Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Megjelent a phpBB 3.2.0

Szerző
Üzenet
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2017.01.08. 19:50    Hozzászólás témája: Megjelent a phpBB 3.2.0
Hozzászólás az előzmény idézésével
Több mint száz közreműködő segítségével megjelent a phpBB fejlettebb és kibővített változata, a phpBB 3.2 "Rhea".

Az új 3.2-es kiadás a 3.1 "Ascraeus"-ra épül, tovább javítva a felhasználók, adminisztrátorok és fejlesztők felhasználói élményét. Az új BBCode értelmező támogatja a már mobil eszközökről is ismert emojikat, az újonnan integrált Font Awesome retina kijelzőkön is megfelelő minőségű ikonokat ad a prosilver megjelenéshez, és továbbfejlesztésre került a hozzászólás idézési funkció is. A Symfony 2.8-as verziójával és a Twig sablon rendszerrel, valamint a PHP 7.0 és 7.1 támogatással a fejlesztők növelték a phpBB bővíthetőségét a fejlesztési idő csökkentése mellett.

A fórum adminok biztosan értékelni fogják az új telepítőt, ami könnyebb frissítést tesz lehetővé böngészőből és parancssorból egyaránt, valamint az újonnan hozzáadott reCAPTCHA 2.0-t, ami hatékonyabban állja a spammerek útját.

Az új verzió további újdonságai megtalálhatóak a phpBB.com Rhea Launch Page oldalán és az angol nyelvű bejelentésben, valamint elérhető a funkciók részletes listája a Features Page oldalon.

A phpBB.com közössége keményen dolgozott ennek a kiadásnak az elkészítésén és már folyik a munka a következő, phpBB 3.3 "Proteus" kódnevű verzión.

A fejlesztők megköszönik a phpBB 3.2 "Ascraeus" kiadásban való részvételt a következő személyeknek: Marc Alexander, Tristan Darricau, Joas Schilling, Andreas Fischer, JoshyPHP, Mate Bartus, Michael Miday, Nils Adermann, Cesar G, Matt Friedman, Máté Bartus, Oliver Schramm, Nicofuma, Dhruv, MateBartus, brunoais, Christian Schnegelberger, rxu, Gaëtan Muller, Zoddo, s9e, Jakub Senko, Richard McGirr, David King, n-aleha, Nathaniel Guse, Mark Shaw, David Colón, Nicolas Grekas, hjpotter92, lavigor, Derek Held, Erwan Nader, LEZY Thomas, Paul Sohier, Scott Dutton, Wesley Fok, cunha17, C1n, Dan Villiom Podlaski Christiansen, Derky, Etienne Baroux, Greg Ryckman, Melvin García, MichaelC, RFD, Sumanai, cyberalien, kasimi, kilida

A Magyar phpBB Közösség nevében pedig szeretném megköszönni pstvfan fórumtársunknak a magyar fordítás elkészítésében nyújtott nélkülözhetetlen segítségét!

Az újdonságok listája

Emojik

Az új BBCode értelmezőnek köszönhetően a felhasználók a teljes emoji kínálatot használhatják a fórumokon. Egy szeretnivaló vigyortól egy rózsaszín egyszarvúig, az emojik életet lehelnek egy fórum összes hozzászólásába.

PHP7 támogatás

A PHP7 kétszer gyorsabb az előző PHP verzióknál. A fejlesztők módosították a phpBB-t, hogy mind a 7.0-ás, mind a 7.1-es PHP verziót teljes mértékben támogassa, hogy kihasználható legyen ez a teljesítmény növekedés.

Okosabb idézetek

Fejlesztésre került az idézetek kezelése is, hogy megjelenítése az idézett hozzászólásra és a szerzőjére mutató hivatkozást is. Az idézett hozzászólás teljes időpontja is megtekinthető egy pillantással.

Egyszerű frissítés

Az új telepítővel még egyszerűbb a frissítés, mint a phpBB 3.2-ben volt. Tölts fel egy könyvtárat a fórumodra és az összes fájl automatikusan cserélődik.

reCAPTCHA 2.0

A phpBB 3.2-vel alapból elérhető vált a Google széles körben használt, legjobb és legerősebb API-ja, ami az eddigieknél is hatásosabb védelmet nyújt a spambotok ellen.

Továbbfejlesztett értesítések

A phpBB 3.2 értesítési rendszer teljes átdolgozásának köszönhetően az értesítések gyorsabbak és hatékonyabbak lettek. Ennek a változtatásnak köszönhetően a hozzászólás elküldése is majdnem azonnalivá vált.

FontAwesome ikonok

A CSS alapú FontAwesome ikonok használatával még több, retina minőségű ikon érhető el a phpBB-ben, ami az oldalak betöltési idejére is jótékony hatással van.

Symfony 2.8

Az előző, Symfony komponensekre épülő verzió után az új phpBB Symfony 2.8-as alapokra váltott, ami lehetővé teszi a legmodernebb fejlesztések használatát.


A teljes verzió és a nyelvi fájlok tőlünk, a frissítő csomagok pedig a phpBB.com oldaláról tölthetőek le. Ez utóbbi helyről az automatikus frissítő csomagon (Automatic Update Package) kívül többféle frissítő csomag is elérhető. Ne felejtsétek el frissíteni a nyelvi fájlokat se!
A nyelvi fájlokkal kapcsolatos észrevételeiteket, javaslataitokat szívesen fogadjuk Fordítási hibabejelentőnkben és a fordításunk GitHub oldalán!

A szokásostól eltérően, tekintettel a nyelvi fájlokban történt nagy mennyiségű változtatásra, most nem érhető el a magyar nyelvű fájlokat is tartalmazó phpBB 3.1.10-3.2.0 frissítő csomag.

Változás a nyelvi csomagban

Hogy nyelvi csomagunk magázó formájának neve összhangba kerüljön a phpBB által elvárt formával, a language/hu-x-formal könyvtár neve language/hu_x_formal-ra változott.

Emiatt a szokásos frissítési csomag lefuttatásán kívül további lépéseket is kell tennünk:

  1. A frissítés előtt töltsük fel az új magyar nyelvi csomag languages/hu_x_formal könyvtárát a fórum languages könyvtárába.
  2. Frissítsük a magázó nyelvi csomag beállításait az Adminisztrátori vezérlőpult Testreszabás fül Nyelvi csomagok pontjában: a hu-x-formal csomagot távolítsuk el és telepítsük az új hu_x_formal-t.
    Ha nem szeretnénk, hogy a felhasználók beállításainál a használt magázó csomag a törlés miatt az alapértelmezett nyelvi csomagra álljon vissza, akkor frissíthetjük a csomagot a következő SQL utasítás lefuttatásával is:

    Kód:

    UPDATE phpbb_lang SET lang_iso = 'hu_x_formal', lang_dir = 'hu_x_formal' WHERE lang_iso = 'hu-x-formal' AND lang_dir = 'hu-x-formal';
  3. Töröljük a feleslegessé vált languages/hu-x-formal könyvtárat.
  4. Frissítsük a fórumot a frissítő csomag használatával a szokásos módon.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kakaosital
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2014.05.01. Csütörtök 11:07
Hozzászólások: 27
Hozzászólás Elküldve: 2017.01.09. 08:31    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Aki frissített, annak minden rendben ment?
Nekem 16 megjelenésből 2 használható, s ezek közül még a prosilver téma sem működik.
"A weboldal túl sokáig nem válaszol" illetve "az oldal nem elérhető" hibaüzenetekkel nem lesz elérhető a fórum.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2017.01.09. 10:11    Hozzászólás témája: Re: Megjelent a phpBB 3.2.0
Hozzászólás az előzmény idézésével

Marcee írta:

A Magyar phpBB Közösség nevében pedig szeretném megköszönni pstvfan fórumtársunknak a magyar fordítás elkészítésében nyújtott nélkülözhetetlen segítségét!
Én is köszönöm a fordítási munkákat, viszont én most telepítettem a 3.2 verziót és a telepítés felvitt egy kiterjesztést is ami nem került fordításra "VigLink" ez a későbbiekben pótolva lesz vagy figyelmen kívül fogjátok hagyni?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2017.01.09. 23:09    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Mivel elég kevés szöveget tartalmaz, ezért el fogom / fogjuk készíteni a fordítását. Már csak azt kellene kitalálni, hogy a rendes fordítás része legyen vagy mivel egy kiterjesztésről van szó, ezért inkább külön csomagot alkosson. Szerintem holnap körbenézek, hogy más nyelvek fordítócsapatai hogyan oldották meg és annak megfelelően fogom én is elkészíteni :roll:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2017.01.10. 07:50    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Marcee írta:

Mivel elég kevés szöveget tartalmaz, ezért el fogom / fogjuk készíteni a fordítását. Már csak azt kellene kitalálni, hogy a rendes fordítás része legyen vagy mivel egy kiterjesztésről van szó, ezért inkább külön csomagot alkosson. Szerintem holnap körbenézek, hogy más nyelvek fordítócsapatai hogyan oldották meg és annak megfelelően fogom én is elkészíteni :roll:
Mivel kiterjesztésként szerepel én azt tanácsolom, hogy külön legyen :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2017.01.10. 13:48    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A mestereket kérdezném: a 3.1 megjelenésekor volt panasz arra, hogy lassabb, mint a 3.0 volt. A 3.2 támogatja a PHP7-et, de azt még sok tárhelyen (szerintem) nem használják kompatibilitási okokból. Tehát a 3.2 a PHP 5.6 vagy újabbakon hogyan muzsikál?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2017.01.10. 22:23    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Mykee írta:

A mestereket kérdezném: a 3.1 megjelenésekor volt panasz arra, hogy lassabb, mint a 3.0 volt. A 3.2 támogatja a PHP7-et, de azt még sok tárhelyen (szerintem) nem használják kompatibilitási okokból. Tehát a 3.2 a PHP 5.6 vagy újabbakon hogyan muzsikál?
Szépen fút :wink:

ezt mértem a legterheltebb oldalamon:

Kód:

SQL time: 0.000s / PHP time: 0.383s

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2017.01.11. 00:09    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

KillBill írta:

Mivel kiterjesztésként szerepel én azt tanácsolom, hogy külön legyen :)
Eredetileg én is erre gondoltam, de annál a pár nyelvnél, amiket megnéztem, mindenhol a rendes fordítás részeként kezelik.

Frissítettem a VigLink-es fordítással a telepítőt és a különálló nyelvi csomagot is. Remélem érthető lett, ha valakinek valamelyik mondatra van jobb javaslata, szívesen veszem.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2017.01.11. 08:26    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

KillBill írta:

Szépen fút :wink:

ezt mértem a legterheltebb oldalamon:

Kód:

SQL time: 0.000s / PHP time: 0.383s
Ezek tényleg nagyon szép eredmények! Akkor rá kell vennem magam az extension írásra, mert pár MOD saját készítésű volt, na meg egyik-másik nem lett átírva, ami fontos lenne (pl. a Topic Password) :D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Jaradi
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2017.03.07. Kedd 13:50
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Elküldve: 2017.03.08. 06:54    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szervusztok!

Eddig a WP-es forum plugin-ekkel próbálkoztam, de nagyon nem tettszettek.
Mondok körülnézek, és (nem volt nehéz) :wink: megtalálnia phpBB-t, na és ezt a Forumot sem.

Nagy vígan letöltöttem az itt található phpB3.2-es legújabb verziót.
Eddig simán ment;
http://prntscr.com/ehde36

ezután viszont elkadtam. bármit csinálnék nemes egyszerűséggel közli velem,
hogy nincs Admin hozzáférésem:
http://prntscr.com/ehdekq

A telepítés során megadott user, passw párossal, csak sima mezei felhasznáóként tudok belépni.

Mit nénztem el?
Mi a gyógymód?
Hogyan lehetnék én a kakas az én szemétdombomon?

Előre is köszi a segítséget.
_________________
"Aki érti a humort, mindent tud, aki nem, mindenre képes."

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Jaradi
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2017.03.07. Kedd 13:50
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Elküldve: 2017.03.08. 07:18    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Heuréka!

A fenti gondom megoldódott, de "Van másik!"
http://prntscr.com/ehdlgr

Milyen indexeket érdemes beállítani?
http://prntscr.com/ehdlv0

Köszi
_________________
"Aki érti a humort, mindent tud, aki nem, mindenre képes."

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Jaradi
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2017.03.07. Kedd 13:50
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Elküldve: 2017.03.08. 14:27    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Alakul ez.

Ezt a "MÁSODIK KATEGÓRIA" nevet át tudom írni?

http://prntscr.com/ehgqq9

Mert ez így elég ergya.
_________________
"Aki érti a humort, mindent tud, aki nem, mindenre képes."

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés