(3.0.11) új sql adatbázis felülírása régivel

Szerző
Üzenet
IMPHUN
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2014.01.11. Szombat 23:07
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Elküldve: 2014.01.11. 23:16    Hozzászólás témája: (3.0.11) új sql adatbázis felülírása régivel
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok

A következő problémával állok szemben:

Régen egy 3.0.11-es verziójú fórum SQL adatbázisát lementettem viszont az FTP-ről semmit. Az a kérdésem, hogy mit kell tennem azért, hogy a régi adatbázisom egy új azonos verziójú telepítéssel működjön?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2014.01.11. 23:42    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia!

Feltelepíted a fórumot a szerverre a szokásos módon.
Ha kész vagy, a régi adatbázist FTP-n feltolod a fórumod store mappájába.
A fórumodba belépsz az AVP-be, klikk a Karbantartás fülre.
Bal oldalt Visszaállítás, kiválasztod a feltöltött adatbázist, majd Elküld.

Azt azonban tudnod kell:
  • Ha nem ugyanaz a domain neved, akkor phpMyAdmin eléréssel fel kell menni az adatbázisba, megnyitni a phpbb_config táblát, és a domain nevet (ha szükséges) át kell írni a cookie_domain, a server_name (http:// nélkül), a favicon (ha van) helyen az új domainra.
  • Ha a régi fórumba voltak MOD telepítések, azok nem fognak működni, mivel az új fórumba még nincsenek meg a hozzá szükséges fájlok, és a szükséges szerkesztések.
  • Hiányozni fognak feltöltött csatolmányok, képek, avatarok, stb. Ezeket egyenként pótolni kell, ha lehetséges.
  • Ha sikeres az adatbázis csere, akkor te sem tudsz belépni már, csak a régi felhasználó neveddel, és a régi jelszóval (ha a mostani nem ugyanaz).


Remélem nem hagytam ki semmit.
Ha minden jó, akkor vissza kapod a régi fórum felépítését, a felhasználókat, és a hozzászólásaikat (kivéve a régi MOD-okat, és/vagy egyéb változtatásokat, amik esetleg voltak).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
IMPHUN
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2014.01.11. Szombat 23:07
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Elküldve: 2014.01.12. 13:29    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Ragadozo írta:

Szia!

Feltelepíted a fórumot a szerverre a szokásos módon.
Ha kész vagy, a régi adatbázist FTP-n feltolod a fórumod store mappájába.
A fórumodba belépsz az AVP-be, klikk a Karbantartás fülre.
Bal oldalt Visszaállítás, kiválasztod a feltöltött adatbázist, majd Elküld.

Azt azonban tudnod kell:
  • Ha nem ugyanaz a domain neved, akkor phpMyAdmin eléréssel fel kell menni az adatbázisba, megnyitni a phpbb_config táblát, és a domain nevet (ha szükséges) át kell írni a cookie_domain, a server_name (http:// nélkül), a favicon (ha van) helyen az új domainra.
  • Ha a régi fórumba voltak MOD telepítések, azok nem fognak működni, mivel az új fórumba még nincsenek meg a hozzá szükséges fájlok, és a szükséges szerkesztések.
  • Hiányozni fognak feltöltött csatolmányok, képek, avatarok, stb. Ezeket egyenként pótolni kell, ha lehetséges.
  • Ha sikeres az adatbázis csere, akkor te sem tudsz belépni már, csak a régi felhasználó neveddel, és a régi jelszóval (ha a mostani nem ugyanaz).


Remélem nem hagytam ki semmit.
Ha minden jó, akkor vissza kapod a régi fórum felépítését, a felhasználókat, és a hozzászólásaikat (kivéve a régi MOD-okat, és/vagy egyéb változtatásokat, amik esetleg voltak).
Köszönöm a segítséget, de problémám még fent áll.

Visszaraktam az adatbázist a leírtak szerint, de 404-et kapok. A Domain nem változott maximum annyi, hogy nem ugyan abba az adatbázisba akarom visszarakni, hanem egy újonnan létrehozottba.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
IMPHUN
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2014.01.11. Szombat 23:07
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Elküldve: 2014.01.12. 14:48    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

IMPHUN írta:

Ragadozo írta:

Szia!

Feltelepíted a fórumot a szerverre a szokásos módon.
Ha kész vagy, a régi adatbázist FTP-n feltolod a fórumod store mappájába.
A fórumodba belépsz az AVP-be, klikk a Karbantartás fülre.
Bal oldalt Visszaállítás, kiválasztod a feltöltött adatbázist, majd Elküld.

Azt azonban tudnod kell:
  • Ha nem ugyanaz a domain neved, akkor phpMyAdmin eléréssel fel kell menni az adatbázisba, megnyitni a phpbb_config táblát, és a domain nevet (ha szükséges) át kell írni a cookie_domain, a server_name (http:// nélkül), a favicon (ha van) helyen az új domainra.
  • Ha a régi fórumba voltak MOD telepítések, azok nem fognak működni, mivel az új fórumba még nincsenek meg a hozzá szükséges fájlok, és a szükséges szerkesztések.
  • Hiányozni fognak feltöltött csatolmányok, képek, avatarok, stb. Ezeket egyenként pótolni kell, ha lehetséges.
  • Ha sikeres az adatbázis csere, akkor te sem tudsz belépni már, csak a régi felhasználó neveddel, és a régi jelszóval (ha a mostani nem ugyanaz).


Remélem nem hagytam ki semmit.
Ha minden jó, akkor vissza kapod a régi fórum felépítését, a felhasználókat, és a hozzászólásaikat (kivéve a régi MOD-okat, és/vagy egyéb változtatásokat, amik esetleg voltak).
Köszönöm a segítséget, de problémám még fent áll.

Visszaraktam az adatbázist a leírtak szerint, de 404-et kapok. A Domain nem változott maximum annyi, hogy nem ugyan abba az adatbázisba akarom visszarakni, hanem egy újonnan létrehozottba.
Sikerült

A probléma az volt, hogy a Sablon amire volt állítva az ugye nem volt meg, ezért generálta a 404-et.

fogtam magamat, és átírtam a default sablon mappát (prosilvert) a régi sablon mappa nevére (Ennek a megnézésére PHPmyadmin--> phpbb_Stlyes ban meg lehet nézni), és működik.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés