Bejelentkezési probléma - Bitdefender

Szerző
Üzenet
geonemes
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2010.01.15. Péntek 17:26
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Elküldve: 2019.01.12. 21:19    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Login-kor ezt az üzenetet kapja az egyik tag (ez a geonemes.hu picike fórumán történik)

"Bitdefender webvédelem

Ezt az oldalt blokkoltuk a védelmed érdekében

http://www.geonemes.hu/phpBB3/ucp.php?mode=login

Megakadályoztuk, hogy ez az oldal a jelszavadat titkosítás nélküli szövegfájlban szerezze meg."

Mi a búbánat lehet ez?

(Most vettem észre, hogy ez itt már a 3.2.x oldal, az én phpBB-m meg még 3.1.6-os .. bocs)

nemesgyuri

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2019.01.15. 22:29    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A fórumod felhasználójának számítógépén telepítve van a Bitdefender vírusírtója, aminek a webvédelmi modulja megakadályozza a fórumra történő bejelentkezését. A hibaüzenet kicsit furán van megfogalmazva, de az lenne a lényege, hogy a fórumtag böngészője HTTP-n, titkosítatlanul küldené el a jelszót bejelentkezéskor és a Bitdefender ezt nehezményezi (amiben igaza is van, hogy nem feltétlenül jó ötlet).

Erre két megoldási lehetőségetek van:
a) A felhasználód felveszi a Bitdefender kivétellistájára az oldaladat (ebben sajnos nem tudok segíteni), hogy ne szóljon a titkosítatlanul elküldött jelszó miatt - ez az egyszerűbb, kevésbé szép megoldás.
b) Beállítod a fórumod, hogy HTTPS-en is elérhető legyen - ez melósabb és a tárhelyedtől is függ, hogy elérhető-e HTTPS-sel is (jellemzően igen, de erre a tárhelyszolgáltatód tud válaszolni).

Ui.: Áthelyeztem a témát.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés