FTP feltöltés után üres a behívott oldal

Szerző
Üzenet
Amybaby
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2010.06.14. Hétfő 21:18
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Elküldve: 2016.07.27. 08:14    Hozzászólás témája: FTP feltöltés után üres a behívott oldal
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok,

A következőben szeretném valaki segítségét kérni: letöltöttem a "phpBB 3.1.9 + magyar nyelvi csomag"-ot, filezillán felmásoltam, a kódokat átállítottam, az oldalam behívása után viszont egy üres lap jelenik meg, nem tölti be a telepítő oldalt.
Mindent a telepítő leírás szerint csináltam, de valahol elnézhettem valamit.

Hogyan tovább? Segítsetek!

:cry:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Amybaby
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2010.06.14. Hétfő 21:18
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Elküldve: 2016.07.27. 08:16    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Illetve még egy dolog: a két telepítési lehetőség közül, ha beírom, hogy http://www.graciaforum.atw.hu/phpBB3/install/index.php

Akkor a következő hibaüzenetet írja ki:

Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /phpBB3/install/index.php on line 110

Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /phpBB3/install/index.php on line 110

Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /phpBB3/install/index.php on line 110

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2016.07.28. 17:21    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A hiba üzenet alapján úgy tűnik, hogy az atw-n levő PHP verzió olyan régi, hogy nem éri el a 3.1-es verzió minimum követelményeit.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Amybaby
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2010.06.14. Hétfő 21:18
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Elküldve: 2016.07.29. 06:23    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pstvfan írta:

A hiba üzenet alapján úgy tűnik, hogy az atw-n levő PHP verzió olyan régi, hogy nem éri el a 3.1-es verzió minimum követelményeit.
Ó de rossz hír ...

Köszönöm a válaszod :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Amybaby
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2010.06.14. Hétfő 21:18
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Elküldve: 2016.07.31. 15:06    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megoldódott: a szolgáltatónál volt a hiba, kijavították ;)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Neo15
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2016.09.21. Szerda 13:52
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Elküldve: 2016.09.21. 14:02    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Amybaby írta:

Illetve még egy dolog: a két telepítési lehetőség közül, ha beírom, hogy http://www.graciaforum.atw.hu/phpBB3/install/index.php

Akkor a következő hibaüzenetet írja ki:

Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /phpBB3/install/index.php on line 110

Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /phpBB3/install/index.php on line 110

Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /phpBB3/install/index.php on line 110
Nekem is ezek a hibakódok jönnek elő, vagy üres oldal. Feltöltöttem FTP kapcsolattal a phpBB3.1.5 programot, de nem sikerül elérnem a telepítőt.
Kipróbáltam egy régebbi verziót phpBB2 ezzel könnyen boldogultam könnyen indult a telepítés. Így ez működik:
http://users.atw.hu/galamb/for/phpBB2/index.php?sid=b20b1fa269e0757c9a63a689e317d5e5C:\

Egyszerű felhasználó vagyok, nem értem mi lehet hiba, esetleg a feltöltés menetében van jelentős különbség?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2016.09.22. 17:49    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az atw-n túl régi a PHP verzió (ez a script nyelv amiben a programot írták - phpBB). A phpBB 3.1-es verziója legalább PHP 5.3-at követel meg (nem emlékszem pontosan), ennek hiányában ezt a hibaüzenetet fogod látni.

Ezt a hibát sajnos csak az atw tudná javítani, így valószínűleg egyszerűbb, ha csak keresel egy új tárhelyet (a hibából látszik hogy maximum 5.2-es verziójuk van, ami nagyjából azt jelenti, hogy legalább 5 éve nem frissítettek).
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Neo15
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2016.09.21. Szerda 13:52
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Elküldve: 2016.09.22. 18:19    Hozzászólás témája: Képfeltöltés saját gépről
Hozzászólás az előzmény idézésével

pstvfan írta:

Az atw-n túl régi a PHP verzió (ez a script nyelv amiben a programot írták - phpBB). A phpBB 3.1-es verziója legalább PHP 5.3-at követel meg (nem emlékszem pontosan), ennek hiányában ezt a hibaüzenetet fogod látni.

Ezt a hibát sajnos csak az atw tudná javítani, így valószínűleg egyszerűbb, ha csak keresel egy új tárhelyet (a hibából látszik hogy maximum 5.2-es verziójuk van, ami nagyjából azt jelenti, hogy legalább 5 éve nem frissítettek).
Köszönöm szépen a gyors választ! Még egy kérdésem lenne. Az újabb phpBB verziók közül van-e olyan, amelyik támogatja képek a file-ból (saját számítógépről) feltöltését? Találtam egy fórumot a hungarianforum.com oldalon ahol ez működik, csak sok rajta az angol nyelvű felület és ezért szeretnék inkább egy másik oldalt létrehozni. Ezen az oldalon a szövegdoboz feletti ikonokról lehet képfeltöltéseket indítani, igaz angol nyelven jelenik meg "host an image" illetve "insert image" feliratokkal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2016.09.23. 17:33    Hozzászólás témája: Re: Képfeltöltés saját gépről
Hozzászólás az előzmény idézésével

Neo15 írta:

pstvfan írta:

Az atw-n túl régi a PHP verzió (ez a script nyelv amiben a programot írták - phpBB). A phpBB 3.1-es verziója legalább PHP 5.3-at követel meg (nem emlékszem pontosan), ennek hiányában ezt a hibaüzenetet fogod látni.

Ezt a hibát sajnos csak az atw tudná javítani, így valószínűleg egyszerűbb, ha csak keresel egy új tárhelyet (a hibából látszik hogy maximum 5.2-es verziójuk van, ami nagyjából azt jelenti, hogy legalább 5 éve nem frissítettek).
Köszönöm szépen a gyors választ! Még egy kérdésem lenne. Az újabb phpBB verziók közül van-e olyan, amelyik támogatja képek a file-ból (saját számítógépről) feltöltését? Találtam egy fórumot a hungarianforum.com oldalon ahol ez működik, csak sok rajta az angol nyelvű felület és ezért szeretnék inkább egy másik oldalt létrehozni. Ezen az oldalon a szövegdoboz feletti ikonokról lehet képfeltöltéseket indítani, igaz angol nyelven jelenik meg "host an image" illetve "insert image" feliratokkal.
Alapvetően a phpBB-ben van lehetőség képek vagy egyéb fájlok feltöltésére. 3.0 és ennél újabb verziók esetén ez szövegdoboz alatt a csatolmányoknál található. Talán 3.1 és felfelé drag-n-drop módszerrel is működnie kell a dolognak ha jól emlékszem.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Neo15
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2016.09.21. Szerda 13:52
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Elküldve: 2016.10.15. 18:09    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Találtam egy másik szervert ahol PHP verzió 5.5 MySQL verzió 5.6. Ezen az oldalon minden telepítés rendben volt és a funkciók is működnek. A phpBB 3.1.9 magyar nyelvű verzióját töltöttem fel.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés