménye, ha ráviszi az egeret.
A lényeg az, hogy dolgoztam vele, mindenkinek nagyon tetszett, de alig használták/használják .... :(
Nem ismétlem magam, fentebb már leírtam a Facebookkal kapcsolatos tapasztalataimat.

Behoztam a fórumba a Skype-ot is. Egy klikkre indul a gépeden (ha fel van telepítve), és egyből azt adott személy jön be (ha még nem az ismerősöd, automatikusan felajánlja a kapcsolatfelvételt).

Felraktam én is egy Radio MOD-ot, amit persze részben át kellett írni, de nem nagyon használják.
Alapból fenn volt már az elején a pontrendszer, így a Fórum Lottót sokan használják jelenleg is egy kis kikapcsolódásnak.
Erre én gondoltam egyet, és a teljes szerencsejátékot átírtam a fórumra (ötös lottó, hatos lottó, skandináv lottó, puttó). Ez még nincsen teljesen befejezve, de tökéletesen működik. Csak a hivatalos sorsolás eredményeit kell bepötyögni hétvégeken, és aki kitöltött szelvényt, annak már ki is értékelődik (persze nem pénzt nyer, hanem pontokat).
Mindenkinek nagyon tetszett, de ahogy elnézem, többségében inkább a Fórum Lottót használják továbbra is megszokásból.

Készítettem egy nosztalgia zenei blokkot, amiben cca. 3x1 óra zenét tudnak egyénileg összerakni jelenleg több, mint 300 zeneműből, amik múlt századi, tehát 2000 előtti zeneszámok, és amit fórumozás közben hallgathatnak háttérzenének. Na', ezt egy jó páran a log szerint használják.

Amit használnak mostanában, az egyéni napló, amibe bármit írhatnak maguknak, vagy akár komplett hozzászólást elmenthetnek bele, ha valamiért fontos a számukra, vagy ha túl nagy a hozzászólás, akkor a linkjét.

Amit még használnak, az a képgaléria, ami a kész MOD-ból alakult ki, és írtam egy hasonlót a csatolmányképekhez is. Mindenki a saját csatolmányként feltöltött képeit tudja rendezni, akár többször felhasználni más-más hozzászólásban, így nem kell minden alkalommal újra feltölteni.
Sőt a csatolmányképeit utólag is egy klikkre hozzá tudja fűzni egy általa már megírt hozzászóláshoz a későbbiek folyamán is.

A sok-sok apróságot már nem is sorolom.
Összegezve mindez már jelentősen meghaladná elsősorban az erre szánt időmet, és persze azt a sok utánjárást, amit te is eddig csináltál, hogy mindezeket összehozzam akár csak a 3.2-es verzió alá.

Pár év, és vagy tovább durrant egyet a Facebook, vagy az is majd felejtős lesz, mint a MySpace, vagy az IWIW, stb, stb.
Én már leírtam a magán véleményemet az új 3.1.xx - 3.2 verzóról, és még idáig semmi olyan nem történt, ami arra kényszerítene, hogy a véleményemet megváltoztassam.
Ha az Index fóruma lassan 20 éve tud pörögni a "régi formába", akkor az én 3.0.12-es fórumom is ki fog még bírni egy pár évet. :)

Kép

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2017.05.16. 08:37    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ismerősek ezek a saját fejlesztésű MOD-ok. Bevallom, már én is abban a korban vagyok, hogy inkább lusta vagyok, mint alkotó, ha nincs rá igény. Valójában az oldalaimon sosem volt nagy forgalom, de hobbiból barkácsoltam rajtuk. Viszont mostanában meg muszáj volt, mert úgy érzem, hogy bár sokakat kiszolgál a 3.0.x vonal és valójában magamon és az időn kívül más nem sürget, de valahol mégis bennem van, hogy azért ideje lépni a modernebb rendszerek és keretek felé.

A régi motorra akkor is új sablont kellene összedobnom, ha reszponzívvá akarnám tenni, de frissíteni már tényleg nem tudnám rendesen, ellenben az új motorokkal.
Abban is egyetértek, hogy ha valaki akarja, úgyis megtöri, nálunknál nagyobb rendszerekbe is betörtek már, említhetnék pár nevet. Szóval semmi sem biztonságos, sőt: volt, hogy más rendszeren át az összes weboldalam megtörték motortól függetlenül. Szóval semmire nincs garancia.

Igazából haladni szerettem volna a korral, tisztább kódot gondoltam összehozni: egyszerűen le lehessen választani a kényes részt, ha gond van, egyszerűbb a frissítése és a javítása. Igen, nagy meló volt, láttátok a másik topikban ugyanitt. Azt is látom, hogy a világ pont ezért a könnyebb kezelhetőség miatt erre halad: külön a mag és külön a plusz cuccok. Szóval meg kellett lépnem.

A kódok átírása csak itt-ott követelt újratervezést, hiszen pár változó átvétele nem úgy megy, mintha direktben beleírnánk és ott hivatkoznánk rá, de így azért tisztább kódot kapunk, ha az elérhető eszközökből dolgozunk és a legtöbbször azért elég szépen adják a srácok a lehetőségeket.
A legfontosabb modjaim átírtam: vendégeknek más kezdőlap, plusz egyedi megjelenítő oldal, a topikjelszó, a topikok listája - csak hogy tényleg a legfontosabbakat mondjam. Volt olyan modom is, ami elég nyakatekert volt: egy gomb, ami egy másik csoportban nyitott egy új topikot az aktuális helyen lévő címre hivatkozva. Ezt végül nem írtam át, kevesen használták.

Szóval azt mondom, hogy ha célközönséget választunk, az megmarad. A Facebookos keverést már bele sem vettem a dolgok közé, nem tartom életképesnek a kettő keverését, plusz lassítja az oldalt is. Más a két közönség, ahogy írtad. A fórumra azért jönnek, mert ott van az, ami őket érdekli, nem a Facebookon és viszont.

Azt hiszem, ideje a fórumokat újragondolni és pozicionálni, és az is lehet, hogy éppen nem fórumként használni, hanem a motorjukat egyedileg felhasználni (mint ahogy a Wordpress sem csak blogolásra használható). Példaként a felnőtt fórumomat tudom felhozni, a Sukitorét, ahol ha megnézed, más kezdőlap van, külön Könyvtár ami a topikokból "táplálkozik", mint megjelenítő. És mégis, az egész oldal PHPBB-n fut. De csak az lát be a fórumrendszerbe, aki ügyes, illetve regisztrált tag. Belépés után egyből a fórumfelület jön fel. ;)

Úgyhogy a PHPBB nem veszett fejsze, a régi motorok is elmuzsikálnak még, de a karbantartás miatt érdemes egyszer sokat szívni, hogy utána kényelmesebben tudd kezelni.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés