Az Adatbázis helye

Szerző
Üzenet
Hangyafog
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2015.02.20. Péntek 9:05
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2015.02.24. 04:29    Hozzászólás témája: Az Adatbázis helye
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Több év óta fórumozunk a „www.freeforum.hu” fórumon és most két hete közölték, hogy február végén bezárják a fórumot.

Van egy kis csapatunk, akik most „földönfutókká” lettünk.

Azon a fórumon én voltam az „adminisztrátor”, ezért engem bíztak meg, hogy keressek valamilyen megoldást a folytatásra. A kutatásom a http://www.freeforums.org –hoz vezetett, szerintem ez lenne a megfelelő hely.

A rendszer nagyvonalú áttanulmányozása után, a kezdők „magabiztosságával” kreáltam itt egy fórumot…

Menet közben jöttek a problémák, ezek egy részének a megoldására az „Útmutatókból” kaptam javaslatokat, így sikerült létrehoznom egy viszonylag használható fórum-architektúrát.

Két problémámra sehol semmiféle választ nem találtam, pedig rengeteget olvastam hozzá…

1. Honnan tudhatom meg, hogy milyen verziószáma van annak a fórunak, amit használok?

2. A tanácsaitokban rendszeresen hivatkoztok arra, hogy bizonyos megoldásokhoz az „Adatbázisban” kell bizonyos dolgokat átírni.
Az a kérdésem, hogy hol található ez az adatbázis és miként érhető el.

Az eredeti helyünkön mi egy „pörgős” fórumot csináltunk, ahol a hajnalonta összegyűlt társaság beszélgetett.

Ezen a fórumon van egy olyan lehetősé, hogy: „Gyors válasz”, ami a mi céljainknak megfelelne, de mivel a hozzászólások sorrendjét meg kellett fordítanunk (legfrissebbek legyek felü), ezért ez a „Gyors válasz” a lap alján maradt. Azt szeretnénk, hogy ez felülre kerüljön.

Mivel erre az „Admin” oldalon nem találtam semmi megoldást, elkezdtem kutatni, talán valaki tud erre megoldást, nos így jutottam ide…

Elnézést a „luzer” kérdésekért, nagyon kevés idő állt a rendelkezésemre.

Várom szíves válaszaitokat.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dzseemy
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.04. Hétfő 16:20
Hozzászólások: 132
Hozzászólás Elküldve: 2015.02.24. 10:32    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Helló!

Az említett oldalakon egy előre telepített phpBB fórumot kapsz, aminél nincs hozzáférésed az adatbázishoz, valamint a fájlrendszerhez sem.
Egyedüli módosítási lehetőségek csak az adminisztrációs vezérlőpulton keresztül lehetségesek.
Amennyiben más módosításokat szeretnél eszközölni, akkor fel kell venni a kapcsolatot az oldal üzemeltetőjével.

Mi (ahogy én is) csak saját(bérelt) szerverre általunk feltöltött és üzemeltetett phpBB fórumot üzemeltetünk. Itt teljes ftp és sql hozzáféréssel rendelkezünk.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hangyafog
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2015.02.20. Péntek 9:05
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2015.02.24. 10:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia "dzseemy"!

Köszönöm szépen, így már sok minden megvilágosodott.

Tehát összefoglalva, keresnem kéne egy olyan szolgáltatót (lehetőleg ingyenes), ahová fel tudnám telepíteni a phpBB szotvert és ahol van ftp és SQL elérés.

Tudnál ilyent ajánlani és segítenél néhány tanáccsal, hogy ezt hogyan tudnám kivitelezni?

Gondolom, a mostani fórum beállításait is újra kéne ott is definiálni...innen semmit nem lehet "áttelepíteni"...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2015.02.24. 11:16    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia Hangyafog!

Én a következővel próbálkoznék a helyedben:
- Semmiképp nem mennék "inygenes" szolgáltatóhoz, azok általában kényük kedvük szerint lekapcsolják, elérhetetlenné teszik, reklámokkal tennék "rentábilissá" az oldalkuk használatát a felhaqsználók (így a te) részére.
- Egy saját domain (~1500) / tárhely (~5000), éves szinten kevesebb, mint 7000 forint magasságából megvan. Ha 10-en vagytok a a fórumon, az fejenként éves szinten 700, havonta kevesebb, mint 70 forint. Komolyan, nem lehet ennyit áldozni rá?

aztán a teendők:
- Felvenném a kapcsoaltot a freeforum.hu-val, és elkérném tőlük a pontos fórumvezriót (de ezt te is meg tudod nézni az Admin vezérlőpultban).
- ... illetve az adott fórum mentését.
- Ezek meglétében, feltelepíteném a fórumot egy saját tárhelyre, és ott üzemeltetném tovább.
- Így megmenekülnél a struktúra újra létrehozásától is, ileltve meglenne minden eddigi hozzászólás is, és a tagoknak sem kellene újra regisztrálni.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hangyafog
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2015.02.20. Péntek 9:05
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2015.02.24. 11:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás témája
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia _zso!

Köszönöm a tippeket, jó megoldásnak tűnik.
Meg kelll beszélnem a társasággal.
Szerintem menni fog, egyedüli gondot a jelenlegi állapot "átmentése" jelenti.

Nagy segítség lenne, ha abban tudnátok segíteni, hogy "mit" keressek...
Milyen szolgáltatót és milyen paraméterekkel?

Gyors megoldást kell találnom.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dzseemy
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.04. Hétfő 16:20
Hozzászólások: 132
Hozzászólás Elküldve: 2015.02.24. 12:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Én a következő szolgáltatónál vagyok http://newhosting.hu/, ahol 3500 Ft az éves díj (domain-el és 2+1 GB tárhellyel).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hangyafog
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2015.02.20. Péntek 9:05
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2015.02.24. 12:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm a címet, már írtam is nekik...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2015.02.24. 14:23    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

_zso2 írta:

...
Én a következővel próbálkoznék a helyedben:
- Semmiképp nem mennék "inygenes" szolgáltatóhoz, azok általában kényük kedvük szerint lekapcsolják, elérhetetlenné teszik, reklámokkal tennék "rentábilissá" az oldalkuk használatát a felhaqsználók (így a te) részére.
Teljesen egyet értek ezzel, és nagyon ajánlom azoknak a figyelmébe, akik tervezik egy fórum, vagy egyáltalán egy web-oldal indítását.

A tárhely-szolgáltatók általában "kétfelé osztják" a tárhelyeiket.
Az egyik részen a "fizetősök" vannak, a másik részen a "free-tárhelyesek".
Gyakorlati tapasztalat, hogy az alap fórum "tökéletesen" működik az ingyenes tárhelyen, de egyes kényelmi, vagy kiegészítő funkciók, esetleges további fejlesztések már vagy nem, vagy csak korlátozottan működnek.
Viszont a legtöbb esetben akár ugyanott is, ha kiváltasz valamilyen fizetős opciót, a problémáidnak, hiányosságoknak a legtöbb része egyből megoldódik.

Érdemes elgondolkozni azon, hogy az az évi 5 - 10 000.- Ft összeg mennyire éri meg, mert a legtöbb esetben közel sincsen arányban az ingyenes tárhelyen egész évben történő bosszankodás azzal az éves díjjal.

Természetesen, ha valaki csak egy egyszerű kis fórumot szeretne üzemeltetni, vagy csak gyakorlásnak, tesztelésnek kellene, akkor mindenképpen free tárhely.

De ha valaki komolyabban gondolja a fórumot, vagy vannak nagyobb tervei, akkor semmi képen nem érdemes free-tárhellyel próbálkozni, bár mennyire csábító.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2015.02.24. 17:22    Hozzászólás témája: Re: Hozzászólás témája
Hozzászólás az előzmény idézésével

Hangyafog írta:

Szerintem menni fog, egyedüli gondot a jelenlegi állapot "átmentése" jelenti.

Nagy segítség lenne, ha abban tudnátok segíteni, hogy "mit" keressek...
Milyen szolgáltatót és milyen paraméterekkel?
A jelenlegi fórumod átköltöztetéséhez egy adatbázis mentésre lesz szükséged. Ha valamilyen phpBB fórum a mostani, akkor az admin felületen, a karbantartás fül, majd az oldalmenüben az adatbázis mentését válaszd, jelöld ki az összes táblát, és töltsd le a mentést. Ha nem phpBB-s fórum fut ott ahol voltatok, akkor próbáld meg megszerezni az adatbázismentést tőlük, és aztán készülj fel rá, hogy nem lesz egyszerű ha azt konvertálni akarod phpBB-s adatbázis struktúrává.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hangyafog
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2015.02.20. Péntek 9:05
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2015.02.24. 18:56    Hozzászólás témája: Re: Hozzászólás témája
Hozzászólás az előzmény idézésével

pstvfan írta:

Hangyafog írta:

Szerintem menni fog, egyedüli gondot a jelenlegi állapot "átmentése" jelenti.

Nagy segítség lenne, ha abban tudnátok segíteni, hogy "mit" keressek...
Milyen szolgáltatót és milyen paraméterekkel?
A jelenlegi fórumod átköltöztetéséhez egy adatbázis mentésre lesz szükséged. Ha valamilyen phpBB fórum a mostani, akkor az admin felületen, a karbantartás fül, majd az oldalmenüben az adatbázis mentését válaszd, jelöld ki az összes táblát, és töltsd le a mentést. Ha nem phpBB-s fórum fut ott ahol voltatok, akkor próbáld meg megszerezni az adatbázismentést tőlük, és aztán készülj fel rá, hogy nem lesz egyszerű ha azt konvertálni akarod phpBB-s adatbázis struktúrává.
Ahonnét elüldöznek minket az a "http://www.freeforum.hu". Ez egy saját fejlesztésű rendszere az "SWI Kommunikációs Kft" -nek, nem hinném, hogy kompatibilis lenne a phpBB modellel.

A felvezető szövegbe már betettem az új (általam most kreált ) fórum címét, http://www.freeforums.org/ sajnos nem írtam, hogy ez mi.

Íme ami tudható róla az impresszumból:

"Hosted by &copy; 2014 FreeForums.org | Create a free forum | Powered by phpBBCrowdGather A Member of the Crowdgather Forum Community

Magyar fordítás &copy; Magyar phpBB Közösség
StatCounter - Free Web Tracker and Counter suspicion-preferred"

Sajnos, az AVP -n a baloldalon nincs olyan opció, hogy "Karbantartás" sőt semmilyen adatbázissal kapcsolatos menüpont nem található sehol

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hangyafog
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2015.02.20. Péntek 9:05
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2015.02.24. 19:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Ragadozo írta:

_zso2 írta:

...
Én a következővel próbálkoznék a helyedben:
- Semmiképp nem mennék "inygenes" szolgáltatóhoz, azok általában kényük kedvük szerint lekapcsolják, elérhetetlenné teszik, reklámokkal tennék "rentábilissá" az oldalkuk használatát a felhaqsználók (így a te) részére.
Teljesen egyet értek ezzel, és nagyon ajánlom azoknak a figyelmébe, akik tervezik egy fórum, vagy egyáltalán egy web-oldal indítását.

A tárhely-szolgáltatók általában "kétfelé osztják" a tárhelyeiket.
Az egyik részen a "fizetősök" vannak, a másik részen a "free-tárhelyesek".
Gyakorlati tapasztalat, hogy az alap fórum "tökéletesen" működik az ingyenes tárhelyen, de egyes kényelmi, vagy kiegészítő funkciók, esetleges további fejlesztések már vagy nem, vagy csak korlátozottan működnek.
Viszont a legtöbb esetben akár ugyanott is, ha kiváltasz valamilyen fizetős opciót, a problémáidnak, hiányosságoknak a legtöbb része egyből megoldódik.

Érdemes elgondolkozni azon, hogy az az évi 5 - 10 000.- Ft összeg mennyire éri meg, mert a legtöbb esetben közel sincsen arányban az ingyenes tárhelyen egész évben történő bosszankodás azzal az éves díjjal.

Természetesen, ha valaki csak egy egyszerű kis fórumot szeretne üzemeltetni, vagy csak gyakorlásnak, tesztelésnek kellene, akkor mindenképpen free tárhely.

De ha valaki komolyabban gondolja a fórumot, vagy vannak nagyobb tervei, akkor semmi képen nem érdemes free-tárhellyel próbálkozni, bár mennyire csábító.
Köszönöm, meggyőztetek...
:)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2015.02.25. 11:07    Hozzászólás témája: Re: Hozzászólás témája
Hozzászólás az előzmény idézésével

Hangyafog írta:

Ahonnét elüldöznek minket az a "http://www.freeforum.hu". Ez egy saját fejlesztésű rendszere az "SWI Kommunikációs Kft" -nek, nem hinném, hogy kompatibilis lenne a phpBB modellel.

A felvezető szövegbe már betettem az új (általam most kreált ) fórum címét, http://www.freeforums.org/ sajnos nem írtam, hogy ez mi.

Íme ami tudható róla az impresszumból:

"Hosted by &copy; 2014 FreeForums.org | Create a free forum | Powered by phpBBCrowdGather A Member of the Crowdgather Forum Community

Magyar fordítás &copy; Magyar phpBB Közösség
StatCounter - Free Web Tracker and Counter suspicion-preferred"

Sajnos, az AVP -n a baloldalon nincs olyan opció, hogy "Karbantartás" sőt semmilyen adatbázissal kapcsolatos menüpont nem található sehol
Akkor szerintem írj nekik egy email-t, és hátha ők tudnak segíteni az adatbázis mentéssel. Más megoldás nem nagyon van a költöztetéshez, maximum kimásolgathatod kézzel a szövegeket, bár szerintem a költöztetés enélkül is parttalan szívás lesz.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hangyafog
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2015.02.20. Péntek 9:05
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2015.02.25. 11:49    Hozzászólás témája: Re: Hozzászólás témája
Hozzászólás az előzmény idézésével

pstvfan írta:

Hangyafog írta:

Ahonnét elüldöznek minket az a "http://www.freeforum.hu". Ez egy saját fejlesztésű rendszere az "SWI Kommunikációs Kft" -nek, nem hinném, hogy kompatibilis lenne a phpBB modellel.

A felvezető szövegbe már betettem az új (általam most kreált ) fórum címét, http://www.freeforums.org/ sajnos nem írtam, hogy ez mi.

Íme ami tudható róla az impresszumból:

"Hosted by &copy; 2014 FreeForums.org | Create a free forum | Powered by phpBBCrowdGather A Member of the Crowdgather Forum Community

Magyar fordítás &copy; Magyar phpBB Közösség
StatCounter - Free Web Tracker and Counter suspicion-preferred"

Sajnos, az AVP -n a baloldalon nincs olyan opció, hogy "Karbantartás" sőt semmilyen adatbázissal kapcsolatos menüpont nem található sehol
Akkor szerintem írj nekik egy email-t, és hátha ők tudnak segíteni az adatbázis mentéssel. Más megoldás nem nagyon van a költöztetéshez, maximum kimásolgathatod kézzel a szövegeket, bár szerintem a költöztetés enélkül is parttalan szívás lesz.
Teszek egy próbát...
:)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hangyafog
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2015.02.20. Péntek 9:05
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Elküldve: 2015.02.25. 12:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

dzseemy írta:

Én a következő szolgáltatónál vagyok http://newhosting.hu/, ahol 3500 Ft az éves díj (domain-el és 2+1 GB tárhellyel).
Szia!

Valószínű, én is oda fogok regisztrálni.

Néhány kérdés:

Menyi idő telik el a regisztrációtól és a birtokbavételig?
Mennyire vagy megelégedve a szolgáltatóddal?
Mindig "üzemképesek"?
Van-e minden eszközük, ami szüksdéges a fórum üzemeltetéséhez (SQL...)?

Ha sikerül a regisztrációm akkor majd tudnál-e segíteni az "üzembehelyezés"-nél?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2015.02.25. 13:37    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A birtokbavétel lehet akár azonnali is, bár ha saját domaint regisztrálsz (amit bizonyos esetekben meg kell hordetni), akkor néha számítani kell akár pár hetes várakozással is. Igaz, a tárhely általában szinte azonnal rendelkezésre áll.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés