Az Adatbázis helye

Szerző
Üzenet
Hangyafog
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2015.02.20. Péntek 9:05
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2015.02.25. 14:44    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

_zso2 írta:

A birtokbavétel lehet akár azonnali is, bár ha saját domaint regisztrálsz (amit bizonyos esetekben meg kell hordetni), akkor néha számítani kell akár pár hetes várakozással is. Igaz, a tárhely általában szinte azonnal rendelkezésre áll.
Az mit jelent, hogy "saját domaint regisztrálok", akkor az hogy fog kinézni?
És milyen az, ha nem saját domaint regisztrálok?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2015.02.25. 16:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Hangyafog írta:

Az mit jelent, hogy "saját domaint regisztrálok", akkor az hogy fog kinézni?
És milyen az, ha nem saját domaint regisztrálok?
Saját domain, amit te kitalálsz.
Általában első szintű domain-t regisztrálnak az emberek.
valami.hu; valami.com; valami.tk... széles a választék.
Ha megvan a terv, itt le tudod ellenőrizni, hogy szabad-e még a .hu végű: http://www.domain.hu/domain/domainsearch/

Ha nem saját domain-t szeretnél, akkor be kell "kéredzkedned" valahova.
De ugye, egy saját domain, éves szinten kb. 1000 forint, szóval, érdemesebb inkább sajátot regisztrálni :)

Jah, és a fórumod verzióját az Adminisztrátori vezérlőpult -> Rendszer fülén le tudod kérdezni :)
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hangyafog
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2015.02.20. Péntek 9:05
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2015.02.27. 12:35    Hozzászólás témája: Re: Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

dzseemy írta:

Én a következő szolgáltatónál vagyok http://newhosting.hu/, ahol 3500 Ft az éves díj (domain-el és 2+1 GB tárhellyel).
Írtam neked:
"Ha sikerül a regisztrációm akkor majd tudnál-e segíteni az "üzembehelyezés"-nél?"

Megvan az új domainem, ki is fizettem - lassan majd használhatom is.

Tárhely foglalás?
FTP elérés
Néhaány dologban szeretném kérem a segítségeteket...

Melyik szoftvert telapítsem: phpBB2 vagy phpBB+ (én a phpBB3-et szeretném)?

Fontos-e, hogy milyen verziójú PHP van a szolgáltatónál?

Olvastam hogy hogyan megy a letöltés - telepítés - üzembehelyezés.

Milyen buktatók lehatnek ebben?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2015.02.27. 15:19    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az ottani PHP verzió az tökéletesen elég bármelyik-hez. phpBB-ből pedig a 3.1. verzióból telepítsd a legfrissebbet (talán 3.1.3 a mostani, de a letöltéseknél biztosan látod, hogy mi a legfrissebb). Nem valószínű, hogy bármilyen komplikáció jelentkezne telepítésnél, ha követed az útmutatót.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hangyafog
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2015.02.20. Péntek 9:05
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2015.02.28. 05:42    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm a segítségeteket, sikerült a phpBB3 telepítése, minden rendben ment.
:-)

Most kellenének még ehhez sablonok...
Tudnátok ebben segíteni. A "Sablonok" a phpBB3 topik üres...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dzseemy
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.04. Hétfő 16:20
Hozzászólások: 132
Hozzászólás Elküldve: 2015.02.28. 08:17    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pstvfan írta:

Az ottani PHP verzió az tökéletesen elég bármelyik-hez. phpBB-ből pedig a 3.1. verzióból telepítsd a legfrissebbet (talán 3.1.3 a mostani, de a letöltéseknél biztosan látod, hogy mi a legfrissebb). Nem valószínű, hogy bármilyen komplikáció jelentkezne telepítésnél, ha követed az útmutatót.
Szerintem kicsit elhamarkodott a phpBB 3.1 telepítése! forum/hsz/58668#hsz-58668

Hangyafog írta:

Most kellenének még ehhez sablonok...
Tudnátok ebben segíteni. A "Sablonok" a phpBB3 topik üres...
Az adott típushoz (phpBB 3.1) jelenleg nagyon kevés sablon van, de itt kereshetsz.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hangyafog
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2015.02.20. Péntek 9:05
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2015.02.28. 12:14    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

dzseemy írta:

Szerintem kicsit elhamarkodott a phpBB 3.1 telepítése! forum/hsz/58668#hsz-58668
Az adott típushoz (phpBB 3.1) jelenleg nagyon kevés sablon van, de itt kereshetsz.
Már szétolvastam a fejem, nagyon nehéz megtalálni a nekem fontos kérdésekre a használható válaszokat.

Mit javasolsz, mit tegyek?
Le tudom szedni a phpBB 3.1 .-et és ha igen, föl tudom telepíteni a helyére a 3.0.x -et?

Megnéztem a legtöbbször a phpBB 3.0.8 -at töltötték le.

Egyébként , mi az a phpBB 3.0.13-PL1, mi benne a PL1?
Netán ez csak egy "Patch" vagy ebben benne van az alap és hozzá a Patch-ek?

Ha ezt letöltöm akkor ez így komplett?
Melyiket javaslod?

Közben megoldottam, töröltem a hostról a phpBB3.1-et, csináltam egy új adatbázist (a régit töröltem), UPLOAD - phpBB3.0.13-PL1 majd az új install!!!
Minden újra beállítás.

Tökéletes lett!

Még vissza van a "kozmetika"...ízléses sablon keresés, BBCode, MOD-ok stb. (ebben talán még kell útmutatás)

Köszönöm a segítséget és a biztatást!!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2015.03.01. 17:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A phpBB-nek jelenleg két támogatott szériája van, a 3.0-ás és a 3.1-es. A "3.0" és "3.1" alatt általánosságban az egész szériát vagy annak a legújabb tagjait értjük, amik jelenleg a 3.0.13-PL1 és a 3.1.3. A 3.1-es az új széria, de még egy ideig a 3.0 is támogatott lesz, emiatt jelenleg két "legújabb" verzió is van. A megjelenések, MOD-ok és kiterjesztések csak ahhoz a szériához használhatóak, amihez készültek, nem cserélhetőek fel.

3.1.x-es phpBB helyére vagy amellé tudsz telepíteni 3.0.x-est, ha telepítéskor más adatbázis előtagot adsz meg -ekkor a két fórum teljesen független lesz egymástól-, viszont arra számíts, hogy ezeknek valamennyire eltérő az adatbázis felépítésük. Konverter csak 3.0 -> 3.1 irányban van, fordítva nem. Olyan esetben csak kézzel lehet átmazsolázni az adatokat, ha egy már működő 3.1-es fórumon szeretnél 3.0-ás phpBB-re visszaváltani.

A 3.0.8 egy régi verzió, ha a 3.0-ás sorozatnál maradsz, mindenképpen a legújabbat telepítsd! Ezek mindig ki vannak emelve a letöltési oldalunkon a lista elejére, illetve az aktuális verziók kiderülnek a híreinkből is.

A PL1 a "patch level 1"-et jelenti. Ez általában olyan, az eredeti megjelenés utáni hibajavítás a phpBB saját kódjában vagy valamelyik külső komponensében, ami miatt új telepítőt kell kiadni. Például bennmaradt egy olyan hiba, amit csak a kiadás után vettek észre vagy egy külső komponenshez a kiadás után jelent meg valamilyen fontos javítás. Ezek a PL kiadások csak ilyen eseti hibajavításokat tartalmaznak, más "normális" hibajavítást nem, azok a következő verzióba mennek - ezért sem nő a csomag verziószáma. Ezek önmagukban teljes értékű, telepíthető csomagok, nem kell hozzájuk semmit pluszban letölteni.


A további, lazán kapcsolódó hozzászólásokat kérésre áthelyeztem a 3.0 kontra 3.1 c. témába.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés