Disqus hozzászólás topikhoz

Szerző
Üzenet
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2014.11.25. 22:01    Hozzászólás témája: Disqus hozzászólás topikhoz
Hozzászólás az előzmény idézésével
Kiterjesztés neve: Disqus Hozzászólások

Készítők: KillBill és Mykee

Kiterjesztés leírása: a topikok aljára Disqus hozzászólás panelt illeszt be. Admin felületen fórum szinten engedélyezhető, hogy hol jelenjen meg. Alapértelmezés szerint telepítéskor minden fórumra bekapcsolva települ. A Disqus azonosító a Kiterjesztések fülön adható meg.

Kiterjesztés verzió: 1.0.1

Követelmények: phpBB 3.1

Telepítés: csomagold ki a phpBB oldalad ext könyvtárába, majd az Administrator panelen a Testreszabás fülön telepítsd.

Frissítés régebbi verziókról 1.0.1-re: inaktiváld, majd az Adatok törlése után másold fel az új fájlokat és engedélyezd az ACP-ben, majd írd be újra az azonosítód!

Letöltés

------------------------------------------------------
Extension name: Disqus Comments

Developers: KillBill és Mykee

Description: add a Disqus comment block bottom of topics. In Administration Panel can set show per forum. Show by default for all forums. Setup your Disqus ID under Extensions tab.

Version: 1.0.1

Requirements: phpBB 3.1

Install: unpack zip your phpBB\ext folder, and install in ACP under Customise tab

Update from any version to 1.0.1: Inactive module and remove data, copy new files, and enable module again. Please type ID again after enable in ACP.

Download



A hozzászólás legutóbb Mykee által 2014.11.30. 23:19-kor lett szerkesztve, összesen 6 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2014.11.28. 16:30    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Észrevételeim:

1. Nem látom hol van leírva, hogy mi az a "Disqus" továbbá az se látom, hogy tudunk azonosítót létrehozni, tehát a lényeg nincs instrukció :)
2. Az ACP-be a Disqus azonosító alatt sincs semmi leírás.
3. Fórum beállításánál mindenhol szerepel a "Disqus Hozzászólások engedélyezése erre a fórumra"
Ha link vagy kategória akkor ez a mező felesleges a telepítésnél ezt szintén figyelembe kéne venni.
4. Lehet érdemes lenne hozzáadni jogosultságot, hogy kik tekinthetik meg.
5. nem látok verzió ellenőrzést, lehet szándékos.

Feltöltöm neked ide újra a kiterjesztést mert elkezdtem összeírni miket módosítanék, de túl sok így marad a feltöltés, nézd át és kérdezz :D

Jajj még egy, ezt a részt nem értettem így töröltem a telepítőből. Főleg, hogy még az azonosító sem stimmel :)

Kód:

   public function effectively_installed()
   {
      return isset($this->config['mykee_disqus']);
   }


Disqus ext

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2014.11.28. 16:51    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm, így letisztultabb a kód. :) A vizsgálat azért van benne, hogy ellenőrizze, hogy a telepítés megvan-e vagy sem, igaz, ott lemaradt a _data végződés, mert korábban még ez volt a mező neve a configban.
A kódot még vizsgálgatom, mert érthető módosítások vannak benne, csak én komplikálom túl, úgy tűnik :)

Ami nekem még nem tiszta, hogy mikor használok acl_a_server-t vagy acl_a_board-ot a main_info-ban, illetve a form id-ban miért használjam inkább az acp_board-ot, mint a saját id-t? :roll: :oops:

A "Disqus Hozzászólások engedélyezése erre a fórumra" dolognak a lényege, hogy esetleg nem minden fórum topikjai alatt szeretném megjeleníteni a hozzászólás blokkot. Viszont aki telepítené, alapból szerintem engedni akarja minden fóruma alatt. Telepítés előtt nem tudom, van-e lehetőség megadni, hogy alapból nulla vagy egyes legyen az oszlopban, most egyelőre belekódoltam.

Userhez nem kötném, mert aki belépett user, az sincs összekötve a Disqus felhasználóval, tehát a kettő független egymástól. Tehát mondjuk ha egy zárt topikhoz azt szeretném, hogy hozzászóljanak, ott a Disqus (mint a blogoknál).
A Disqus-szal szerintem már találkoztál pár oldalon, mint a 444 vagy a HVG, ahol a bejegyzés alatti kommentet engedélyezik. Olyan, mint a Facebook comment, csak kissé könnyebb kezelni.

Verzióellenőrzést nem tettem bele, mert igazából itt egy config adaton kívül tényleg nincs másra szükség az adatbázisban, így max a fájlok változnak. Illetve linket sem tudok még betenni, mert íráskor demopage és tárhely sem volt, ahol ellenőrizhetné a verziót...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2014.11.28. 17:15    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Mykee írta:

ellenőrizze, hogy a telepítés megvan-e vagy sem
Az látom alapból, hogy telepítve-e van vagy nincs, így még mindig nem értem minek kell.

Mykee írta:

Ami nekem még nem tiszta, hogy mikor használok acl_a_server-t vagy acl_a_board-ot a main_info-ban, illetve a form id-ban miért használjam inkább az acp_board-ot, mint a saját id-t?
Ez jog ellenőrzés, hogy ki tudja módosítani a Disqus azonosítót

Te az acl_a_board adtad meg ami azt jelenti, hogy azok módosíthatják akik az összes konfigurációt.

Én ezt lecseréltem az acl_a_server jogra mert a szerver konfig beállítást nem adjuk ki egy sima adminnak és a Disqus azonosítót se lenne jó, ha minden admin tudná módosítani.

A from-hoz ennek semmi köze :)

Mykee írta:

az acp_board-ot, mint a saját id-t?
Mindig saját azonosított használj mert akkor nem kerül sor duplikációra.

Mykee írta:

Viszont aki telepítené, alapból szerintem engedni akarja minden fóruma alatt.
A link vagy kategória nem fórum, szerintem nem értettél meg.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2014.11.28. 17:22    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Oké, már értem, mire utaltál a link vagy kategória alatt :) Igaz!
Közben hozzáadtam egy verzióellenőrzést és a szervernél egy json fájlt, ez is kész :)
Közben írom a kiegészítéseket is hozzá, illetve megnézem, mi alapján nézzem meg, hogy link vagy kategória a migrationnél és az opciónál

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2014.11.28. 17:29    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Mykee írta:

Oké, már értem, mire utaltál a link vagy kategória alatt :) Igaz!
Közben hozzáadtam egy verzióellenőrzést és a szervernél egy json fájlt, ez is kész :)
Közben írom a kiegészítéseket is hozzá, illetve megnézem, mi alapján nézzem meg, hogy link vagy kategória a migrationnél és az opciónál
A 'disqus_enable' => array('UINT:1', 1) tedd 0 ra alapból és vegyél fel egy saját fügvényt amibe beállítja csak az összes fórumot 1 re

Mert lehetséges :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2014.11.28. 17:36    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Közben utána néztem eme funkciónak

Kód:

public function effectively_installed()


Arra szolgál, hogy amikor még a 3.0 lett telepítve akkor a migráció lássa, hogy ez már korábban telepítve lett, de mint kiterjesztés még nem létezik.

Tehát ez akkor szükséges, ha ez a kiterjesztés egykor szerepelt MOD-ként is.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés