404 belépéskor és nem tudok az admin panelra lépni

Szerző
Üzenet
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.26. 09:50    Hozzászólás témája: 404 belépéskor és nem tudok az admin panelra lépni
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ez a hiba egyre gyakrabban fordul elő, de egy egyszerű telepítési hibából adódik.
Ügyeljünk, hogy telepítéskor a szerver portnak mindig hagyjuk meg az eredeti - 80-as értéket, kivéve ha erre nincs nyomós okunk (általában nem szokott lenni).

Ha azonban mégis elkövettük ezt a hibát itt a megoldás:
1. Lépjünk be a phpMyAdminba.
2. Kattintsunk az adatbázisunk nevére bal oldalt.
3. A megjelenő oldalon (jobb oldalt) kattintsunk az SQL fülre.
4. A megjelenő szövegmezőben másoljuk be a következő kódot (ha nem phpbb_ a tábláink előtagja, akkor a phpbb_-t cseréljük ki a tábláink előtagjára):

Kód:


UPDATE `phpbb_config` SET `config_value` = '80' WHERE `config_name` = 'server_port' LIMIT 1 ;

5. Futtassuk le a kérést a Végrehajt gombra kattintva.
6. Élvezzük működő fórumunkat :D!

Ha ez sem segít, vagy biztosak vagyunk benne, hogy 80-as portot adtunk meg, akkor lehet, hogy egy másik hibát vétettünk a fórumunk telepítésénél. Elképzelhető, hogy a következőképpen adtuk meg a következő adatokat:
domain: oldal.szolgaltato.hu
script elérési útvonal: /oldal/forum
amikor a fórum a következő helyen van: oldal.szolgaltato.hu/forum, vagy www.szolgaltato.hu/oldal/forum
Ekkor a következő kérést futtasuk le az adatbázikezelőnkben (az előbb leírt módon):

Kód:


UPDATE `phpbb_config` SET `config_value` = 'oldal.szolgaltato.hu' WHERE `config_name` = 'server_name' LIMIT 1 ;

UPDATE `phpbb_config` SET `config_value` = '/forum/' WHERE `config_name` = 'script_path' LIMIT 1 ;

A kérésbe az oldal.szolgaltato.hu-t cseréljük az aldomainünkkel, és a /forum/-ot a fórumunk aldomaintől viszonyított elérési útjával.
Ha az atw-nél van az oldal, akkor az előző helyett a következő kódot futtassuk le (hogy ne legyenek plusz reklámframek):

Kód:


UPDATE `phpbb_config` SET `config_value` = 'users.atw.hu' WHERE `config_name` = 'server_name' LIMIT 1 ;

UPDATE `phpbb_config` SET `config_value` = '/felhasznalonev/forum/' WHERE `config_name` = 'script_path' LIMIT 1 ;

Ahol a felhasznalonev az atw-s felhasználóneved, és a forum a fórumod könyvtárja (lehet semmi is).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!



A hozzászólás legutóbb fberci által 2005.11.04. 22:45-kor lett szerkesztve, összesen 4 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
lencsi2
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.24. Szerda 1:00
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.26. 13:22    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia!

Nagyon köszönöm a segítséget. Csodát műveltél. :D
Működik minden rendesen.

Üdv.
Lencsi

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Bascet
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.09.11. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 11
Hozzászólás Elküldve: 2005.09.11. 18:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A kódon kell változtattnom vagy így ahogy van másoljam be ,mert már próbálkoztram vele egyszer és nem változott semmi.A port az bíztosan 80-as

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.09.11. 18:47    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Bascet írta:

A kódon kell változtattnom vagy így ahogy van másoljam be ,mert már próbálkoztram vele egyszer és nem változott semmi.A port az bíztosan 80-as
PhpMyAdmin-ban kell lefuttatnod, de a kódban ki kell cserélned az oldal.szolgaltato.hu-t, és a /forum/-ot.
Tehát, ha a fórumod a http://www.bascet.firstweb.hu/forum/ címen van, akkor így fog kinézni a lefuttatandó kód:

Kód:

UPDATE `phpbb_config` SET `config_value` = 'bascet.firstweb.hu' WHERE `config_name` = 'server_name' LIMIT 1 ;

UPDATE `phpbb_config` SET `config_value` = '/forum/' WHERE `config_name` = 'script_path' LIMIT 1 ;

Egyébként nem kaptam semmilyen pü-t... :?:
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Bascet
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.09.11. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 11
Hozzászólás Elküldve: 2005.09.11. 18:51    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm szépen tökéletesen müködik. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
19roli88
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.09.26. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Elküldve: 2005.09.27. 17:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hy!megcsináltam amiket itt leírtál,de még mindig rossz és nem jön be az Admin oldal!!! :( :(

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.09.27. 20:01    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

19roli88 írta:

Hy!megcsináltam amiket itt leírtál,de még mindig rossz és nem jön be az Admin oldal!!! :( :(
Mi jön be helyette?
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
19roli88
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.09.26. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Elküldve: 2005.09.27. 20:20    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

19roli88 írta:

Hy!megcsináltam amiket itt leírtál,de még mindig rossz és nem jön be az Admin oldal!!! :( :(
Mi jön be helyette?
bejön az oldal,de amikor rákattolok arra,h Fórum Adminisztrátor akkor az írja,hogy:az oldal nem található!!A művelet megszakadt...a szokásos rizsa!!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.09.27. 20:25    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

19roli88 írta:

fberci írta:

19roli88 írta:

Hy!megcsináltam amiket itt leírtál,de még mindig rossz és nem jön be az Admin oldal!!! :( :(
Mi jön be helyette?
bejön az oldal,de amikor rákattolok arra,h Fórum Adminisztrátor akkor az írja,hogy:az oldal nem található!!A művelet megszakadt...a szokásos rizsa!!
Tudnál adni egy linket?
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
19roli88
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.09.26. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Elküldve: 2005.09.28. 07:53    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

19roli88 írta:

fberci írta:

19roli88 írta:

Hy!megcsináltam amiket itt leírtál,de még mindig rossz és nem jön be az Admin oldal!!! :( :(
Mi jön be helyette?
bejön az oldal,de amikor rákattolok arra,h Fórum Adminisztrátor akkor az írja,hogy:az oldal nem található!!A művelet megszakadt...a szokásos rizsa!!
Tudnál adni egy linket?
most megpróbáltam újrarakni az egész phpbb2-t,de még nem fejeztem be mindent!!majd küldök!!addig is köszi!! :wink:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
adam19
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.10.03. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Elküldve: 2005.10.03. 20:49    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nekem a következő lenne a problémám.
Van 1 oldalam, feltettem a legújabb phpBB-t, mindent helyesen beállítottam, megcsináltam, de amikor rá szeretnék menni az Admin részre, akkor átirányít a Microsoft.com-ra.
Ja, és 1 ideje ha beírom ezt °@&#/forum/index.php, akkor bejön 404-gyel, hogy a forum/install/install.php oldal nem található. Előtte ment, mi lehet?
Előre is köszi.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.10.04. 11:11    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

adam19 írta:

Nekem a következő lenne a problémám.
Van 1 oldalam, feltettem a legújabb phpBB-t, mindent helyesen beállítottam, megcsináltam, de amikor rá szeretnék menni az Admin részre, akkor átirányít a Microsoft.com-ra.
Ja, és 1 ideje ha beírom ezt °@&#/forum/index.php, akkor bejön 404-gyel, hogy a forum/install/install.php oldal nem található. Előtte ment, mi lehet?
Előre is köszi.
Itt valami más gond lehet, ha a microsoft.com-ra irányít át.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
adam191
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.10.07. Péntek 1:00
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Elküldve: 2005.10.07. 18:36    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nnna!
Annyit sikerült elérnem (néhány) újratelepítéssel, hogy már nem kell találkoznom a microsofttal, de még mindig kapok 404-eket :cry: .
Mi lehet a gond? Freeweben van az oldal, mindent leírás szerint csináltam, de csak nem megy :!: . Valaki? Amúgy tapasztalataim szerint csak a login.php-nél és még 1-2 oldalnál van 404, más minden megy.
Bár érdekes, hogy bejelentkezek alul, mint Admin, bejön a 404, de Visszával már be vagyok jelentkezve. 8O De a Fórum Adminisztráció-ba már végképp nem enged be(sajna).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.10.07. 18:43    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

adam191 írta:

Nnna!
Annyit sikerült elérnem (néhány) újratelepítéssel, hogy már nem kell találkoznom a microsofttal, de még mindig kapok 404-eket :cry: .
Mi lehet a gond? Freeweben van az oldal, mindent leírás szerint csináltam, de csak nem megy :!: . Valaki? Amúgy tapasztalataim szerint csak a login.php-nél és még 1-2 oldalnál van 404, más minden megy.
Bár érdekes, hogy bejelentkezek alul, mint Admin, bejön a 404, de Visszával már be vagyok jelentkezve. 8O De a Fórum Adminisztráció-ba már végképp nem enged be(sajna).
Ez a jellegzetes hiba. Vagy nem 80-as portot adtál meg, vagy rossz domain és script elérési útvonal párosítást? Valószínűleg az lehetett, hogy domainnak azt írta ki automatikusan, hogy www.freeweb.hu és script elérési útvonalnak, hogy /felhasznaloneved/forum_konyvtara, és te a www.freeweb.hu-t megváltoztattad felhasznaloneved.fw.hu-ra. Erre nyújt megoldást a legelső hozzászólás.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Bodi
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2005.10.08. Szombat 1:00
Hozzászólások: 13
Hozzászólás Elküldve: 2005.10.08. 10:42    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hello!
Ugyanez a problémám, hogy nem enged se kilépni, se az admin panelre lépni. Egyszer már megoldottam ezt a problémát egy másik phpbb fórumomnál. De most újat csináltam, és itt nem működik! Lécci segítsetek!
A fórum címe oladaltiforum.atw.hu, és az egész fórum rögtön ott van, tehát nem külön mappában (/). Ez lehet a hiba? Thx

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés