Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Csatolmány mod (attachment mod)

Szerző
Üzenet
pifta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.09.04. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 101
Hozzászólás Elküldve: 2005.12.26. 21:38    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ez egyáltalán megy ingyen tárhelyeken??? Nekem az angol phpbb lapról letöltött legújabb verzió volt meg de nem igazán szeretett menni.

pifta

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.12.26. 22:16    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pifta írta:

Ez egyáltalán megy ingyen tárhelyeken??? Nekem az angol phpbb lapról letöltött legújabb verzió volt meg de nem igazán szeretett menni.
Természetesen megy, én pl. egy időben atw-n használtam, és azt hiszem fw-n is próbáltam (és ment).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pifta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.09.04. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 101
Hozzászólás Elküldve: 2005.12.26. 22:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Valaki akinek ez a MOD telepítve van nem adná meg a fóruma elérési címét hogy lássam hogyan is néz ki??

pifta

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.12.26. 23:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pifta írta:

Valaki akinek ez a MOD telepítve van nem adná meg a fóruma elérési címét hogy lássam hogyan is néz ki??
Egy behalt próbálkozás
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pifta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.09.04. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 101
Hozzászólás Elküldve: 2005.12.27. 16:11    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ez a mod melyik phpfórum verziónál használható??Vagy nincs megszabva?? Ja és ezt nem itt kellene de mikorra várható egy újabb verziójú fórum??

Próbáltam telepíteni és én is a II. lépésnél akadtam el(could not connect to the database) miért van ez?? Miért nem tud csatlakozni? Mindent felmáoltam de nem megy... Fberci segíts légyszi!!!

Nos nekem is sikerült minden problémát egyedül megoldani viszont egy baj van! Képet egyáltalán nem tudok feltölteni, mert nem csatolja de hibaüzentet nem ír ki. Ezt már nem tudom megcsinálni sajnos. Valaki segítsen légyszi!!!
http://piftaoldala.atw.hu/forum/index.php

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.12.27. 21:23    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pifta írta:

Nos nekem is sikerült minden problémát egyedül megoldani viszont egy baj van! Képet egyáltalán nem tudok feltölteni, mert nem csatolja de hibaüzentet nem ír ki. Ezt már nem tudom megcsinálni sajnos. Valaki segítsen légyszi!!!
http://piftaoldala.atw.hu/forum/index.php
Létrehoztad a tmp könyvtárat a tárhelyed gyökérkönyvtárába?

Kérlek ne floodolj, vagyis ne írj egymás után több hozzászólást, hanem az előzőt szerkeszd, ha azóta nem érkezett rá válasz. Tovább kérlek az aláírásod ("pifta") vagy rakd be aláírásnak a profilba, vagy hagyd el.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pifta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.09.04. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 101
Hozzászólás Elküldve: 2005.12.27. 21:28    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Bocsi a sok üzenetért. El is felejtettem a tmp-t, de most meg más gond lépett fel pedig elvileg az is be van állítva!!! Mindig megtelik a hely.

Nem aktuális megvan.... És jó is! Fberci nézzétek már meg a kézikönyveknél a php telepítést mert nem úgy jön be ahogyan kell és most szükségem lenne rá!! előre is köszi.

Más A kép méretét hogyan lehet szabályozni mérmint azt hogy milyen nagy legyen és ne 3 monitorra férjen rá??

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.12.27. 21:43    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pifta írta:

Bocsi a sok üzenetért. El is felejtettem a tmp-t, de most meg más gond lépett fel pedig elvileg az is be van állítva!!! Mindig megtelik a hely.

Nem aktuális megvan.... És jó is! Fberci nézzétek már meg a kézikönyveknél a php telepítést mert nem úgy jön be ahogyan kell és most szükségem lenne rá!! előre is köszi.

Más A kép méretét hogyan lehet szabályozni mérmint azt hogy milyen nagy legyen és ne 3 monitorra férjen rá??
A fórum telepítésével kapcsolatban kössz, hogy szóltál, javítottuk a hibát.

A másik kérdésedre: admin panel -> kiterjesztések -> speciális kategóriák
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pifta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.09.04. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 101
Hozzászólás Elküldve: 2005.12.27. 21:58    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Igen az tényleg azt csinálja de nekem az kellene hogy a nagyból csinál kicsit amolyan thumbnail. Azt hogyan csináljam meg??


Ezt is elnéztem elnézést...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
trikepilot
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.02. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.23. 11:06    Hozzászólás témája: attach_mod nyelv
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nekem is lenne egy kérdésem az attach-mod-al kapcsolatban.
a phpbb.com-ról töltöttem le és telepítettem az utasítások szerint.
A fórumom magyar nyelvű, de a képfeltöltés része a fórumon is és az admin részben is angol. Sajnos csak ezután bukkantam a phpbb magyar oldalára.

Hogyan tudom utólag "átmagyarítani" a képfeltöltés részt ?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.23. 16:23    Hozzászólás témája: Re: attach_mod nyelv
Hozzászólás az előzmény idézésével

trikepilot írta:

Nekem is lenne egy kérdésem az attach-mod-al kapcsolatban.
a phpbb.com-ról töltöttem le és telepítettem az utasítások szerint.
A fórumom magyar nyelvű, de a képfeltöltés része a fórumon is és az admin részben is angol. Sajnos csak ezután bukkantam a phpbb magyar oldalára.

Hogyan tudom utólag "átmagyarítani" a képfeltöltés részt ?
Letöltöd innen az attach mod csomagot, és a language/lang_attach.php-t felmásolod a tárhelyedre a language/ könyvtárba.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
karak
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.25. Szerda 1:00
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.30. 09:51    Hozzászólás témája: (atw) ftp + attach mod = 0
Hozzászólás az előzmény idézésével
Fberci!

Otthoni gép, (localhost=>apache+mysql) simán megy az attach mod. Az atw-n meg nem.
ATW-n a hibajelenség leírása:
PhpBB + Mod: Telepítés: sikeres.
Kinézetre minden ok...
Hagyna is csatolni, de nem küldi el a file-t
az alapértelmezett célmappát használom: forum/files/..
gondolom, azért nem tölti fel, mert nincs hozzáférése az usernak a tárhelyhez (még ha a saját, regisztált admin nevemmel lépek be, akkor se)
(szerintem ugyanez a problémám a smartor képgaléria mod-dal is, aminek a magyarítását a közeljövőben elküldöm - a lényeg kész, de a readme, modinstall ...meg ilyenek még nem.)
De maradjunk az attachment/csatolmány modnál:
Admin vagyok, PhpBB fut, beállítások nézet eltér:
1.) Localhost (otthon): ftp beállítási lehetőségek (pl u.name-pass) az ACP-(Admin vezérlőpult) -ben: Csatolmányok mod - Beállítások link - utolsó pont: "FTP információk bevitele"
2.) ugyanez, ugyanitt az atw-n: nem jelenik meg itt semmi, csak azt írja, hogy nem engedélyett ebben a php verzióban az ftp, szó szerint:
"Nem tudod használni az FTP feltöltési módot, mivel az FTP kibővítés nincs benne a PHP installációdban."

Szeretném kérni a segítségedet - azért a tied, mert láttam az "Egy behalt próbálkozást" (http://2009a.atw.hu/forum/), ami működőnek tűnt.
Persze más is segíthet:)
a próbálkozásom: erdeszet.atw.hu

A feltöltéskor a hiba: "Feltöltési hiba: Nem sikerült feltölteni a csatolmány a következő helyre: ./files/*.jpg" - fórumon belüli files mappába tenné
(a bizt. kedvéért (lásd fentebbi h.szólások) csináltam /tmp mappát a root dir-be és a /forum-ba is... de nem segített.

Van esetleg jobb free szolgáltató az atw-nél, akit ajánlasz/ajánlatok? Az extrát próbáltam, de ott nem ment a dolog - persze, lehet: én voltam a béna.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.30. 15:59    Hozzászólás témája: Re: (atw) ftp + attach mod = 0
Hozzászólás az előzmény idézésével

karak írta:

Fberci!

Otthoni gép, (localhost=>apache+mysql) simán megy az attach mod. Az atw-n meg nem.
ATW-n a hibajelenség leírása:
PhpBB + Mod: Telepítés: sikeres.
Kinézetre minden ok...
Hagyna is csatolni, de nem küldi el a file-t
az alapértelmezett célmappát használom: forum/files/..
gondolom, azért nem tölti fel, mert nincs hozzáférése az usernak a tárhelyhez (még ha a saját, regisztált admin nevemmel lépek be, akkor se)
(szerintem ugyanez a problémám a smartor képgaléria mod-dal is, aminek a magyarítását a közeljövőben elküldöm - a lényeg kész, de a readme, modinstall ...meg ilyenek még nem.)
De maradjunk az attachment/csatolmány modnál:
Admin vagyok, PhpBB fut, beállítások nézet eltér:
1.) Localhost (otthon): ftp beállítási lehetőségek (pl u.name-pass) az ACP-(Admin vezérlőpult) -ben: Csatolmányok mod - Beállítások link - utolsó pont: "FTP információk bevitele"
2.) ugyanez, ugyanitt az atw-n: nem jelenik meg itt semmi, csak azt írja, hogy nem engedélyett ebben a php verzióban az ftp, szó szerint:
"Nem tudod használni az FTP feltöltési módot, mivel az FTP kibővítés nincs benne a PHP installációdban."

Szeretném kérni a segítségedet - azért a tied, mert láttam az "Egy behalt próbálkozást" (http://2009a.atw.hu/forum/), ami működőnek tűnt.
Persze más is segíthet:)
a próbálkozásom: erdeszet.atw.hu

A feltöltéskor a hiba: "Feltöltési hiba: Nem sikerült feltölteni a csatolmány a következő helyre: ./files/*.jpg" - fórumon belüli files mappába tenné
(a bizt. kedvéért (lásd fentebbi h.szólások) csináltam /tmp mappát a root dir-be és a /forum-ba is... de nem segített.

Van esetleg jobb free szolgáltató az atw-nél, akit ajánlasz/ajánlatok? Az extrát próbáltam, de ott nem ment a dolog - persze, lehet: én voltam a béna.
Először is az ftp feltöltést nem tudod használni atw-n, mert az ott fent lévő php nem támogatja (erre a fordításra is ráférne egy ráncfelvarrás, lehet, hogy majd megcsinálom...).
A gond az lehet, hogy a php-nak nincs joga írni a files/-ba, ezért a files/ könyvtár jogosultságait meg kell változtatni 777-re (ismét chmod).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
karak
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.25. Szerda 1:00
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.31. 08:40    Hozzászólás témája: chmod
Hozzászólás az előzmény idézésével
Értem.

csak azt nem tudom, hogy lehet chmod parancsot kiadni win(total commander) alatt...(úgy tudom, h a jogosultságok beállítására való a parancs... linuxos file rendszer alatt)... :no, már rájöttem: ugyanolyan módon, mint a windózba... Kommander->file->attribútúmok módosítása -777 -re! csak azért írtam ide, hogy mindenki okuljon!
Kösz Fberci - ha alkészülök megadom a linket, ill ha valakinek kell segítség azt is megadom.
Ha találok egy jó modot, és lefordítom, elküldöm nektek!
Kösz mégegyszer - működik a file feltöltés, és ez nagyon jó:)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kopasz
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.02.02. Csütörtök 1:00
Hozzászólások: 44
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.12. 21:27    Hozzászólás témája: Re: attach_mod installálása
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

blackdog írta:

Most már csak azt nem értem, hogy a mezei user miért nem tud csatolni. Néztem a jogosultságokat, de csak olyat találtam, hogy attól föüggően, hogy "low" "med" vagy "high" tud fájlokat csatolni. De a mezei user alapbeállítása "nincs". Megnéztem az admin usert és nála is "nincs" van beállítva, mégis tud csatolni. Mi lehet a gond?
Valószínűleg azért, mert a fórumok jogosultságait nem állítottad át, és a felhasználóknak úgy látszik alapból nincs jogosultságuk fájlokat csatolni, de neked mint admin természetesen van. Tehát a Fórumok -> Jogosultságoknál a bővített módban tudod átállítani ezt.

blackdog írta:

Egy másik kérdésem, már érdekesebb. Van-e olyan mod valahol, amivel a csatolt képekről thumbnail-ek készülnek és ha csak rákattint a fórumozó tudja megnézni az eredeti méretben. Valahogy úgy ahogy a borda.ca-n vagy máshol.
Ja és mi az a imagick a csatolmány beállításánál az admin pulton? Lehet hogy éppen ezt keresem?
Az imagick pont erre való, de azt te kéne hogy add.
Viszont van más lehetőség is. Az admin panel -> Kiterjesztések -> Speciális kategóriák alatt megtalálsz mindent (megjegyzés: érdemes a GD2-t bekapcsolni, ha rossz minőségűek lesznek a kis képek).
Tudna valaki segíteni?
Hogy kell ezt az imagick-ot instalálni?
Köszönöm

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés