[Megoldva]Frissítés után HTTP error 500 (3.2.2-ről 3.3.0-ra)

Szerző
Üzenet
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 13:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2020.02.05. 14:45    Hozzászólás témája: [Megoldva]Frissítés után HTTP error 500 (3.2.2-ről 3.3.0-ra)
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

3.2.2-ről 3.3.0-ra frissítettem, a frissítés több nekifutásra igaz, de sikeresen zárult.
Azonban:

Idézet:

chrome, chromium:

"Az oldal nem működik
Az apostolifeny.hu jelenleg nem tudja kezelni ezt a kérést

HTTP error 500"

Firefox csak csendben üres oldalt ad.

Neten keresgélve több esetben szerver oldali belső hibát említettek...
újratöltésre kattintva jellemzően beadja az oldalt, amire éppen navigáltam volna, legyen az bármi.. hozzászólás küldésekor, vagy téma nyitásakor duplán küldődik el ilyenkor a post.
Van olyan is, hogy errort dobva, újratöltve újra hibát ad.

Hibát követhettem el ott, hogy az alapértelmezett téma prosilver special editiont nem cseréltem újra.. majd cseréltem (3.3-ra valóval), de nem hozott eredményt.

Neten nézelődve:
- a szerver oldali hibanaplók üresek (elin.hu) - megkérdezve Őket, náluk hiba nem látszik,
- cache törlése először AVP-n keresztül sikertelen,
- majd később próbálva sikeres.
- Vendor mappát a frissítés után újra felmásoltam, a hibák maradtak.

Ma este, vagy holnap valószínű teljes "újratelepítést" csinálok, (ez alapján csinálnám: https://www.phpbb.com/support/docs/en/3.3/ug/upgradeguide/upgrade32/ )

Mit gondolok, hol történhetett hiba?

az automatic update csomaggal csináltam a frissítést https://www.phpbb.com/downloads/3.3/update - megfelelő csomag letöltésével, gépen kicsomagolásával, és úgy feltöltéssel
Rendszerem: Linux Mint 19.1, ftp kliens: Filezilla,
fájlok felmásolásakor felülíratva a szerveren lévő azonos fájlok.

Az első nekifutásra php régi volta miatt megakadt, elinnel egyeztetve, 7.2-re átállítva a php,
majd az auto update instrukció alapján jártam el.
Érdekes volt egyesével törölni az auto update által jelölt fájlokat (volt vagy két tucat belőle).

Alap phpBB, korábbi modok eltávolításra kerültek a korábbi nagyobb verziófrissítés kapcsán, amúgy 9 éve - kisebb hibákkal időnként - jól működik.
Plusz info: Emojik nem látszanak hozzászólás küldésekor - csak az emotikon lista - ez hibára utal, vagy csak valamit be kellene állítani, hogy az emojik látszódjanak.

Mivel ritkán frissítek (ejnye, utóbb két éve volt), így sajnos nem vagyok benne a témában.. most kénytelen vagyok egy kicsit elmélyedni.

Útba tudnátok igazítani?

Köszönöm!



A hozzászólás legutóbb kiscsibe33 által 2020.02.08. 20:01-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 13:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2020.02.06. 10:36    Hozzászólás témája: Teljes újrarakás megtörtént
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ez alapján alapján megtörtént az újratelepítés:
https://www.phpbb.com/support/docs/en/3.3/ug/upgradeguide/upgrade32/

Most észrevettem, hogy a filezilla beállításánál fontos, hogy

Idézet:

Many times, users need to transfer the contents of their /files folder, which contains the post attachments. This may be just to make a backup, or in the course of transferring your board to a new host.

There is a potential danger involved in doing this. For the long version, go to THIS BLOG ENTRY. But here is the short version. Before transferring any files with Filezilla, go to Edit > Settings > Transfers > File Types and UNCHECK the box next to "Treat files without extension as ASCII file."
forrás:
https://www.phpbb.com/support/docs/en/3.3/kb/article/transferring-attachment-files-with-filezilla

A leírt lépéseknek megfelelően csináltam, azzal a kivétellel, hogy e fórumon lévő fullos honosított (magyar) phpBB 3.3.0-ás csomagot töltöttem le. (gondolom ez nem hiba).

Az install felületre navigálva (domain/install) adta a http error 500-as hibát,
majd az update-ra kattintva timeout hibát adott, megfrissítve a lapot,
azt írta, hogy nem talált érvényes frissítő fájlokat,
azonban az adatbázis frissítésre adott lehetőséget (gomb látható volt),
adatbázis frissítés sikeres, néhány fájlt, vagy mappát skip-elt.
Képernyőképeket linkelek alul.

A install mappa törlése után a hiba (http error 500) előjön, igaz, mintha kevesebbszer.

Elin admin felületén hibanaplók üresek.
php hibanaplózásra találtam itt lehetőséget, hogy bekapcsoljam - ki volt kapcsolva.

Egyelőre ezek történtek, a hiba előjön, igaz egyelőre úgy tűnik kevesebbszer.

Úgy gondolom, most így hagyom, nem teszem vissza a korábbi 3.2.2 mentett állapotot.

Ti mit javasolnátok, ti mit tennétek?

(az "új" telepítésnél semmit nem módosítottam, gyári témával van).

google fotók album link:
https://photos.app.goo.gl/GhkAKEGYhqBRj38z5

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2020.02.06. 22:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia!

Próbálkoztam egy kicsit a fórumon, találomra megnyitottam pár témát és kb. a 20. kattintásra én is az oldal nem működik (HTTP error 500) hibaüzenetet kaptam. Az a furcsa, hogy a hibaüzenetet adó téma másodpercek múlva már rendben működött.

Meg tudnád nézni kérlek az Adminisztrátori vezérlőpult Általános fülének PHP információ pontjában, hogy milyen érték szerepel a memory_limit és max_execution_time sorokban? Ezek az értékek talán megmagyaráznák, hogy telepítéskor miért akadt meg a telepítő "The installer detected a timeout" hibaüzenettel.

Az emojik csak a hozzászólás írásakor nem látszanak vagy az elküldött hozzászólásokban sem? Nem igazán kellene semmit állítani ahhoz, hogy megjelenjenek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 6:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2020.02.07. 00:06    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Érdekes Emotikon viselkedés mert az alap emoknak meg kéne jelennie, de nézz utána

AVP/Üzenetküldés/Emotikonok/ Itt legalul jobb oldalt katt az "Emotikonok szerkesztése" gombra.
Ekkor megjelenek az elérhető emotikonok itt jobb oldalon látni fogysz egy "Megjelenítés a hozzászólásküldő oldalon" kiírást, ha itt bármelyik ki van pipálva annak meg kéne jelennie a hozzászólás küldő oldalon.
Ami nincs kipipálva az csak a további emo linkre jön elő.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 13:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2020.02.07. 08:22    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Marcee írta:

Meg tudnád nézni kérlek az Adminisztrátori vezérlőpult Általános fülének PHP információ pontjában, hogy milyen érték szerepel a memory_limit és max_execution_time sorokban? Ezek az értékek talán megmagyaráznák, hogy telepítéskor miért akadt meg a telepítő "The installer detected a timeout" hibaüzenettel.
Szia Marcee!

Köszönöm válaszod!

Kód:


PHP Version   7.2.16-1+0~20190307202415.17+stretch~1.gbpa7be82
DIRECTIVE   LOCAL VALUE   MASTER VALUE
memory_limit   128M   128M
max_execution_time   30   30


Php verziószámon tudunk változtatni - tovább emelni lehet - erre elin admin felületén van módom átállítani, ha az esetleg segítene,
ha igen, akkor azzal kapcsolatban lenne kérdésem, mert simán kapcsolóval, átállítható, ami elin adminja elmondása szerint kb. 10 perc alatt átáll... csak kérdés, hogy ezt kikapcsolt fórum mellett tegyem meg, vagy hogyan érdemes, ha egyáltalán érdemes. (7.1, 7.2, 7.3, 7.4 választható a php verzióból).

Idézet:

Az emojik csak a hozzászólás írásakor nem látszanak vagy az elküldött hozzászólásokban sem? Nem igazán kellene semmit állítani ahhoz, hogy megjelenjenek.
Az emojik nyomát sem látom, minden úgy látszik a hozzászólás küldése doboz mellett, mint korábban. Csak emotikonok vannak, azok választhatóak, azok úgy, ahogyan korábban elrendeztem, 3 lapnyi van belőle.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 13:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2020.02.07. 08:32    Hozzászólás témája: emojik hiánya
Hozzászólás az előzmény idézésével

KillBill írta:

Érdekes Emotikon viselkedés mert az alap emoknak meg kéne jelennie, de nézz utána

AVP/Üzenetküldés/Emotikonok/ Itt legalul jobb oldalt katt az "Emotikonok szerkesztése" gombra.
Ekkor megjelenek az elérhető emotikonok itt jobb oldalon látni fogysz egy "Megjelenítés a hozzászólásküldő oldalon" kiírást, ha itt bármelyik ki van pipálva annak meg kéne jelennie a hozzászólás küldő oldalon.
Ami nincs kipipálva az csak a további emo linkre jön elő.
Szia KillBill!

Köszönöm válaszod!

Leírásod szerint állnak a dolgok nálam is (emotikon ügyben). Tehát ez rendben van. Az emotikonok rendben vannak.
A 3.3.0 megjelenési postjában írtak szerint vártam volna emojik megjelenését, de ezeknek nyomát sem látom.

Eddig is jól megvoltunk emojik nélkül, csak furcsállom, hogy nem találom azokat.
Esetleg, mint jelenség jelzése Felétek, ha ez információ, nekem nem kifejezetten fontos.

Maga a technikai ok, e jelenség oka az ezek után már édekelne :wink:
A történések után egy kicsit jó ismerkedni a phpBB3-al, az adatbázis működésével...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 13:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2020.02.07. 09:25    Hozzászólás témája: Meglehet a hiba?
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nézelődtem az admin elin lapon... több minden nem állítható számomra, pl. az execution idő sem.. csak kijelzett.
Azonban, bekapcsoltam (bekapcsolható volt) olyan is, hogy Display errors.

Ezután navigálva fórumunkon ez jött, illetve többször jött:

Kód:

Fatal error: Uncaught phpbb\exception\http_exception: Failure while aqcuiring locks. in /home/www/clients/clientxxx/webxxx/web/phpbb/lock/flock.php:106 Stack trace: #0 /home/www/clients/clientxxx/webxxx/web/phpbb/cache/driver/file.php(531): phpbb\lock\flock->acquire() #1 /home/www/clients/clientxxx/webxxx/web/phpbb/cache/driver/file.php(182): phpbb\cache\driver\file->_write('data_cron.lock_...', true, 1581059493) #2 [internal function]: phpbb\cache\driver\file->put('_cron.lock_chec...', true, 60) #3 /home/www/clients/clientxxx/webxxx/web/phpbb/cache/service.php(96): call_user_func_array(Array, Array) #4 /home/www/clients/clientxxx/webxxx/web/includes/functions.php(4475): phpbb\cache\service->__call('put', Array) #5 /home/www/clients/clientxxx/webxxx/web/index.php(252): page_footer() #6 {main} thrown in /home/www/clients/clientxxx/webxxx/web/phpbb/lock/flock.php on line 106


A client és web azonosítóknál a számjegyeket xxx-re cseréltem, amúgy ez az üzenet, az utolsó rész vastagon szedve:
/home/www/clients/clientxxx/webxxx/web/phpbb/lock/flock.php on line 106

Gondolom ezt takarja a http error 500-as hiba, csak eddig az jött elő... most a display errors bekapcsolása után pedig látszik, hogy ez lehet a hiba..

Most többször ismétlődött a hiba, jellemzően főoldal körüli navigáció, főoldalra, vagy onnan alfórumrészbe navigálva, többször jött elő. .. .és aztán többször megint nem... :)

Itt a Fatal error megjelenésnél nincsen újratöltés gomb.. a lapon... visszanyíl, vagy frissítés gomb játszik asztali gépen. (ez így a felhasználóknak nehezebb.. de legalább látszik a hiba).
Ránézésből, a hibaüzenet azonos, minden egyes hibánál.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 13:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2020.02.07. 10:57    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A hivatkozott flock.php 106-ik sora letöltve, megnyitva emacs-al így néz most ki:

Kód:

            throw new \phpbb\exception\http_exception(500, 'Failure while aqcuiring locks.');


Így néz most ki a közvetlen környezete e sornak:

Kód:

      if ($this->lock_fp)
      {
         if (!@flock($this->lock_fp, LOCK_EX))
         {
            throw new \phpbb\exception\http_exception(500, 'Failure while aqcuiring locks.');
         }
      }

      return (bool) $this->lock_fp;



Az anyaoldalon egy topicban javasolják a 104-sor módosítását: https://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?p=15409856#p15409856

Idézet:

Find in the file phpbb/lock/flock.php line 104.


Kód:

if (!@flock($this->lock_fp, LOCK_EX))

And replace:


Kód:

if (!@flock($this->lock_fp, $mode == 'wb' ? LOCK_EX : LOCK_SH))
Ez megoldást hozott ott, ha jól olvasom.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 13:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2020.02.07. 11:18    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

kiscsibe33 írta:

Az anyaoldalon egy topicban javasolják a 104-sor módosítását: https://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?p=15409856#p15409856

Idézet:

Find in the file phpbb/lock/flock.php line 104.

Kód:

if (!@flock($this->lock_fp, LOCK_EX))

And replace:

Kód:

if (!@flock($this->lock_fp, $mode == 'wb' ? LOCK_EX : LOCK_SH))
Ez megoldást hozott ott, ha jól olvasom.
Megcsináltam e módosítást letöltve a flock.php-t, emacs-al módosítva adott sort, majd visszatöltve...

Egyelőre úgy néz ki, hogy nem jön elő a hiba... egyelőre..

Természetesen nem értem, hogy a módosítás mit okoz, lehet nem is kell értenem, remélhetőleg nem okozok vele zavart.. :) Az anyaoldalon nem írták, hogy ne csináljon az ember ilyen módosítást.
Ott, egy bizonyos szerver kapcsán jött többször elő ez, illetve ilyesmi probléma - a hibaüzenet pontosan ez volt, a kiváltó ok eltérő.

Mit gondoltok jó lesz így, a változtatás "ártalmatlan"?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2020.02.08. 19:16    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Kicsit utánaolvastam, találtam pár javítási javaslatot, azok közül az általad írt a legkevésbé drasztikus. Elvileg nem kellene problémát okoznia.
Annyira kell csak figyelni a fórum későbbi frissítésekor, hogy ha a flock.php módosulna, akkor újra átírd ezt a sort, amíg a problémát nem javítják véglegesen a phpBB-ben.

A phpBB.com Common problems while upgrading to 3.3.0 témájában azt írják, hogy a problémát az okozza, ha a weboldal fájljai NFS hálózati meghajtón vannak (ilyen megoldást akkor (is) szoktak használni, ha több számítógépről/szerverről is el akarják érni ugyanazokat a fájlokat). Ez hasonlít az Elin oldalán leírt több szerveres megoldásra, lehet, hogy ők is NFS használatával oldották meg. Ez alapján ez a módosítás nálad is működhet.

A fórum a cache könyvtárában ideiglenes fájlokban tárol olyan adatokat, amik ritkábban változnak, emiatt nem kell minden egyes oldalbetöltéskor újra lekérni és összeállítani azokat, hanem elég egyszer lekérni és letárolni azt, hogy a legközelebbi alkalommal onnan lehessen beolvasni. Ez gyorsíthatja a fórum oldalainak böngészőben történő betöltését azzal, hogy a fórumnak az oldal tartalmának összeállításakor kevesebb műveletet kell végeznie.
Ezekhez az ideiglenes fájlokhoz tartozik egy-egy úgynevezett "lock" fájl, ez a fájlok mellett van ".lock" kiterjesztéssel. Ezek segítségével biztosítja a kód, hogy ha többen, egymással párhuzamosan is böngészik a fórumot, egyszerre a kódnak csak az egyik példánya módosítson egy ideiglenes fájlon, a többi addig csak olvashassa a tartalmát.
Ez az egy sornyi módosítás ezeknek a "lock" fájloknak a kezelésével kapcsolatban lesz megengedőbb azokban az esetekben, amikor a "lock" fájlhoz tartozó ideiglenes fájlnak a tartalmát csak olvasni szeretné a kód és nem módosítana azon.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 13:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2020.02.08. 20:00    Hozzászólás témája: Köszönet!
Hozzászólás az előzmény idézésével

Marcee írta:

Kicsit utánaolvastam, találtam pár javítási javaslatot, azok közül az általad írt a legkevésbé drasztikus. Elvileg nem kellene problémát okoznia.
Annyira kell csak figyelni a fórum későbbi frissítésekor, hogy ha a flock.php módosulna, akkor újra átírd ezt a sort, amíg a problémát nem javítják véglegesen a phpBB-ben.
Ó, nagyon köszönöm Marcee. Le a kalappal!
Az én angol értésem korántsem ilyen részletes. Így minden érthető, és örülök, hogy a "legkevésbé drasztikust" sikerült megtalálnom.

Jegyeztem.

A hiba azóta sem jelentkezett, tehát valóban ez lehetett az ok, amit leírtál.

Köszönöm szépen, hogy utánajártál!

A téma címét megoldottra módosítom, ha egyetértetek.

szerk: az elin kérésemre megmutatta hol tudom bekacsolni a szerver részben a log errors kapcsolót, vagyis, hogy naplózza a hibákat.
Így elméletileg, ha hiba lenne a jövőben, akkor nem csak az oldalon - oldalbetöltésnél adja ki, hanem naplófájlban is megtalálható lesz annak nyoma.
Naplófájlból könnyebb lett volna rátalálni a hibára. A http error 500 ugye sok mindenre utalhat.

Azért ajánlom az elint.. rendesek, gyorsan reagálnak az emailra, majd a válasz emailra is. Elégedett vagyok velük is, és a phpBB-vel is... immáron 9 éve ! :wink:

Köszönöm.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2020.02.09. 22:16    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nagyon szívesen!

Ha mégsem hozna megoldást ez a módosítás, akkor egy másik dolgot is meg lehet próbálni, de ez -attól függően, hogy mit (nem) támogat az Elin- a fórum valamekkora mértékű lassulásával is járhat.
A config.php-ben van egy sor:

Kód:

$acm_type = 'phpbb\\cache\\driver\\file';


Ez határozza meg, hogy a fórum milyen megoldást használ ezeknek a gyorsítótáras ideiglenes fájlok tárolásához. Ez alapból file-on van, ekkor használja a cache könyvtárat a fájlok tárolásához.
Egyéb értékei lehetnek még: apcu, dummy, file, memcached, memory, redis és wincache.
A fórumot ezek egyikére átállítva ki lehet kerülni a file alapú gyorsítótár hibáját. Persze ehhez az is kell, hogy a tárhelyszolgáltató a használni kívánt másik módot támogassa (a dummy mindig elérhető, mert olyankor a fórum nem tárol semmilyen ideiglenes fájlt, pont emiatt az a leglassabb).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 13:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2020.02.11. 08:44    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm, úgy tűnik azóta rendben működik, azóta egyszer sem jött elő a hiba.

Jegyeztem azért.


Köszönöm!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés