Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Regisztráció külső oldalról

Szerző
Üzenet
Sucó
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.07.22. Péntek 1:00
Hozzászólások: 27
Hozzászólás Elküldve: 2006.09.17. 07:19    Hozzászólás témája: Regisztráció külső oldalról
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok.
fberci ismét lenne egy kérdésem. Meg lehet e oldani vagy van e rá kész mód, hogy egy külső oldalról regisztráljanak a fórumba ? Valahogy úgy mint a " bejelentkezés más oldalról" megoldás. Tehát egy a fórumtól független oldaba beleépíteni. Ez azért lenne jó, hogy ne keljen mindig a fórumot külön megnyitni ha valaki regisztzrálni szeretne. Megcsinálnék egy ilyet, de ott van az összes olyan dolog, email visszaigazolás, email ellenőrzés, létezik e már az adatbázisban ( ezt csak összehoznám ), a tiltott nevek ne regisztrálhassanak, elfogadja nem fogadja el a feltételeket. Esetleg egy "light"-os megoldás is érdekelne, nem feltétlenül muszáj az összes beállítás, csak a fontosak. Név, felhasznév, jelszó, email, és a többit majd beállítja a profilban. Szóval a kérdésem az lenne, hogyan lehetne ezt így létrehozni, úgy hogy ne a phpbb design-ja legyen, hanem beépíthető legyen az oldalamba.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.09.17. 10:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ezt találtam, de ez se igazán az, amit te szerettnél.
A regisztráció szerintem túl bonyolult ahhoz, hogy érdemes legyen egy külön oldalt létrehozni neki.
Azt megcsinálhatod, hogy lemodellezed a phpBB űrlapját és az action paraméterben megadod a phpBB feldolgózó oldalát, de itt is lehetnek gondok, például a vizuális megerősítéssel.

A teljes integrációt egy saját sablon létrehozása segítene, hogy ne váljon el annyira a fórum.
Viszont a te esetedben szerintem nem gond ha a fórumban regisztrál az ember, hiszen a regisztrációja csak a fórumban lesz érvényes, az oldal ilyen téren külön áll.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Sucó
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.07.22. Péntek 1:00
Hozzászólások: 27
Hozzászólás Elküldve: 2006.09.17. 10:38    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Aha köszönöm szépen.
Azért kellett volna, mert nem csak a fórumban érvényes a regisztráció, hanem a weblapok letöltésénél is, csak akkor tudja letölteni, ha a fórumban be van jelentkezve, vagy a web feltöltésnél is így van megoldva, vagy a weblapok rendezésénél is, így nyomon is tudom követni a felhasználókat. Még azzal a kóddal védtem le az oldalakat, ami itt lett leírva a fórumban :) Leegyszerűsítve a fórumhoz igazítottam a honlapot és ezért gondoltam egy különálló regre. De igazad van, azt hiszem nem szenvedek vele, nem biztos hogy megéri.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
dawars00
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2010.02.21. Vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Elküldve: 2011.03.25. 19:58    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Tudom, hogy már nem aktuális, de ezt nekem sikerült megoldanom és a logint nem.

Kód:

<?php
$user_row = array(
    'username'         => 'teszt',
    'user_password'    => phpbb_hash('teszt'),
    'user_email'       => 'hundevelopers@gmail.com',
    'group_id'         => 2,
    'user_type'        => 0
);

$user_id = user_add($user_row);

echo $user_id;
?>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés