Adatbázis költöztetés

Szerző
Üzenet
rajen
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2016.01.12. Kedd 3:09
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Elküldve: 2016.01.13. 12:40    Hozzászólás témája: Adatbázis költöztetés
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Már írtam a 3.1.x fórumba, elnézést, ha dupla post miatt valami szabályt sértettem.

3.0.12-es fórumom van és hát néha AutoMOD sem működött mindig, ezért kézzel raktam fel az egyes módosításokat. Lévén az egyedi kinézet miatt, nem minden oda került, ahova az alap prosilver témába került volna, így AutoMOD nem is tudja uninstallálni. Tudom, hogy vissza lehet mindent csinálni, de már olyan régen volt, hogy napokig túrhatnám a fájlokat és az adatbázist.
Viszont arra gondoltam, hogy nekem bőven elég volna az adatbázisból a felhasználók és a posztok. Vagyis szeretnék egy modoktól tiszta fórumot. Mivel az adatbázis hemzseg a módosításoktól, a 3.1.x frissítés után pár alapfunkció nem működik, az előző modok hiányára panaszkodva. Tud nekem ebben valaki segíteni?

Előre is köszönöm!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2016.01.13. 17:20    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia!

"Viszont arra gondoltam, hogy nekem bőven elég volna az adatbázisból a felhasználók és a posztok."

Ez igen egyszerű lenne, csak ez nem így működik (sajnos).
Az adatbázisban nagyon sok egyéb tábla is van, ami szükséges.
De jelentősen megkönnyítheted a dolgod, ha a 3.0.12 verzióban a felrakott MOD-ok installáló fájlját újra felrakod, és lefuttatod törlésre.

Ettől ugyan a szerkesztett fájlok nem fognak letisztulni, de az adatbázisból a MOD által berakott táblákat és/vagy oszlopokat kitakarítja.

Ez már jelentősen megkönnyíti a 3.1.x frissítését, és ha jól ment a dolog, talán nem is fog keresni olyan dolgokat, amelyek az előző verzióban történt MOD telepítés miatt gond lenne.

Érdemes legalább megpróbálni. :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
rajen
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2016.01.12. Kedd 3:09
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Elküldve: 2016.01.13. 18:37    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Csak eszmefuttatás szintjén, hogy jól gondolom e...

Az egyedi kinézet miatt nem mentek fel a modok automatikusan. Ha átváltom az alap prosilverre és úgy telepítem fel az összeset újra, akkor valószínűleg mindent a helyére fog rakni és törléskor szépen minden egyedi táblát ki fog törölni nekem az adatbázisból.

Ezt még tetézhetem azzal is, hogy rámásolom a gyári fájlokat a moddolt fájlokra és a kókányolt kód részletek is eltűnnek.

Jól gondolom?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2016.01.13. 18:53    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az adatbázis tábláknak, és a táblákban lévő oszlopoknak a MOD-okkal kapcsolatban semmi köze az éppen aktív kinézethez. :)

Az admin pultban először tedd a prosilver kinézetet elsődlegessé.
A kinézeteket deaktiváljad egyenként.
Deaktiváláskor mindent a prosilver kinézetre irányítsál, így minden felhasználónak eleve a prosilver kinézet lesz majd az elsődleges az adatbázisban is.
Csak a prosilver kinézetet hagyjad meg.
Utána töröld az admin pultban a nem kellő kinézeteket, majd a szerverről fizikailag is letörölheted.

A MOD telepítője törléskor azokat a táblákat, és esetleg már meglévő táblákból azokat az oszlopokat törli, amelyiket saját maga csinálta.
Valamint törli a modulokat, ha telepítéskor készített.

Mivel csak az adatbázis szükséges neked, így az le fog tisztulni alap prosilver kinézetre mindenféle MOD-ok nélkül, és így majd jobban fel tudod használni, miközben minden szükséges alap adat megmarad.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
rajen
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2016.01.12. Kedd 3:09
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Elküldve: 2016.01.13. 20:28    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm az eddigi segítséget, megcsinálom a javaslatokat és majd értekezek a fejleményekről. :P

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés