Automatikus feliratkozás egy topicra az új regisztrálóknak!

Szerző
Üzenet
TomPoe
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2014.01.25. Szombat 14:54
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Elküldve: 2014.01.25. 15:10    Hozzászólás témája: Automatikus feliratkozás egy topicra az új regisztrálóknak!
Hozzászólás az előzmény idézésével
Üdv Mindenki!

A helyzet a következő: 3.0.12-es phpbb-n belül szeretnék elkülöníteni egy szekciót, amiben ha új témát (topicot) nyitnak, akkor arról minden új regisztráló értesítést kap e-mailben (értelemszerűen arra az e-mail címre, amivel regisztrált). Tehát a regisztráció együtt járna azzal, hogy egyfajta hírlevélre is feliratkozik az emberünk. A lehetőséget meghagynám arra, hogy leiratkozzon róla, de alapból legyen rá feliratkozva.
Ez az egész dolog csak és kizárólag egy bizonyos szekcióra (kategóriára) vonatkozna. Tudom, hogy ha nyitok egy új fórumot a rendszerben, akkor arra lehetősége van a regisztrált felhasználóknak feliratkozni (de alapból nincsenek feliratkozva). Azt viszont már nem vágom, hogy ilyenkor a létrehozott alfórumok létrehozásakor is kapnak e-mailt a feliratkozott emberek?
Remélem érthetően fejeztem ki magam :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 19:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2014.01.25. 17:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia!

Először is (majd kijavítanak, ha nem jól tudom) Kategóriára nincs lehetőség feliratkozni, csak kategórián belül fórumra.
Vagy adott fórumon belül topik témára.

Megoldható (elvileg).
Azt kellene megnézni, hogy ha valaki feliratkozik egy fórumra, akkor ez hogyan, és hova hova íródik fel.

Ennek még egyszer sem néztem utána.

A fórum_id száma adott.
Amikor beregisztrál valaki, kap egy user_id számot
Amikor beregisztrál valaki, és lefut a regisztrációval kapcsolatos adatok írása, a megfelelő helyre ezeket, vagy ezek valamelyikét be kell íratni.
Így már úgy fog szerepelni, mintha közben fel is iratkozott volna az adott fórumra.

Azt sem árt megnézni (már nem emlékszem rá), hogy az Email küldése alapból igen - vagy - nem.

Feltételezem, hogy már magad is végig gondoltad ezt a megoldást.
Van mondjuk (nagyon óvatosan számolva) 100 felhasználó, és valakik az adott fórumba csak 10 hozzászólást írnak naponta, ettől 1000 db. Email generálódik napi szinten.
És most tegyük fel, hogy jól megy az oldal, nem 100, hanem 1000 felhasználód van! :shock: :lol:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
TomPoe
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2014.01.25. Szombat 14:54
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Elküldve: 2014.01.25. 18:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Igazából rájöttem, hogy a legjobb megoldás valami olyasmi lenne, hogy napi szinten automatikusan kiküld egy e-mailt a felhasználóknak, ami az adott fórumon belül aznap létrehozott topicokat (linkkel együtt) tartalmazza az első hozzászólással együtt.
És nem vagyok egy php mágus, úgyhogy amennyire csak lehet, grafikus kezelői felületen szeretném megoldani a dolgot :).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 19:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2014.01.25. 20:39    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
:D
Én sem vagyok egy php mágus, ezért az lenne a legjobb megoldás, ha az ilyen extrém ötletekre inkább keresnél valakit, aki tényleg php mágus, és (valószínű jó pénzért) esetleg elvállalja. :D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés