Hozzászólások sorrendjének megváltoztatása

Szerző
Üzenet
kakaosital
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2014.05.01. Csütörtök 11:07
Hozzászólások: 27
Hozzászólás Elküldve: 2014.05.01. 11:13    Hozzászólás témája: Hozzászólások sorrendjének megváltoztatása
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

A hozzászólások sorrendjének megváltoztatásával kapcsolatban van(nak) kérdéseim.

Első körben:
Olvasgattam itt a témákat, és tudok a kódról, amit mysql adatbázisában kell lefuttatni.
Illetve azzal is tisztában vagyok, hogy ez a fórumban be is állítható az tagok profiljában.


A probléma a következő:
Annak idején nagyon jó ötletnek találtam, hogy így legyen megoldva a fórum, hogy a legfrissebb hozzászólás legyen legfelül. Azonban azóta hízott a fórum, s többen panaszkodtak arra, hogy ez így nem jó, mert ha több hozzászólás érkezik, akkor nem igazán tudják, hogy melyik oldalnál kezdődnek a frissek és átláthatóbb számukra, ha legvégén van a legfrissebb hozzászólás. Persze jeleztem, hogy a profilnál beállítható, de sajnos ez nem oldotta meg a problémát.
Mert például ha nem jelentkeznek be, akkor ugyanúgy a friss hozzászólások jelennek meg elsőnek.

Annak idején a már itt elterjedt kódsort futtattam le a mysgl adatbázisban, hogy a legfrissebb hozzászólás legyen elől. Kérdésem az, hogy hogyan tudnám azt megoldani (anélkül, hogy egyenként kelljen átnyálazni minden regisztrált felhasználót), hogy ismét alap legyen a kommentek sorrendje, azaz a legrégebbi legelől, a legfrissebb legvégén??

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2014.05.01. 16:50    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia!

phpMyAdmin-ban le kell futtatni ezt az SQL parancsot.

Kód:

UPDATE phpbb_users SET user_post_sortby_dir = "a";

Ez mindenkinek átírja a hozzászólási sorrendjét az alap beállításra, az az a hozzászólások dátum szerint növekvő sorrendben jelennek meg.
Felül a legkorábbi hozzászólás, a legvégén a legfrissebb.
Ez átállítja Anonymous user beállításait is, tehát a Vendégek is ebben a sorrendben látják a hozzászólásokat.

Egyébként a Vendég felhasználók beállításait külön is el tudod végezni az AVP-ben.

AVP - Felhasználók és csoportok fül - Felhasználók kezelése
Pipáld be a Vendég felhasználó kiválasztása előtti kockát, majd a beviteli mezőbe beírod Anonymous nevét, és Elküld gomb.
Ezután jobbra fenn az Űrlap kiválasztása: legördülő menűből válaszd a Beállítások lehetőséget, és Mehet gomb.
Középen megtalálod az összes beállítási opciókat.
Ha valamelyiken változtatsz, alul az Elküld gombbal tudod érvényesíteni.

.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kakaosital
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2014.05.01. Csütörtök 11:07
Hozzászólások: 27
Hozzászólás Elküldve: 2014.05.01. 17:48    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Lefuttattam a kódot, de semmi nem változott.
Azoknál változott, akiknél én manuálisan állítottam át.

:(

Mert átállítom én kézzel bármelyikét, nem ez a gond. Hanem az, hogy az új regisztráltnál az új lesz felül a régi a legvégén.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2014.05.01. 18:17    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Erre nem tudok mit mondani. :)
Lefuttattam most a kódot én is, és már volt, aki kérdezte, hogy miért változott meg a hozzászólások sorrendje.

Kód:

SQL üzenet:
11664 sor érintett. ( a lekérdezés 0.0890 másodpercig tartott )
UPDATE phpbb_users SET user_post_sortby_dir = "a"


Nézzed meg a phpbb_users táblában az user_post_sortby_dir oszlopot.
Mindenkinél "a"-nak kell lennie.
Ha nem az van, akkor valami nem stimmel nálad. :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kakaosital
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2014.05.01. Csütörtök 11:07
Hozzászólások: 27
Hozzászólás Elküldve: 2014.05.01. 19:16    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megnéztem az adott oszlopot és mindenkinél "a"

Létrehoztam egy új felhasználót azzal lépve be, de neki se változott semmit.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2014.05.02. 09:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Végig próbáltam jó pár lehetőséget, jól össze kutyultam vele az adatbázisomat is, de nekem már az első meghíváskor mindig egyből beállt arra, amit beállítottam.
A vendégeknél is, a felhasználóknál is, és az újonnan beregisztrált felhasználóknál is.

Keresd ezt, és nézzed meg (ennek kellene lennie):

includes/ucp/ucp_prefs.php

Kód:

               'post_sd'      => request_var('post_sd', (!empty($user->data['user_post_sortby_dir'])) ? $user->data['user_post_sortby_dir'] : 'a'),

includes/acp/acp_users.php

Kód:


               'post_sd'         => request_var('post_sd', ($user_row['user_post_sortby_dir']) ? $user_row['user_post_sortby_dir'] : 'a'),


Tehát, ha azt az adatbázis adatokat használja a fórumod, amit nézel, és módosítottál, valamint a forrásprogramokba ezzel kapcsolatban előzőleg nem lett belenyúlva, akkor egyenlőre ötletem sincs, mi okozhatja nálad azt, hogy nem az adatbázis értékeinek megfelelően működik a fórumod. :)



A hozzászólás legutóbb Ragadozo által 2014.05.03. 10:04-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kakaosital
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2014.05.01. Csütörtök 11:07
Hozzászólások: 27
Hozzászólás Elküldve: 2014.05.02. 15:11    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megnéztem.
Ott is ezek az értékek szerepelnek.
Szóval ötletem nincs.

A fórumon nincsenek modok, illetve azzal a kóddal futtattam le anno a hsz megváltoztatást, amit itt a phpbb megjelenésekor itt közzé tettek. Szóval ötletem sincs már nekem se.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2014.05.02. 17:04    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Adsz egy linket az oldalról?
Vagy itt, vagy PM-be? :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kakaosital
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2014.05.01. Csütörtök 11:07
Hozzászólások: 27
Hozzászólás Elküldve: 2014.05.02. 17:10    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
PM ment.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dzseemy
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.04. Hétfő 16:20
Hozzászólások: 132
Hozzászólás Elküldve: 2014.05.02. 18:57    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

kakaosital írta:

Lefuttattam a kódot, de semmi nem változott.
Azoknál változott, akiknél én manuálisan állítottam át.

:(

Mert átállítom én kézzel bármelyikét, nem ez a gond. Hanem az, hogy az új regisztráltnál az új lesz felül a régi a legvégén.
Nem tudom segít-e (lehet már ezt is próbáltad), de a leírásban van egy olyan rész is, ahol a user_post_sortby_dir alapértelmezett értékét is át kellet állítani. Ennek visszaállítása (mert ha jol értettem, akkor az új regisztrálóknál van a gond):

Kód:

ALTER TABLE `phpbb_users` CHANGE `user_post_sortby_dir` `user_post_sortby_dir` VARCHAR( 1 ) CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_bin NOT NULL DEFAULT 'a';

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kakaosital
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2014.05.01. Csütörtök 11:07
Hozzászólások: 27
Hozzászólás Elküldve: 2014.05.02. 19:53    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Próbáltam már.
De sehogy nem tudok rájönni, hogy mi lehet a baj.
Csak annál van az alap beállítás, akinél én magam átállítom, átállítottam (vagy ő maga átállítja). Akármilyen kódsort futtatok le, mindig marad az, amit én annak idején változtattam: a legfrissebb elől, a legrégebbi hátul.

Nem lehet, hogy az a probléma, hogy a legelső phpBB3-on csináltam, s később jött az a frissítés, amiben benne volt a hozzászólások sorrendjének megváltoztatása?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2014.05.02. 21:12    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Néztem az oldalt, de nem lettem okosabb.
Azt tudom, hogy az includes/ucp/ucp_prefs.php fájlban lévő értéknek kellene lennie beregisztráláskor.
De mint írtad, ott 'a' van megadva, nekem mégis a 'd' érték szerint kerül feldolgozásra.
Szerintem valahol csak bele van módosítva a programba, ami ezt felül írja .... :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kakaosital
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2014.05.01. Csütörtök 11:07
Hozzászólások: 27
Hozzászólás Elküldve: 2014.05.02. 21:41    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hát a forráskódba nem nyúltam bele anno.
Ezt a kódot futtattam le:

Idézet:

UPDATE phpbb_users SET user_post_sortby_type = "t";
UPDATE phpbb_users SET user_post_sortby_dir = "d";
ALTER TABLE `phpbb_users` CHANGE `user_post_sortby_dir` `user_post_sortby_dir` VARCHAR( 1 ) CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_bin NOT NULL DEFAULT 'd';

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dzseemy
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.04. Hétfő 16:20
Hozzászólások: 132
Hozzászólás Elküldve: 2014.05.03. 08:47    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ha jól értem, akkor az phpMyAdmin-ban az sql lefuttatása után semmi nem változik. Minden felhasználónál marad a csökkenő sorrendes megjelenés. Ugyan úgy az új regisztrálóknál.
Ha viszont az AVP-ben végzed el a módosítást, akkor egyenként be lehet állítani.
Ebből nekem úgy tűnik, hogy nem ugyan azt a táblát használja a fórum, mint amit módosítasz. Ellenőrizd le, hogy a config.php-ban $table_prefix = 'phpbb_'; szerepel-e. Ha nem ez szerepel, akkor értelem szerűen abban kel a módosításokat elvégezni.
De ha ott is az szerepel amit módosítasz, akkor valószínűleg valahol a forráskódban lehet a hiba.

Lehet egyszerűbb lenne az adatbázist lementeni, és újra tenni a phpBB-t.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2014.05.03. 10:17    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Csak nem hagyott békén a dolog, és még egyszer utána néztem, de semmi érdemlegeset nem találtam (vagy nem vettem észre).
A hozzászólások sorrendjének megváltoztatására lenne lehetőség a viewtopic.php-ban, de viszont ennek semmi köze a regisztráláskor bekerülő adatokhoz.

Szerintem igazad lehet dzseemy, mert ésszerűbb magyarázatot egyenlőre én sem találok.
De már az elején is ilyesmire tippeltem:

Ragadozo írta:

Tehát, ha azt az adatbázis adatokat használja a fórumod, amit nézel, és módosítottál, valamint a forrásprogramokba ezzel kapcsolatban előzőleg nem lett belenyúlva, akkor egyenlőre ötletem sincs, mi okozhatja nálad azt, hogy nem az adatbázis értékeinek megfelelően működik a fórumod. :)
Megjegyzem, nem vagyok biztos benne, hogy újra kellene rakni a fórumot, főleg ha az adatbázisban lehet keveredés.
Szerintem előbb meg kellene nézni, hogy az adatbázisban normál módban mindegyik táblának kivétel nélkül egy "phpbb_" prefixe van-e.
És összesen egy users, és egy user_group táblának kellene lennie (prefixel együtt).
És ha már config.php, akkor azt sem ártana megnézni, hogy a config.php-ban $dbname = 'adatbázis_neve';, az az melyik adatbázist használja a phpbb fórum ( mert lehet, hogy van másik is(??) - volt már rá példa, egy régebben valami miatt ott felejtett más nevű adatbázis :) ).

.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés