magyar nyelv 3.3.4

Szerző
Üzenet
kopaszsop
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2021.07.06. Kedd 9:39
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Elküldve: 2021.07.06. 09:48    Hozzászólás témája: magyar nyelv 3.3.4
Hozzászólás az előzmény idézésével
Üdv,
örököltem egy fórumot, ahol jelenleg a 3.3.4 angol alap fut, csak kiterjesztésként vant fent a magázó/tegező magyar nyelvi csomag helyenként érdekes megjelenítési hibákkal. Van még egy tapatalk plugin meg egy acp add user ezeken felül, amúgy minden tényleg alap verzió.
Van arra valami mód, hogy az itteni magyart rá tudjam varázsolni, vagy újra kellene kezdeni mindent?
thx

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kovac
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2021.07.07. Szerda 16:42
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Elküldve: 2021.07.08. 13:30    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia. Megoldottátok a magyar nyelvvel kapcsolatos problémát ?
Vagy hozzak létre egy új témát a kérdésemmel ...
Problémáim vannak a magyar nyelv futtatásával a 3.3.4-es verziószámon.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2021.07.08. 18:11    Hozzászólás témája: Re: magyar nyelv 3.3.4
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

kopaszsop írta:

Van arra valami mód, hogy az itteni magyart rá tudjam varázsolni, vagy újra kellene kezdeni mindent?
A phpBB 3.3 magyar nyelvi csomag legújabb, phpBB 3.3.4-hez való változata letölthető tőlünk külön is.
Ha ezzel felülírod a fórum nyelvi fájljait (FTP vagy tárhely adminisztrációs felület elérés szükséges hozzá), majd az Adminisztrátori vezérlőpult főoldalán a Gyorsítótár kiürítése-t futtatva javítani tudod a nyelvi fájlok megjelenési hibáját. Mentést előtte mindenképpen készíts a fórum fájljairól (és adatbázisáról).

A leírásodból nem derül ki, elképzelhető, hogy a megjelenítési hibát az okozza, hogy a fórum fájljaiban plusz szerkesztés történt? Ebben az esetben, ha felülírod a nyelvi fájlokat, akkor ezek a plusz módosítások elveszhetnek. Ekkor a meglévő, módosított fájlokat kellene javítani.
(Csak tipp: Hogyan lehet BOM nélküli UTF-8-ban menteni?)

kovac írta:

Problémáim vannak a magyar nyelv futtatásával a 3.3.4-es verziószámon.
Mi lenne a probléma?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kopaszsop
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2021.07.06. Kedd 9:39
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Elküldve: 2021.07.11. 12:59    Hozzászólás témája: Re: magyar nyelv 3.3.4
Hozzászólás az előzmény idézésével

Marcee írta:

Sziasztok!

kopaszsop írta:

Van arra valami mód, hogy az itteni magyart rá tudjam varázsolni, vagy újra kellene kezdeni mindent?
A phpBB 3.3 magyar nyelvi csomag legújabb, phpBB 3.3.4-hez való változata letölthető tőlünk külön is.
Ha ezzel felülírod a fórum nyelvi fájljait (FTP vagy tárhely adminisztrációs felület elérés szükséges hozzá), majd az Adminisztrátori vezérlőpult főoldalán a Gyorsítótár kiürítése-t futtatva javítani tudod a nyelvi fájlok megjelenési hibáját. Mentést előtte mindenképpen készíts a fórum fájljairól (és adatbázisáról).

A leírásodból nem derül ki, elképzelhető, hogy a megjelenítési hibát az okozza, hogy a fórum fájljaiban plusz szerkesztés történt? Ebben az esetben, ha felülírod a nyelvi fájlokat, akkor ezek a plusz módosítások elveszhetnek. Ekkor a meglévő, módosított fájlokat kellene javítani.
(Csak tipp: Hogyan lehet BOM nélküli UTF-8-ban menteni?)
Sikerült!
Amúgy kiderült, hogy hál' Istennek nem buzeráltak bele jobban (tényleg szűz install), mintsem az acp-n kattintgatva eljutottak a magyar nyelv letöltéséig, és onnan maradt a zűrzavar.
Ez egy barátai/szakmai fórum, nincs gond, ha inkább sört kell inni a monitor bámulása helyett, de köszönöm, sikerült.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Chuck Norris
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2019.03.26. Kedd 13:52
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Elküldve: 2021.10.02. 17:33    Hozzászólás témája: Magyar 3.3.4 hiba
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok,

Van egy amcsi szerveren futtatott fórumunk, ami tök simán weboldalról futtatható script-el frissítődik. A legutóbbi frissítés után a magyar nyelvi file-t eldobta, azt mondta érvénytelen. Letöltöttem innen a 3.3.4-hez való magyar nyelvi pakkot (helyesebben a teljes csomagból felmásoltam a magyar nyelvi könyvtárakat). A fórum menüjéből installáltam, beállítottam default-ra, mindenre azt írta hogy oké, de a nyelv maradt az angol.
A gyorsítótárat töröltem.

Mi lehet a megoldás? Lesz működő magyar file?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése AIM
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2021.10.04. 20:22    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia!

Ez a frissítő script a tárhely "beépített" frissítője lenne?
Ha kijelentkezve (vagy privát böngészőablakból) próbálod megnézni a fórumot, akkor is angol nyelvű marad?

A magyar nyelvi csomag és a fórum telepítője ugyanazokat a fájlokat tartalmazza, így nem számít, hogy melyikből másoltad ki.

Ami még eszembe jutott, hogy ha egy másik nyelvet próbálsz beállítani (a magyar magázót, vagy egy teljesen mást, pl. a németet), akkor azt sikerül beállítanod, vagy továbbra is angol marad a fórum?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zsolt160
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2022.07.11. Hétfő 13:48
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Elküldve: 2022.07.11. 23:18    Hozzászólás témája: Kezdő kérdések
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok, új vagyok és ezt a fórum motort nem igazán ismerem. (SMF volt a fórumunk eddig)
Miért van az, hogy a Magyar szöveg után a kettős pontot Angolul kiírja? (COLON)
Illetve az új téma nyitása gombon a felirat is Angol (ha rámegyek az egérrel akkor Magyar) és még pár ilyen dolog, gyors ménű is a főoldalon Angolul van?
Most lett a fórum telepítve, verzió 3.3.8.
Köszi!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2022.07.15. 18:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia!
A fórumot hogyan telepítetted? Egy tőlünk letöltött telepítő csomaggal vagy a tárhelyed adminisztrációs felületéről elérhető eszközzel (pl. 1-Click Installer, Softaculous stb.)?
Melyik megjelenést használod?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zsolt160
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2022.07.11. Hétfő 13:48
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Elküldve: 2022.07.16. 14:39    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Marcee írta:

Szia!
A fórumot hogyan telepítetted? Egy tőlünk letöltött telepítő csomaggal vagy a tárhelyed adminisztrációs felületéről elérhető eszközzel (pl. 1-Click Installer, Softaculous stb.)?
Melyik megjelenést használod?
Az igazság az, hogy nem én telepítettem, annyit tudok amit az illető írt: "A nyelv beállítást visszavettem, mert bénán telepítettem, azért volt a sok COLON"
Nem tudom ezt lehet újra telepíteni, mert most Angol a fórum?
https://drive.google.com/file/d/1B8YakuWDHqKRY1C8VoJOtvsTYS8LfI_F/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/15aYwYk1AuePLNpaVkO8AfwW3EK5BL3gZ/view?usp=sharing

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2022.07.18. 19:09    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem feltétlenül muszáj újratelepíteni hozzá a fórumot. Ha letöltöd a 3.3-as fórumhoz való magyar nyelvi csomagot, majd felmásolod a tartalmát a fórum fájljai közé, akkor lesz egy biztosan friss magyar nyelvi fordításod.
Ha szükséges, az Adminisztrátori vezérlőpult Testreszabás fülének Nyelvi csomagok pontjában tudod újra engedélyezni a magyar nyelvet.

A fájlok módosítása előtt érdemes lehet egy biztonsági másolatot készítened a fórum fájljairól, biztos, ami biztos.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zsolt160
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2022.07.11. Hétfő 13:48
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Elküldve: 2022.07.19. 08:51    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszi szépen, letöltöttem.
Sikerült!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés