Magas processzor, memória és sok core file a szerveren

Szerző
Üzenet
negerusu
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2020.04.28. Kedd 20:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Elküldve: 2020.04.28. 20:50    Hozzászólás témája: Magas processzor, memória és sok core file a szerveren
Hozzászólás az előzmény idézésével
Üdv mindenkinek.

Hát hatalmas gondom van, amit már nem tudok, hogyan megoldani.

Elsőnek az történt, hogy 3.2.x verziónál behalt az update és sehogyan sem tudtam frissíteni a fórumot. Ezt használtam is egy jó ideig, végül meguntam, és találtam egy cikket arról, hogy hogyan tudom felfrissíteni 3.3.x-re. Ez meg is történt sikeresen, de azóta olyan gondok léptek fel, hogy a szerver által adott processzor max kihasználtságon megy. A virtuális memória max-on. Core fájlok napi szinten majd 300 megát generál.

Az oldal sokszor Szerverhibával jön vissza. Ezzel már nem tudok mit kezdeni. Remélem tudtok segíteni.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2020.04.29. 20:27    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia!

Milyen megoldással sikerült frissítened 3.3.x-re a fórumod?

A core dump fájlok generálódása és a böngészőben látott szerverhiba összefügg. Valószínűleg futás közben elfogy a PHP értelmező (ami a fórum kódját is futtatja) számára rendelkezésre álló memória, emiatt annak a futása megszakad, legenerálódik a core dump fájl, és a webszerver, mivel nem kapott értelmes választ a PHP értelmezőtől, egy hibaüzenetet küld vissza a böngészőnek.
Esetleg nem a memória fogy el, hanem a megnövekedett terhelés miatt a PHP interpreter nem tudja előállítani a kért oldalt a PHP időkorlátján belül és emiatt megszakad a futása (bár ez elvileg nem generálna core dumpot).

Mekkora fórumról lenne szó, kb. hány tagról és hozzászólásról? Illetve, ha belépsz a fórum Adminisztrátori vezérlőpultjára, akkor az Általános fül PHP információk pontjában milyen érték van a max_execution_time és memory_limit sorokban?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés