Hostinger.hu vélemény (Ehhez ne menjetek!)

Szerző
Üzenet
Dof
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2014.12.02. Kedd 21:35
Hozzászólások: 20
Hozzászólás Elküldve: 2015.06.02. 18:18    Hozzászólás témája: Hostinger.hu vélemény (Ehhez ne menjetek!)
Hozzászólás az előzmény idézésével
Üdv!

Gondoltam kiadom itt a mérgem és talán még segítek is vele annak aki majdnem ehhez a tárhelyszolgáltatóhoz ment. Röviden: Ne menj ehhez a szolgáltatóhoz!

Regisztráltam egy ingyenes tárhelyt a fórumomnak. Ez nem egy nagy fórum, nem sokan vagyunk rajta. Mégis egy idő után elkezdődött a játék a szolgáltatóval, hogy időről időre felfüggesztette a szolgáltatást mert elvileg a processzort túlterheltük (a kis fórumunkkal). Jó, gondoltam befizetek a 3 hónapos prémium szolgáltatásukra amihez jár korlátlan lemezterület, korlátlan adatforgalom, ingyenes .com-os domain és 30 napos pénzvisszafizetési garancia.

Ezek után jöhettek az újabb levelek mert konkrétan semmi nem történt fizetés után. Még mindig fel voltam függesztve azaz nem volt elérhető az oldalam. Aztán feloldották de még mindig ingyenes státuszban voltam. Aztán még több levél kellett, hogy a domaint megkapjam mert ők nem láttak semmi domain fizetést (itt el kellett nekik magyaráznom hogy prémiummal ingyenesen jár).

3 hónapos prémiumot fizettem ami 3800 forint volt de még az első hónap lejárta előtt írtam nekik, hogy élnék a pénzvisszafizetési garanciával. Ennek az volt az oka, hogy ugyan az volt a helyzet mint az ingyenes szolgáltatásnál. Naponta függesztettek fel a szokásos processzor gond miatt.

A következők történtek levelezési szinten mikor a pénzt akartam visszakérni:
Írtam, hogy élnék a pénzvisszafizetési garanciával.
Üzenik, hogy a következő hónap elején küldik a pénzt.
Ez volt április 4-én. Május 8-án ismét írtam nekik mert nem küldtek semmit.
Ezt ugye megírtam nekik.
Üzenik, hogy tranzakciós probléma miatt nem küldték a pénzt és idézem "Teszünk róla, hogy mindenképpen megérkezzen immáron. Így kérem ne aggódjon efelől".
2 hétig vártam, semmi. Újból írtam.
Közlik, hogy a domain értéke több mint a tárhely szolgáltatás ezért ők nem fognak visszafizetni.

Azóta átmentem egy rendes szolgáltatóhoz ahol minden tökéletesen működik szerencsére. Ha az adminok úgy érzik nem való ide amiket írtam nyugodtan töröljék, én csak megosztottam a tapasztalatom.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2015.06.03. 17:14    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Benéztem, hozzájuk és igen érdekes a korlátlan ajánlatuk, ha ez igaz lenne mindenki itt bérelne tárhelyet hisz aki havi 10-20 ezret fizet egy 150-300 GB-os tárhelyért annak ez simán nyerő lenne havi 659 FT-ért XD

Azért kíváncsi lennék, ha elkezdenék feltolni a szerverükre 100 TB-anyagot, hogy hol állna meg a feltöltés :roll:

Nevetséges!

Visszatérve a .com domain névhez az igaz hogy közel 3500 ft-ra rúg az ára, de hát ők ingyen ajánlják a csomaghoz és nem látom azt a kikötést, hogy csak akkor ingyenes, ha pl. 1 évre bérled a helyet, tehát vissza kéne, hogy utalják a pénzt.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2015.06.12. 09:09    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ha már itt tartunk, én kíváncsi lennék, hogy melyik szolgáltatót választottad. Ugyanis jelenleg a Hostgatornál vagyok, de ott is kezdenek durvulni: az eddigi ingyenes fix IP-t most ahhoz kötötték, hogy SSL-t vagy veszek 72 órán belül vagy ugrik a fix IP. Na ja, ha az ugrik, hogyan irányítom oda a domainem? :roll: :shock: Úgyhogy lett egy ingyenes SSL-em, de csak egy évre.
Szóval érdekelne, hogy az ottani Business csomagokhoz hasonló, de jó minőségű tárhelyet hol találok itthon? Több domainre és motorra kellene, tehát a korlátlan tárhely jó lenne hasonlóan ennyi SQL-lel. Egyelőre én nem találtam itthon hasonlót és az európaiak is kissé drágábbak. :(

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2015.06.12. 18:07    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Mykee írta:

Ha már itt tartunk, én kíváncsi lennék, hogy melyik szolgáltatót választottad. Ugyanis jelenleg a Hostgatornál vagyok, de ott is kezdenek durvulni: az eddigi ingyenes fix IP-t most ahhoz kötötték, hogy SSL-t vagy veszek 72 órán belül vagy ugrik a fix IP. Na ja, ha az ugrik, hogyan irányítom oda a domainem? :roll: :shock: Úgyhogy lett egy ingyenes SSL-em, de csak egy évre.
Szóval érdekelne, hogy az ottani Business csomagokhoz hasonló, de jó minőségű tárhelyet hol találok itthon? Több domainre és motorra kellene, tehát a korlátlan tárhely jó lenne hasonlóan ennyi SQL-lel. Egyelőre én nem találtam itthon hasonlót és az európaiak is kissé drágábbak. :(

Idézet:

Korlátlan tárhely
Te tudsz ilyet? :roll:

Én régebben az elin.hu voltam, nem volt rossz és szerintem még olcsó is. Plusz gyorsak és segítőkészek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2015.06.12. 19:04    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A Hostgatoron korlátlan a tárhely, de sajnos most a vacak dollár miatt elég drága lett (havi 5 ezer), ellenben minden unlimited, csak épp a föld túloldalán vannak épp a szervereik (állandóan költöznek).
Igazából tényleg egy stabil és korlátlan tárhely kell, ami megbízható. A hostgator jó volt pár éve, csak a válságnál elkezdtek spórolni és a korábban ingyenes szolgáltatásaikkal elkezdtek trükközni (pl. korábban garantált volt a vírusellenőrzés, erre már külön díjért árulnak védelmet és csak az alapvédelem maradt: ha megfertőződtél, akkor szólnak, de súlyos esetben pucolnak is).
Úgyhogy amíg nincs normális alternatíva, maradok náluk, de húzom a szám.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2015.06.13. 20:26    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Mykee írta:

A Hostgatoron korlátlan a tárhely
Igen az van kiírva, de te ezt most komolyan elhiszed?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2015.06.14. 07:47    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nyilván, nem fogok ott terrákat tárolni, de elméletileg nincs felső korlát, ha úgy alakulna. Simán hivatkozhatnék erre, ha mégis épp sok cuccot akarnék tárolni. ;) A gyakorlatban pedig evidens, hogy nincs full korlátlan. Viszont amennyi adatom most fent van, azt egyik hazai szolgáltatónál sem tudom elhelyezni. :roll:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2015.06.14. 11:16    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nyilván semmi közöm hozzá, de el nem tudom képzelni, mi lehet az az irdatlan mennyiség, amit szerveren kell tárolni. Az Országos Levéltár, vagy a Széchenyi Könyvtár anyaga? :)

Arra nem gondoltál, hogy esetleg szervert bérelni, vagy szervert elhelyezni?
Még a magyar árakat nézve sincsenek olyan messze attól, amit most fizetsz, külföldön meg szerintem még olcsóbb lenne a helyzet.
Bár kétségtelen, hogy a szerver elhelyezés esetén össze kellene dobni egy gépet (legalább is árban), de ha bele rakatsz egy 1 - 2 TB-s vinyót, az általad írtak alapján ez bőven megoldaná a tárhely részét a dolognak.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2015.06.14. 11:29    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Linuxhoz és a szerverekhez nem értek, nem vagyok rendszergizda. Viszont van jelenleg 7 weboldalam, hozzá kapcsolódó adatbázisokkal, képekkel, fájlokkal, ugyanennyi domainnel. Ez jelenleg majd 80 ezer fájl és 20 giga. Ez csak nőni fog. Tehát nem a korlátlan tárhely kell, hanem épp az a gondom, hogy vagy korlátlan vagy ez alatti határokat szoktak meghúzni a szolgáltatók.
Tehát olyan határokon mozgok, ami alatt szoktak csomagokat kínálni, saját szervert viszont nem tennék be, ha már nem értek hozzá (lévén egy nyílt szerver az nem egy xampp szint). Illetve nem árt, ha adnak egy privát SSL-t és fix IP-t. :)
Jelenleg a Business Planban vagyok, tehát ez kellene jobb áron, lehetőleg Európán belül és persze azért stabil, megbízható szolgáltatótól:
http://www.hostgator.com/shared-compare

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2015.06.14. 20:31    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Mykee írta:

Linuxhoz és a szerverekhez nem értek, nem vagyok rendszergizda. Viszont van jelenleg 7 weboldalam, hozzá kapcsolódó adatbázisokkal, képekkel, fájlokkal, ugyanennyi domainnel. Ez jelenleg majd 80 ezer fájl és 20 giga. Ez csak nőni fog. Tehát nem a korlátlan tárhely kell, hanem épp az a gondom, hogy vagy korlátlan vagy ez alatti határokat szoktak meghúzni a szolgáltatók.
Tehát olyan határokon mozgok, ami alatt szoktak csomagokat kínálni, saját szervert viszont nem tennék be, ha már nem értek hozzá (lévén egy nyílt szerver az nem egy xampp szint). Illetve nem árt, ha adnak egy privát SSL-t és fix IP-t. :)
Jelenleg a Business Planban vagyok, tehát ez kellene jobb áron, lehetőleg Európán belül és persze azért stabil, megbízható szolgáltatótól:
http://www.hostgator.com/shared-compare
A 20 GB az nem is sok adat. Nézted az elin.hu? Én anno náluk évi 30000FT béreltem helyet.

Jelenleg most másnál bérlek egy vps-t havi 13000 ft-ért és 150GB a jelenlegi tárhely mérete. Na ez már elérte azt a szintet mikor saját szervert használtam.
Megjegyzés: Az elin.hu havi 22000 ft kínált egy dedikált szervert.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2015.06.14. 21:01    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszi az ötleteket! A havi 5 is sok nekem a Hostgatoron ezekért. :D A 13 és 22 szóba se jöhet havi szinten, ezek hobbi oldalak, nem hoz semmi bevételt. :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2015.06.14. 22:11    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Mykee írta:

Köszi az ötleteket! A havi 5 is sok nekem a Hostgatoron ezekért. :D A 13 és 22 szóba se jöhet havi szinten, ezek hobbi oldalak, nem hoz semmi bevételt. :)

Idézet:

Én anno náluk évi 30000FT béreltem helyet.
Akár, hogy is számolok ez havi 2500-re jön ki :roll:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2015.06.15. 05:17    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Néztem az elin.hu-n a tárhelyeket, de sajnos a legnagyobb csomagjuk, ami 25000/év abban is csak 10 GB-os tárhely van, a plusz gigák pedig drágák (még 10 giga 24000 lenne). :( Pedig tényleg jól nézett ki és van havi fizetésük is, ami 3000/hó. Szóval akinek nincs sok cucca, akár ide is mehetne :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2015.06.15. 10:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Mykee írta:

Néztem az elin.hu-n a tárhelyeket, de sajnos a legnagyobb csomagjuk, ami 25000/év abban is csak 10 GB-os tárhely van, a plusz gigák pedig drágák (még 10 giga 24000 lenne). :( Pedig tényleg jól nézett ki és van havi fizetésük is, ami 3000/hó. Szóval akinek nincs sok cucca, akár ide is mehetne :)
Email-be kérj egyedi árajánlatot mert én anno a 30-ért 30 GB tárat kaptam, 10 domain futtatási lehetőséget és 10 adatbázist, de ha túl léptem azért se zaklattak, tehát érdemes felvenni velük a kontaktot.
Megjegyzés: Az árak ahogy nézem nem igen változtak.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2015.06.15. 10:09    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Rendben, még meggondolom. :) Köszönöm az ötletet!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés