Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Mykee fejlesztési naplója

Szerző
Üzenet
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2014.11.30. 16:20    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
No
- a Disqust kitettem ide,
- a Névnapot ide és
- a Remove Re-t is megcsináltam ezek alapján :)

Remélem, hogy jók lesznek és azért mindegyikbe betettem a régi mod vizsgálatot is, tuti ami ziher :D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2014.11.30. 18:02    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Mykee írta:

No
- a Disqust kitettem ide,
- a Névnapot ide és
- a Remove Re-t is megcsináltam ezek alapján :)

Remélem, hogy jók lesznek és azért mindegyikbe betettem a régi mod vizsgálatot is, tuti ami ziher :D
A Disqust így már jó, de az 1 értéket megint benne hagytad :lol:

Idézet:

WHERE forum_type = 1

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2014.11.30. 18:18    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Átnéztem a névnapot is, na ez most sokkal jobb :lol:

Apró simítás:

Itt megszüntetném a space és áthelyezném a php-ba.

Kód:

'NEVNAP' => 'Boldog névnapot ',


ezt

Kód:

$nevnapmod_nap = $nevnapmod_nap-1;


lecserélném erre

Kód:

$nevnapmod_nap--;


és ezt

Kód:

            if (!isset($this->user->lang["MYKEE_NN_{$nevnapmod_honap}_{$nevnapmod_nap}"])){
                 $this->template->assign_vars(array(
                        'MAI_NEVNAP'   => '',
                        'NEVNAP_SHOW'   => false,
      ));
            } else {
            $this->template->assign_vars(array(
                        'MAI_NEVNAP'   => $this->user->lang['NEVNAP'].(($nevnapmod_szokonap == 1) ? $this->user->lang['NEVNAP_SZOKONAP'] : sprintf($this->user->lang["MYKEE_NN_{$nevnapmod_honap}_{$nevnapmod_nap}"])),
                        'NEVNAP_SHOW'   => true,
      ));


            }


erre cserélném

Kód:

         if (!empty($this->user->lang["MYKEE_NN_{$nevnapmod_honap}_{$nevnapmod_nap}"]))
         {
            $this->template->assign_vars(array(
               'S_NEVNAP_SHOW'   => true,

               'MAI_NEVNAP'   => ($nevnapmod_szokonap) ? $this->user->lang['NEVNAP_SZOKONAP'] : $this->user->lang['NEVNAP'] . ' ' . $this->user->lang["MYKEE_NN_{$nevnapmod_honap}_{$nevnapmod_nap}"]
            ));
         }


Itt változót is cseréltem -> S_NEVNAP_SHOW
így a html be is ezt kell megadni :wink:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2014.11.30. 23:00    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Oké, Disqust ismét kitettem, nem tudom, hogy miért maradt benne az 1-es. Hiába, azt a 100-at nehéz megütni, de hála az éles szemednek, javítottam, köszönöm! :D
A névnapot módosítottam, a link ugyanaz, ami itt az oldal tetején is van :)

Amiért a komplikáltabb If-et használtam előtte: arra gondoltam, hogy lyukra futhat a kód, ha nem határozom meg üresnek, tehát oké, hogy van előtte egy feltétel, de a sablon ne dobjon hibát, ha nincs deklarálva neki legalább egy üres érték. Viszont a tied az elegánsabb megoldás, ehhez kétség sem fér. :) Hiába no, a rutin, mesterem. :D

A következő bővítmény a régi Topic List átírása lenne, viszont az nem tetszett, hogy kézzel kellett frissíteni az ACP-n, és HTML-eket készített. Oké, adatbázis lekérésben sok, majd gyűjtőzni, viszont így nem mindig volt friss, plusz egyesével végigkattintgatni...
Arra gondoltam, hogy lekérek egy topiklistát fórumnevekkel, amit betöltök egy tömbbe, és ott szortírozom az acp-ben beállított paraméter szerint (név növekvő, csökkenő, vagy ID), majd a template-be (még nem tudom hogyan) ciklusban legenerálom a listát fórumokra bontva. Mert az SQL így gyorsabban lefutna és a PHP rendezése is szerintem gyorsabban menne, igaz, majd kétdimenziós tömb lenne (FórumID és azon belül a topikok). Az meg csak hab a tortán, hogy a fórumoknál lehessen engedni, hogy szerepeljenek-e a listában vagy sem? Ami még megoldandó (legalábbis házibarkácsban beletettem anno): aki nem jogosult a topikot megtekinteni, az csak a címét lássa, de linkként ne jelenjen meg (ne legyen kattintható).
Ebben a modulban ár felhasználnám a Disqus-ban elkészített fórumos opció modelljét, és ami csavar: én használok Topic Description modot is, amit valahogy még bele kell tennem (miközben ki sem jött 3.1-re, de elvileg írják), hogy a listában a cím után zárójelben megjelenjen, ha van...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2014.12.01. 09:27    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Mykee írta:

Amiért a komplikáltabb If-et használtam előtte: arra gondoltam, hogy lyukra futhat a kód, ha nem határozom meg üresnek, tehát oké, hogy van előtte egy feltétel, de a sablon ne dobjon hibát, ha nincs deklarálva neki legalább egy üres érték.
Ne aggódj nem add rá hibát, a nem meghatározott értékeket alapból false tekinti :wink:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2014.12.01. 09:37    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szuper! :)
Viszont azon gondolkodtam, hogy a Névnapost ugyan nem (mert nem sokakat érdekelhet az angol oldalon), de a Disqust és a Remove Re extensiont beadnám a PHPBB-seknek, hátha... Legalább más ne szenvedjen a megírásával, illetve ebből is kiindulhatnak mások.
Emailre kell beadni vagy ki kell tenni Bétába és aztán ott jelezni a modoknak?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2014.12.01. 12:13    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Mykee írta:

Szuper! :)
Viszont azon gondolkodtam, hogy a Névnapost ugyan nem (mert nem sokakat érdekelhet az angol oldalon), de a Disqust és a Remove Re extensiont beadnám a PHPBB-seknek, hátha... Legalább más ne szenvedjen a megírásával, illetve ebből is kiindulhatnak mások.
Emailre kell beadni vagy ki kell tenni Bétába és aztán ott jelezni a modoknak?
Itt nyiss magadnak egyet https://www.phpbb.com/customise/db/extensions-36

értelemszerűen tölts ki mindent :lol:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2014.12.01. 18:02    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszi a linket, megnézem és aztán kiderül :D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2014.12.07. 12:44    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Mykee egy kis tájékoztató min bukott meg a hitelesítésem:

    1. Amiről már írtam, hogy az ucp infoból kihagytam a kiterjesztés nevét. (Ami nagyon fontos, ha a kiterjesztést letiltom.)
    2. A html form-ba az eredeti változót használtam action="{S_UCP_ACTION}"
    Tehát hiába használom az eredeti változót a 3.1 már nem veszi figyelembe, ezért nekem is meg kell úja határozni ennek az értékét.
    3. Amire nem is gondoltam, hogy a html már nem tehetem be a : jelet, helyette kötelező használni a {L_COLON} nyelvi változót.


Kis apróságok :lol:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2014.12.07. 19:58    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az elsőre én is igyekszem figyelni, egyelőre még nem készítettem ilyen kiegészítőt. Viszont a másodikat nem értem. Komolyan. Ugyanis mi az, hogy nem használható az eredeti, gyári meghatározás??? Nehogymár újra le kelljen funkcionálni és úgy elkészíteni! Vagy azért vezessek be új változót, hogy EN_VALTOZOM = GYARI_VALTOZO sort írjam be? Tehát ez valahogy nekem kissé magas, hiszen a gyári változó használata csak egyszerűbb... Vagy attól félnek, hogy így piszkálnak bele? De akkor mennyire lassítja a rendszert az, hogy kétszer kell lekérni az állapotokat vagy akár adatbázist? :shock:
Még nem küldtem el nekik a két extensiont, de ezt most furának tartom.

A harmadik esetet meg kell nézzem kódból, így most nem emlékszem rá.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2014.12.08. 03:10    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Mykee írta:

Az elsőre én is igyekszem figyelni, egyelőre még nem készítettem ilyen kiegészítőt. Viszont a másodikat nem értem. Komolyan. Ugyanis mi az, hogy nem használható az eredeti, gyári meghatározás??? Nehogymár újra le kelljen funkcionálni és úgy elkészíteni! Vagy azért vezessek be új változót, hogy EN_VALTOZOM = GYARI_VALTOZO sort írjam be? Tehát ez valahogy nekem kissé magas, hiszen a gyári változó használata csak egyszerűbb... Vagy attól félnek, hogy így piszkálnak bele? De akkor mennyire lassítja a rendszert az, hogy kétszer kell lekérni az állapotokat vagy akár adatbázist? :shock:
Még nem küldtem el nekik a két extensiont, de ezt most furának tartom.

A harmadik esetet meg kell nézzem kódból, így most nem emlékszem rá.
A 2. pontnak én se látom értelmét, hogy miért szüntették meg, tök felesleges minden egyes modulnál újra és újra felvenni ezt a sort. Amúgy terhelési szempontból nem sokat számít engem csak az zavar, hogy duplikálni kell amit nagyon nem szeretek.

A 3. pontnak gondolom annyi az értelme, hogy nem mindenhol a kettőspontot használják.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2014.12.08. 06:40    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Viszont a második ponton gondolkodtam: hogyan is hívod meg a saját funkcióban a lokális változót? Mert miből kell deklarálni? A sablonnál nem gond, mert ott egyszerűen beírod és működik, lévén ahol lefut, ott már létezik a template-be a változó, mert lehívja globálisból. Viszont a saját funkcióban nem létezik, és hiába a hookok, a kérdés, hogy mennyire kapod meg? :roll: Tehát be lehet-e írni azt a sort vagy komplett funkciókat kell átemelned? :roll:

Megnéztem közben a két verziód közti különbséget és ahogy látom, funkciókat nem kell átemelni, de ezt a kettőspontozást... :roll: :o No akkor majd átnézem a három extensiont, hogy van-e benne eltérés. Viszont a Readme.md és Changelog.md mivel készült? Mert nincs GitHubod, ha jól látom, ahol ezt kiteszik... :roll:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2014.12.08. 08:28    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Mykee írta:

Viszont a második ponton gondolkodtam: hogyan is hívod meg a saját funkcióban a lokális változót? Mert miből kell deklarálni? A sablonnál nem gond, mert ott egyszerűen beírod és működik
A 3.0-ba ez globális volt minden sablonnál meglehetett hívni.
Mivel ez pont sablon változó ezért pont ott nem müxik már :lol:

Mykee írta:

Tehát be lehet-e írni azt a sort vagy komplett funkciókat kell átemelned? :roll:
Úgy látom nem teljesen tudod miért felelős ez a változó.
Ez egy sima html érték átadása ami a modul útvonalát tartalmazza.

Kód:

'S_UCP_ACTION' => $this->u_action,


Amúgy a változót még használják csak már nem globálba.

Mielőtt megkérdezed a $template->assign_vars(array( tömbbe kell felvenni.

Teljes Funkciókat átemelni?
Ilyenre nem is emlékszem volt-e szükség valaha :roll:

Mykee írta:

Viszont a Readme.md és Changelog.md mivel készült? Mert nincs GitHubod, ha jól látom, ahol ezt kiteszik... :roll:
Sima nottepad++ mint minden mást is, amúgy meg van csak privát!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2014.12.09. 08:19    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Akkor lehet, hogy én értettem félre valamit a fentiekből (legalábbis az írásod alapján ezt sejtem). Pl. csak nem kell újra deklarálni, hogy egy user be van-e lépve vagy sem, pl. a U_ACP, vagy a S_USER_LOGGED_IN változókat... :roll: Ezeket nálam simán meghívta a template, legalábbis ezt vettem észre.

De ha ezek nem globálisak már és hiába működnek, akkor is kell ezeket saját template funkciókba tenni, akkor jó lenne erről majd egy komplett lista (mint az Event lista) esetében, hogy mit hogyan hívjak meg, ne kelljen a tömböt bogarászni.

Vagy én keverek valamit, mert reggel van. :lol: :oops:

Azt hittem, hogy az .md fájlokra van spec program és formula, de ha csak Notepad++, akkor ez nem gond. :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2014.12.09. 13:13    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Mykee írta:

Akkor lehet, hogy én értettem félre valamit a fentiekből (legalábbis az írásod alapján ezt sejtem). Pl. csak nem kell újra deklarálni, hogy egy user be van-e lépve vagy sem, pl. a U_ACP, vagy a S_USER_LOGGED_IN változókat... :roll: Ezeket nálam simán meghívta a template, legalábbis ezt vettem észre.

De ha ezek nem globálisak már és hiába működnek, akkor is kell ezeket saját template funkciókba tenni, akkor jó lenne erről majd egy komplett lista (mint az Event lista) esetében, hogy mit hogyan hívjak meg, ne kelljen a tömböt bogarászni.

Vagy én keverek valamit, mert reggel van. :lol: :oops:

Azt hittem, hogy az .md fájlokra van spec program és formula, de ha csak Notepad++, akkor ez nem gond. :)
Csak a modulokra vonatkozik, mert hiába adsz hozzá egy új modult pl. a profil-hoz az újonnan hozzáadott al modult egyediként kezeli, tehát a fő modul template változóit nem használja fel ezért kell újra meghatározni az értékét.
ui: Már látom is miért csinálták ezt. A régi útvonal alapján már nem lehet meghívni az új al modult csak a kiterjesztés nevével, jó csúnya lett :D
Mindjárt utána nézek, ha nem az auto modul telepítést választom, hogy akkor használhatom-e az eredeti útvonalat.

Szerk:
Na utána néztem, ha magam adom meg a modul telepítését és nem az auto-ot használom akkor ugyan a modult hozzá teszi a fő modul nevéhez, de nem használható. (Nincs ilyen modul)
Néztem van-e hozzá Event, de az sincs, szerintem ez a 3.1 még nagyon kezdetleges, sok mindent nem lehet még megcsinálni normálisan.
Nekem nagyon nem jön be, hogy az EXT nevet használja, csúnya és hosszú is.
Meg is írtam a csapatnak, hogy jó lenne közvetlen felvenni új MODE az ucp_profile.php mert ez így rettentően csúnya, kíváncsi vagyok mit írnak :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés