Kepfeltoltesnel fajl meretezes

Szerző
Üzenet
rumosdio
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2020.02.10. 22:01    Hozzászólás témája: Kepfeltoltesnel fajl meretezes
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok.

Keresnek egy olyan plugin t, aminek az a feladata, hogy a hozzaszolasnal, uj poszt letrehozasanal mikor valaki csatol 1 kepet. Es az meghaladja a maximum megengedett fajl meretet akkor a plugin konvertalja a kepet es egy 1 meganal nagyobb jpeg, png, tif stb. kepfajl eseten konvertaljak a kepet a megadott ertek ala.

Tobb olyat talaltam ami pixel szamot modosit, vagy epp belyrg kepet csinal a nagy meretu kepekbol.

DE

Ezek csak akkor dolgoznak ha az egyebkent beallitott fajlmeretet nem haladja meg a feltoltott kep!

Es egyebkent is a 3.3 mar tudja a belyegkep funkciot.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2020.02.12. 22:18    Hozzászólás témája:
Szia!

Sajnos nem találtam olyan kiterjesztést készen, ami azt csinálná, amit szeretnél.
De ha a fájlok méretének csökkentése a célod, azt leginkább úgy tudod elérni, ha csökkented a kép szélességét/magasságát (átméretezed), rontod a minőségét (pl. JPEG-nél) vagy átkonvertálod egy másik formátumba, amiben kisebb lesz a fájlméret (például PNG-ből JPG-be, vagy WebP-be).
Az nem jelenthetne megoldást, ha beállítanál egy maximális képméretet, ami fölött kisebbre méreteznéd a képeket, és emellett feljebb vennéd a maximális fájlméretet annyival, hogy a még átméretezés nélkül megengedett legnagyobb kép feltölthető legyen (plusz valamennyi ráhagyás)?

rumosdio
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2020.02.12. 22:40    Hozzászólás témája:

Marcee írta:

Szia!

Sajnos nem találtam olyan kiterjesztést készen, ami azt csinálná, amit szeretnél.
De ha a fájlok méretének csökkentése a célod, azt leginkább úgy tudod elérni, ha csökkented a kép szélességét/magasságát (átméretezed), rontod a minőségét (pl. JPEG-nél) vagy átkonvertálod egy másik formátumba, amiben kisebb lesz a fájlméret (például PNG-ből JPG-be, vagy WebP-be).
Az nem jelenthetne megoldást, ha beállítanál egy maximális képméretet, ami fölött kisebbre méreteznéd a képeket, és emellett feljebb vennéd a maximális fájlméretet annyival, hogy a még átméretezés nélkül megengedett legnagyobb kép feltölthető legyen (plusz valamennyi ráhagyás)?
Csak ebben az esetben ha beállítok pl egy 10 megás képkorlátot, de beállítok egy 800x600-as max képméretet, akkor kérdés, hogy a szerveren tárolt fájl mérete megmarad e pl 6 mega ha akkora a kép, és mindig akkor generálja le az oldal a nagy fájlból a kicsit, mikor a kép betöltődik?

Mert itt az lenne a lényeg, hogy a szerveren a feltöltött képek a lehető legkevesebb helyett foglalják!

rumosdio
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2020.02.13. 16:08    Hozzászólás témája:
kipróbáltam amit mondtál, érdekes mód, így tud képet konvertálni!

Beállítottam egy 10 megás feltöltési korlátot!És adtam neki egy max pixelszámot 1024x768

Így már engedett nagy fájl-t kiválasztani, de a szerverre a megfelelő pixel méretben került fel ezzel most 1 kép kb 110 kbit, és még a minősége sem annyira gázos!

Viszont van a feltöltésben 1 kis bug, pl.: ha telefonnal állítva fényképezek, és feltöltöm sima motorra, akkor fektetve fog megjelenni a kép!

itt hozzászólásban lehet is látni a hibát

https://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?t=2410601

ez a hozzászólás meg a javítása:

https://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?p=15038731#p15038731

Bár nekem a kód 3 sorral odébb volt!

Így most konvertálódnak a képek, és jó irányba is néznek :)

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés