Időzóna: (GMT +2 óra) RSS - hozzászólások

Megújult az oldal

Szerző
Üzenet
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.11. 23:51    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

MyR írta:

Mint a prog.hu-n. Ott bevállt. Remélem itt is jobb lesz így. Esetleg még ösztönzőbben hatna, ha egy-egy jó megoldásért valami jutalmat (pl. prog.hu: 50 pont) is jóvá lehetne írni. De ezt gondolom nem könnyű megcsinálni, meg nem nagyon szeretnétek belenyúlkálni a fórummotorba...
A prog.hu-t én speciel nem ismerem (attól eltekintve, hogy megnéztem néhány olyan témát, ahol ránk linkeltek). Ami inkább minta volt nekem, az a weblabor.hu volt.

A pontozós rendszert én annyira nem tartom jó ötletnek, igazából nem látom értelmét. Mit lehetne a pontokkal csinálni...
A fórummotorba belenyúlás nem akkor probléma, végülis ez is egy nyomós érv volt az átállás mellett, hogy a phpBB kódjába jobban bele lehet nyúlni. :) (Bár azért arra most is figyelnünk kell, hogy előbb-utóbb (elég erősen utóbb) majd át fogunk térni a phpBB 3-ra, ahol a plusz funkciókat újra kell írni.)
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
MyR
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.02.03. Péntek 2:00
Hozzászólások: 315
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.12. 13:23    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

A pontozós rendszert én annyira nem tartom jó ötletnek, igazából nem látom értelmét. Mit lehetne a pontokkal csinálni...
A fórummotorba belenyúlás nem akkor probléma, végülis ez is egy nyomós érv volt az átállás mellett, hogy a phpBB kódjába jobban bele lehet nyúlni. :) (Bár azért arra most is figyelnünk kell, hogy előbb-utóbb (elég erősen utóbb) majd át fogunk térni a phpBB 3-ra, ahol a plusz funkciókat újra kell írni.)
Talán annyi értelme lenne a pontozásnak (vagy valami hasonló dolognak), hogy a felhasználók akkor nem a hozzászólásaik, hanem a megoldott topicok száma alapján kaphatnának különböző rangokat, valamint a témaindító hozzászólás és az erre adott megoldás táblázatcelláját esetleg különböző színűre lehetne szinezni (vagy valahogy elkülöníteni a többi hozzászólástól), és akkor ha valakinek a későbbiekben fellépne ugyanez a probléma, vagy valami hasonló kérdése lenne, akkor egyből láthatná a megoldást rá. És akkor ez alapján már a keresőt is át lehetne esetleg konfigurálni, hogy pl. csak a megoldott témák közt keressen, vagy csak a témaindító hozzászólást és az arra adott megoldásként elfogadott választ listázza le, ...stb. Szerintem jópofa és hasznos dolgokat lehetne így csinálni. A hátránya viszont lehet, hogy rátok nézve nagyobb, mert biztos nem kis munka lenne egy-egy ilyen programsorral bővíteni a fórumot ill. az adatbázist. Aztán ha jön a 3-as, akkor ezeket a MOD-okat arra átírni... stb.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 2:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.12. 14:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szerintem ez nem hiba az oldalon amit én írok, de miért lehet a profilba 3féle sablon közül választani, ha mind a három egytől-egyig ugyanaz? (legalábbis nálam)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.12. 15:47    Hozzászólás témája: 3 sablon: nem választhatók, mnt az alap phpBB-ben
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

Szerintem ez nem hiba az oldalon amit én írok, de miért lehet a profilba 3féle sablon közül választani, ha mind a három egytől-egyig ugyanaz? (legalábbis nálam)
Ezek különböző sablonok (legalábbis részben), csak ti nem választhatjátok őket (ugyanúgy, mint a normál phpBB-ben).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 2:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.12. 15:48    Hozzászólás témája: Re: 3 sablon: nem választhatók, mnt az alap phpBB-ben
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Thomas RC írta:

Szerintem ez nem hiba az oldalon amit én írok, de miért lehet a profilba 3féle sablon közül választani, ha mind a három egytől-egyig ugyanaz? (legalábbis nálam)
Ezek különböző sablonok (legalábbis részben), csak ti nem választhatjátok őket (ugyanúgy, mint a normál phpBB-ben).
Ha nem választhatjuk akkor egyáltalán minek vannak fenn?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.12. 15:53    Hozzászólás témája: 3 sablon nekünk van
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

Ha nem választhatjuk akkor egyáltalán minek vannak fenn?
Nekünk. De lehet, hogy majd elrejtjük előletek (a subSilvert mindenhol érdemes meghagyni, az új2 pedig egy IE6 barátabb verziója ennek a sablonnak).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!



A hozzászólás legutóbb fberci által 2006.11.12. 15:57-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 2:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.12. 15:56    Hozzászólás témája: Re: 3 sablon: nem választhatók, mnt az alap phpBB-ben
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Thomas RC írta:

Ha nem választhatjuk akkor egyáltalán minek vannak fenn?
Nekünk. De lehet, hogy majd elrejtjük előletek (a subSilvert mindenhol érdemes meghagyni, az új2 pedig egy IE6 barátabb verziója ennek a sablonnak).
Szerintem érdemesebb lenne előlünk elrejteni, ha már úgysem tudjuk használni azokat a sablonokat.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.12. 21:02    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Tetszik ez az új rendszer. Napok óta ma jutottam nethez, meg is lepődtem, mikor fellépve az új rendszer fogadott, elsőre el is tévedtem, és ujjongani kezdtem magamban, hogy netán kijött az Olympus? :)

Kérdés:
A Chat csak nekem nem működik, kell-e valami beállítás hozzá, vagy generálisan kampó?
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Dj_JocEe
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.07.24. Hétfő 2:00
Hozzászólások: 245
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.12. 21:19    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

_zso2 írta:

Tetszik ez az új rendszer. Napok óta ma jutottam nethez, meg is lepődtem, mikor fellépve az új rendszer fogadott, elsőre el is tévedtem, és ujjongani kezdtem magamban, hogy netán kijött az Olympus? :)

Kérdés:
A Chat csak nekem nem működik, kell-e valami beállítás hozzá, vagy generálisan kampó?
Most néztem és a chat nálam sem szuperál sajna :(

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.12. 21:33    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megint más:
Csak nekem "ugrál" a menü szélessége, "onMouseOver"?
Eléggé zavaró :S
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.12. 21:40    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

_zso2 írta:

A Chat csak nekem nem működik, kell-e valami beállítás hozzá, vagy generálisan kampó?
Java kell hozzá, meg szerintem a tűzfal is le tudja blokkolni (nekem erről a gépről meg, de a másikról sose).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
MyR
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.02.03. Péntek 2:00
Hozzászólások: 315
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.13. 15:33    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

_zso2 írta:

Csak nekem "ugrál" a menü szélessége, "onMouseOver"?
Nem csak nálad, direkt így van megcsinálva. Egyébként szerintem is egy kicsit zavaró.

_zso2 írta:

A Chat csak nekem nem működik, kell-e valami beállítás hozzá, vagy generálisan kampó?
A Java Runtime Environment futtatja, az pedig innen tölthető le.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Dj_JocEe
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.07.24. Hétfő 2:00
Hozzászólások: 245
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.13. 15:50    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

MyR írta:

_zso2 írta:

Csak nekem "ugrál" a menü szélessége, "onMouseOver"?
Nem csak nálad, direkt így van megcsinálva. Egyébként szerintem is egy kicsit zavaró.

_zso2 írta:

A Chat csak nekem nem működik, kell-e valami beállítás hozzá, vagy generálisan kampó?
A Java Runtime Environment futtatja, az pedig innen tölthető le.
Nekem fentvan, de nemakar azzal sem menni :( Néhanéha bevillan valami, de több nem :( De mjad megpróbálom frissíteni, hátha csak a verzióval van baja, vagy hibásan van feltéve :lol:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.13. 17:44    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A chat működési bizonytalanságairól mi is tudunk, de sajnos jelenleg ez az egyetlen olyan chat program, ami böngészőből is tud futni (több-kevesebb sikerrel) és IRC-n keresztüli kommunikációt tesz lehetővé. Akinél mégse futna, az próbáljon meg egy önállóan futtatható IRC klienst. A címünk: irc://irc.quakenet.org/#phpBB.hu (a javas kliens is ide csatlakozik)

A változó menüszélesség oka a helyfoglalás. Ha a menüpontok szélessége fix lenne, akkor kisebb felbontáson rácsúsznának a verzióválasztó dobozra.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 2:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.11.13. 18:19    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Marcee írta:

A chat működési bizonytalanságairól mi is tudunk, de sajnos jelenleg ez az egyetlen olyan chat program, ami böngészőből is tud futni (több-kevesebb sikerrel) és IRC-n keresztüli kommunikációt tesz lehetővé. Akinél mégse futna, az próbáljon meg egy önállóan futtatható IRC klienst. A címünk: irc://irc.quakenet.org/#phpBB.hu (a javas kliens is ide csatlakozik)

A változó menüszélesség oka a helyfoglalás. Ha a menüpontok szélessége fix lenne, akkor kisebb felbontáson rácsúsznának a verzióválasztó dobozra.
És hol lehet ilyen irc-t "igényelni" az oldalra?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +2 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés